Житният режим на Учителя Петър Дънов

  • 45 643
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 847
Здравей Паула Петрова ,благодаря ти за отговора .Би ли ми казала,защо мога да почна чак на 3.03 ,а не веднага в срядата след пълнолунието на 17,02?
Благодаря ти за вниманието .

# 61
# 62
  • Мнения: 2
Не съм специалист по захранване,но зелето не е ли  тежко за началото?То ще е една перисталтика,едни газове.....

Ами сварено зеле защо да е тежко, Солей е писал препоръки в темата- общо взето- супи и каши, ориз на втория ден, елда, булгур, зеленчуци, плодове. Бавен преход към по- твърди и мазни храни. От втория ден по лъжица зехтин, можем да го заменим с ядки по 30- 5- грама. Аз още нямма схема, но ми се върти нещо в главата, утре ще ви покажа менюто си. Simple Smile

Ден 7- ми- ОК, никакъв апетит, ядох 3 ореха в повече, но предните дни пропуснах на няколко пъти. Ябълките винаги са по две- сутрин и следобяд, вечер не ми се яде.
Още малко момичета- не остана.  Hug

# 63
  • Мнения: 2
Благодаря, хареса ми, ще го ползвам за основа на своето меню.  Grinning  bouquet

# 64
  • Мнения: 206
Здравейте!
Май започнахме да играем на развален телефон.Опитайте се да прочетете мненията ,които са написани през последните 7-8 дни, както тук ,така и в Житен режим-3.
   Захраненването ,което беше показано преди малко ,е отдавна във форума.То е на д-р Емилова. Има го и в двата братски сайта / http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/zahranvane10.html  и линка ,който е даден/. Тя лекува основно с плодове.Това захранване е по-леко ,отколкото е на Лидия Ковачева / дадено в началото на темата/.
 Аз не ям месо от доста години.Ако ви трябва някакво примерно меню без месо ,може  да се опитам да ви дам някои препоръки.И без това по- леко месо можете да включите в менюто си /по малко/ след петия ден.И със зелето не бързайте.Не яжте сурово зеле до десетия ден , но можете да ядете сготвено към 6-7 ден.
   Забравете и за пърженото до края на захранването.

# 65
  • Мнения: 206
schtrumphete,от голямо значение е фазата на Луната.Започва се и в точно определен ден.За предочитане-сряда ,но може и понеделник.
След около седмица е подходящо да направиш нещо като': омъжване,нова работа ,нов дом...но не и лечение ,отслабване,чистене,т.е.нещо, от което искаш да се освободиш.

# 66
  • Мнения: 2
Май най- големия проблем на този режим ще се окаже захранването.
Точно "дешифрирах" този на Емилова и открих, че тя дава суров морков на първия и сурово зеле още от втория ден, като включва и прекалено рано овесените ядки.
Дайте да се заловим и да си спретнем един хубав захранващ режим, имаме време да го обсъдим и да го приложим.
Разчитам изцяло на Солей, като капацитет в областта.

# 67
  • Мнения: 0
Здравей Паула Петрова ,благодаря ти за отговора .Би ли ми казала,защо мога да почна чак на 3.03 ,а не веднага в срядата след пълнолунието на 17,02?
Благодаря ти за вниманието .

Ето тук има лунен календар за 2010: http://kalender-365.de/lunar-calendar.php 
Следващото пълнолуние ще бъде на 28.02 а режима се започва до 3 дни след пълнолуние, за предпочитане в Сряда. 
 Идеята е да се прави диетата във фазата на намаляваща луна.  Затова и казваме, че трябва да се прикючи преди новолуние, защото след това луната започва да расте, което, както solej каза е подходящо за омъжване, нова работа, дом а аз съм чувала и за подстригване на коса ако искаш да расте по-бързо. 

# 68
  • Мнения: 206
Житният режим се прави от повече от 70 години.Отначало само от Бялото Братство,а през последните години и от хора извън него.
 Има спомени за годините по време на Учителя и за Житния режим при него.Но ,за жалост,инструкциите за режима са много общи.Затова и представянето му в сайтове и различни статии не е достатъчно,за да се разбере така ,че да се направи по-лесно.
   Затова много хора си добавят по нещо.
   Но и да се прави някаква друга диета не е много лесно.Никога не можем да бъдем сигурни за крайния резултат.Защо?
Защото той зависи от много фактори.
Ето някои от тях.Някога четох за една известна манекенка.Тя решила да направи поредната си диета.Диетолози я посъветали да си направи един много модерен скъп тест в Западна Европа.Той давал много добра информация за полезните и вредните за нея храни.Оказало се ,че бананите,които тя много обичала да яде ,били сред най-вредните за нея.
А тя понякога ги включвала в плодовите си диети.
 Дали ще имате полза от една диета зависи и от:моментното ви психическо и физическо състояние; храненето ви през последните месеци /алкално-киселинен баланс/;рождения ви ден:годината ви нараждане;часът ви на раждане;семейни проблеми;околна среда;усвояване на храните,духовната ви нагласа за него...
 
 

# 69
  • Мнения: 206
Спокойно със захранването.
Всичко трябва да стане постепенно.Основният проблем е в количеството.
По-добре е да ядете по по-малко -4-5 пъти на ден.
Първите три дни яжте пресни зеленчукови салати/макар,че няма хубави зеленчуци през зимата/.Сложете малко зехтин и малко сол.Хапвайте си и зеленчукови супи.Може и варени картофи.Въздържайте се от хляб.Можете да продължите да ядете орехи.
 На четвъртия ден можете да си направите и една салата от моркови с малко мляко.Прибавете и една филия хляб.
 На петия ден можете да си хапнете и шопска салата.През четвъртия и петия ден можете да ядете и варен ориз.
Основното е ,че ястията до този ден трябва да се варят.От шестия можете спокойно да ядете и по малко печени храни.
 На шестия ден - малко варени овесени ядки със сирене, каши от пълнозърнест хляб,готвено прясно зеле.Можете да увеличите млякото и сиренето..Хапнете и мюсли.
 Постепенно увеличете количеството на храните,които сте яли.Прибавете и малко кашкавал.
Може и малко маслини,грах,зелен фасул.Увеличете филиите хляб.
  На осмия ден-боб,леща,готвено кисело зеле/,постни ястия/яхнии/.
След десетия- постепенно месо , сладкиши, яица, гъби...

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 21:16 от solej

# 70
  • Мнения: 847
Здравей Паула Петрова ,благодаря ти за отговора .Би ли ми казала,защо мога да почна чак на 3.03 ,а не веднага в срядата след пълнолунието на 17,02?
Благодаря ти за вниманието .

Ето тук има лунен календар за 2010: http://kalender-365.de/lunar-calendar.php 
Следващото пълнолуние ще бъде на 28.02 а режима се започва до 3 дни след пълнолуние, за предпочитане в Сряда. 
 Идеята е да се прави диетата във фазата на намаляваща луна.  Затова и казваме, че трябва да се прикючи преди новолуние, защото след това луната започва да расте, което, както solej каза е подходящо за омъжване, нова работа, дом а аз съм чувала и за подстригване на коса ако искаш да расте по-бързо. 
Здравейте,аз съвсеме се обърках  ooooh!.......но по важното е ,че разбрах  Peace
Обърках се ,защото следя още една тема з която пък новолонунието е важно .... Simple Smile
Ще започна в сряда след 28.02.
Благодаря ви момичета за насоките . Peace

# 71
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Понеже и аз, като schtrumphete, не сколасах на време да  почна режима, се порових за информация и открих долното. Нека ветеранките да не се обиждат, че го публикувам отново /Гугъл ми показа, че е разисквано в предишни теми/ и да прескочат поста ми, който, надявам се, ще бъде полезен за новачките като мен  Heart Eyes


Житният режим през годината - http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/rejim2.html

Ако някой пропусне да направи Житния режим през февруари, може да го направи през март при разсип на Луната, когато Слънцето е в знака Риби. Така той ще се свърже с Христовия дух, ще разбере смисъла на милосърдието и жертвата, мистичното, скрито в мълчанието, и ще омекоти своята карма. Христос навремето пое половината от Кармата на човечеството, а другата половина я остави ние да си я носим.

Житният режим може да се прави и за постигане на някои добродетели: смирение, кротост, въздържание, милосърдие, благост, търпение и др. Може да се прави за влизане в някое учебно заведение, за успешно завършване на образование, за създаване на дом и за излизане от някои трудни положения в живота. Тогава режимът се започва при нова Луна  и трае пак 10 дена[/b]. Добре е да се започне пак в сряда и да се завърши в петък. Ако човек започне режима сутрин, е отлично, ако го започне на обед е много добре, а вечер - добре.



Не зная коя фаза е разсип и кога слънцето е в риби /за първия случай/, но новолунието е на 14 февруари 2010 - 04:52:29 и на 16 март 2010 - 00:02:22 /за втория/ .

В заключение ще цитирам Иво от Братството, " При намаляване на луната режимът се прави за чистене на организма, мислите и чувствата. При пълнене на луната - за решаване на труден житейски въпрос. Също може да се вземат под внимание деня от седмицата, в който почваш и завършваш режима, планетното влияние и т.н."



 

# 72
  • Мнения: 206
Вече започвам да се съмнявам ,че се четат текстовете дори на същата страница.Лунните цикли са малко по-нагоре: http://kalender-365.de/lunar-calendar.php
 Ако това ще успокои някого,аз имам  опит както в Братството,така и в нета му.Но не това е важното.
  Препоръките за захранването са ''преживени''.Който иска ,нека ги следва.Просто отначало се придържайте към по-природните храни,по по-малко и по-начесто.Постепенно включвайте и от другите.И нека порциите ви бъдат тогава по-големи.

# 73
  • Мнения: 847
Е,аз вече тотално се обърках  Tired.Това което прочетох от Лени все пак ми показва ,че мога да започна режима след новолунието на 14.... ?

# 74
  • Мнения: 206
Ако не си решила да сваляш килограми и да се чистиш добре-може.

Общи условия

Активация на акаунт