Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 253 757
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Привет elpida!Отдавна се канех да се консултирам с теб,като лекар,какви лекарства против изтръпването на прасеца ми.От10 дена ходя на работа пазя се доколкото мога, но понякога нощем неволно се изтягам насън и тогава се схваща целия ми десен крак и докато ме отпусне ме боли много гадно.Преди 6 месеца се оперирах от дискова херния във ВМА,бях с пареза и сега десния ми прасец и стъпалото като изключа палеца са ми постоянно изтръпнали!Моля всички ветерани да драснат  понякой ред ще им бъда безкрайно благодарен за ценните им съвети!Tishe ако повторя курса с diskos kompozitum,дали няма дами облекчи парезата?Прочетох в листовката,която си публикувал, че първото за което  го предписват е остеохондроза, а такава е и мойта диагноза?Как дасе сдобия с него?Чао и весел уикенд!

# 706
  • София
  • Мнения: 2 020
Speedy1, за изтръпването се пие дълго време Милгама.
Парезата обаче само с лекарства няма да мине - както ти бях
писала и преди - масажи и гимнастика ти трябват.

Инжекциите Discus Compositum ги няма в България.
Могат да се купят от Германия, например.

# 707
  • Мнения: 14
Привет elpida!Отдавна се канех да се консултирам с теб,като лекар,какви лекарства против изтръпването на прасеца ми.От10 дена ходя на работа пазя се доколкото мога, но понякога нощем неволно се изтягам насън и тогава се схваща целия ми десен крак и докато ме отпусне ме боли много гадно.Преди 6 месеца се оперирах от дискова херния във ВМА,бях с пареза и сега десния ми прасец и стъпалото като изключа палеца са ми постоянно изтръпнали!Моля всички ветерани да драснат  понякой ред ще им бъда безкрайно благодарен за ценните им съвети!Tishe ако повторя курса с diskos kompozitum,дали няма дами облекчи парезата?Прочетох в листовката,която си публикувал, че първото за което  го предписват е остеохондроза, а такава е и мойта диагноза?Как дасе сдобия с него?Чао и весел уикенд!
Здравей! От доста време не съм писала, но на теб реших да отговоря, тъй като съм аналогичен случай. И аз съм с операция от преди 6 месеца с пареза на десния крак и с постоянно изтръпване на външната страна на прасеца и стъпалото без палец и показалец. На мен особено много ми помогна терапията в Павел баня - йонофореза с нивалин. Правиха я на десния крак и още на втората процедура усетих нещо като бодеж с множество иглички по цялата изтръпнала част. В комбинация с гимнастика, мога да се похваля, че нямам схващания последните 2 месеца. Е, усещането никога няма да е същото, но изтръпването е пренебрежимо и може да се игнорира.

# 708
  • София
  • Мнения: 2 020
При мен, когато имах пареза, йонофорезата с нивалин даде
също много добри резултати. Направих си общо 25 процедури -
първо 15 и след два месеца още 10. Като по време на първите 15
процедури, си правех и масажи всеки ден, както и гимнастика.
Моето изтръпване беше по протежение на целия крак и не ми позволяваше
да стоя права повече от 5 мин. Започна да отзвучава благодарение на описаната
комбинация. А следващите 10 процедури направих по време на балнеолечение
в Кюстендил и след тях от изтръпването нямаше и следа.
Разбира се, че сетивността остава нарушена след това, тоест намалена е
чувствителността, но в крайна сметка изтръпването изчезва.
 

# 709
  • Мнения: 216
***elpida*** Благодаря за отговора ти!   bouquet Само да уточня ,че алмирала ми беше назначен от невролог, но получих страхотно изтръпване на мястото, където са бити инжекциите. Вчера веднага след като се "секнах" отидах на невролог. Искаше пак да ми изпише Алмирал, но аз отказах. Лекарствата, които ми изписа  този път са Етодин форт, Баклофен и Нексиум за стомаха.
 Днеска се чувствам по- зле и от вчера. Не знам какво да предпиема. Дано в Понеделник личната лекарка изнамери направление (сега нали уж никаде в Пловдив нямало направления и по телефона каза ,че няма).  В интернет прочетох за лазерната терапия и затова сега събирам мнения. Наистина не знам какво да предпиема. Объркана съм! Пълно е с противоречиви мнения както за операцията, така и за консервативното лечение.
Помагайте!

# 710
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Здравейте,  Hug
Pipience,пълно е с противоречиви мнения защото всеки случай е строго индивидуален и според мен няма два такива които да са едни и същи,или с други думи казано,колкото болни от дискова херния,толкова различни ситуации и всеки се влияе от различни лечения и подходи.Някои хора имат само кризи отвреме навреме,а други(като мен) ги боли нон стоп,затова е трудно да се дават съвети "за" или "против" операцията или консервативното лечение.Като за начало винаги се пробва първо със второто,пък и за операцията си има строги индикации,т.е. лекарите преценяват дали,как и кога.Дано се оправят нещата при теб по-бързо и то без операция.А за лазертерапията и аз преди бях питала тук във форума,но никой не ми я препоръча "горещо",така че незнам,лично аз нямам опит с това.Нека и другите да дадат съвети,ако желаят,ще помагаме с каквото можем.  Hug

Аз между другото в понеделник влизам в Токуда за операция,бях споделила преди с Надето,че ходих преди около месец на консултация там.Дълго мислех и много се страхувам,но в крайна сметка взех това решение,просто нещата не се оправят при мен,а искам да бъда пълноценен човек и майка.Така,че това е от мен,незнам кога ще се завърна,но веднага щом мога ще ви пиша,стискайте ми палци!  baby_neutral  Hug

# 711
  • Мнения: 216
bubolina_80 Успех с операцията!  Ще стискам палци! Благодаря много за мнението.
 Аз сега правя някакви отчаяни опити да ставам от леглото. Като лежа боли, изобщо не мога да си помисля за сядане, а когато съм права съм крива, не мога да се навеждам. Така не ми беше ставало досега. Чувствам го като нещо защипано. Не знам как и ще се придвижа до болницата за направление и за ЯМР или Скенер.  smile3518

# 712
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Pipence,благодаря ти!  Hug
Само че ти няма за какво да ми благодариш,аз всъщност не съм ти давала никакъв съвет,просто защото е трудно.Знам как се чувстваш,до болка ми е познат момента на отчаяние,сякаш изход няма.И аз съм се тормозела и съм лудвала като теб,оплаквайки се тук във форума,но повярвай ми изход винаги има,това го знам от хората които пишат тук,и благодарение на тях съм успяла да издържа досега.Не се отчайвай,и аз съм мислила понякога че няма да мога да мръдна,и да ти кажа съм забелязала че болката много се влияе от психическото ми състояние,т.е. като ме поуспокоят хората тук,и някак си отвътре намирам сили да продължа да се боря.И аз в началото имах доста проблеми по отношение на скенерите и ЯМР като последния път даже се наложи да си го платя,но вярвай че всичко ще се нареди по-най добрия начин и ще се изяснят нещата и при теб!Просто за всичко се иска време,а и здрави нерви,но за съжаление така стоят нещата в България.
Подкрепям Elpida за дексаметазона,ония ден неможех и аз да мръдна и ми сложиха една ампула,на другия ден бях доста по-добре,но аз вече не ходя и да ми изписват,знам си ги всичките илачи и се самолекувам.Друг е въпросът че и на мен невинаги ми помагат.Сега най-важното е да запазиш спокойствие и да продължиш с искането за ЯМР или скенер.Желаяя ти успех и пиши какво става!И пак ти казвам,никакво отчаяние,горе главата,ще се оправиш!  Hug

# 713
  • Мнения: 0
ПриветSopfia!Mного ти благодаря за отзивчивостта!Ще се възползвам от съвети ти.Колко милгама трябва да изпия?За какъв период от време?Надявам се през август да отскоча до Поморие за да направя процедури с нивалин.Pipence  мой колега от Благоевград със проблеми сходни на нашите е много доволен от озонотерапията и вече 3години няма проблеми.В интернет има сайт на лекарка от Филибето, само напиши озонотерапия и избирай!Пожелавам ти бързо оздравяване!

# 714
  • Мнения: 669
Не зам защо,моят дх не се повлия от озона???Няколко месеца след инжекциите направих ямр ,не скенер.Всичко си беше на мястото,както на предния.Четох фантастични неща за "изчезнали "дх.Така,ме убеди и докторката .Ако толкова много помага озона,защо много малко хора са си правели подобни процедури?Пловдив не е малък град,колкото и пловдивчани да съм запитала,никой не е чувал за подобно лечение и то да е дало резултат.Може пък там да нямат болни от дх или пък са се излекували. Thinking
Милгамата можеш да я пиеш продължително време.Ама внимавай да не напълнееш......Май се пиеше 3 по 1.
bubolina_80 ,стискам палци всичко да е наред.

# 715
  • Мнения: 803
Привет elpida!Отдавна се канех да се консултирам с теб,като лекар,какви лекарства против изтръпването на прасеца ми.От10 дена ходя на работа пазя се доколкото мога, но понякога нощем неволно се изтягам насън и тогава се схваща целия ми десен крак и докато ме отпусне ме боли много гадно.Преди 6 месеца се оперирах от дискова херния във ВМА,бях с пареза и сега десния ми прасец и стъпалото като изключа палеца са ми постоянно изтръпнали!Моля всички ветерани да драснат  понякой ред ще им бъда безкрайно благодарен за ценните им съвети!Tishe ако повторя курса с diskos kompozitum,дали няма дами облекчи парезата?Прочетох в листовката,която си публикувал, че първото за което  го предписват е остеохондроза, а такава е и мойта диагноза?Как дасе сдобия с него?Чао и весел уикенд!

Speedy, и при мен се появи това състояние на крампи (така се казва това схващане при протягане и то основно през нощта) след двете операции. Това е нещо по мускула според мен. Не съм питала докторите, но ако се замислим и хората без нашите проблеми имат крампи. На всичкото отгоре този мой болен крак преживя няколко "рестарта" на нерва, как да не прави отвреме навреме шантави истории! Та не се притеснамйте, момичета! Важното е, че минава!

Бубе, стискам палци! Дано всичко е наред! Обади се задължително като се прибереш!

# 716
  • Мнения: 17 546
Колегата, за който ви писах, беше опериран в сряда в Токуда. Сложили са гел на 3 диска ooooh! имало още един, но не могли да стигнат до него през тези дупки, та го оставили. newsm78
Първия ден след операцията добре, после - зле... Confused Има опъване на двата крака по задната част от дупето до петите и силни болки в дясната тазобедрена става, за които му казали, че са точно от неремонтирания диск. Много е притеснен човека... всеки ден говорим по телефона и аз не знам какво успокояващо да му кажа. Sad

# 717
  • София
  • Мнения: 770
elpida, и аз съм на концертите на 22 и 23 ти. Как ще издържа 6-7 часа права си нямам идея. Явно ще се посяда на земята. Laughing

# 718
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Благодаря на всички за подкрепата!  Hug
Бижу,как така не са могли да достигнат до този диск,няма ли сега да го оправят и него,това неможе да остане така,все пак защо са го рязали човека,нали да се свърши с проблема му.Нека да бъде настоятелен и да пита тия доктори какво смятат да правят,неможе така! Sad

# 719
  • Мнения: 234
Бижуто,тези обяснения,които са дали на колегата ти  са смешни-всички минали под ножа и подпитали това-онова могат да ти кажат. Преди "ножа" задължително се прави ЯМР  и се гледа къде и как ще се реже . При операция на едно ниво,разрезът е по-малък и хоризонтален, при две и повече нива вертикален.Така,че "не могли да стигнат до 4-то ниво" си е чиста глупост! Дано да е нещо елементарно и отмине , иначе ще са си чисти престъпници.Една от причините да не се оперирам там е че "не им трябвало ЯМР ,дори и преди операция" ,скенерът от 2г им стигал.
Бубе ,желая ти късмет ,че много те измъчиха и теб , но си искай "пресен" ЯМР на място ,ти знаеш ,че и от  апарат до апарат си има разлика , а техния -токудския ,уж е от модерните....     

Общи условия

Активация на акаунт