Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 253 762
  • 744
  •   2
Отговори
# 720
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Благодаря и на теб DzupoHug
Незнам дали ще ми направят ЯМР,моят е отпреди 2 години.Избрах Токуда и Кондов,защото сестра ми е доволна от там,а в "Иван Рилски" добре ме "наредиха",та затова още се влача по болници.Но сега неискам да коментирам вече нищо и никой,само искам този път вече всичко да е наред! baby_neutral
Нещо тия дни съм хремава(аз си страдам периодично от синузит),и исках да питам знаете ли нещо по въпроса дали това няма да е пречка за операцията,защото доколкото знам,май трябва да си здрав!

# 721
  • Мнения: 669
dzupo,много си прав,трябвало е добре да преценят къде да оперират!Мисля,че не прават операция на повече от 3 диска на веднъж.Дори в повечето болници не смеят да оперират повече от 2 диска.При операция на няколко диска има вероятност от преплъзване.

# 722
  • Мнения: 17 546
Бижу,как така не са могли да достигнат до този диск,няма ли сега да го оправят и него,това неможе да остане така,все пак защо са го рязали човека,нали да се свърши с проблема му.Нека да бъде настоятелен и да пита тия доктори какво смятат да правят,неможе така! Sad
Днес говорих с него. Четирите хернии, които са оправили, по две на диск (така са му обяснили), което за мен просто означава медианна херния на две нива, били на 15 сантиметра от тази, която не са оправили. Не могли да стигнат с тези уреди до там, през направените разрези за другите хернии Rolling Eyes В сряда е опериран, до днес само лежи и вече е на обезболяващи, защото не се търпяла болката в крака. Оперирал го е д-р Цеков.

dzupo
, когато преди три седмици започнаха силни болки и той отишъл при ДжиПи-то и този моля ви се, му казал, че това, че някаква си (т.е. аз) му е казала, че е ДХ, е пълна глупост. Имал бил остеопороза, затова го болят краката! Shocked ooooh!
Като минаха две седмици и болките рязко се увеличиха, говорихме по телефона и понеже той не е финансово ограничен се записа за ЯМР в Токуда веднага. Ами миналата седмица в четвъртък му направиха ЯМР, откриха разкъсани дискове и свободни сегменти от тях, които притискат нервите и в понеделник вече постъпи в болницата, сряда - операцията. До днес една седмица и всичките тези патила...
Каза, че няма разрези на гърба, а четири дупки, от които са вкарани инструментите.
Докторът, който го е оперирал почти нищо конкретно не му е казал, освен това, което ви казах и аз. Петък, събота, неделя - почти никой не се мярка... Докторът е дал визитка на жена му и комай го насочва към частната си практика за развитие на нещата по-нататък... Rolling Eyes

Днес бях на басейн. Мъжът ми най-сетне ме нави! Blush Бавно и спокойно направих 10 дължини по 25 метра. Чувствам се супер!!! басеина е закрит, вътре е хладно, водата чудесна и направо се размазах от удоволствие... Ама съм страшна мързелана! ooooh! Embarassed Да имам такава възможност и да не се възползвам...

# 723
  • Мнения: 669
Не може болките да са му от друга херния,защо са му оперирали тези ,ако болките са идвали от другаде?Те са се появили след операцията.Ако дх е на 15см разстояние е поне 3 нива отгоре.Едвали ако е толкова нагоре ще има болка по седалишния нерв или в ставата.При дх на л5 с1и л4 л5 болката е там|според мен|
Да си иска нов   ямр докато е в болницата ,щом има болки.А пък ако си е мислил,че от раз ще се отърве от болката пак се лъже.Мен също ме болеше след операцията,казаха,че е от раздразнените нерви .
Вдигат ли го да става?

# 724
  • Мнения: 17 546
Ми в четвъртък е ставал за малко, в петък го заболява крака. И от обяд в петък до днес няма почти никакво присъствие на лекари в болницата. Няма кой да пита... Само сестрите раздават лекарства, сутрин визитация набързо и толкова. Утре се надява да има вече лекари и някой да му обърне внимание. Оперираните хернии са точно на л5 с1и л4 л5.

# 725
  • Мнения: 56
Здравейте, дискоманяци,
Аз отдавна се чуствам толкова добре, че си ходя на работа и си гледам и домашните задължения. Не е 100 % идеално, но съвсем поносимо, и без лекарства.
Не съм писала отдавна не защото се чуствам добре, а понеже си имахме проблеми в семейството. Основно здравословни  ooooh!  (за това ще пиша друг път, та дано някой да ми помогне със съвет)    ... а и разни други по-дребни ядове, но запълващи изцяло времето ми... Та не само не съм писала, но не съм ви и чела през цялото това време.

От един бърз поглед разбрах, че Тишо се е повлиял много добре от ензимите. Поздравления, Тишо !  newsm10   Аз си продължавам с ензимите и диетите - не нон стоп, а на почивки  Grinning

Бубе, лека и успешна операция!     newsm53
А за хремата, що не се обадиш на хирурга ти да го питаш дали ще е проблем за операцията? Та да не се тормозиш повече за това.

# 726
  • Мнения: 803
Благодаря и на теб DzupoHug
Незнам дали ще ми направят ЯМР,моят е отпреди 2 години.Избрах Токуда и Кондов,защото сестра ми е доволна от там,а в "Иван Рилски" добре ме "наредиха",та затова още се влача по болници.Но сега неискам да коментирам вече нищо и никой,само искам този път вече всичко да е наред! baby_neutral
Нещо тия дни съм хремава(аз си страдам периодично от синузит),и исках да питам знаете ли нещо по въпроса дали това няма да е пречка за операцията,защото доколкото знам,май трябва да си здрав!

Бубе, нали знаеш, че правет пълна упойка с интубация. Питай преди да тръгнеш че не се знае дали ще ти направят анестезия.

# 727
  • София
  • Мнения: 2 020
Бубе, стискам палци този път да е много успешна операцията!  Hug
Ще чакаме добрите новини, веднага щом ти е възможно
да пишеш.

# 728
  • Мнения: 615
Здравейте! Искам да попитам някои чувал ли е за лазерна терапия на дискова херния. Ако някои има повече информация моля да я сподели. Днес отново се секнах! Не издърйам вече! Не знам какво да направя. Отчаяна съм. Предишното ми секване беше едва през Януари, тогава ме лекуваха с инжекции Алмирал по 2 на ден. Започнах да се движа,но не спря да ме боли. И ето днеска, когато стягах багажа да ходим на пикник, понеже се почувствах по- добре, се наведах да взимам фотоапарата и... така си останах... newsm61 Имам установена протрузия на Л4 Л5, но това беше когато бях на 17 години, сега съм на 25- може да е станала вече херния. А за озонотерапия знаете ли нещо? Всякаква информация ще ми е от полза. Благодаря предварително !
Аз съм си правил Лазер, имаше голям ефект от него, всъщност първото нещо дето ми подейства добре , опитай  Peace
Не се навеждай а клякай!!!



От един бърз поглед разбрах, че Тишо се е повлиял много добре от ензимите. Поздравления, Тишо !  newsm10   Аз си продължавам с ензимите и диетите - не нон стоп, а на почивки  Grinning


Първо за теб с е сетих, като установих защо не ме боли  Laughing
Ефекта е невероятен  Peace

Последна редакция: пн, 14 юни 2010, 08:41 от tishoo

# 729
  • София
  • Мнения: 9 936
Хора, интересно ми е с какво се занимате (работите)
Аз в момента си търся работа на 1/2 ден, но като гледам с тоя проблем... много ми е трудно. За вдигане 5-10кг, за носене не повече от 3-4кг (в момента, т.е. не съм в добра физ. форма)) Та се чудя каква работа да търся?
Засега се сещам само за куриер и промоутър? С Офис пакета съм горе долу...
Работил съм малко в (офиз консумативи) книжарница - може би там също няма тежки неща за вдигане (книги)!?

Учил съм за химик-инженер (полиграфия) , но нямам знанията и уменията за предпечат Sad

PS: Какво спортувате, аз в момента се оглеждам за нов байк (по-лек) за планината и града, след 1-2 месаца ще се подготвя и за плуване, друго не виждам какво... може би и йога.

 Hug

Последна редакция: пн, 14 юни 2010, 20:48 от hakama

# 730
  • Мнения: 615
Хора, интересно ми е с какво се занимате (работите)



PS: Какво спортувате, аз в момента се оглеждам за нов байк (по-лек) за планината и града, след 1-2 месаца ще се подготвя и за плуване, друго не виждам какво... може би и йога.

 Hug

Аз съм Системен оператор (седя по цял ден пред РС)   comp03


Иначе спортувам най вече Ядене, Пиене. и некоя згодна женица ако има.............  Joy
с други думи на маса и на креват  smile3532

# 731
  • Мнения: 114
Аз съм Системен оператор (седя по цял ден пред РС)   comp03


Иначе спортувам най вече Ядене, Пиене. и некоя згодна женица ако има.............  Joy
с други думи на маса и на креват  smile3532

Добре казано. Hug Hug Hug

# 732
  • Мнения: 167
Учил съм за химик-инженер (полиграфия) , но нямам знанията и уменията за предпечат Sad
 Hug

Здравей, колега полиграфист!
Къде си учил? Аз нямах желание да кандидатствам след техникума по полиграфия в Химико-технологичния институт (макар, че имаме голямо предимство). И в онези години след 1986 г. почнах сама да се уча на т.нар. чудо - компютрите и по-специално предпечат. Това беше голяма стъпка за полиграфията (родителите ми са печатари, а баща ми е бил няколко пъти "най-добър словослагател (метрампаж)" в професията си за цялата страна). От тях научих много и смятам, че направих много добър избор. Много е интересно и непрекъснато има нещо ново в тази област. Има само едно нещо, което ми пречи - повечето дни седя по 8-9 часа и после ме боли кръста. Ще кажете, че мога да ставам и да се рахождам, но не е така. Работим с цяла България и във всеки момент се координират нещата.

Малко се отплеснах извън темата, но ми е интересно, че имам "съученик" във форума.
Лек ден!

# 733
  • Мнения: 167
Аз съм Системен оператор (седя по цял ден пред РС)   comp03


Иначе спортувам най вече Ядене, Пиене. и некоя згодна женица ако има.............  Joy
с други думи на маса и на креват  smile3532

Добре казано. Hug Hug Hug

Само да си се оплакал, че нещо е боли  bambam

# 734
  • Мнения: 615
Аз съм Системен оператор (седя по цял ден пред РС)   comp03


Иначе спортувам най вече Ядене, Пиене. и некоя згодна женица ако има.............  Joy
с други думи на маса и на креват  smile3532

Добре казано. Hug Hug Hug


Само да си се оплакал, че нещо е боли  bambam

Кой, жената ли?

Общи условия

Активация на акаунт