СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 747
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 9 973
Ама как да не си се постарала?  Цяло братче роди на Деян, да ти е жив и здрав!
Mr. Green
Виж,това си беше на късмет-за породените.
Поогледай се в колко градини е приет този критерий!Ако не ме лъже паметта-в 2,едната от които е 50метра зад блока ми Peace
Това си е чист късмет.Аз бях бременна в 5-6 месец когато се приеха критериите,така,че изобщо не съм се надявала на нещо или на чудо.Както всички тук,съм висяла до късни нощи и съм преписвала имена и точки и съм си изчислявала шансовете за нормален прием без предимство-то ми дойде доста късно

# 211
  • София
  • Мнения: 2 658
аз пак да попитам:
бихте ли ми казали, къде в сайта мога да проверя списъците, за да видя къде е моето дете? Нещо не мога да се ориентирам. Аз за момента съм посочила три ЦДГ, ОДЗ-та ги нямаше в списъка, но като отида на самата градина не ми излиза да има свободни места.
Или аз нещо се бъркам и в момента може да се видят списъците само за текъщи класирания или ясли?

# 212
  • Мнения: 2 024
Чудя се дали участниците в срещата са уважили с он-лайн наблюдение темата тук... След като чисто технически това е повече от възможно, а и този форум се отчита като най-добрата постоянна връзка с родителите - дали са се сетили и дали го правят? Защото за такава среща от особено важно значение за правилата за напред, идеално би било до последно да следят и тук за новоизникнали проблеми или нови идеи от всички нас...
През 2008 и 2009 от ИСОДГ участваха активно в темата. После правилата за прием бяха приети от СОС и вече нямаше нужда да участват - в смисъл дори да има нужда от някаква промяна в правилата, тя трябва да инициирана от заинтересованите лица /ние, родителите/, а не създателите на системата.
Иначе представителите на СНБМ, които участват в Работната група следят темата и отговарят - това са Естрагон, мама Сання и доскоро Ели/Хриса, която даваше изключително изчерпателна информация, но някои потребители се погрижиха да я обидят до степен да се откаже от темата.

Не знам дали ме разбра правилно – имах предвид дали докато тече срещата някой от участниците в нея не наблюдава и форума.... както например някои ТВ предавания на живо си следят интернет-форумите....
Размечтрах се.... но все пак струва ми се съвсем реално за осъществяване. Така макар и едностранно обществото може да участва в срещата.

# 213
  • София
  • Мнения: 6 011
Добре - поредния тъп въпрос Embarassed, ама вече се обърках:
Миналата година кандидатствах за ясла и естествено - не сме приети, сега като добавям ЦДГ, да ги сложа ли на първи места /преди ОДЗ, които ми стоят от миналата година/, с надеждата, че в ЦДГ има повече места за първа градинска група - става дума за набор 2007, който след месец става на 3 г.?
Засега наблюденията ми са, че в ЦДГ се обявяват повече свободни места /поне една цяла първа група/, отколкото в ОДЗ, където все пак в първа група преминават техните си ясленчета и ако останат места се обявяват.
Според мен обаче на този етап няма значение какво ще сложиш на първо място, като се обявят свободните места, тогава ще си прецениш шансовете.

# 214
  • София
  • Мнения: 6 011
Не знам дали ме разбра правилно – имах предвид дали докато тече срещата някой от участниците в нея не наблюдава и форума.... както например някои ТВ предавания на живо си следят интернет-форумите....
Размечтрах се.... но все пак струва ми се съвсем реално за осъществяване. Така макар и едностранно обществото може да участва в срещата.

Сега те разбрах.  Grinning Не, едва ли следят на живо форума по време на работните им срещи. А иначе мисля, че на тези срещи има начин да участваш ако искаш, но не съм запозната с подробностите, Ария82 мисля, че е участвала, тя да каже.

# 215
  • София
  • Мнения: 29
Извинявайте за въпроса, може би има отговор назад, но нямам никаква възможност в момента да се върна и да прочета толкова страници.
Въпросът ми е, че успях да събера максимум  8  точки при първо   желание  и 7 за второ. Защо не ми се прибавя 0,1 точка за работещи родители и 0,1 затова, че избирам района по адресна регистрация? Praynig Praynig Praynig

# 216
  • София
  • Мнения: 6 011
Извинявайте за въпроса, може би има отговор назад, но нямам никаква възможност в момента да се върна и да прочета толкова страници.
Въпросът ми е, че успях да събера максимум  8  точки при първо   желание  и 7 за второ. Защо не ми се прибавя 0,1 точка за работещи родители и 0,1 затова, че избирам района по адресна регистрация? Praynig Praynig Praynig
А видя ли дали самите градини са избрали тези ДК? На страницата на всяка градина си има написани кои ДК важат при тях. Peace

# 217
  • София
  • Мнения: 6 696
аз пак да попитам:
бихте ли ми казали, къде в сайта мога да проверя списъците, за да видя къде е моето дете? Нещо не мога да се ориентирам. Аз за момента съм посочила три ЦДГ, ОДЗ-та ги нямаше в списъка, но като отида на самата градина не ми излиза да има свободни места.
Или аз нещо се бъркам и в момента може да се видят списъците само за текъщи класирания или ясли?
Сега са само списъците за текущите класирания, още не са отворени за 2010 местата, няма как да ги видиш.

Ника, мерси!  bouquet

# 218
  • Мнения: 2 024
Добре - поредния тъп въпрос Embarassed, ама вече се обърках:
Миналата година кандидатствах за ясла и естествено - не сме приети, сега като добавям ЦДГ, да ги сложа ли на първи места /преди ОДЗ, които ми стоят от миналата година/, с надеждата, че в ЦДГ има повече места за първа градинска група - става дума за набор 2007, който след месец става на 3 г.?
Засега наблюденията ми са, че в ЦДГ се обявяват повече свободни места /поне една цяла първа група/, отколкото в ОДЗ, където все пак в първа група преминават техните си ясленчета и ако останат места се обявяват.
Според мен обачи на този етап няма значение какво ще сложиш на първо място, като се обявят свободните места, тогава ще си прецениш шансовете.
За местата в ОДЗтата към всяка нова учебна година нещата са относителни и зависят от самото ОДЗ. Мисля, но не твърдя, че повечето ОДЗта имат повече градински групи към всеки или поне към някой набор, спрямо броя на ясленските групи, които издават "абитуренти". Също има значение и разликите в броя деца в ясла и броя деца в група за детска градина в едно и също ОДЗ. Аз конкретно бих обследвала всяко конкретно ОДЗ или ЦДГ, които ме интересуват, и тогава бих сравнявала показателите им.

# 219
  • София
  • Мнения: 8 935
Добре - поредния тъп въпрос Embarassed, ама вече се обърках:
Миналата година кандидатствах за ясла и естествено - не сме приети, сега като добавям ЦДГ, да ги сложа ли на първи места /преди ОДЗ, които ми стоят от миналата година/, с надеждата, че в ЦДГ има повече места за първа градинска група - става дума за набор 2007, който след месец става на 3 г.?
Засега наблюденията ми са, че в ЦДГ се обявяват повече свободни места /поне една цяла първа група/, отколкото в ОДЗ, където все пак в първа група преминават техните си ясленчета и ако останат места се обявяват.
Според мен обаче на този етап няма значение какво ще сложиш на първо място, като се обявят свободните места, тогава ще си прецениш шансовете.
Най-добре изчакай, за да видиш за конкретните ДЗ какви свободни места ще се обявят. А и ако пак има точка за ясленчета имай предвид, че тя важеше само за ЦДГ-та.

# 220
  • София
  • Мнения: 6 011
Най-добре изчакай, за да видиш за конкретните ДЗ какви свободни места ще се обявят. А и ако пак има точка за ясленчета имай предвид, че тя важеше само за ЦДГ-та.
Анна, важеше си навсякъде за първа група, и в ОДЗ.  Peace

# 221
  • Мнения: 9 973
по-напред имаше питане за 0.1т. за брат`сестра,посещаващи ОДЗ или ЦДГ
на мен ми ги показва автоматично само за същото ОДЗ,в което е и баткото.В другите не ги отбелязва

# 222
  • Мнения: 2 024
Най-добре изчакай, за да видиш за конкретните ДЗ какви свободни места ще се обявят. А и ако пак има точка за ясленчета имай предвид, че тя важеше само за ЦДГ-та.
Анна, важеше си навсякъде за първа група, и в ОДЗ.  Peace
Да, важи за кандидатстване само за група Детска градина - назависимо дали тя е в ОДЗ или в ЦДГ. Самото условие за посещаване за ясла в предходните месеци показва и че този критерий важи само за децата от текущия набор сменящ ясленска група с градинска група.

# 223
  • Мнения: 2 024
по-напред имаше питане за 0.1т. за брат`сестра,посещаващи ОДЗ или ЦДГ
на мен ми ги показва автоматично само за същото ОДЗ,в което е и баткото.В другите не ги отбелязва
защото това предимство се дава в помощ на родителите да си запишат децата в едно и също детско заведение. Логично е да не ти отчита доп. точка за каквото и да е други дет. заведение, в които баткото очевидно не е записан.

# 224
  • София
  • Мнения: 8 935
Най-добре изчакай, за да видиш за конкретните ДЗ какви свободни места ще се обявят. А и ако пак има точка за ясленчета имай предвид, че тя важеше само за ЦДГ-та.
Анна, важеше си навсякъде за първа група, и в ОДЗ.  Peace
Да, важи за кандидатстване само за група Детска градина - назависимо дали тя е в ОДЗ или в ЦДГ. Самото условие за посещаване за ясла в предходните месеци показва и че този критерий важи само за децата от текущия набор сменящ ясленска група с градинска група.
Това в интерес на истината съм го забравила, но ми се вижда адски несправедливо. Нали с тази точка се целеше да се компенсира точно това предимство на посещаващите яслена група в ОДЗ, които автоматично се прехвърлят?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт