Подсъзнанието може всичко 21 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 99 041
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 163
dessy2008 много е хубав разказа

# 31
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Mamagemelar, искам да споделя, че след като прочетох "Подсъзнанието може всичко", започнах да обръщам повече внимание на сънищата си. Преди почти не помнех, когато сънувах, освен ако наистина не ме изплаши или впечатли много. Сега се наблюдавам и наистина сънувам всяка нощ, но не всичко помня, освен ако не ми се стори важно, дори си някои сънища ги проверих в тълковник, защото не можах да ги изтълкувам. Наистина се оказаха пророчески за  предстоящите събития през следващия ден. Но сън, в който се появява дядо ми, който почина преди много години, все още не мога да изтълкувам. Има и други, които не ми излизат от главата с години, ама то преди и не се бях замисляла да ги тълкувам. За много от нещата си давам сметка, че са отражение на случилото се през предишния ден, т.е. опитвам се да отсея причините за съня, от пророческата част за предстоящото развитие на събитията. Понякога си мисля, че всичко, което сънувам е само моделирани преживявания от деня и не обръщам внимание на такива сънища. Наистина важните трудно се забравят.

Специално в твоя случай има подобен сън, разтълкуван в книгата за подсъзнанието, дори с варианти. Не се плаши и помисли какво ти казва. Отвори отново книжката, за да се сетиш какво имам предвид.

Qnitza , благодаря ти за комплиментите на последната страница на старата тема  Embarassed Мен по-скоро ме е срам, че не умея да се изразявам по-кратко и ясно, ами все задълбавам в безкрайни обяснения... Ама все ме е страх да не изтърва нещо важно, а съм толкова чувствителна към детайлите... Всъщност съм свръхчувствителна към всичко - цветове, звуци, миризми, погледи, напоследък и енергии...  ShockedМога да чуя телефон през няколко врати или детето, където и да се намира около мен. Май съм ви споменавала за бившия ми съпруг, че знаех във всеки момент къде се намира в града и какво прави. Сега, слава Богу, към новия нямам такава свръхчувствителност и искрено се надявам никога да не се появи. Миризмите могат да ме побъркат, независимо колко са слаби. Когато ровя стари вещи, дори миризмата им ми носи спомени, не само видът им... Мъжът ми се притеснява, че каквато съм чувствителна сега, щяла съм да стана непоносима, като остарея (той е с 20 години по-стар  Joy, пък взел да се притеснява за моята старост). Та като започна да пиша, всичките тези детайли нахлуват в главата ми и уж подбирам само най-важното пък то става едно... Извинявам се на всички, които страдат от дългите ми постове и се успокоявам, че все пак има такива като Qnitza , на които все пак им е приятно.

eldivine, "Това не е моята реалност, а неговата и проблемите са си негови..."
Това днес много ми хареса.

mimma , този съвет ми дадоха преди време хора като Червено винце, Lilian_V, mijjjka, desss, lenny_pld.... Момичета, благодаря ви от цялото си сърце и душа!  Hug  bouquet Аз не съм толкова гениална, да ги измисля тези неща - чета и се уча. Дори си записвам на малки цветни листчета и си ги забождам на "таблото за самоусъвършенстване" - да са ми пред погледа, в случай на депресивни настроения или самосъжаление... Помага много.

fastuche , благодаря за песничката. И аз много я харесвам. Моята любима е: http://www.youtube.com/watch?v=CLF1G03gTj0&feature=related - слушах я почти непрекъснато (заедно с твоята и още няколко) след като се разведох, зарежда с много оптимизъм и вяра в доброто, което предстои.

# 32
  • у дома
  • Мнения: 708
x-x-x , напълно споделям твоето усещане за сънищата.

Споделям мнението, че това е един начин на подсъзнанието ни (и не само)  да общува с нас. Изпраща ни послания чрез символи. Никога не съм обръщала внимание, докато хомеопатичката ми - клиничен психолог не ми каза да започна да ги записвам.
Има разбира се такива, с които просто преработваме и се освобождаваме от преживяното и натрупано през деня. Но значимите сънища се помнят и по някое време смисълът им се прояснява. 
Най-добрият тълкувател на своите сънища е самият сънуващ - според мен един и същ символ може да се тълкува различно при различните хора. 
И аз съм сънувала баба ми и сега знам че е идвала с послания, някои все още неразгадани..   

# 33
  • Мнения: 146
И на мен Уейн Дайър ми е много любим, някак си "той" успя навремето да ми спечели доверието и да ми помогне да започна промяната в себе си, макар и в последствие някои негови книги не можеха да ми "говорят"... въпрос на моментно състояние... А това с купуването на книга която ти "проговори" често го практикувам... а и не само с книгите... обичам нещата с които си "общуваме"  Laughing...
Както бях споменала по-рано изкарах един дълъг период на разбалансираност, но вече чувствам че пластовете се размърдват и нещата си идват на мястото... Мммммм...  Grinning
А относно сънищата мисля че източните "умни глави" казват че те не са важни и не трябва да им обръщаме внимание.. и на мен лично тази гледна точка ми допада, за разлика от южно американските източници където на сънищата се обръща доста голямо внимание, но мен това винаги леко ме е подтискало... определено повече ме привлича изтока и неговите идеи...
  Hug

# 34
  • Португалия
  • Мнения: 4 257
благодаря на всички ви  Hug   bouquet
x-x-x,полезно уточнение за Кехо-отворих книгата Hug
в същия момент ,една фея ми се яви/по скайпа  Wink/и ми отдели 2 часа от времето си,за да разнищим съня ,който така ме притесни  Blush
вече съм спокойна,осъзната...и маалко умислена-буквален е съня ми определено..имам за решаване  наболял проблем с едната ми дъщеря-на глвата ми се качва...
лека нощ  на всички   bouquet

само уточнение-може би не си спомням сънищата си,защото аз почти не спя Thinking,или защото  ме събуждат по  всяко време,и скачам на  секундата...а Кехо споменава за промеждутък,в който има сливане и наместване на световете-съзнателното и несъзнателното ...

# 35
  • Мнения: 730

 
Dani Avramova   може ли да кажеш нещо повечко за тази книжка

 Hug

"Прояви съдбата си " на Уейн Дайър за мен е много силна книга. Кратко, точно и ясно дава обяснение за това, кои сме, как да работим със своята мисъл, много практически насоки и медитации и най-вече стимулира в посока остзнаване и катализиране в нова насока. Най-общо казано имам усещането,че в тази книга е събрано всичко, което съм чела досега, но подненсено много по-силно и обясненео по нов начин. Всеки, който има желание да се развива е нужно да я притежава тази книга- според мен.  Simple Smile Ето и анотацията към книгата:

"Управляват ли ce рeшeнията и дeйcтвията в живота ви от eгото?
Изпитватe ли поcтоянна нужда да ce защитаватe?
=> Bижтe първия принцип.
Bярватe ли вътрeшно на ceбe cи и cвоитe рeшeния?
Чувcтватe ли ce cмазан от проблeмитe и нeразрeшeнитe въпроcи в живота cи?
=> Bижтe втория принцип.
Чувcтватe ли ce откъcнат от cрeдата cи?
Cлучва ли ви ce чecто да бъдeтe в xармония c нeя или обратното?
=> Bижтe трeтия принцип.
Има ли в живота ви ограничeния, които нe ви позволяват да правитe промeни и да поcтигатe най-виcшитe cи цeли?
=> Bижтe чeтвъртия принцип.
Oбичатe ли онова, коeто правитe, и правитe ли онова, коeто обичатe? Oграничава ли ви чувcтвото, чe cтe нeдоcтоeн?
=> Bижтe пeтия принцип.
Изпълнeно ли e eжeднeвиeто ви c виcша eнeргия и c чувcтвото, чe вcичко
върви по вашeму?
Или изпитватe гняв и бeзcилиe?
=> Bижтe шecтия принцип.
Как би ce промeнил животът ви, cлeд като ce научитe да привличатe онова, коeто жeлаeтe - мир и любов, кариeра и финанcово благополучиe?
=> Bижтe ceдмия принцип.
Bярватe ли, чe вceлeната дeйcтва на cлучаeн принцип?
Губитe ли търпeниe в очакванe да ce cлучи нeщо xубаво?
=> Bижтe оcмия принцип.
Oплакватe ли ce, търcитe ли грeшкитe, приeматe ли нeщата за дадeни по-чecто, отколкото ви ce иcка?
=> Bижтe дeвeтия принцип."

x-x-x , напълно споделям твоето усещане за сънищата.

Споделям мнението, че това е един начин на подсъзнанието ни (и не само)  да общува с нас. Изпраща ни послания чрез символи. Никога не съм обръщала внимание, докато хомеопатичката ми - клиничен психолог не ми каза да започна да ги записвам.
Има разбира се такива, с които просто преработваме и се освобождаваме от преживяното и натрупано през деня. Но значимите сънища се помнят и по някое време смисълът им се прояснява

Най-добрият тълкувател на своите сънища е самият сънуващ - според мен един и същ символ може да се тълкува различно при различните хора. 
И аз съм сънувала баба ми и сега знам че е идвала с послания, някои все още неразгадани..   

Споделям напълно това мнение fastuche   Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 568
Искам да споделя сън или по точно поредица от сънища,записвам си ги,но аз ужасно много сънувам и ужасно бързо ги забравям.
Напоследък обаче един сън го сънувам в различни интерпретации.
Обстоятелствата са различни,но елементът и чувството е едно и също.
Та сънувам море.
Само да кажа,че една от най големите ми любови е морето(мисля че това е важно за тълкуването).
Та море,чакам с нетърпение да го зърна...
Обаче морето все не е морето което обичам,а една мръсна и кална река,миризлива,малка и отвратителна.
Гадно ми е.
В единият сън реших да се потопя в това мръсно нещо,вътре плуваха бухали...два или три и идваха към мен по течението,аз го заобикалях със страх и погнуса.
Другият сън със морето пак така...с малкия сме...ходим уж по брега,а то няма море,мръсотия дето се казва до шия,воня,разочарована съм...
Намираме на едно място някаква си кална локва и решаваме да си потопим поне краката ,сядаме,наоколо хора,усмихнати,потапяме си краката,усещам нещо ,вадим си краката от локвата ,а на тях някой ни обул красиви изплетени ботушки,черни и им се радваме #Crazy
Всички казват,че в тая локва каквото си вкараш(част от тялото) ти обличали или обували нещо...
Имате ли идея с какво са свързани сънищата ми?
Извинявам се за дългият пост Praynig

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 08:34 от Маргало

# 37
  • у дома
  • Мнения: 708
Четейки съня на Маргало се сещам за стихиите.
В случая - вода.
Понякога и аз сънувам море - свързвам го с цвят - тъмномастилено, прииждащи високи вълни.
Все още за себе си нямам добро практическо обяснение какво точно символизират стихиите и как действат върху нас когато се явят в сънищата ни.
За огъня само знам, че пречиства - Мишето беше споделила един сън, в който й горяха дрехите в гардероба струва ми се.
С въздуха - сънувала съм и торнадо, няколко пъти.  newsm78

Ще се радвам, ако някой с повече опит сподели повече информация.

# 38
  • Мнения: 730

Тълкованията са според усещанията на всеки.
Инфо за стихиите, намерих това:

МАГИЯТА НА СТИХИИТЕ
Те са двигателят на света, неговата плът, нервната и кръвоносната му система, неговата душа. Техните духове – саламандри, гноми, силфиди и ундини, контролират мощта на съзидателната и разрушителната им сила...

ОГЪН

Огънят е двигател на света.

Мъжка стихия.

Руна Кеназ.

Посока на света – изток.

Свойства: топлина и сухота.

Ключови думи: енергия, активност, идея.

Огънят е елемент на силата, мощта и властта. Разбира се, това е стихията на тези, които са упорити, смели и готови страстно да чувстват със сърцето си и да не се страхуват да се сблъскат лице в лице със собствените си желания.

Огънят е прародител на всички енергии, в това число и на творческата. Сексът, плътската любов са също огън, който гори във всеки човек. Изобщо огънят - това е неукротимият стремеж за победа, за постигане на целта. Той е едновременно страшна, разрушителна и в същото време примиряваща и успокояваща стихия. При това едното в никакъв случай не изключва другото: огънят помита всичко по пътя си - било то призрачни кристални замъци или многолетна вражда.

ДУXOBE НА ОГЪНЯ – САЛАМАНДРИ

Саламандри се наричат не само всички известни земноводни, но и духовете на Огъня. В тяхно владение се намират вулканите, силите на магмата, взривовете, мълниите. Саламандрите предизвикват в човешкия организъм мощни емоционални токове. Те възбуждат у нас и искрите на духовния идеализъм и възприятие. Тяхната енергия помага да се избавим от старото и да издигнем новото и като Огъня в своето проявление тя може да бъде и разрушителна, и съзидателна.

Саламандрите са почти винаги там, където се занимават с лечителство. Огнените елементали могат да способстват за пробуждането у нас на по-високо духовно видение и устременост. Те усилват и стимулират аурата на човека по такъв начин, че да ни е по-лесно да се настройваме на по-високи духовни сили и да ги чувстваме в живота си.

МЕДИТАЦИЯ с огън

При работа с Огъня главното е да се разбира, че при привидна контактност той е живо и своенравно същество. При потапяне в транс вашата задача е да почувствате стихията и по този начин качествата й - неукротимост, страстност, жестокост, яркост на усещанията, ще преминат частично и към вас.

Преди медитация се убедете, че се намирате в спокойно, безлюдно място или най-малкото никой не ви пречи. Ако сте сред природата, може да възникне желание да запалите огън, но трябва да го направите само ако сте твърдо уверени, че можете да го овладеете. Много по-безопасно е за начало да използвате свещ. Дишайте равномерно и спокойно, като се изолирате от всички проблеми на деня. Без да бързате, запалете свещта. Отпуснете се и се съсредоточете върху езичето на пламъка й. Нека светлината и топлината на Огъня ви завладеят.

Вие се изпълвате с решимост да успеете в начинанията си, с всеки свой дъх се разраствате, подобно на горски пожар. Пред вас няма прегради, всяка сила се прекланя пред вас. Заедно със силата във вас проникват и знанието, мъдростта на Огъня, мъдростта на много поколения творци и съзидатели. Ако имате въпроси - това е моментът да ги зададете. След като получите отговорите, не забравяйте да благодарите на Огъня. Отслабете връзката и излезте от транса.

И все пак помнете, че пускайки в себе си стихията, тя се превръща в проводник на вашето намерение и сила.

ЗЕМЯ

Стихията на Земята – това е плътта на света.

Женска стихия.

Руна Ингваз.

Посока на света – юг.

Свойства: студ и сухота.

Ключови думи: реалност, практичност, материя.

Още древните гърци смятали стихията на Земята за символ на нещо стабилно. Земята била асоциирана също с твърдото физическо агрегатно състояние на веществата по принцип. Смятайки, че част от нещо е самото цяло, ние вземаме шепа пръст и по този начин прегръщаме целия физически свят, цялата планета.

Самото съществуване, ежедневните грижи, които са основата на живота - всичко това е работа със стихията Земя. Тя дава богатство и процъфтяване. На основата на Земята се крепят елементите Въздух, Огън и Вода. Земята е хранилище на мъдрост и разбиране. Не случайно гномите - елементи на Земята, се смятат за пазители на богатствата и земните недра. Разбира се, става дума не само и не толкова за материалните богатства, колкото за знанията на мъдрия народ.

ДУХОВЕ НА ЗЕМЯТА – ГНОМИ

Те работят с физическата структура на земята, съдействат за нашата връзка с енергията на земята, учат ни как да използваме тези скрити сили. Приятелският Дух на Земята ще стане пазител не само на вашия дом и растенията в него, но и ще ви помага да запазите своето здраве, правилната обмяна на веществата, ще ви подкрепи в постигането на материално благополучие. Гномите могат да бъдат мъдри съветници. Трябва да се научите да разбирате и да приемате помощта и съветите им - знаците на тяхното разположение могат да бъдат най-различни: разцъфнала пъпка, камък, заблестял на слънцето, капка роса върху утринната трева... Гномите покровителстват тези, които не се страхуват да се захващат за всичко със собствените си ръце, дават им успех в делата и ловкост.

МЕДИТАЦИЯ СЪС ЗЕМЯ

За тази медитация е най-добре да напуснете града и да отидете колкото може по-далече в гората или в полето. Разбира се, ако нямате такава възможност, можете да откриете тихо кътче в градския парк. Седнете, отпуснете се, затворете очи и се концентрирайте. Дишайте бавно и спокойно. По време на вдишване се постарайте да усетите прилива на кръв към сърцето си.

Дишайте равномерно и спокойно. Усетете как краката ви като корени на дърво проникват дълбоко в земята, наливат се със сила и цялото ви тяло се изпълва с любовта, силата и мъдростта на Майката Земя. Задайте своите въпроси и след като получите отговорите, не забравяйте да благодарите на Земята. Отслабете връзката и излезте от транса.

ВЪЗДУХ

Въздухът е нервната и кръвоносната система на света.

Мъжка стихия.

Руна Вуньо.

Посока на света Запад.

Свойства: топлина, влажност.

Ключови думи: циркулация, връзка, информация.

Въздухът е стихията на мисълта, разума, закономерностите, които не винаги можем да до-кажем, но чиято истинност е съвършено очевидна за нас. Въздухът осигурява придвижването на идеи и енергии. По отношение на другите стихии Въздухът играе ролята на преносител, свързващ всички стихии. Той е с нас всеки ден, всеки час, всяка секунда - от раждането и до самата смърт. На Въздуха са подвластни психическите сили, особено способността да се предсказва бъдещето: ясновидство и телепатия. Той, както и всички стихии, може да бъде съзидателен и разрушаващ.

ДУХОВЕ НА ВЪЗДУХА -СИЛФИДИ

Върху силфидите въздействат нашите мисли (добри или лоши). Те способстват за пробуждането на влечението към знания и дават вдъхновение; изчистват и възвисяват нашите мисли и ума ни. Когато вдишвате въздух и усещате неговата приятна свежест, знайте, че това се дължи на тях. Силфидите ни помагат да използваме съвместно рационалното и интуитивното знание и стимулират проявата на съзидателните подбуди в много сфери от живота. Силфидите са добри помощници при опазване на дома и собствеността, тяхната енергия може да бъде толкова силна, че крадците се страхуват дори да се появят наблизо.

МЕДИТАЦИЯ С ВЪЗДУХ

Тази медитация трябва да се изпълнява на открито пространство - над вас трябва да е само синьото небе. Легнете и се отпуснете напълно. Дишайте свободно и дълбоко, очите са отворени, вие виждате огромното небесно пространство. Постепенно тялото ви губи плътност и вие се сливате с въздуха, ставате безплътни. Ако имате въпроси, задайте ги и след като получите отговорите, благодарете на Въздуха. Отслабете връзката и излезте от транса.

ВОДА

Водата е душата на света.

Женска стихия.

Руна Лагуз.

Посока на света – север.

Свойства: студ, влажност.

Ключови думи: емоции, символи, синтез.

Водата разтваря твърдите вещества, газовете, поглъща топлината и по този начин обединява разнородни стихии в едно цяло. Тя е най-благоприятната, а понякога и единствено възможната среда за повечето химически реакции.

ДУXOBE НА ВОДАТА – УНДИНИ

Ундините са заети с поддържането на астралното тяло на човека и стимулират възприемчивостта към природата. Те въздействат на психическите и емоционалните чувства. С тях са свързани енергията на съзиданието, раждането и интуицията. Ундините помагат да разкрием у себе си качества като съпреживяване, лечителство, изчистване. Те ни помагат да покажем както външната, така и вътрешната си красота и да си изясним, че истинската красота се определя от това, което правим, а не от това, как изглеждаме. Ундините пробуждат в нас силни емоции и творчески способности, способстват за осъзнаването на жизнения опит. Помагат да се усети пълнотата на живота и да се получи максимум удоволствие в различни сфери на творческото съзидание. Те често работят с нас посредством сънищата ни. Когато сънуваме вода и чувствени образи, такива сънища имат "воден характер", в тях можем да срещнем духовете на водата, да получим от тях съвет в областта на изкуството и вземането на творчески решения.

МЕДИТАЦИЯ С ВОДА

За тази медитация трябва да откриете тихо място на брега на езеро, река или океан, където да застанете така, че да докосвате Водата. В дома си можете да полежите във ваната или да постоите под душа. Главното е да се чувствате спокойно и уверено.

Отпуснете се и усетете водата. Дишайте равномерно и бавно. Усетете докосването й до кожата ви, позволете й да изпълни вашето съзнание и да ви води. Нека ви изчисти от мъките, бедите, да измие душата, разума и тялото ви. Когато се почувствате изчистени, можете да й зададете въпроси, а след като получите отговорите, не забравяйте да благодарите на Водата. Отслабете връзката и излезте от транса

# 39
  • Мнения: 21
Здравейте ,
И аз като Dani Avramova , много харесвам книгата на Уейн Дайър-
Проявете Съдбата Си, затова ви изпращам кратък откъс от нея:
Уейн Дайър
Проявете Съдбата Си


ДЕВЕТ ДУХОВНИ ПРИНЦИПА,КОИТО ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ПОЛУЧИТЕ ВСИЧКО ,КОЕТО ЖЕЛАЕТЕ

Всеки принцип прелива в следващия и ако ги прилагате последователно,ви гарантирам че ще започнете да гледате на себе си ,като на истинско чудо,индивид така здраво свързан с универсалния всепроникващ дух, че със сигурност участвате в съ-творението на собствения си живот и всичко съпътстващо го.

ОБОБЩЕНИЕ НА ДЕВЕТТЕ ПРИНЦИПА

1. Осъзнайте най-висшия си Аз
Съзнанието за него ви позволява да разглеждатае себе си,като нещо повече от просто физическо творение.

2.Вярата в себе си означава вяра в мъдростта,която ни е създала
Този принцип определя вашето единство и идентичност с универсалната божествена сила

3.Вие не сте организъм в среда-вие сте организмосреда.
Не съществува разделение между вас и каквото и да било извън вас в материалния свят.

4.Можете да привлечете към себе си всичко,което пожелаете.
Този принцип касае вашата сила да привличате онова с което вече сте свързан.

5.Достойни сте да получавате.
Този принцип утвърждава, че сте достоен за всичко, което се привлича към живота ви.

6.Свъжете се с Божествения източник чрез безусловна любов.
Този принцип е за това, колко важно е да приемате проявлениятя си с абсолютна любов.

7.Медитация със звуците на сътворението.
 Този принцип ви предлага инструментите за вибрация в хармония със звуците в света на Сътворението.Това са инструментите на привличането и проявяването.

8.Търпеливо се абстрахирайте от резултата.
Този принцип подчертава необходимостта да се премахнат изискванията и да се постигне безкрайно търпение.

9.Откликнете на проявяващото се с признателност и щедрост.
Този принцип ви учи колко ценно е да опитомите егото, да бъдете признателни и да служите със своето проявяване на другите.
 

# 40
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859

Имате ли идея с какво са свързани сънищата ми?
Маргало, ако наистина се интересуваш от това, какво могат да значат сънищата ти, препоръчвам ти горещо книгата "Тълкуване на сънищата" от Пиер Дако. Това не е съновник, макар че накрая има тълкуване на символите. Човекът е белгийски психиатър с богат опит и много книги, които са четивни и много интересни. Обяснява какви са различните типове сънища, защо за един влизане в морето може да значи освобождаване, сливане с природата и т.н., а за друг може да значи загуба на идентичност, ужас и страх - всичко е много индивидуално. Още човекът помага да се научим да тълкуваме сами сънищата си, според това, каква емоция са предизвикали у нас. Морето в твоя сън не е точно морето за повечето хора, затова мисля, че тази книжка ще ти е полезна да се ориентираш в това, което става в сънищата ти.

Ето откъде да изтеглиш книжката, не е голяма. Може да четеш направо и оттук.Има я и в "Изворите"

И все пак, извадка от нея за водата:
Цитат
Вода

Водата няма форма, но възприема онази, която й придадем. Затова тя е съвършено гъвкава. Няма цвят, но отразява всички цветове. Затова е съвършено огледало.

Тя символизира също плодородието. Съпруга е на слънцето, от което зачев.а земята. Съдържа всякакви заплахи, .всякакви възможности, всякакви обещания. Водата напоява, мие, пречиства, поглъща, задушава, убива, наводнява, прелива...

Появата й в съня е винаги важна.        

Сънищата с къпане са доста разпространени. Те могат да оз¬начават, че „мием" душата си - тогава са символ на кръщението с неговата пречистваща сила.                          
 
Чести са и сънищата с плуване. От контекста ще разберем дали плуваме лесно или трудно, дали водата ни носи, или трябва да се борим с нея (= несъзнаваното). В последния случай тя може да символизира Майката, чието влияние се мъчим да преодолеем.

Необходимо е да се види в какъв вид водата се появява в съня. Дали е спокойно езеро - образ на ведра афективност? Разгневен океан? Опасно блато? Развълнувано море, предвестник на опустошителен прилив?

Тъй или инак, водата е почти винаги женски символ. Тя олицетворява майката, жената, Анимата на мъжа. В последния случай се явява под формата на реки, езера, фонтани, извори, каскади, океани. Сънувалият трябва да разгледа целия контекст. Каква е водата-Анима - спокойна, бликаща, заплашителна, синьозелена, черна, проблясваща във всички цветове на дъгата?

Сънищата с потъване също са много разпространени. Те изразяват тревожност, отрицателно и задушаващо действие на несъзнаваното, в което майката най-вероятно играе главната роля...

Водата в сънищата (както и в живота!) може и да запленява, да привлича. Тя често изразява неосъзнато желание за самоубийство. Тогава е символ на покоя отпреди раждането, изживян от организма в „майчините води"...

Но ако случайно ви се присъни замръзнала вода, внимавайте - душата ви се е вледенила, чувствата ви агонизират и сте на границата на психическия застой... Тъй че не е ли по-добре да сънувате блеснали на слънцето води?

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 12:08 от Millla

# 41
  • у дома
  • Мнения: 708
Дани, Милла благодаря за инфото!   Hug   bouquet

# 42
  • Мнения: 515
Момичета ето още малко информация за камъните дано не е пускана  Hug

*Всеки нов камък е добре още в началото да се измие под течаща вода и тази процедура  е правилно да се прави редовно (ако водата е взета от свещен извор, се смята за още по-благоприятен фактор).
*Ако камъкът е без обков, не бива да се поставя в центъра на дланта. Взимайте го само с върха на пръстите си.
*Камъкът не бива да се носи постоянно: винаги трябва да се имат предвид неговите характеристики и собственото ни психосоматично състояние.
*Дясната ръка при мъжете и лявата — при жените са свързани със светлите сили. Следователно, всички накити, които се носят на нея, усилват положителното влияние на планетите. На "нещастната" ръка е хубаво да се носят камъни, които са ви противопоказани, за да неутрализират негативните енергии, които идват към вас от космоса.
*Изкуствените синтетични кристали се отнасят към съвсем друга категория камъни. Не бива да се забравя, че природните кристали са получили  частица от земната енергия. Синтетичните камъни са продукт на човешкия труд и в тях има частица от енергията на производителя. Но те са лишени от земна енергия. Тяхното информационно-енергийно поле е целенасочено, концентрира само един тип енергия. Те не могат да дадат на човека онези сили, които не му достигат. Такъв камък  може само да натрупа излишък от енергия с определена насоченост. Например, ако природният смарагд стимулира сърдечната дейност, то при ускорен пулс и повишено кръвно налягане е подходящ и изкуствен смарагд.



АВАНТЮРИН  - Изостря емоциите. Може да помогне на хазартните натури. Истинското му амплоа обаче е  - помощник в любовта. Събужда емоционалността, внушава оптимизъм и увереност в себе си. Капризен и променлив, камъкът не бива да се носи дълго време. При невнимателно използване може да доведе до физическо изтощение, а картоиграчите да претърпят крухти материални загуби.
АМЕТИСТ - камък на мира и равновесието. Прави нещата очевидни. Носи се в сребърен обков на безименния пръст. В семейния живот може да донесе покой и блаженство. Но понеже е прозрачен, той е променлив и не е лесно да се установят хармонични взаимоотношения с него.
АКВАМАРИН - укрепва духа и разобличава измамата. Няма да ви даде да хитрувате. Затова на потайните характери няма да е от полза.
АЛЕКСАНДРИТ - "тежък" камък. Магически барометър - преди нещастие пожълтява. Ако човек иска да изпита силата на характера си - няма да намери нищо по-добро. Защото след страданията идват щастие и покой. Подходящ камък за онези, които дават обет.
АХАТ - защитава от уроки и лоши очи. Черният ахат предизвиква печал и може да създаде непредвидена ситуация. Белият или жълтият - спомага за доброта, мекосърдечие и вътрешна увереност. Ако по природа сте боец, то ахатът може да ви направи жалък.
БИСЕР - камък на хора, уверени в себе си до фанатизъм. Дава им обективност, предпазва ги от надценяване на собствените сили. Дава вярност в любовта, укрепва дома. Ако човек върви по неправилен път, потъмнява.
ДИАМАНТ - сериозен "царски" камък. Носи щастие само ако сте посветен или сте го получили в наследство. Носи огромната енергия на целия Зодиак.Ако вашите сили са несъизмерими с неговата енергия, заплашва ви изтощение. Белите диаманти могат да носят всички. Но за да привикне камъкът към вас, ще трябва да минат не по-малко от 9 години. А дотогава може да го носите само един път в месеца.
ГРАНАТ - носи щастие само на страстните, активни хора, емоционално всеотдайни. Работи в екстремални ситуации. Помага да се овладее бурната динамика на събитията, източник е на енергия. Ако сте твърде благоразумни, с подреден живот или се стремите към него, гранатът ви е противопоказан. Зеленият е свързан с любовта, грижовността. Прави човека сантиментален и поетичен. Неутрализира конфликтите, укрепва семейното огнище. Разпространени са и изкуствените гранати. Те действат като допинг, като чаша кафе  - вливат страст.
КЕХЛИБАР (макар че не е минерал)  - универсален очистител на вашия организъм. Трябва да се носи дълго време. Ако това е гердан, нека е по-близо към шията. Ако е пръстен, нека е в меден обков.
КОРАЛ - червеният е предназначен за мъже, белият - за жени. Това правило да се спазва строго, тъй като камъкът е твърде воинствен. Предупреждава за опасности, тласка към подвизи и заставя да се търсят приключения.
ЛАЗУРИТ - уникален камък. Неочаквани изненади, радост, късмет в хазарта. Подходящ за хора, стремящи се към постоянно обновление в живота. Укрепва дружбата. Един от най-позитивните скъпоценни камъни.
МАЛАХИТ - привлича към вас огромен интерес от страна на околните, дотолкова че тяхното внимание може да ви смачка. Подходящ е за хората на изкуството, литератори, артисти. Не се препоръчва на младите момичета, за да не провокира ситуация на настойчиво, нахално ухажване. Обков - сребърен, по-добре меден, но не и златен.
НЕФРИТ - основен камък с множество оттенъци, най-рядко се среща благородният светлосин нефрит. Свързан е с подмладяване и вътрешната трансформация, с победата над нисшето начало в човека. Лишава обаче човека от контакти, обръщайки го изцяло навътре. Белият е медицински, нормализира дейността на бъбреците.Потъмняването на камъка предсказва нещастие. Говори за това, че вие сте непоправими и упорити в заблужденията си. И от това ви състояние може да ви изведе само житейски удар, който всъщност приближава.
ОБСИДИАН - вулканично стъкло. Предпазва от лоши постъпки, но не и от урочасване. Камък на предпазливостта. Не се увличайте твърде дълго в носенето му - може да ви превърне в страхливец, но ако характерът ви не го позволява, той ще ви предпази от грешки, за които после бихте се разплащали дълго.
ОПАЛ - измамлив. Не се препоръчва за постоянно носене. Дори през деня е добре да сменяте пръстите, на които го носите. Камък на мечтателите, ражда  несбъднати мечти, отвежда в страната на копнежите.Ако смятате, че при вашия прагматизъм малко мизантропия няма да ви навреди, то опалът може да събуди наивност и неподправено възприятие.
ОНИКС - камък на борците и упоритите. Дава възможност "с глава да се пробие стената". Препоръчва се на педантите, хората със скрупули и целеустремените хора.
ОПУШЕН КВАРЦ - медиативен, лечебен. Изчиства организма и извежда застоялата патологична енергия. Не допуска постоянно носене, а само с оздравителна цел.
ПЛАНИНСКИ КРИСТАЛ - спомага за концентрация на вниманието и проникване в същността на нещата. Изостря мисълта, укрепва паметта. По-добре е да  се носи като колие, или на верижка, но не и във вид на пръстен. Може да се държи в джоба на панталона или като "камък в пазвата".
РУБИН - лидерски камък. Провокира тщеславие, творческо отдаване. Ако не сте ръководител, може да предизвика у вас преразход на енергия. Противопоказан е на хора със заболявания на кръвта, хипо- и хипертоници.
СЕРДОЛИК (карнеол) - силни лечебни свойства. Укрепва здравето, неутрализира болестите. Универсален камък: могат да го носят всички.
САПФИР - укрепва неформалната власт, оказва скрито влияние. Камък на учителите. На онези, които искат нещо за себе си, няма да им даде нищо. А ако сте безотговорни и лениви, ще смъкне от гърба ви и последната риза.
СМАРАГД - носи щастие само на чист човек, не обезателно високообразован. Интелектът няма да ви помогне да осъществите контакт с него. Свързан е с интуицията и изчистването на каналите на тънките енергии. Камъкът може много, но ще ви помогне, ако сте честни, с чисти помисли и чувства и не приемате двойственост в живота си.
ТОПАЗ - камък на криминалистите и психолозите. "Изостря нюха". Но може да разруши семейната идилия. Хората, склонни към излишна подозрителност, основана на комплекс за малоценност, трябва да се внимателни с него.
ТЮРКОАЗ - има няколко вида. Белият  - млад, формиращ се. Подходящ за хора, които обичат да вървят "ва-банк", да рискуват, да блъфират. Но не за картоиграчите в живота, а за младите воини с твърда жизнена позиция. Светлосиният е най-благороден. Свързан е с властта, авторитета, справедливостта. Дава умения на водач. Зеленият  е "мъртъв". Предназначен е за хора, постигнали целите си. Камък на установяването. Добър е за възрастни хора.
ХРИЗОЛИТ - камък, даващ познание за висшите закони. носи късмет в съдебни дела. Свързан е с триумфа на мира и любовта.
ЦИРКОН - укрепва личностното, вярата в себе си. Може да превървне обаче уверния човек в нагъл тип и ярък индивидуалист. Не прекалявайте с него.
ШПИНЕЛ (ЛАЛ) - дава щастие. Помнете обаче, че щастливата ситуация е нетрайна. И след нея не се отпускайте. Съдбата е променлива.
ЯСПИС - има много видове. Зеленият предпазва от болести. Жълтият регулира отношенията с началството. Свързан е с дълга и честта. Пъстроцветният е камък на копнежи и вдъхновение.

# 43
  • Мнения: 1 568
Millla,
много ти бклагодаря за книгата,изтеглих си я.
Ще я прочета.
За символиката на сънищата вярвам на 100%.
Имала съм сънища,които отварям очи и се случват 1 към 1.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт