Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 253 765
  • 744
  •   3
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 958
Беля направих снощи..станах рязко и то някак си се усуках..от легнала на дясната страна рязко се завъртях на ляво, за да стана..... Sad

На моменти когато не усещам болка сякаш забравям и....си правя движения, както преди. Сутринта се събудих доста скована, едвам станах. Пих пак афламил, но се чудя дали да не премина няколко дни на диклофенак...на лекар съм чак на 15-ти и не искам да продължавам с афламила толкова дълго, ще станат 20 дни. Ако някой, който е с повече опит сподели ще съм благодарна!

# 691
  • Мнения: 17 546
Не съм убедена, че Афламила ще ти помогне в ситуацията... Пих го месец. Както писах по-нагоре, бързо се оправям от Диклак. 1 таблетка от 150 мг. за деня. По-скоро е добре да включиш Мидокалм, за да отпусне малко мускулатурата около кръста.
Не, че имам кой знае колко опит, ама ми се иска да ти помогна. Hug

# 692
  • Мнения: 1 371
Може ли един бърз въпрос, плийс.

Току що се обринах, не много, но 10-ина плюски ми излезнаха по тялото - краката и корема. Може и да продължи. Някой имал ли е подобни оплаквания? Пия Милгама, Мидокалм и Диклофенак.

Мила,  Hug.

# 693
  • Мнения: 661
Ин@ ,  и аз съм така от миналата седмица . ДАже имам по шията и едната половина на лицето .Такова чудо не ми се е случвало . Как изглеждат пъпките ? Имат ли връх ?

Другото , което искам да направя е да споделя информация , която последно  прочетох за ДХ .
 "Кой има полза от хирургична намеса при ДХ ?
Това са лица , които не отговарят на медикаментозното лечение или имат силни болки . Все пак лекарите трябва да вземат предвид тежестта на симптомите и как тези симптоми влияят на качеството на живот , здравословното състояние на пациента , възрастта . "
И ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ! "Само 10... Вижте повече % от хората с ДХ трябва да се подложат на хиръргична операция , като ползите от тази намеса са повишена мобилност , облекчаване на болката и подобряване на качеството на живот ." И още нещо интересно от една статия - при криза от ДХ - студова терапия с лед , но задължително сложен в торбичка , увита в плат и то не за повече от 15 мин в първите 24- 48 часа от кризата .Студът намалявал мускулните спазми и болката . След като минат 48... Вижте повече часа , можело да се приложи топлинна терапия ( грейка с топла вода ) пак увита в плат , но лично аз не съм много сигурна дали последното трябва да се прави , като се има предвид възпалението на притиснатия нерв и влиянието на топлината върху това възпаление . Добавям още неща към горната статия ,защото събирам информацията от две статии - позакания за операция са и изпускането по малка нужда ( това е абсолютна индикация за операция ) , скованост и изтръпване в областта на гениталиите .
И да не забравя статията за спонното обратно развитие ( самоизлекуване ) на ДХ . "Възможност за спонтанна регресия на лумбалната дискове и подобрение в някои неврологични симптоми с консервативно лечение трябва да се вземат предвид и като се даде едно решение за операция на пациентс ДХ .Все още механизмите на тази спонтанна регресия не са точно установени .Спонтанната регресия е установена при пациенти със серия ЯМР " .

# 694
  • София
  • Мнения: 958
Бижу, Ин - благодаря ви.

Утре май ще си взема диклофенак и мидокалм да видя как ще ми повлияе. Диклак съм пила честичко през тези 10 години и винаги ми е действал, но сега нещо май не ми действа, защото когато започна кризата се опитах да я стопирам с него, но не успях и блокирах.

***elpida*** - благодаря за споделената информация и най-вече за това накрая........че е възможна спонтанна регресия при дх. Значи чудеса все пак се случват и са реален факт........дори и при такива диагнози като тази......И аз не искам да се отказвам...... Praynig
Не желая толкова да спортувам или да съм годна за силови натоварвания. Желая да си отгледам децата здрава, да си ходя спокойно на работа и да си върша домакинската работа с радост..... Simple Smile

# 695
  • Мнения: 661
mila71 , не всеки спорт е подходящ за нас . Например завеждащата на  отделение физиотерапия и РХ ми каза ,че мога да използвам велоергометър , но да не е срещу съпротивление . Тичането не е много препоръчително , но всеки сам преценя за себе си . Лично аз спортувам като покорявам екопътеки в България , но опакована в ортопедичен колан Simple Smile) Последно бяхме на Еменския каньон , сега ще ходим на Трънската екопътека .И разбира се упражненията , които занемарих напоследък .

Последна редакция: чт, 10 юни 2010, 07:41 от ***elpida***

# 696
  • Мнения: 615
Добро утро  Hug      food010


Беля направих снощи..станах рязко и то някак си се усуках..от легнала на дясната страна рязко се завъртях на ляво, за да стана..... Sad

На моменти когато не усещам болка сякаш забравям и....си правя движения, както преди. Сутринта се събудих доста скована, едвам станах. Пих пак афламил, но се чудя дали да не премина няколко дни на диклофенак...на лекар съм чак на 15-ти и не искам да продължавам с афламила толкова дълго, ще станат 20 дни. Ако някой, който е с повече опит сподели ще съм благодарна!

Вземи си Диклофенк Дуо  или Волтарен Ретард, но не повече от 10 дена,. След това г и сменяш Wink Дано не ти се налага де  Peace

Може ли един бърз въпрос, плийс.

Току що се обринах, не много, но 10-ина плюски ми излезнаха по тялото - краката и корема. Може и да продължи. Някой имал ли е подобни оплаквания? Пия Милгама, Мидокалм и Диклофенак.

Мила,  Hug.

Пил съм ги същите като теб но  не ми се е случвало, прочети им листовките  и виж има ли такъв страничен ефект след това ако прецениш потърси лекаря които ти ги изписа.
Според мен спри Мидокалма  Peace за сега.

Последна редакция: чт, 10 юни 2010, 08:21 от tishoo

# 697
  • Мнения: 1 371
Благодаря за отговорите.  Hug

Снощи по едно време взех да си внушавам, че съм болна от шарка. Уплаших се не на шега.  Confused Моят син дълго време посещаваше друга група в градината, защото в неговата 2-3 месеца върлуваше шарка. От петък е в своята си група, като лично питах всички от персонала, дали има дете неболедувало от варицелата, но в контакт. Увериха ме, че не. Та вчера ги "проклинах" гласно за това, че може да са ме метнали.  Laughing Представях си как се опъпчвам и по лицето, и навсякъде....   Crossing Arms А като видях и пъпките на снимки в интернет -  Shocked .

Иначе прочетох - и при Милгама, и при Мидокалм, се срещат кожни обриви.

Но аз снощи намазах пъпките със спирт и днес няма и следа от тях. Отдъхнах си.  Crazy

# 698
  • Мнения: 615
Благодаря за отговорите.  Hug

Снощи по едно време взех да си внушавам, че съм болна от шарка. Уплаших се не на шега.  Confused Моят син дълго време посещаваше друга група в градината, защото в неговата 2-3 месеца върлуваше шарка. От петък е в своята си група, като лично питах всички от персонала, дали има дете неболедувало от варицелата, но в контакт. Увериха ме, че не. Та вчера ги "проклинах" гласно за това, че може да са ме метнали.  Laughing Представях си как се опъпчвам и по лицето, и навсякъде....   Crossing Arms А като видях и пъпките на снимки в интернет -  Shocked .

Иначе прочетох - и при Милгама, и при Мидокалм, се срещат кожни обриви.

Но аз снощи намазах пъпките със спирт и днес няма и следа от тях. Отдъхнах си.  Crazy

Мидокалмът го спри.
Милгамата ако имаш изтръпване не я спирай, ако нямаш спри инея за сега  Peace

# 699
  • Мнения: 1 371
В момента всичко съм спряла от вчера. Все още умувам с кое да продължа. То е ясно, с Диклофенака до понеделник, но другите....

Изтръпване имах допреди 2-3 дни, но не точно, ами усещането беше, като натоварване в горната част на левия ми крак и на другия, но по - слабо.  Confused Сега, явно се е повлияло от лекарствата, и да чукам на дърво, нищо не ме боли.

# 700
  • Мнения: 615
В момента всичко съм спряла от вчера. Все още умувам с кое да продължа. То е ясно, с Диклофенака до понеделник, но другите....

Изтръпване имах допреди 2-3 дни, но не точно, ами усещането беше, като натоварване в горната част на левия ми крак и на другия, но по - слабо.  Confused Сега, явно се е повлияло от лекарствата, и да чукам на дърво, нищо не ме боли.

пии си Диклофенака  и го спри като му дойде времето  и след това по едно хапче вечер ако си имала болки  през деня, то  от хапчета файда няма но поне да не те боли.

# 701
  • Мнения: 234
Тишо, с последната част от изречението ти съм 100% съгласен-голямата вълшебница "химията" рано или късно си взема вересиите с лихвите!Хапове само в краен случай и колкото да закрепите положението-това е от моят опит.
Елпи, версията с загряването е с презумпцията ,че така се подобрява кръвообращението с всички произтичащи от това положителни ефекти за организма.
Споделял съм,май ,че и баща ми е с ДХ и като го стегне кръста винаги залага на "антимерките" , дори се  нагрява с инфрачервена лампа...Колко съм го навиквал затова- не мога да преброя,но той си твърди, че това му помага......така,че ...има доза истина и в това . В интерес на истината и аз съм имал такива успешни интервенции с първата ДХ ,съвсем в началото ,когато съм се мазал със загряващи гелове.   Пробвал със и с леда, преди операцията - при мен не се получи.Всичко си е индивидуално,едва ли има някой ,който само ДХ да му е единственият проблем.....
       И те чакаме на морето ,да не идваме ние към София да се "глобяваме" Joy 

# 702
  • Мнения: 669
Може би когато е в началото и няма засегнати нерви ,загряването помага.След операция пък въобще не трябвало да се загрява|така ми казаха на баните|Топлота разширявало кръвоносните съдове и болката се усилвала.

# 703
  • Мнения: 216
Здравейте! Искам да попитам някои чувал ли е за лазерна терапия на дискова херния. Ако някои има повече информация моля да я сподели. Днес отново се секнах! Не издърйам вече! Не знам какво да направя. Отчаяна съм. Предишното ми секване беше едва през Януари, тогава ме лекуваха с инжекции Алмирал по 2 на ден. Започнах да се движа,но не спря да ме боли. И ето днеска, когато стягах багажа да ходим на пикник, понеже се почувствах по- добре, се наведах да взимам фотоапарата и... така си останах... newsm61 Имам установена протрузия на Л4 Л5, но това беше когато бях на 17 години, сега съм на 25- може да е станала вече херния. А за озонотерапия знаете ли нещо? Всякаква информация ще ми е от полза. Благодаря предварително !

# 704
  • Мнения: 661
pipence ознотерапията  , според повечето лекарски мнения  , е вятър работа . МОя съвет е да си направиш ЯМР , за да се установи какъв точно е проблема . Години съм се влачила с болки преди да получа Дх ,защото моя личен лекар , на когото имах някакво доверие , ми казваше ,че ми няма нищо , а просто съм се претоварила . Преглед при невролог , настоявай ннай - малко за КАТ ( имаш основания след установената протрузия )  и после се вземат мерки според състоянието ти .  Алмирал ? ДОбре ! Но защо не препоръчват гликокортикоиди и то най -вече Дексаметазон в комбинация с Алмирал - а ! Учудвам се на елементарните грешки ( а може би незнание ) на лекарите и на опита на общопрактикуващите да лекуват всичко .

ДИмо , наистина всеки организъм реагира различо и понякога дори антимерките дават добър резултат . Човешкият организъм е уникално нещо . Затова трябва да се пробват различни методи и лекарства , докато се установят нещата които помагат . КОлкото до морето - умирам за него ( с риск за крътчето ми и " приятелката " се изкъпах в невероятно спокойната и доста студена вода , РОси ми каза ,че  с мъжа ми  сме луди   Joy  ) и много искам да се видим . Ще направя всичко възможно да се срещна с бургазлии  Hug Сега има няколко мероприятия - метъл концерти , Трънска екопътека , евентуално концерти в Каварна и август моренцеееее .
А сега малко упражнения преди лягане , които съм занемарила напоследък .
И да добавя още нещо - санаториумът в П.Баня ми помогна много , щом тръгнах по планински туризъм , опакована в ортопедичен колан  Simple Smile Дори не съм използвала правото си на физиотерапия тази година .

Общи условия

Активация на акаунт