Малък Сечко вън се мръщи, тича вече Януарчето из къщи

  • 41 559
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 645
Здравейте пак момичета!Темичката малко се пораздвижи Wink
Благодаря на всички за милите думи към Пъпешчо Wink
Сладурче,браво за апартамента,много добре си се справила.Никола е много пораснал.Пиши след прегледа как сте.
Дони,права си  Laughingпреди живеехме в апартамен,от 3години сме в къща -има голяма разлика,колкото и неща да правиш за къщата постоянно си иска подръжка,покрив,двор.....
Елена и Марио е така с гърнето,голям зор докато го сложа,става и това е,реве от него,спрях да го насилвам
Лили,бързо въстановяване.Много мили снимки на Калоян и Аничка Heart Eyes
Били,радвам се ,че драсна някой ред.Не ви е лесно и на вас-Англия-България-Гърция...
За ваксините Усмихнатото добре го е написала.Девера ми се беше заразил с Хепатит С,чакаше 1година за да му отпуснат лечението по здравна каса и струва 60хил.лева,ако не си осигурен.
За зъбките-четох, че е наследствено,на мъжо рано са избили и на 15-16години е имал 2 мъдреца.
Усмихнатото има още зъбки да чакаме -2-рите кътници,така както се е почнало може и те скоро да избият Crazy
За пакостите,Марио е същия,като Вики на Кокоса,що де кабели има и контакти,дърпа,та файдата ми от тапите никаква.Онзи ден издърпа кабела на климатика и се засилва с една солета да бърка вътре....От зор вече,стоя на лаптопа,че ако съм на компа,ще го изключи или от контакта или от копчето,дърпа мишка,клавиатура и всички кабели, ooooh!Застава пред ТВ-то,сменя канали,нищо не можеш да гледаш,всичко което изчезне като дистанционно,телефони и прочие го намирам в коша му с играчките,добре,че бързо разбрах къде ги слага,че голямо търсене падаше......абе с две думи слуша когато спи Mr. Green
Започна да показва какво иска,вика "Ъ-ъъ"и сочи,като види,че ще папка вика "ам-ам",минава покрай камината и вика"па-па",демек,че пари  Laughing
Тази нощ се буди няколко пъти и плаче,че му е запушен носа...почнах с физиологичния разствор и капките,за кашлицата му давам Проспан.

Последна редакция: чт, 11 фев 2010, 13:36 от desisladka

# 31
  • Мнения: 524
Здравейте и от мен!
Запис в новата тема и разбира се благодарности на Доника и Ягодка   bouquet.
Благодаря на всички за отговорите за ваксината. Ние сигурно ще я сложим като се приберем в Свищов към края на месеца, живот и здраве.

Много хубави снимки на още по-хубави дечица сте сложили - Ани е синеока сладурана, Марио е малко, чаровно слънчице, а Никола - ех, Никола голяма слабост и е това дете - много е хубав  Heart Eyes.

Сладурче, домът ви е прекрасен, страхотни са и дизайнерските ти решения и изпънението им. Има и стил, и иновация, и разбира се уют - нещо, което в много къщи липсва, независимо от супер модерното и скъпо обзавеждане. Поздравления!!!

Лили, бързо възстановяване!
От една седмица сме на гърне и моята дъщеря се справя без проблем с негo. Бързо разбра за какво аджеба служи, пишка си там, а от 2 дни вършим и другата работа  Wink.

За плащането от НОИ - до датата на термина се изплаща обезщетението в размер на 90%. От датата на раждане от счетоводството се подава декларация за отглеждане на дете до 2 годишна възраст. Докато се обработи минава поне 2 седмици време, но с оглед на това, че сме в началото на годината и институциите винаги зациклят по това време с оправданието " много е натоварено", предполагам ще се позабавят малко повече. Най-вероятно този остатък ще се преведе заедно с обезщетението за отглеждане на малко дете, поне такава беше практиката докато бях на работа.

За яденето - от 2 месеца не пасирам манджите, просто всичко е нарязано на много ситно и така сварено, а и от ДК също не е пасирано, дъвче чудесно сиренце, кашкавал, плодове, филийка и т.н.

Александрина задобрява с ходенето - сама с вдигнати ръчички  Mr. Green, проблемът е, че направо тича и съответно губи равновесие, но ще се стабилизира де, има време  Wink Дивее много, бърбори много, пее и танцва изумително смешно. Влюбена е в дядо си и когато той е на линия, аз просто съм част от пейзажа - изобщо не ме отбелязва, даже не иска да дойде в мен. Но аз не се сърдя де, радвам им се много  Mr. Green:

Ето и от мен снимчици:

С дядо:

Става от сън:

Последна редакция: чт, 11 фев 2010, 12:29 от elli_g

# 32
  • Мнения: 641
Здравейте, момичета
Два дни не съм чела и вече нова тема на 3 та страничка. Супер сте!
Малчо е здрав – на него 2 дни му беше болеста – сега е супер – кътниците го мъчат само. Аз обаче яко се тръшнах – температура, хрема...абе ужас...бях забравила колко е гадно да си болен...
Четох ви малко на диагонал, ще наваксвам по-късно. Страхотни снимки сте сложили на малчовците – много са сладки Heart Eyes.
Калина, супер е обзавеждането. Със здраве да ползвате апартамента. Пиши след прегледа на Никола
Подправките – слагам магданоз, копър, джоджен...това което най-много използвам в къщи. Все още му готвя отделно, защото в нашето ядене все нещо не става – я гъби ще сложа, я ще запържа лука или ще сложа сметана...но за сега не митежи това двойно готвене
Страхотни питки сте направили! Хич ме няма по питките мен, трябва да се осъвършенствам
Ваксината не сме я били още, заради хремата и температурата, но другата седмица сигурно вече ще трябва
Малкият ходи много добре и стабилно вече, почти не пълзи, само ако падне на място на което не може за нищо да се хване и да се изправи, тогава допълзява до най-близкото нещо за изправяне.
Лили, бързо възстановяване!
Кокосче, мерси за вниманието. Вики е опасен...Сами се оптива да си отваря вратат, ама още е късичък и не стига
Това е на кратко Mr. Green, после като ви изчета внимателно ще пиша пак
Хубав и усмихнат ден  bouquet

# 33
  • Мнения: 774
Ние пък вчера правихме пица(както вече споменах), вместо питка, ама нали е от тесто, пък и машинката омеси хлебец, та да кажем, че питка сме имали. Laughing

Кокосче, хубаво ме подсети за червения пипер. Според англичаните и холандците на 1 год. детето вече трябва да яде всичко, което и ние. Според швейцарците, както и в БГ след 3 год. възраст детето преминава на обща храна. Дотогава трябва да се храни с по-малко подправки, включително сол, което ме подсети да кажа, че и аз отскоро слагам малко сол в манджичките на Ивайла. И аз така съм чувала за чубрицата, че дразнела стомаха, но ще слагам по малко. Черен пипер разбрах, че има в някои от пюретата на Хип и Нестле за над 8 мес.
Сладурчеста, много ти е хубав Никола! Разгледах снимките от апартамента. Чудесно си се справила с обзавеждането, но най-ми хареса стаята на Никола - много слънчева и  весела! И съчетанието кухня-трапезария-хол също. Да ти кажа, ние пазаруваме основно в събота, вярно отива доста време, но поне през седмицата не се губи такова. Най-много да пратя сина до магазина за хляб или мляко.


И Ивайла още няма зъби...

Охоо, конкуренцията се увеличава значи  Twisted Evil



 Laughing Аз въобще не държа Ивайла да участва в това състезание, но уви! Laughing

Били, всяка страна има различен имунизационен календар. Тъй като Габи е родена в Англия, би трябвало ваксинациите да са се движили по тази схема: http://www.immunisation.nhs.uk/Vaccines БЦЖ и противохепатит Б ваксините в Англия не са задължителни. БЦЖ се прави само на бебета на хора, които идват от страни, където заболеваемостта е висока(БГ е в това число) и които смятат да заведат бебето си там. В Англия противохепатит Б ваксина се прави само на бебета, чиито майки са позитивни за хепатит Б(сигурно си изследвана за хепатит Б по време на бременността). Но ако имаш желание такава ваксина може да се сложи на бебето ти, дори и да не си позитивна. Аз пожелах и на Ивайла направиха БЦЖ при раждането, а противохепатит Б - при раждането, на 1 мес и на 6 мес, както всъщност е и по българския имунизационен календар: http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=135. Когато се преместихме в Швейцария, аз си взех червената книжка, т. е. картона на Ивайла. В нея са записани всички имунизации и с лекарката разгледахме и обсъдихме какви ваксинации са направени и какви трябва да бъдат направени. Ваксинациите за различни за всяка страна, но не чак толкова. Общо взето са едни и същи, но се правят по различно време.

Еспа, бързо да се оправяш! Hug


# 34
  • Мнения: 656
Момичета, много, ама много съм щастлива!!!  newsm44 newsm44 newsm44 Една моя много близка приятелка роди днес момиче Габриела!!! Нека пожелаем на малката Габи да е здрава и късметлийка, а на мама бързо възстановяване и само сладки мигове!!  Heart Eyes Черпя ви!


# 35
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте,

Сиси....само хубави емоции на твоята приятелка! пък ако има нужда от съвет, съм сигурна че ти си насреща Wink

Аз подправки слагам основно- девисил ( на всяка супа) и чубрица. Но сега малко се зачудих с стова което прочетох.

Калина, страхотен интериор!

Дони, ти пък от къде намираш време да въртиш такива вкусотии? Питката ти е мн. красива!

Еспа...бързо да се оправяш! Повече фрешове от цитруси и топли чайчета  Peace

Преди малко след поредното "изпускане" на шишето с морковен сок ( на Авент) реших да пусна една анкета. Ще ви я пусна и на вас.

Оказва се че всичките им шишета , които съм ползвала до момента изпускат.... #Cussing out и то когато най- не трябва. Обикновенно нощем.И се почва едно цялостно преобличане...ужас и за мен и за бебо....Та сегашното мина всякакви граници, защото уж го бях затегнала супер ,а пак протече, но този път оля новият ми килим #Cussing out

Явно , качеството, което е било преди 7-8 години, (когато гледах баткото), рязко се е снижило. Ще пусна темата и ще разбера.

Последна редакция: чт, 11 фев 2010, 16:20 от Бръм

# 36
  • Варна
  • Мнения: 932
По повод заключването една приятелка ми разказа случка с нейните 2 деца с 2 г и малко разлика . Тя простирала , каката на 3 и половина си говори по скайп в другата стая с баба си , а малкия , на година и малко се мота при нея и , разбира се , я заключва на балкона . И започва едно хлопане , викане , но малкият не знае какво се очаква от него , а каката , залисана , не чува . И тя вижда от балкона една съседка да се прибира , вика и отгоре , обяснява ситуацията набързо . И жената звъннала на бабата , казала и да каже на каката да тича да отвори .  И така след близо едночасов престой на балкона вижда щерка си как ведро се задава и пита "Какво има , мамо"

# 37
# 38
  • Варна
  • Мнения: 932
Бръм , няма го моя отговр - този път не ползвам шишета и всъщност ми е все тая  Joy

# 39
  • Мнения: 3 861
Привет!
Ани и баща и са на лекар та реших да драсна набързо 2 реда...
Има някакви бучки, топчета на вратлето, и от двете страни, но лошото е, че се уголемяват и вече започвам да се притеснявам. В началото си мислех, че нещо лимфите са се надули, но тя няма оплаквания...нищо не я боли, не е болна, яде, в настроение е, само зъбите като я стегнат става киселяк, но то си е в реда на нещата. Сега ще видим какво ще каже педката.

Бръмче, за авентските шишета нищо не мога да кажа, не съм ползвала такива.

Дони, шшшшт! Митко също иска да ни прави състезание, но аз се дърпам. Аница ще ме издуха като с двеста  Laughing Laughing Laughing . Нека задобрея малко в ходенето, пък тогава  Sunglasses

Сладурче, много ви е хубав апартамента. Браво!!! Снощи разглеждах и си мислех кога ли и нашият ще бъде завършен защото идеи много, но средства за реализацията им йок  Rolling Eyes и все събираме...и всичко е започнато, но недовършено, аман!

Моите 2 реда станаха.... hahaha

# 40
  • Мнения: 60
Влизам на бързо,за да ви питам нещо,което мен лично ме притесни това разминаване.Вчера биха на Маги ваксината за шарка,докторката ни каза,че е много хубаво,че сме и я били сега понеже иначе трябвало да и бие два пъти.Тогава не разбрах.но сега момичето с което родихме в един и същи ден ми каза,че техния доктор бил ваксината днес на нейното момченце и и казал след 30 - дни да дойде да му бие и за морбили тъй като имало във Варна кампания за имунизация срещу морбили заради епидемията.Има ли някой от вас на който са казали,да отиде след 30-дни,щом във Варна има такава кампания ,логично е да има и в София там нали има също епидемия  newsm78.

# 41
  • Мнения: 925
Добра вечер и от мен ! Ще пиша кратко, защото още един клавиш от клавиатурата на лаптопа даде фира, след вещата намеса на Делян и е малко изнервящо така  Wink
Сиси пожелавам всичко най-хубаво на твоята приятелка   bouquet
Копри да не са лимфните възли ?!? Май е нормално при бебетата да са леко уголемени ... Дано всичко е наред  Hug
Сладурче апартаментът ви е станал приказен Heart Eyes А Делян и Никола не бива да се събират на едно място поне  докато не навършат 18 г., защото щетите причинени от двамата вкупом ще бъдат непоправими  hahaha
За шишетата - пробвала съм доста видове и съм най-доволна от "Чико". И те протичат, но доста по -рядко в сравнение с другите . Трикът в случая е да не се затягат, а дори леко хлабаво да се слага горната част с бибата, защото при затягане се деформира силиконовата или каучуковата част и от там идва протичането  Peace
Безревлива нощ на всички  Hug

# 42
  • Мнения: 36
Изказах се за шишетата подробно. Почти няма марка, която да не съм ползвала. Васи заспа в колата и сега ще си спи гладен.
И да ви питам сред нашите бебета има ли някое, което на 5 м. да е било над 70 см??? Бебето на брат ми ме разбива..... расте като щуро. А се роди 50 см и 3 кг. Ми то е почти колкото Васи, който не е никак нисък  Joy

# 43
  • Мнения: 387
alex222 на едни приятели сина на 5 месеца е 75см и 8300гр...катерина е толкова на годинка...

# 44
  • Мнения: 19
Айде и  аз да пиша в новата тема  Simple Smile

Първо да ви изредя и после имам важна питанка  Simple Smile

Така :

Дони   bouquet за темата  и    bouquet на Строуберито за заглавието !

Сладурка , много готино у  вас . Никола  е ужасно сладък  Hug

Доня , дано всичко  е ОК с Аничка . Пиши какво каза доки .

Еспа , да минава бързо гадната болест  Hug

Ели  за незнам кой път ще кажа  че Алекс е  една малка красавица !

Деси , Марио  е много чаровен и  как е наредил тези зъбки и  с тази сладка усмивка ще се редят момите пред вас  Simple Smile

Дано  не съм пропуснала да отбележа нещо ,  ама бързам  да задам въпроса за фонтанелата .
Искам да знам на кой  е вече напълно  затворена и на кой още  е отворена , както и  на тези , на които  е затворена вече -дали са давали витамин Д ?

На Алекс все още е доста отворена и  се притеснявам , че не съм  давала витамини. Една приятелка ми каза ,че не е хубаво също така рано да се затвори , защото мозъка нараствал и ако  се затвори рано имало проблеми . Сега като си свърша писанката тук  ще се разровя да се образовам по темата . Ама да знаете , че ми  е важно да отговорите , щото се чувставм виновна .

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт