Малък Сечко вън се мръщи, тича вече Януарчето из къщи

  • 41 535
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 389
Ванила на мен нищо не са ми казали за втори път да ходя за ваксината.

Аз ползвам шишета само на Авент и ако много натегнеш шишето пуска, иначе съм доволна.

# 46
  • Мнения: 1 541
На Дари фонатанелата също не е затворена. Давам вит. Д като се сетя. По принцип е проблем ако не е затворена до 1 и половина... поне така прочетох.

# 47
  • Мнения: 60
И на Маги фонтанелата не се е затворила напълно,но е съвсем малка.Давам вит.Д в момента по 1 капка,бях спряла,но педиатърката на всяка консултация ми казва да не го спирам и да давам.Поразпитах майките в парка,всички дават,накрая и аз се почувствах виновна ,че чета по форуми и на своя глава не давам и не слушам докторите.И аз така знам,че се затваря до година и половина.
За тази втора ваксина от кампанията против морбили,ще следя нещата,смятам,че и доста майки тук от форума ще пишат ако се бие .На нашата педиатърка,както и бях писала преди съм и вдигнала мерника откакто ни остави да я чакаме с Маги с температура.Ще изчакам да видя какво е положението и ще звъня да я питам.

# 48
  • Мнения: 656
alex222 на едни приятели сина на 5 месеца е 75см и 8300гр...катерина е толкова на годинка...

Shocked Аз пък си мислех, че на Васи братовчедът е единственият гигант Wink Ама пък историята познава и по-страшни случаи Wink - http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=12&id=12508

За фонтанелата - на Калоян все още е огромна, ама направо огромна. Преди заемаше около половината му глава, слизаше и до челото, сега е по-нормална, но все още огромна за възрастта. Не давам вече вит. Д и хич не се чувствам виновна. Много съм говорила с доки за това и накрая в прав текст я попитах - какъв им е проблемът на всички доктори за тая фонтанела, какво толкова има като е голяма и като не се затваря. Отговорът й беше - че не е в калъпа  Wink. Та реално здравословен проблем няма. Затваря се даже и до след година и половина. Незатворена няма да остане, споко. Просто пак няма да е в калъпа  Mr. Green. Идеята на даването на вит. Д е профилактиката на рахита, един от симптомите на които е голямата фонтанела. Да, но, съгласете се, е тъпо да се дава каквото и да било само заради един "симптом" - слагам го в кавички, понеже това за мен си е нещо физиологично, а не само симптом. Рахитът има и други проявления, а най-добре се доказва с кръвни изследвания. И аз съм малко ядосана, че предписват вит. Д ей така за упражнение, т.е. само заради едната фонтанела.
Натали, не се чувствай виновна, гледай си детето както сметнеш за добре, лекарите така или иначе са длъжни да оглеждат детето и за останалите симптоми на рахита и ако видят нещо обезпокоително, ще ти кажат, don't be worry (както казваше един клиент хихи). И да - по-притеснително е когато се затвори рано. Но пък ние вече сме излязли от възрастта за ранно затваряне (която е 6 мес. и под), така че нека никой не се притеснява за фонтанелата на детето си  Simple Smile

Бръм, шишета съм ползвала само в началото, като трябваше да цедя и дохранвам Калоян, но бяха на Медела, така че не мога да съм ти от полза  Rolling Eyes А пък за чубрицата - което си прочела - ако на Сами му се отразява добре и няма проблеми, не виждам защо да не даваш, така и така си почнала вече Wink  Hug

Аз ваксината срещу шарките май няма да я бия скоро.. Калоян ми се влачи сополив от 2 месеца, като последните 2-3 дни даже си увеличи сополите  #Cussing out Та скоро няма и да ходя при педи, само за да ми каже, че ще изчакаме още малко да минат сополите или поне по-голямата част от тях.

# 49
  • Мнения: 36
Фонтанелата на Васи също не е затворена. Давам вит. Д редовно и то по 3 капки.

# 50
  • София
  • Мнения: 146
Ха добър ден и от мен!
Алекс Рая спи в момента иначе ще извадя на Борко архива с размерите, по спомени е бил и по-голям от тези които пишеш... Shocked

И това за което се включвам специално е Усмихнатото - душицо, Рая ми беше два месеца със сополи, педката казваше от зъби няма страшно. Борко от Коледа се точи с гнойна ангина, изпи три вида антибиотици, всеки от които по няколко шишета, спирам единия като си мисля че е здрав, след седмица пак и така на третия път си исках направление за УНГ. Заведох го , с нас беше и Рая. Влизайки в кабинета докторката помисли че й водим Рая защото видимо е с хрема, а аз спокойно и отговарям ама тя си е отдавна с хрема, то от зъбите. УНГто откачи, какви са тия лекари, хрема от зъби няма. Взе на Рая секрет от носа, оказа се че има стафилококи. Изписа ми капки за нос /правени/, Ериус - алергичен сироп и ампули калциев глюконат, последните две защото чу че й е пресипнал гласа и като ми обясни какво може да стане с този пресипнал глас косата ми се изправи. Това е вид алергична реакция и може да й се подуят лимфите и да се задуши.... Shocked  Хремата й мина точно за три дни.
Сега към всички - колкото и да настояват педиатрите че сополите са от зъби вие си настоявайте за изследвания и своевременни мерки.
Съжалявам за негативния пост, ама аз от Коледа съм на вълна болести и така.

natali81, аз витамин Д съм давала много малко, няма и едно шише, фонтанелата на Рая е почти затворена. Не се чувствай виновна, ще се затвори.

Това е за сега от мен, хубав ден на всички.

# 51
  • Мнения: 925
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МИЛА ЗАРИ!!!


# 52
  • Мнения: 80
Както съм казвала и преди - нашето педи го дава малко през просото. Това в повечето случаи ми уйдисва, но като се заточат едни безкрайни секрети или пък една неубедителна кашлица, ама месец вече - ми как да се примиря, че няма страшно. Не ми се струва нормално човек да кашля толкоз време, нито пък да се сополиви с обяснението зъби. Никола кашля вече месец, но именно така - неубедително без други симптоми, а Матеус от време на време засилва хремата, но си има и откровени моменти на ремисии, като сега. Та използвах този момент, за да му сложим шарковата ваксина. Дано не даде реакция пу-пу!  Praynig

Да си призная вит. Д не съм давала, ама просто така реших за себе си, 'щото изкуствено синтезиран витамин за профилактика на евентуално заболяване, за което 15 мин на ден слънчеви лъчи са достатъчни, а и педитата не са катогирични и единни в схемата и продължителността на приема му... достатъчно ми беше, за да заключа, че става дума за презастраховане. Реших да не давам, а и последните 2 пъти педиатърът ми каза категорично да спра да давам (мислеше, че го правя) - значи дребус е добре и е поел нужното количество вит. Д от източниците.  Heart Eyes Никола беше в 20 поликлиника в Бъкстон - педито каза, че витаминът се давал само зимните месеци на първата година.. Сегашният педиатър твърди, че се давал цялата първа година, а д-р Масларски - докато детето стане на 3!!! Правете си изводите!  Thinking
Този път не съм ползвала нито едно шише, но предишния - авентски, не течаха, но нямаха и време - Никола смучеше като трифазна помпа.

А да, Матеус ходи, прощъпулник ще правим утре.  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 1 541
все още ли има педиатри, които обясняват всичко със диагнозата "ЗЪБИ"???
Не може да им потекат сополи или да кашлят от това, че им растат зъби. Просто когато им растат зъбите, децата пъхат всичко в устата и оттам влизат гадинки, които после ги морят. Това е логичното и нормално обяснение, което не значи, че не може да се реагира и да се остави детето без адекватна намеса.
Моят лекар винаги казва така: " ако се изследвали кръв и урина, ако сме пуснали секрети от където се сетите, ако детето и жизнено и се храно добре, и ако нищо не се открие тогава, да чакаме да минат без да правим нищо , ама без изследвания и някакви елементарни мерки....

# 54
  • Мнения: 7
Natali,  тук на наши приятели детето(ноемврийче 2008) се роди със слепени пръстчета на едното краче и опашчица . Покрай тези на вид козметични проблеми беше наблюдавано по-внимателно развитието му. Така се оказа че фонтанелата се затваря по-бързо от нормалното и на 9м беше вече затворена. След много прегледи и консултации насрочиха операция за пренареждане на скелетните плочки, защото както ти е казала и твоята приятелка, ако е ранно затворена  при растежа на мозъка би възникнал проблем... Операцията беше месец преди рожденния ден на мъничката Нийв, мина добре и на рождения си ден игра и палавува сякаш нищо не е било...Преди два дни се раздели и с опашчицата  Confused
А както и друг път съм казвала, тук витамин Д изобщо не препоръчват, дори съм питала зимата, ако са забравили случайно да ми кажат, ми не - не трябвало. Може и да зависи от географското положение на страната, знам ли или е просто практика приета от лекарите. Та аз не съм давала на Дани, но на кака му и батко му -давах.
 Hug Hug Hug Ето ви от нашата топлинка и любов  Heart Eyes
за хубав ден!   bouquet

# 55
  • Мнения: 656
Амелия, Калоян също има стафилокок в носа и аз си знам, че от него са му сополите.. Но препоръката на педи беше да го оставим да го пребори сам, не е изписвала АБ за стафилокока, а тя изписва лекарства за "добър ден", та оставихме.. Освен пак да си поискам изследване, ако въобще е възможно да се увеличи бактериалното число на стафилокока...  Thinking

Ланг, браво на Шушулката за ходенето Simple Smile. И да се похвалиш утре какъв ще става като порасне Wink


Зари, честит рожден ден! Бъди все така нежна и мила!  Hug Hug Hug

# 56
  • Мнения: 1 541
възможно да се увеличи бактериалното число на стафилокока...  Thinking



Възможно е, нали затова има този показател - ние също имахме, водих я на УНГ, каза, че е толкова малко, че не си заслужава да се предприема нищо. Така си и мина хремата, от някви капки, без АБ.

# 57
  • Мнения: 656
Значи наистина може да го заведа да го измъчат пак за секрет..  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 146
Усмихнатото, не е лошо с някои неща да се справят сами, като леки сополи, но пък предполагам че на Кало тая хрема му смущава съня, от там е може би по изнервен и те нещата се навързват.  Също съм чела че децата ако имат стафилококи ги израстват в един момент, но може би ако не причиняват толкова продължителни хреми.  Рая се оправи с правени капки с гентамицин, предполагам минимално количество. Можеш просто да потърсиш мнение на УНГ.
Lang, попитай за някакъв алергичен сироп, може с него да спре да кашля.
Naneto, кой е твоя педиатър, точно такъв търся и за моите деца. Да прави изследвания, не да ми говори че при трета поред ангина е 100 процента убедена че е стафилококи, но да не прави изследвания и да не вика другото дете за преглед, а при подхвърлянето че още е с хрема без да я я видяла да си пише Коларгол. Да се моля за направления и т.н. Между другото ако са били правени и вашите капки вътре сигурно е имало АБ, виж си рецептата ако я пазиш.

И нещо по-различно - моята Рая гладна няма да остане - оня ден бръкнала в кофата извадила един пилешки кокал и глозга ли глозга милата. А пък веднъж беше докопала един черен фулмастер на брат си, махнала капачката и яла, яла - езика черен, устата черна, мустаци - черни, абе карикатура отвсякъде.  Laughing

# 59
  • Мнения: 1 541
Не, капките бяха изписани от УНГ специалист, не бяха правени тези, от които реално мина хремата. Преди това капах правени доколкото си спомням.
А педиатъра е Масларски, но ходя при него когато са болни, не за мерки  и теглилки, защото е платен прегледа във Вита.
Кръв винаги ми пуска, понякога и урина, секрети, ако се налага. Антибиотик без антибиограма и въобще рядко изписва.

Общи условия

Активация на акаунт