СЕДМИ клас преполови, треска предизпитна ни улови... - 3

  • 40 527
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 910
   newsm10  много точно ,и аз доколкото си спомням съм кандидаствала с 4-5 задачи за 4 часа ,а сега - какво е това препускане  ?!?

# 736
  • Русе
  • Мнения: 658
Аз малко съм като черна станция днес, ама да си кажа  Joy
Когато щерчицата кандидатсваше в четвърти клас, директорът на МГ Русе (който сам измисля изпитните задачи) каза, че нарочно дава задачи, които е невъзможно да бъдат решени в зададеното време, за да можел да провери децата как си разпределят времето.

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте момичета и момчета  Hug
Да знаете, че ми липсвахте мно-го Peace
Стубборн - ще си дам бележника за неизвинени  Mr. Green
То при мен не бяха болести, гърло, конюктивит, уши и сега вече за капак съм с херпес  Twisted Evil Това да е ... нали казват, че преди РД човек изпъдъл в дупка  Wink малко ми остана и излизам от нея, та обещавам да съм си пак редовна в темата ни.  Peace

Неспокойна   Peace добре дошла.
Аз също се присъединявам към мнението, че за първи модул времето НЕ е достатъчно. Задачките са повечко за 60мин. децата на калкулатори се обръщат , а и някои от бързане грешат - нали не е това задачата им  newsm78
Квесторите - също не е за пренебрегване въпроса, защото при нас в у-ще на пробните изпити са си подсказвали. И не само това - имаме си един бъбривко в класа, който разсейва всички и по време на пробните е занимавал и разсмивал всички. Единствено на един от всички пробни квестора /мъж/ го е заставил да мълчи. Това си е голям проблем  Twisted Evil
Допълнителните листове за чернова - някъде отказват да предоставят на децата и това ги стресира.
Притеснява ме и неяснотата с изпита по БЕЛ 2-ри модул - ще има ли допълнителен въпрос или не?
Ще има ли време между двата модула или не? Ще излизат ли от стаите децата или не? Ами все неясноти...до кога?
Мен лично ме дразни цялото това положение, а забелязвам, че на много деца им действа демотивиращо.
За сега толкова от мен  Wink

# 738
  • Мнения: 164
И аз смятам, че трябва да се вземе категорично решение да се сложат поне двама квестори в стаята.
И така и не разбрах някъде има ли обяснено как ще  протича самия изпит  - какво ще се случи с втората част- ще има ли почивка, ще има ли деца, които ще излизат???
иначе по въпроса за времето аз нямам проблем, моята дъщеря след няколкото пробни изпита, като че свикна и сега е ок, нали все някак трябва да се отсеят децата. Идеята е доколкото разбирам просто тези задачи да не са трудни....
Да не говорим, че после има задачи за описване, което както съм казала вече много ми харесва тази година.

# 739
  • София
  • Мнения: 18 073
Добре дошла на новата мама! Hug  bouquet
Неясноти има много..При положение, че предварително няма да се заявява участие във втория модул, излиза че в стаите могат да се паднат ученици и от двата вида - искащи да продължат и такива, които ще се изнижат шумно след първия модул.Което ще доведе до страшно разконцентриране на желаещите да останат.Друго, което ме интересува е това, дали денят на съответния изпит ще бъде учебен за останалите ученици в училището.Тичането им по коридорите, викането, влизането им в резултат на объркване в стаите на седмокласниците, също  ще доведе до голямо разсейване.
Дълго спряганата  тема за четенето на преразказа също  не е за пренебрегване.Никъде не видях официално да е обявено,че текстът ще бъде на диск и ще бъде пускан на учениците, а не четен от учител както беше досега. Като си представя  само прекрасната техника, с която разполагат някои училища, се чудя, дали на места текстът въобще ще бъде чут. Mr. Green
Въпросът с допълнението към втория модул по БЕЛ също трябва да бъде окончателно изяснен - ще има ли подобно нещо или не..Но като че ли наистина най-важното остава осигуряването на относително прилична  дисциплина без подсказване, която може да бъде постигната единствено посредством наличието на повече от един ксвестор в стая, при това от друго  училище.За проверяването на работите - ще е безумие, ако то се прави от настоящите учители на децата.Не би било лошо, ако на ниво училище се направи организация в подреждането на децата по стаи.В смисъл да могат максимално да отдалечат съученици един от друг..Криворазбраното приятелство може да изиграе много лоша шега на децата..Що се отнася до продължителността на модулите- наистина пробните тестове дават възможността на детето да се научи да си разпределя времето и да си изготви някаква своя стратегия на работа.На моята дъщеря времето й стига, като това обаче по никакъв начин не означава, че е решила въпросите или задачите изцяло вярно. Mr. GreenНо си мисля, че и да разполагаше с повече време, пак би постигнала резултат подобен на този.

# 740
  • Мнения: 1 120
Джони като излезеш от "дупката", да не влизаш никога повече в нея. Flowers Four Leaf Clover

Колди вие освен че сте със 100т. на Нац. по БЕЛ, сте и от МГ - чудесна комбинация! Peace

Момичета на 50 страница сме.

P.S. Извинявам се за поста, извън темата на коментар в момента. Blush

# 741
  • София
  • Мнения: 18 073

Момичета на 50 страница сме.


Много добър повод и друга отсъстваща седмокласна мама да се появи насам!Че и при нея има натрупани неизвинени!Чакаме я  обаче не заради едното пускане на темата, а защото присъствието й ни липсва.. Heart Eyes Hug

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 11:45 от already stubborn

# 742
  • Русе
  • Мнения: 658
Колди вие освен че сте със 100т. на Нац. по БЕЛ, сте и от МГ - чудесна комбинация! Peace

Всъщност е с 91т. и затова се чудим дали ще я класират за финала.

# 743
  • Мнения: 21 455
Ако някой се интересува, на страницата на РИО - Варна има резултати от областния кръг на националното по математика. Има доста добри резултати.

# 744
  • Мнения: 28
Благодаря за активността. Чета всичко и пиша. Ще се отчета с обобщението в четвъртък сутринта.
Що се отнася до преразказа, мисля, че в цитирания по-рано вестник прочетох, че текстът ще бъде записван от актьор и пускан на децата, за да нямало субективен фактор, лоша дикция и т.н. Интересно какво би станало, ако в този момент спре тока, а и дали не би изтекла предварително информация какъв ще е текстът...

# 745

Общи условия

Активация на акаунт