СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 715
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 1 425
  • София
  • Мнения: 17 592
Кати, рядко срещам кухи лейки, които могат да отсекат за едно второкласниче, или друго дете под 12 години: " ми да не излиза, пък, ясно и точно " като няма кой да го води, затова дори не се и опитвам да вярвам, че ще срещна друго, освен наставнически тон, размахване на пръст и други признаци на кухите лейки. Напомняш ми за наглата ни домоуправителка, която на забележка, че кърти с бормашина между 2 и 4 възмутена и с ръце на кръста изкудкудяка: " Но това означава да оставя дограмата си недовършена ! " Същата работа, проблемите на другите семейства и деца предизвикват у теб хитлеровски похвати на " общуване ".
За сайта да се отчета, че и сега не ми се отваря, ако някой има същият проблем.


Мила, второкласникът може и да си играе в кварталната градинка, но как ти смело казваш на майка, семейството на която изнемогва с една заплата "ми не работи, не яжте, бебето ми трябва по норматив да спи, докато водя 12 годишния на английски; какво ме интересува, че не можеш да си платиш тока!"
И не проумявам как отказваш да разбереш, че искайки предимство за себе си, при положение, че не възнамеряваш да използваш освободеното от грижи по бебето време за работа, а за водене на голямото дете на английски, всъщност искаш да отнемеш хляба на някоя жена, която наистина има крайна нужда от работата си и изобщо за нея въпросът дали може или не да се разхожда някъде в работно време не стои на масата... Подобно желание не е по никой начин кухо, а напротив - добре запълнено и крайно егоистично.

# 1 426
  • Мнения: 1 217
А ти откъде знаеш, че моето семейство не изнемогва ? И това в кавичките моля да ми посочиш къде точно съм го казала, защото не си спомням. Стига дъвка и предъвква едно и също вече като развален грамофон. Няма да приема за нормално по-голямото ми дете да си играе в кварталната градинка вместо да ходи на училище, каквото и да правиш. .... Боже ! Сега чета, че и хляба на някоя женица съм искала да отнема...кога ще ни запознаеш ? Joy А за моят хляб, който трябва да нахрани не едно, а две деца кой да помисли ? 

# 1 427
  • София
  • Мнения: 1 541
А ти откъде знаеш, че моето семейство не изнемогва ? И това в кавичките моля да ми посочиш къде точно съм го казала, защото не си спомням. Стига дъвка и предъвква едно и също вече като развален грамофон. Няма да приема за нормално по-голямото ми дете да си играе в кварталната градинка вместо да ходи на училище, каквото и да правиш. .... Боже ! Сега чета, че и хляба на някоя женица съм искала да отнема...кога ще ни запознаеш ? Joy А за моят хляб, който трябва да нахрани не едно, а две деца кой да помисли ? 
Кати ... тя мисли за всички ще дойде и твоето време и Кати ще ти реши проблема  Mr. Green ( преди десетина страници може би една мама ми писа , че с Кати съм си намерила майстора - стана ми смешно , мен остави на мира , теб започна сега - гледай да не си намериш и ти" майстора" ).Не еднократно писах ,че според мен това е човек които избива комплекси тук и ако не искаш да бъдеш наречена неграмотна с  истеричен тон просто спри да й отговаряш на каквото и да е било - просто е безсмислено и ще повторя...нейното дете е прието в ОДЗ така ,че и е лесно да дава съвети, които даже не и искаме.Поздрави!

# 1 428
  • Мнения: 1 217
Ще я запозная със свеки Mr. Green Сигурна съм, че ще намерят общ език, само за едно ще спорят, коя е По  Mr. Green

# 1 429
  • София
  • Мнения: 568
Чаено момиче, знаеш ли какъв е проблемът в тази градина /179 ОДЗ/? Странно е защо има толкова свободни места и поради рекламата и опроверженията, които правят в сайта. Повече ромчета ли има в нея? Или какво?

# 1 430
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
Кати,все си мисля,че си интелигентна жена. Не зацикляй,моля те.
 Ако имаш две сем-ва, и двете с работещи родители. Но в едното 2 деца, а в другото 1-тогава как гледаш на позицията на Катюнгелче?! Не можеш ли да мръднеш малко разсъжденията си в тази посока! Ако майката не работи,тогава проблемът с  логистиката отпада, остава проблемът със социализацията,или с финансирането на 2 деца, ама карай,ще го преглътнат.
 Катюнгелче е за точка ( донякъде и с-мата дава предимствоза 2 деца-породени и брат-сестра).
 Аз съм-против точка -включително и против това в скобките.


 Честито ново попълнение в семейството на Ника Simple Smile!!
 
 
 
 

Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 08:09 от blanc

# 1 431
  • Мнения: 97
Ако и утре имате проблеми със сайта, ще поразпитам за какво става въпрос.

Аз лично от вчера изобщо не мога да се логна ooooh!

# 1 432
  • Мнения: 2 149
Чаено момиче, знаеш ли какъв е проблемът в тази градина /179 ОДЗ/? Странно е защо има толкова свободни места и поради рекламата и опроверженията, които правят в сайта. Повече ромчета ли има в нея? Или какво?
През 2003-та работех там, тогава беше седмична градина, естествено окупирана от малцинствата. Беше много трудно да се работи там, защото въпреки, че са деца, като цяло средата, в която са родени направо е пагубна. Никой не искаше неговото дете да ходи в градината, при положение, че в понеделник ще попадне в група с около 20 кирливи циганета. Сега вече не е така, защото новата директорка и политиката й са стопирали това явление. Доколкото разбирам жената е амбициозна, спира се седмичността и вече градината е целодневна. Сещайте се колко цигани ще се емнат сутрин да водят детето и вечер да си го взимат, не е като преди мързелаците да го метнат в понеделник и в петък някой да се дотътри и да вземе изкъпаното, нахраненото и наученото на нещо хубаво дете, и да го експлоатира събота-неделя да рови в кофите.
Но понеже в годините името се е "изградило", затова и забелязвам тези писания на Директорката, изглежда се бори жената с предразсъдъци.
Мога да кажа, че по мое мнение колегите са опитни и сега ще им дойде дюшеш да работят в по-нормални условия. Аз като знам какво постигаха с тези трудни деца, макат и ромчетата да са талантливи, будни /социалната олигофрения ги ваща, няма как/, би трябвало сега да успеят да приложат опита си и знанията си  с пълна сила.
Самата аз ще си запиша за класиране малкия, а ако го приемат там, може би ще ни е по-добре и големия да преместим, не знам. Зависи бебо къде ще се класира. Peace
И последно, на приятелка детето миналата година с разместване в последната минута от никъде некласиран, успях да го извъртя и да влезне там. Тя го записа, но поради здравословен проблем /комисия се изказа/, не може да я посещава половин година, но иначе майката каза, че градината била много хубава, директорката й се сторила готина, и не съжалява, че там е записала детето.

Работещ родител
би следвало да е всеки, който работи - на 4 или 8 часа не виждам логика да е различно, поне по отношение точката, която се дава. И за 4 часа да е , пак детето се нужда е от градина поне 6 часа дневно.

Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 08:20 от Чаено момиче

# 1 433

Общи условия

Активация на акаунт