СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 741
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 1 380
  • София
  • Мнения: 1 541
Вчера гледах повторението на "Господарите" и там вече станалата национално известна леля Рени сподели, че е ползвала К4 (най- омразния ми от всички критерии) за да вкара детето на племенницата си. Излиза, че К4 не се доказва с никакви документи, а понеже все пак става дума за персонал от градината, директорките приемат "за чиста монета" твърденията за роднинска връзка.  #Cussing out Някой в крайна сметка може ли да ми потвърди 100% как се доказва роднинството баба- внуче?  #Crazy
тук преди десетина страници повдигнах този въпрос , но някои мами казаха , че било наивно да се вярва на това предаване и едва ли не всичко е нагласено...аз лично не мисля така...не мисля,че някои би си заложил авторитета ... все пак това е разкрита измама, която не веднъж и два пъти даваха , даже с продължение  Party !

# 1 381
  • София
  • Мнения: 1 541
Просто си представи как обясняваш на някоя майка, която трябва да подаде молба за напускане на работа, понеже й са се изчерпали отпуските, как трябва да отстъпи мястото в ДЗ на някой, който иска да си води 12 годишното дете на английски. Представи си го по този начин - и сама ще разбереш къде е границата на коректността.
Не мога да си го представя, първо, защото не ми е в стила да се обяснявам на когото и да е, и второ, защото не мога да приема факта, че ще трябва или да не се притеснявам от пияндетата по улиците, или да спра детето си от училище.
Случай много различни според обстоятелствата за да имаме някакъв успех трябва когато някои го вълнува даден въпрос (били то личен ) друг да не дава отговор с нервни изявления .Само така може да успеем някъде да се чуят проблемите и страстите на всички . Ясно всички критерий са дискриминационни - за това се и критерии , но в някои от тях има не само дискриминация , а и не справедливост , за това нека тази момчета на които децата са вече приети не ни убеждават колко е справедлив примерно... К4 и как ние трябва да го едва ли не  уважим.Нека всеки спокойно да ползва темата да изкаже страстите си.Успех bowuu!

Да разбирам ли, че си против изказването и отстояването ми на примерно следната позиция:
Детето ми вече е класирано и записано в ОДЗ. На есен предстои да мине към Първа градинска група, но аз искам да кандидатствам за преместване в конкретна ЦДГ. При това положение дискутирания въпрос за даване на допълнителна точка за преместване лично погледнато работи в моя полза. ОБАЧЕ, понеже излизам извън личните си облаги, виждам че такава точка е несправедлива и не искам да го премълчавам - А според теб да си трая и мълча, така ли? ...

защо ли с теб не се разбираме  newsm78 , а сетих се защото сме с различни мнение - на  предни страници ме обвиниха , че много съм се повтаряла и обяснявала ... е как да ти отговоря като трябва да се повторя  Thinking
ще го направя с риск, въпреки , че това което цитираш не знам дали тук му е мястото .
Та моето виждане по въпроса ти ( ако съм те правилно разбрала )е
, че дете което е прието в ОДЗ и иска да се премести в ДГ е редно да напусне ОДЗ - то ( за да освободи място за друго дете там ) и да получи точка такава ,която получават ясленчетата- дали ме разбра , че вече за пети път го пиша или ти ме проверяваш да не би да сам си сменила мнението ? Зная , че няма да се получи , но не ми харесва това , че едно дете може да си пази място в ОДЗ-то и същевременно да кандидатства за ДГ и и по този начин да отнема предимство на друго ... ако и сега не ти е ясно ми се обади по телефона ( това в кръга на шегата но поне пет пъти обясних становището си )

# 1 382
  • Мнения: 4 465
Вчера гледах повторението на "Господарите" и там вече станалата национално известна леля Рени сподели, че е ползвала К4 (най- омразния ми от всички критерии) за да вкара детето на племенницата си. Излиза, че К4 не се доказва с никакви документи, а понеже все пак става дума за персонал от градината, директорките приемат "за чиста монета" твърденията за роднинска връзка.  #Cussing out Някой в крайна сметка може ли да ми потвърди 100% как се доказва роднинството баба- внуче?  #Crazy
тук преди десетина страници повдигнах този въпрос , но някои мами казаха , че било наивно да се вярва на това предаване и едва ли не всичко е нагласено...аз лично не мисля така...не мисля,че някои би си заложил авторитета ... все пак това е разкрита измама, която не веднъж и два пъти даваха , даже с продължение  Party !

По-скоро е опит за измама, но не съм сигурна доколко стига по-далеч от леля Рени. Виж в случая с внучето на брат й може да се докаже дали процедурата е компрометирана. Не съм писала че е наивно да се вярва на предаването и не мисля че е нагласено, но си мисля че е кокошкарска история, базирана на фантазиите на леля Рени до голяма степен. Пък ако стане приема си взима парите, ако не стане защото "компютърната е отказала", ще върне парите (вероятно).

По въпроса за доказване на К4 сме искали нееднократно, вкл. и на проверката на системата една седмица преди първото класиране май месец, да се уточнят документите които се изискват. Не знам дали се чува на записа, но ставаше въпрос освен служебната бележка да се иска и удостоверение за раждане на родителя за да се докаже връзка баба-внуче. В Правилата не се усетихме да искаме включване, защото много бързо ги внесоха в СОС - остана уговорка да се направи в Ръководството.

В Ръководството пише че данните по този критерий се сверяват с ЕСГРАОН. Който следи одисеята знае че към май месец миналата година от СО обясниха че са правили писмено запитване два пъти и са получили отказ ИСОДГ да бъде свързан с базите на ЕСГРАОН. Аз лично нямам информация това да се е променило след това, но ще питам. Много е вероятно към момента да няма такава връзка и удобно никой да не иска удостоверение за раждане на родителя, защото никъде по документите то не е изискуемо. Ако е така е основателна причина за искане на проверка на родствените връзки на всички деца приети с К4.

Едното от исканията ни за промени в Правилата е добавяне на това удостоверение в изискуемите документи.

# 1 383
  • София
  • Мнения: 1 541
Записаните деца не се обявявят вече на сайта поради съображения за сигурност (не коментирам дали това е правилно или не, защото личното ми мнение няма значение тук).
Понеже понастоящем правя някакъв подбор на въпроси възникнали тук във форума, за да ги представим на следващата работна група - искам да попитам:
1. Не знаеш за това и затова смяташ, че изказването на мнението ти по даден проблем е без значение
2. Знаеш за това, но въпреки това не смяташ че това дава шансове за "чуване гласа на народа" от определящите правилата.
3. друго - (ако може да уточниш)

Надявам се да не приемеш въпросите ми негативно -  просто целя опростяване работата си по следене на форума

виждайки , че стриктно изпълняваш задачата си , силно се надявам да не пропуснеш да запишеш и моите страсти !

# 1 384
  • София
  • Мнения: 8 933
Toва, че вече имаме приети деца не означава, че системата спира да ни вълнува.

Аз лично много искам да се виждат списъщите с приетите (записани) по групите деца. Така най-лесно ще можем и ние да реагираме, ако видим дете посещаващо, но незаписано (неприето) през системата. И съм сигурна, че ще има повече сигнали за нередности.
Мисля, че подобна информация не би нарушила ничии права, а само би помогнала да се намалят нередностите. Peace

# 1 385
  • Мнения: 97
Цял ден не се отваря великата "система" - думи нямам просто.

Аз съм от средностатистическите-8-точкови-нямащи -никакъв-шанс...въпреки че и 2-мата работим на пълни осигуровки и внасяме безумни суми в държавата всеки месец сега ще трябва да се бръкнем и за частна детска градина.

Ще ме простите за безсмисления пост, ама страстите нали са позволени  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 1 386
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Вчера гледах повторението на "Господарите" и там вече станалата национално известна леля Рени сподели, че е ползвала К4 (най- омразния ми от всички критерии) за да вкара детето на племенницата си. Излиза, че К4 не се доказва с никакви документи, а понеже все пак става дума за персонал от градината, директорките приемат "за чиста монета" твърденията за роднинска връзка.  #Cussing out Някой в крайна сметка може ли да ми потвърди 100% как се доказва роднинството баба- внуче?  #Crazy
тук преди десетина страници повдигнах този въпрос , но някои мами казаха , че било наивно да се вярва на това предаване и едва ли не всичко е нагласено...аз лично не мисля така...не мисля,че някои би си заложил авторитета ... все пак това е разкрита измама, която не веднъж и два пъти даваха , даже с продължение  Party !

И аз като Ели съм на мнение, че нещата най- вероятно не стигат по- далече от самата леля Рени, която действа на приниципа ако детето си влезе редовно, тя прибира паричките сякаш е съдействала, ако пък не стане- ги връща. Но по- скоро молбата ми е да се зададе въпросът на следващата РГ с какви документи се доказва родствената връзка- нищо повече не искам.  Mr. Green

# 1 387
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Цял ден не се отваря великата "система" - думи нямам просто.

Аз съм от средностатистическите-8-точкови-нямащи -никакъв-шанс...въпреки че и 2-мата работим на пълни осигуровки и внасяме безумни суми в държавата всеки месец сега ще трябва да се бръкнем и за частна детска градина.

Ще ме простите за безсмисления пост, ама страстите нали са позволени  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Уф, и ние сме точно в същото положение. В крайна сметка реших, че от септември ще минем с мъжа ми на хляб и вода, но трябва да запишем дечко на градина, било то и частна. Едно че сега е далече от нас, но не е по- малко важно, че му е крайно време да се социализира с връстниците си. Всичко е изкривено в нашата държава- децата трябва да растат сред "себеподобни", не в "бабешка" обстановка (при цялото ми уважение и към моите собствени родители, без които съм за никъде ...)

# 1 388
  • Мнения: 3 205
Аз лично много искам да се виждат списъщите с приетите (записани) по групите деца. Така най-лесно ще можем и ние да реагираме, ако видим дете посещаващо, но незаписано (неприето) през системата. И съм сигурна, че ще има повече сигнали за нередности.
Мисля, че подобна информация не би нарушила ничии права, а само би помогнала да се намалят нередностите. Peace

Не нарушава права, но създава възможна предпоставка за друг вид престъпления (обяснила съм в предния си постинг какво имам предвид).
Може би звуча параноично, не знам  newsm78   Но не е това правилният начин за контрол.

# 1 389
  • Мнения: 1 020
Аз лично много искам да се виждат списъщите с приетите (записани) по групите деца. Така най-лесно ще можем и ние да реагираме, ако видим дете посещаващо, но незаписано (неприето) през системата. И съм сигурна, че ще има повече сигнали за нередности.
Мисля, че подобна информация не би нарушила ничии права, а само би помогнала да се намалят нередностите. Peace

Не нарушава права, но създава възможна предпоставка за друг вид престъпления (обяснила съм в предния си постинг какво имам предвид).
Може би звуча параноично, не знам  newsm78   Но не е това правилният начин за контрол.

Не може ли да се преложи тази инфо да е видима за определени организации... СНБМ, например? Така хем ще има един вид обществен контрол от представители на различни неправителствени организации, хем няма инфото да е достъпно за абсолютно всички?

# 1 390
  • София
  • Мнения: 8 933
Аз лично много искам да се виждат списъщите с приетите (записани) по групите деца. Така най-лесно ще можем и ние да реагираме, ако видим дете посещаващо, но незаписано (неприето) през системата. И съм сигурна, че ще има повече сигнали за нередности.
Мисля, че подобна информация не би нарушила ничии права, а само би помогнала да се намалят нередностите. Peace

Не нарушава права, но създава възможна предпоставка за друг вид престъпления (обяснила съм в предния си постинг какво имам предвид).
Може би звуча параноично, не знам  newsm78   Но не е това правилният начин за контрол.
Прочетох ти постинга и не съм съгласна. Име и фамилия чак толкова уникални няма, а на публичните личности или на тези, които се смятат за такива децата им се знае къде ходят.
За мен това е един от възможните начини за контрол. Peace

# 1 391
  • София
  • Мнения: 1 541
Но по- скоро молбата ми е да се зададе въпросът на следващата РГ с какви документи се доказва родствената връзка- нищо повече не искам.  Mr. Green
А аз искам повече!Всички деца приети 10+ точки от които 3 т. са за - баба/внуче да се виждат в системата - кои има против? Директорките? РГ  ?Или самите родители на тези деца? Които има против то се знае защо - още миналата година се дискутираше този въпрос , че е най-голямата порта за парашутисти и все пак се прие от директорки и прочие въпреки многобройните дискусии и анкети .И без това самият критерии не ми допада като факт ,а да не говорим за измамите които се правят ползвайки го .Искам справедливост!!!
Коректност!

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 16:04 от reniris

# 1 392
  • Мнения: 1 020
Малко офф, за което съжалявам, но..

...
децата трябва да растат сред "себеподобни", не в "бабешка" обстановка (при цялото ми уважение и към моите собствени родители, без които съм за никъде ...)

Гледах веднъж "Кой е по по най" по БТВ и питат едно дете какво ще стане като стане голям... отговора му беше през сълзи: "Пенсионер и ще съм с малка пенсия и няма да мога да си купя нищо..." (нещо подобно каза детето) като плача му ставаше все по-сериозен  Rolling Eyes Стана ми толкова жал за това дете, явно доста оплаквания и жалване е чуло Sad

Наистина децата имат нужда да контактуват с деца!

# 1 393
  • София
  • Мнения: 17 592
Просто си представи как обясняваш на някоя майка, която трябва да подаде молба за напускане на работа, понеже й са се изчерпали отпуските, как трябва да отстъпи мястото в ДЗ на някой, който иска да си води 12 годишното дете на английски. Представи си го по този начин - и сама ще разбереш къде е границата на коректността.
Не мога да си го представя, първо, защото не ми е в стила да се обяснявам на когото и да е, и второ, защото не мога да приема факта, че ще трябва или да не се притеснявам от пияндетата по улиците, или да спра детето си от училище.


Т.е. според теб е твоят... хм, логистичен проблем е по- болезнен от проблемът на някоя майка, губеща работата си... хм.


Всичко е възможно ... Възможно е също така да е прието по онзи "другия" начин, за който всички се съмняваме, но никой няма доказателства.
И изобщо не вярвам, че ако ембрион попита директорката, тя би си признала, ако е така. Със сигурност имат готов отговор.
Нищо не може да се докаже за съжаление, още повече че като разках тази случка, познати ми споменаха, че за същата градина им е казано, че дете влиза  за  1500лв. Искам си старата системааа smile3515

А защо - ако имаш време и нерви - не проследиш "схемата"? Може пък да хванеш рибка на въдичката... кой знае...

# 1 394
  • Мнения: 2 149
Понеже ще пускаме с родителите запитване до директорката как така се записват деца по никое време в групата, и без да е обявено на сайта, може ли някой да каже къде пише:
по норматив колко деца може да има в една група? Намираме се във филиал, тристаен апартамент ли как там се води. Нямаме и площадка за игра.

Общи условия

Активация на акаунт