СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 746
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 1 410
  • Мнения: 1 020
...
Чл. 10. (1) В детската градина се изграждат следните помещения:
1. спалня и занималня с площ по 100 m2 за целодневна и нощуваща група и по 50 m2 за полудневна група, при осигуряване на минимум 4 m2 площ на едно дете;
Ето и наредбата за броя деца - 22 + не пове4е от 10%.
http://kg.sofia.bg/?page=nrdb_7-00_broj_ucenici

Значи в 100 квадрата апартамент максимум 25 деца, като това е повече от 22+2.2 деца, които са позволени в наредбата  Rolling Eyes
А като са позволени 24.2 деца как така някои мами казват, че групите са от по 30-тина деца?
Явно никой не спазва наредбите, така ли се получава? То ако са според наредбата градините едва ли биха побрали и половината деца на София  newsm78

# 1 411
  • Мнения: 4 465
...
Чл. 10. (1) В детската градина се изграждат следните помещения:
1. спалня и занималня с площ по 100 m2 за целодневна и нощуваща група и по 50 m2 за полудневна група, при осигуряване на минимум 4 m2 площ на едно дете;
Ето и наредбата за броя деца - 22 + не пове4е от 10%.
http://kg.sofia.bg/?page=nrdb_7-00_broj_ucenici

Значи в 100 квадрата апартамент максимум 25 деца, като това е повече от 22+2.2 деца, които са позволени в наредбата  Rolling Eyes
А като са позволени 24.2 деца как така някои мами казват, че групите са от по 30-тина деца?
Явно никой не спазва наредбите, така ли се получава? То ако са според наредбата градините едва ли биха побрали и половината деца на София  newsm78

Според обяснението на директорите това е капацитетът който дневно може да се поеме, но понеже децата много отсъстват и се записват толкова деца колкото да се постигне въпросната посещаемост, т.е. 24-25 деца. В интерес на истината има още един показател, който притеснява директорите и това е минимална средномесечна посещаемост. Записват се повече деца за да се осигури тази минимална посещаемост, която е 16 деца за градинска група. Когато групата падне под тази средномесечна посещаемост се пишат обяснения и се поставя под наблюдение. Когато средномесечната посещаемост в продължение на 3 месеца е под 16 деца, групата се закрива.

Та явно логиката е че при група от записани 30 деца посещават макс. 25, което при помещение от 100 кв.м. се осигуряват по 4 кв.м. на дете. Е, има моменти в които вземат че дойдат повечко, но явно това се брои за моментно положение и не му се обръща голямо внимание.

В интерес на истината миналата година нашата група беше паднала под 16 деца и ни звъняха да ни молят да ходим на ДГ. Моята беше с пневмония и имахме уважителна причина, но голяма част от децата ги бяха спрели поради студовете.

Друг фактор, който не се оповестява публично е че при 24-25 деца в група на делегиран бюджет, ДГ може и да не оцелее финансово.

Не защитавам "уплътняването" на групите. Просто пиша това което знам.

А между другото филиали в апартаменти са незаконни и в някои ДГ се строят (или са построени) нови крила, на които първоначалното предназначение беше да се приберат филиалите, но поради кризата с местата е взето решение това да се отложи и в новите крила да се открият нови групи. Пример с 168 ЦДГ. Мисля че и други има, но не ми се рови да ги проверявам.

# 1 412
Един бърз въпрос за набор 2009. Ако сега подредя кандидатурите преди да е стартирала системата за този набор ще трябва ли пак да влизам да кандидатствам или не. Rolling Eyes или мога сега да ги подредя и да не се занимавам повече. Мерси.

# 1 413
  • София/Търново
  • Мнения: 814
Здравейте!

От скоро се боря и с детската градина. Мисля да го пусна юнака догодина март. Тогава ще е на 2.5 години без малко. Предполагам това си е за ясла още...
На мен питането ми е следното. Тогава няма да съм вече студент. Първа работа, на 8 часа дано си имам още... Та... ако работя на половин щат в БАН, на трудов договор... хммм... вземам ли някакви допълнителни точици? Че много зор се събират пустите му...
Въх, не дават!....

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 19:03 от 8Eos8

# 1 414
  • София
  • Мнения: 1 370
Един бърз въпрос за набор 2009. Ако сега подредя кандидатурите преди да е стартирала системата за този набор ще трябва ли пак да влизам да кандидатствам или не. Rolling Eyes или мога сега да ги подредя и да не се занимавам повече. Мерси.
Ами ще трябва да видиш какви места ще се обявят на 01.03 в ДЗ, които и избрала и тогава да ги преподредиш ако се налага, защото много ОДЗ-та могат да обявят нулев прием за вашия набор или да пуснат 2-3 места.Затова е непбходимо да видиш тогава как стоят нещата.

# 1 415
  • София
  • Мнения: 1 370
Здравейте!

От скоро се боря и с детската градина. Мисля да го пусна юнака догодина март. Тогава ще е на 2.5 години без малко. Предполагам това си е за ясла още...
На мен питането ми е следното. Тогава няма да съм вече студент. Първа работа, на 8 часа дано си имам още... Та... ако работя на половин щат в БАН, на трудов договор... хммм... вземам ли някакви допълнителни точици? Че много зор се събират пустите му...
Въх, не дават!....

7.8. Съпругът ми работи в БАН и преподава на хонорар в УНСС. Имаме ли предимство?
Работата БАН не е работа във висше училище и не носи предимство. За преподаватели във висши училища е необходимо да са асистенти или хабилитирани преподаватели на постоянен договор. Ако съпругът Ви преподава на хонорар, не ползвате предимство по ДК4.
Тоест не се полагат точка.

# 1 416
  • София
  • Мнения: 17 592
Значи в 100 квадрата апартамент максимум 25 деца, като това е повече от 22+2.2 деца, които са позволени в наредбата  Rolling Eyes
А като са позволени 24.2 деца как така някои мами казват, че групите са от по 30-тина деца?
Явно никой не спазва наредбите, така ли се получава? То ако са според наредбата градините едва ли биха побрали и половината деца на София  newsm78

Според обяснението на директорите това е капацитетът който дневно може да се поеме, но понеже децата много отсъстват и се записват толкова деца колкото да се постигне въпросната посещаемост, т.е. 24-25 деца. В интерес на истината има още един показател, който притеснява директорите и това е минимална средномесечна посещаемост. Записват се повече деца за да се осигури тази минимална посещаемост, която е 16 деца за градинска група. Когато групата падне под тази средномесечна посещаемост се пишат обяснения и се поставя под наблюдение. Когато средномесечната посещаемост в продължение на 3 месеца е под 16 деца, групата се закрива.

Та явно логиката е че при група от записани 30 деца посещават макс. 25, което при помещение от 100 кв.м. се осигуряват по 4 кв.м. на дете. Е, има моменти в които вземат че дойдат повечко, но явно това се брои за моментно положение и не му се обръща голямо внимание.

В интерес на истината миналата година нашата група беше паднала под 16 деца и ни звъняха да ни молят да ходим на ДГ. Моята беше с пневмония и имахме уважителна причина, но голяма част от децата ги бяха спрели поради студовете.

Друг фактор, който не се оповестява публично е че при 24-25 деца в група на делегиран бюджет, ДГ може и да не оцелее финансово.

Не защитавам "уплътняването" на групите. Просто пиша това което знам.

А между другото филиали в апартаменти са незаконни и в някои ДГ се строят (или са построени) нови крила, на които първоначалното предназначение беше да се приберат филиалите, но поради кризата с местата е взето решение това да се отложи и в новите крила да се открият нови групи. Пример с 168 ЦДГ. Мисля че и други има, но не ми се рови да ги проверявам.
[/quote]

Силно подозирам, че хората, написали наредбата също са знаели, че не всички деца присъстват - обикновено.
Впрочем, както показва опита на ЧДЗ, проблемът "детето не ходи на ясла, щото според майката е студено" се разрешава лесно. Просто таксата е еднаква, независимо дали детето посещава заведението, или не. Много от "пазените" места ще излязат "на пазара" при подобен подход.

# 1 417
  • Мнения: 1 020
Ох аз да ви питам пак нещо  Embarassed
С брат ми си спретнахме малък спор на тема:

Цитат
4.Удостоверение за настоящ адрес на гр. София, ж.к ......- само ако адреса в поне една от личните карти на родителите не съвпада с този адрес...

Аз разбирам горното като... трябва удостоверение ако адреса в нито една от ЛК не е с този адрес  newsm78
А брат ми твърди, т.е. той го разбира, че трябва удостоверение ако една от ЛК не е с този адрес.. т.е. че трябва и двамата родители да са с адрес на посочения  newsm78

Обърках се вече... много тъпо е написано изречението...

# 1 418
  • София
  • Мнения: 1 370
Ох аз да ви питам пак нещо  Embarassed
С брат ми си спретнахме малък спор на тема:

Цитат
4.Удостоверение за настоящ адрес на гр. София, ж.к ......- само ако адреса в поне една от личните карти на родителите не съвпада с този адрес...

Аз разбирам горното като... трябва удостоверение ако адреса в нито една от ЛК не е с този адрес  newsm78
А брат ми твърди, т.е. той го разбира, че трябва удостоверение ако една от ЛК не е с този адрес.. т.е. че трябва и двамата родители да са с адрес на посочения  newsm78

Обърках се вече... много тъпо е написано изречението...
Абе какво слушаш мъжее Simple Smile Не необходимо е удостоверение само ако на нито една от 2-е карти не е посочен този адрес.Достатъчно е едната да е с него.

# 1 419
  • Мнения: 1 020
И още едно въпросче... не се спрях значииииииииииииии Sad

Сега съвсем случайно забелязах едно детенце...

То кандидатства в ОДЗ с нас, в 3 е на първо място... не ми се поглежда и в други, но ми се стори странно едно нещо...
В едното е с 10+ точки, в другото е с 9.1 точки, а в третото е с 9 точки... Както се сещате ме притесни точно факта, че е с 9 точки на 2 места...

ама да не би на нея с 9 точки да са й 4,5,6 и т.н. желание? Лелееее сигурно е така  ooooh! а аз се радвам като събера 8.2 точки някъде  Cry

Ария, смешното е, че бяхме при родителите ми и му показвах къде и как да кандидатства за племеницата, какво да следи (че нали уж съм напред с матрЯла покрай вас)... та баща ми веднага обясни, че аз съм права, а майка ми каза, че нищо не сме разбирали както казва брат ми така било Simple Smile

# 1 420
  • Мнения: 1 217
 Кати, рядко срещам кухи лейки, които могат да отсекат за едно второкласниче, или друго дете под 12 години: " ми да не излиза, пък, ясно и точно " като няма кой да го води, затова дори не се и опитвам да вярвам, че ще срещна друго, освен наставнически тон, размахване на пръст и други признаци на кухите лейки. Напомняш ми за наглата ни домоуправителка, която на забележка, че кърти с бормашина между 2 и 4 възмутена и с ръце на кръста изкудкудяка: " Но това означава да оставя дограмата си недовършена ! " Същата работа, проблемите на другите семейства и деца предизвикват у теб хитлеровски похвати на " общуване ".
За сайта да се отчета, че и сега не ми се отваря, ако някой има същият проблем.

# 1 421
  • Мнения: 1 020
...
За сайта да се отчета, че и сега не ми се отваря, ако някой има същият проблем.

Ми аз имах... но по едно време ме пусна... после пак не можех да влезна, може би имат проблем или сме "много маймуни на клона" и зависва сайта  Rolling Eyes

Аз ви оставям, че всеки 2-ри пост е мой Sad

# 1 422
  • Мнения: 4 465
Ако и утре имате проблеми със сайта, ще поразпитам за какво става въпрос.

# 1 423
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте!

От скоро се боря и с детската градина. Мисля да го пусна юнака догодина март. Тогава ще е на 2.5 години без малко. Предполагам това си е за ясла още...
На мен питането ми е следното. Тогава няма да съм вече студент. Първа работа, на 8 часа дано си имам още... Та... ако работя на половин щат в БАН, на трудов договор... хммм... вземам ли някакви допълнителни точици? Че много зор се събират пустите му...
Въх, не дават!....

7.8. Съпругът ми работи в БАН и преподава на хонорар в УНСС. Имаме ли предимство?
Работата БАН не е работа във висше училище и не носи предимство. За преподаватели във висши училища е необходимо да са асистенти или хабилитирани преподаватели на постоянен договор. Ако съпругът Ви преподава на хонорар, не ползвате предимство по ДК4.
Тоест не се полагат точка.

Ари, мисля, че момичето питаше дали при работа на 4 часа й се води работещ на ТД родител по смисъла на изискванията в К2 ли беше - дали е работещ родител, демек. Уточнението, че става дума за работа в БАН, а не в кварталната бакалница, беше, мисля, само за пълнота на разказа...
А виж на този въпрос аз лично не знам отговора.

# 1 424
  • София
  • Мнения: 17 592
Ох аз да ви питам пак нещо  Embarassed
С брат ми си спретнахме малък спор на тема:

Цитат
4.Удостоверение за настоящ адрес на гр. София, ж.к ......- само ако адреса в поне една от личните карти на родителите не съвпада с този адрес...

Аз разбирам горното като... трябва удостоверение ако адреса в нито една от ЛК не е с този адрес  newsm78
А брат ми твърди, т.е. той го разбира, че трябва удостоверение ако една от ЛК не е с този адрес.. т.е. че трябва и двамата родители да са с адрес на посочения  newsm78

Обърках се вече... много тъпо е написано изречението...

Така, както е написано, брат ти е прав.
Това е двойно отрицание ПОНЕ едно НЕ отговаря - т.е. иска се И ДВЕТЕ да отговарят. Поне това съответства на формалната логика.
Но всъщност не е необходимо и двата адреса да съвпадат - и да съвпадат с адреса, посочен за семеен.

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 23:27 от katiABV

Общи условия

Активация на акаунт