Житният режим на Учителя Петър Дънов

  • 45 620
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 206
Еднозърнестия лимец (Triticum monococcum L.) е най-древния вид от групата на покритите или несъщински пшеници. В тази група одомашнени са още двузърнестия лимец (Triticum dicoccum Schrank) и пшеницата спелта (Triticum spelta L.). При вършитба стъблото на тези пшеници се начупва, а зърното остава здраво обвито в няколко слоя плеви. За да бъде използвано за храна се налага допълнително олющване. На двата вида лимец българите казват още капладжа. В речниците и преводите от германските езици под общия знаменател на лимеца е подведена и пшеницата спелта. В други езици и при други народи, които също са използвали хилядолетия еднозърнестия лимец, той е бил отграничаван по-ясно. За гърците например е "tiphe", за турците "siyez", за израилтяните– „sifon”, за руснаците – оркиш или полуполба. Французите и италианците не са се напъвали толкова, че да уважат еднозърнестия лимец с отделно име, те просто го наричат малката спелта ("Le petit epautre" or " Farro piccolo"

# 46
  • Мнения: 206
Може да го ползвате ,стига да го намерите.Има нужда от по-продължителна подготовка на пшеницата.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 605
solej, предишния път като житувах, се захраних по схемата на Емилова, ама ти казваш, че била крайна. Тогава как да започна със захранването? 1-2 ден да включвам и други видове плодове с 1-2 картоха и моркова на пара ли? А след това ориз и другите неща, к8оито вече коментирахме, без животински продукти, или да се вкарат и животинските продукти преди края на захранването /говорим за десетдневно захранване/. Предполагам, че всичко животинско се включва след края на захранването и то пак постепенно, но имам спор за това с едн приятелка и вече се обърках.  newsm78

Наистина не бях чувала за лимец.

# 48
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Здравейте и от мен.Днес ми е 7 ден,без прегрешения изкарах до тук и се чувствам повече от добре.Относно тренировките аз умишлено ги спрях преди режима,а и като си спомня как бях отпаднала първите 3 дни едва ли щях да имам сили за трениране.И моето обоняние е много изострено,но то е защото хапваме еднообразно.Успех на всички нови.  bouquet

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Днес още не съм огладняла пък аз....Изядох първата ябълка,пия вода.
По въпроса за тренировките-аз съм мързелив човек,но от няколко месеца сутрин си правя упражненията на Петимата тибетци,не са сложни и уморителни,тъкмо ме зареждат с енергия. Пия сутрин и вечер по чаша топла вода и май това са грижите,които полагам за себе си.Да не казвам голяма дума,но тъй като този месец ще съм на житния режим само 5 дни, смятам от 3 март да си направя 10 дни. За захранването още ми е далече да го мисля,но някъде в предата тема пишеше да се направи супа от картоф,морков и лук за първия ден.После ще чета и другите подробности.

# 50
  • у дома
  • Мнения: 708
   bouquet Благодаря за информацията solej !

В диетичния до нас имаше само този вид жито, но не посмях да го купя понеже ми е непознат. И аз миналата седмица за първи път научих за него.

Да се отчета и аз: За първи път си налагам да правя някаква диета и началото ми беше трудно. Прегрешавах първите дни понеже изпадах в гладна паника. Но все пак реших да продължа. Усещам отчаяна нужда от прочистване и реших че е по-добре някакъв житен режим отколкото никакъв. Като за първи опит си дадох опрощение и си казах колкото издържа толкова Simple Smile
Уикенда готвих няколко ястия, но въпреки приятните миризми не опитах нищо и си наложих да продължа само на режима.  Учудвам се сама на себе си че устоях. С това психическата ми бариерата падна и сега съм твърда до петък надявам се Simple Smile Чувствам се добре, имам достатъчно енергия, въпреки усещането за студ и нуждата от повече сън. Отслабването не ме интересува пряко, важното е да се чувствам добре.
Ще се захранвам първо с ангелска супа Simple Smile

А може ли да се използва сладък картоф за ангелската супа?  newsm78

# 51
  • София
  • Мнения: 529
Цяла седмица само чета и все не остава време да се запиша. Действа ми  мотивиращо да знам, че не съм сама в начинанието Hug

Надъхвам се от месец, започнах на 3-ти. Преди пълнолунието направих детокс - 3 дни на сокове и това се получи много леко и естествено продължение.
Еднообразието малко ми идва досадно.... но ще го преживея.  Wink
И като едно студенокръвно съм станала - особено вечер и нощем - няма стопляне.
За упражненията - по 20-30 мин правя, но пропускам кардиото (нито сили, нито кръвното ще ми стигнат  Wink)

Резултатите - повечето положителни мисли си казват думата за настроение и светоусещане Hug
за отслабването - заедно с детокса станаха -5 кг. Повече от чудесно Simple Smile

Сега със захранването не съм се изяснила, но чета насоките ( Hug solej) и ще се спрвя

Най-тъпото е, че ни се събраха много семейни празници и за 7 дни 2 пъти имахме гости, 1 път бяхме ние.... и още 1 се очаква утре да гостуваме.... А както се сещате не е по препоръките (срещай се и разговарай), а е придружено с богата трапеза  Rolling Eyes
Железна съм, де Mr. Green

# 52
  • Мнения: 847
Здравейте , прочетох цялата тема ,както и темата в сайта на братсвото .
Реших да направя режима и аз ,но от утре .Бях болна и трябваше да вземам лекарства затова го отложих .Питам се обаче дали не е късно ,тъй като на 14 има пълнолуние , но от друга страна пише ,че трябва да се почне в сряда ...та съм малко раздвоена, дали да го почна в сряда или да чакам да мине пълнолунието .Моля ви посъветвайте ме ,благодаря ви. Hug

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте , прочетох цялата тема ,както и темата в сайта на братсвото .
Реших да направя режима и аз ,но от утре .Бях болна и трябваше да вземам лекарства затова го отложих .Питам се обаче дали не е късно ,тъй като на 14 има пълнолуние , но от друга страна пише ,че трябва да се почне в сряда ...та съм малко раздвоена, дали да го почна в сряда или да чакам да мине пълнолунието .Моля ви посъветвайте ме ,благодаря ви. Hug

Ако започнеш утре трябва до събота (преди Новолунието на 14ти) да приключиш. Ако искаш да направиш пълните 10 дни моя съвет е по-добре  да го започнеш в Сряда (3 Март) след следващото пълнолуние.  Wink  Но можеш и сега 3 дни и Март още 10. Лошо няма. Успех.  Peace

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 16:39 от paulapetrova

# 54
  • Мнения: 0
Аз също съм на 9 ти ден. Не ми е било гладно, но и на мен ми е досадно еднообразието. Но геройски се справям и с това.  Вчера докато пазарувах и на мен обонянието ми беше супер изострено. Не бях се наслаждавала така на миризмата на пресен магданоз от доста време.  Grinning   Но ще почака.
Вечерта пък имах сташно много енергия и свърших сума неща.  Успех на всички!  Peace

# 55
  • Мнения: 2
Седми ден всичко е наред, с малката разлика, че трудно изяждам ябълката, оказва се голяма за свития ми стомах, но преди това хапнах 2 ореха отгоре.  Crazy
Започвам да се притеснявам за захранването, дайте да мислим варианти, че ми е проблемно. Ако не направим подходящото ще качим за нула време свалените килца.  Thinking

# 56
  • в моя свят
  • Мнения: 849
И аз относно захранването да попитам на кой ден може да се прибави зеле?

# 57
  • Мнения: 2
И аз си мислих, ако ще я караме на супа дали от втория ден да не включим зелевата, която е описана в отделен режим. Мисля, че става, ако е без сол.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Не съм специалист по захранване,но зелето не е ли  тежко за началото?То ще е една перисталтика,едни газове.....

# 59
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
освен да помолим solej, да ни даде едно примерно захранване ден по ден

1. ден -  може това и това
2. ден  - може това и това   
3.
4........................ и т.н.   като във всеки ден да се споменава какво е новото, което може да се включва .



така ще имаме нагледно всички храни и няма да се бъркаме и можем да си го сложим в началото на темата, където всеки може да си направи справка

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт