Житният режим на Учителя Петър Дънов

  • 45 616
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2
Успешен ден на всички. Започвам 7 мия си ден с настроение и положителна нагласа.  Hug

Аз си правя жито за покълване, като накисвам по- голямо количество, за да хапвам кълнове, които са много вкусни. Не е по режима, но мисля, че не е проблем.  Laughing

# 31
  • Мнения: 206
За да се чувстваш добре през 7-10 ден, зависи от много фактори /моментното ти здравословно състояние,психическа ти нагласа,духовната ти нагласа,физическата нагласа за режима,духовната нагласа за режима,дали си правил и други диети или Житни режими/.Но ефект около осмия ден/според диетолозите/ ще има.
  ПРЕДИ ДНИ В БЯЛАТА КЪЩА НА БРАТСТВОТО ИМАШЕ ЖИТО ЗА РЕЖИМА.ТЯ СЕ НАМИРА В КВ.ИЗГРЕВ,УЛ.ЩЕРЮ АТАНАСОВ 6 /БЛИЗО ДО РУСКОТО ПОСОЛСТВО/. ПРОБВАЙТЕ И НА ТЕЗИ ТЕЛЕФОНИ :02 866 89 55 ;9 634 313 /ДАНО СА АКТУАЛНИ/
 ЕТО И ЕДИН ЕМЕЙЛ,КЪДЕТО МОЖЕТЕ ДА ПОПИТАТЕ: info@bialobratstvo.org.Навярно могат да ви дадат информация и за някои други градове в страната.
ЕТО КАК ДА СТИГНЕТЕ ДО КЪЩАТА: http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/2forum/index.php?topic=390.0
  Жито има и в диетичните маазини от вида''ЗДРАВЕ","СЛЪНЦЕ".Най-добре е да намерите екологично и негрухано.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 605
Здравейте момичета. Аз днес съм много по-добре, понаспах се, не ми се вие свят, не ми е лошо, имам енергия в излишък Simple Smile. Ако съм така целия ден няма да продължавам с водата от варените зеленчуци, а ще си изкарам житения до петък. Успешен и енергичен ден на всички.  Hug

# 33
  • Мнения: 206
Може кризата да е била от преумора, много активно движение или почти липса на такова.

# 34
  • Мнения: 415
tzvety26, и при мен вчера /6-ти ден / беше доста критично , въпреки , че аз си бях починала през уикенда и се бях наспала.
Но явно ежедневната ми тренировка доста ме натоварва и това количество храна си ми е недостатъчно. Или може би еднообразието ме мори повече.
Нооо , и аз съм твърдо  решена да успея. Шест дни нямам прегрешения !!!
Благодаря отново на solej за ценните съвети и на всички , които споделят. Успех на всички "стари" и "нови" Simple Smile

solej , имаш ли възможност да споделиш повече за захранването. Четох предишните постове , съветваш за захранване да се хапват плодове , зеленчуци и супи. Кога в супите може да се добави малко зехтин , може ли да ядат печени чушки , овесени ядки , малко ориз?
Признавам си нямам много опит със захранването , така че моля да ми простите глупавите въпроси.

# 35
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте  Hug
Мерси за новата тема!
Днес се чувствам много добре - 7-ми ден е и кантарът показа -4,100 кг!
Добре дошли на новите!  Hug
Хубав, лек и успешен ден на всички!  Hug

# 36
  • Мнения: 206
lenny_pld,познавам Братството от десетки години,а сайтовете му от тяхното създаване.Действително в много мнения и статии има противоречия.
Житният режим е само от пръв поглед елементарен.Той изисква доста добра медицинска,психологическа и духовна подготовка.
 Опитах се да бъда полезен със своите опит и знания, и да дам относителна свобода на избор относно вида на пшеницата,начина на хранене...Такива компромиси явно е направил и Учителят по отношение на своите ученици.И затова Житния режим е в този му вид.Нищо чудно след 10-20 г.да бъде още по-облекчен и ''защитен''със съответните оправдания.
  Но още веднъж искам по поясня ,че човек с човек не си прилича на 100 процента.Дори роднини.Има много условия.Затова се опитвам да следвам с указанията си принципите на Учението и някои медицински изисквания.Но не мога да гадая за''изключенията''.

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 10:13 от solej

# 37
  • Мнения: 206
Sosko,явно трябва да понамалиш тренировките през следващите няколко дни.За да ти стигнат силите.
  При захранването можеш да ползваш зехтин  от второто ядене..Дори е за препоръчване.Печени чушки -по малко,нарязани,може от третото ...Но за овесените ядки забрави поне до петия ден.После може по малко.След десетия-обичайната си порция.С оризът също няма проблем.Може да го включиш /варен,малко/ дори от второто ядене.
  Този режим не е толкова ''строг''/Захраването във форума е доста ''строго и е за други режими/.Не се плашете от захранването.Просто се пазете да не ''скочите'' веднага на ''твърдата''храна,тортите и алкохола.Има такава опасност на 14.02.

# 38
  • София
  • Мнения: 807
Solej, а може ли от второто ядене да включим също елда или булгур?

# 39
  • Мнения: 415
Sosko,явно трябва да понамалиш тренировките през следващите няколко дни.За да ти стигнат силите.
  При захранването можеш да ползваш зехтин  от второто ядене..Дори е за препоръчване.Печени чушки -по малко,нарязани,може от третото ...Но за овесените ядки забрави поне до петия ден.После може по малко.След десетия-обичайната си порция.С оризът също няма проблем.Може да го включиш /варен,малко/ дори от второто ядене.
  Този режим не е толкова ''строг''/Захраването във форума е доста ''строго и е за други режими/.Не се плашете от захранването.Просто се пазете да не ''скочите'' веднага на ''твърдата''храна,тортите и алкохола.Има такава опасност на 14.02.

Надявам се силите да ми стигнат и без да променям тренировките или да добавям храна към тази от режима. Просто споделих опита си Simple Smile
Благодаря ти , за насоките за захранването. Алкохол не пия вече доста отдавна , а тортите  почти не ме изкушават , така че от тях не се страхувам , но ето виж овесените ядки са ми една от основните храни и си ми липсват. За такива "дребни" детайли разпитвам , да не се издъня от невежество Simple Smile
А за гъбите можеш ли да ми кажеш - кога , колко?  Обещавам , че повече няма да питам.

# 40
  • Мнения: 78
Здравейте и от мен Hug Първо да благодаря на solej и Арбанашка кокона  за новата тема Hug  bouquet Сега да дам отчет и на новичките и на "ТИМА" Hug Започнах режима на 1 февруари и съответно днес ми е 9-ти ден(учудващо и за мен,че съм толкова режимна,обикновено прецаквам всичките диети) В началото на режима,храната ми беше малко(може би защото нямах достатъчно орехи)Чувствах се леееко гЛадна Crazy Появи се и главоболие ,но само първия ден в другите дни съм нямала,втория и третия ден вечерта малко ми се виеше свят.В другите дни всичко си беше нормално,освен факта,че ми се обостри обонянието(и понеже много си падам по-сладкото мисля постоянно за торти и то не какви да е а без яйца и без мляко,но това е друга тема NaughtyТака за режима мога да кажа само хубави неща,въпреки,че не съм приключила,но съм на финалната права(само да мине днеска,че брат ми е рожденик и има две торти в хладилника Embarassed Днеска се претеглих отслабнала съм 2 кг(170 см бях 60 сега съм 58),захранването ще го правя по схема -наблягане на плодове с постепенно включване на зеленчуци.Ако някой иска да ме пита нещо може да ме пита на лични,че да не товарим темата Hug Успех на всички започнали от вчера и на останалите,малко остана ще успеем HugПриятен и усмихнат зимен ден от мен newsm51

# 41
  • у дома
  • Мнения: 708
А някоя от вас ползва ли лимец?  newsm78

# 42
  • Мнения: 2
На мен като ми стане много студено се радвам, тогава задължително съм минус след това!

# 43
  • София
  • Мнения: 5 605
А някоя от вас ползва ли лимец?  newsm78
Какво дали ползваме мила?

# 44
  • Мнения: 206
  Елдата или булгурът са своеобразно ''продължение'' на Житния режим.При захранването може да ги включвате по мъничко към третия ден.Поне първите два дни изкарайте на зеленчукови супи и каши.
  Гъбите са една от най-тежките за стомаха храни/от растителните/.За предпочитане е да ги включите след десетия ден.Ако много ви се ядат-по мъничко след петия.

Общи условия

Активация на акаунт