СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 753
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 6 011
Сисилава, първо честито!
Срока за записване при текущите класирания е една седмица от октомври насам, не е от сега.
26.09.09
От 3.10.2009 г. срокът за записване става една седмица
От 3.10.2009 г. срокът за записване става една седмица

Съгласно действащите правила за прием приети от СОС, от 3 Октомври 2009 г. ИСОДГ минава в процес на едноседмичен срок за записване на класираните деца от текущи класирания.

Това означава, че родителите на класираните деца ще имат една седмица за записване, а не две, както до сега. Ако не се запишете в рамките на една седмица, мястото се освобождава за следващото класиране.


Екип ИСОДГ   

http://kg.sofia.bg/?page=news&id=280&all=1

Сега не бързай за изпадаш в паника, отиди при директорката и и обясни как точно седят нещата при вас, разпечатай и и това, което си постнала тук. Мисля, че след като си събрала всички останали документи, няма да има проблем да те изчака мъничко ако се наложи, човешко е, да му се невиди!
Пиши и в обратната връзка на сайта, може да ти дадат някаква насока. Peace

# 166
  • София
  • Мнения: 17 592
Класирахме се!
Но еуфорията от радостта ми бързо се замени със страхове и притеснения!
Първото, за което се хванах, е, че за разлика от досегашните текущи класирания вместо да ни дадат 2 седмици срок за записване, имаме срок само от 1 седмица (всъщност - само 5 работни дни!) ЗАЩО?
Това е първата несправедливост, която забелязвам...! И, съвсем откровено ще се аргументирам с пропускането на нещо важно ИЗОБЩО при определяне на срока за записване. Става дума за добиването на единия от нужните документи за представяне при записване на детето. Това е Служебната бележка от работодателя. Е, ето какво намерих в Кодекса на труда към 2009 г.:

"Задължение на работодателя за издаване на документи
Чл. 128а. (Нов - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) (1) По писмено искане на работника или служителя
работодателят е длъжен да му издаде и предостави необходимите документи, удостоверяващи факти,
свързани с трудовото правоотношение, в 14-дневен срок от искането.

Моят конктретен и реален трън - обтегнати отношения с работодателя, който с пълно законово основание (на база горния цитат) може да забави повече от 5 дни поисканата  от мен служебна бележка още в първия работен ден след класирането. И какво следва - аз няма да успея да вляза с пълен комплект документи за записване в дадения от ИСОДГ срок от 5 работни дни! Резултатът - детето ми въпреки, че най-после е класирано (след понасянето на "балтията" с квотите от генералната есенна класация) сега ще отнесе и следващия удар  - този на безумно краткия срок за записване, и пак няма да влезе в ясла!

Моля, коментирайте, посъветвайте, помогнете!
Благодаря!


Срокът отдавна е 1 седмица. Доколко това винаги е достатъчно... ами, не знам - май досега не е имало проблеми.
Само седмица е, понеже иначе се "задържат" дълго места, които няма да бъдат заети... т.е. всъщност е направено "за добро".
Препоръчвам ти да говориш с директора на градината, както и веднага да подадеш... ами, знам ли - заявление ли, какво ли - до общината, до комисията... в смисъл, че може и да не си в състояние да представиш документите в нужния срок по независещи от теб причини... и т.н.

Питам Мама Сания - тя е юрист - и Ели(Хриса) - може да ти дадат смислен съвет (Ели вече не чете темата - ще трябва да й пратиш ЛС... и дано не е обидена на всички - за което би имала пълно основание).

# 167
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 512
В старата тема по др повод обсъждахме степента на нормативните актове. Кодексът е акт от по-висока степен и НА на общинските съвети не следва да му противоречат. Вероятно при създаването на правилата за прием не е взето предвид, че за издаването на някои документи има нормативноопределени срокове.
"2.3. Записване

  2.3.1. Родителите /настойниците/ или упълномощени от тях лица могат да запишат всяко класирано дете на място в ОДЗ или ЦДГ в рамките на установения срок за записване.

От началото на записването до 01.09. срокът за записване е две седмици след датата на съответното класиране по график, определен от директора на ОДЗ или ЦДГ. През останалото време на годината, Информационната система преминава в ежеседмичен режим на класиране и записване."

И този въпрос ще поставя утре, принципен е. Предполагам, все пак че случаят на сисислава е изключение. Този "ежеседмичен режим на класиране и записване" чисто практически не е ли по-удобен?



# 168
  • София
  • Мнения: 1 735
Дъщеря ми за ясла/одз/ е явно в такава гранична група и да питам многото числа след точките ли са генерирания номер?
Сега като кандидатстваме за ЦДГ този номер остава ли?
И още да питам -то си видя,че за ОДЗ шансове нямаме,сега първо смятам да пиша ЦДГ и после ОДЗ,защото то така или иначе в тях няма свободни места.Правилно ли съм решила?

# 169
  • София
  • Мнения: 6 011
Инка, зависи.  Peace
Ако сте били на опашката преди първото класиране - т.е. номера ви започва с 090522, да, това след него е случайно генерирано число. Ако не сте били на опашката преди първото класиране - първите 6 цифри са реалната дата, на която сте застанали на опашката, а следващите номер - час, минута, секунда и стотна на която сте застанали на опашката.
Този номер остава само за тази градина, само за тази учебна година.
При новата кампания всичко се нулира и ще получите нова дата и съответно, ако попадате в гранична група, отново ще ви бъде теглено случайно число - ново.
За шансовете - като обявят свободните места и се понаредят опашките ще може да се прецени.

# 170
  • София
  • Мнения: 1 735
Е,нали все пак във всяка градина/ЦДГ/ за даден випуск има по една група,т.е. би трябвало около 20 места средно да има нови.Докато в ОДЗ,в които сме кандидатствали предполагам,че децата ще си продължат или и да отпаднат някои или да се преместят,само 1-2места да се освободят,което не ни урежда.

# 171
  • София
  • Мнения: 17 592

Да, в ЦДГ по принцип шансовете са по- големи на първи прием.

# 172
  • Мнения: 804

И този въпрос ще поставя утре, принципен е. Предполагам, все пак че случаят на сисислава е изключение. Този "ежеседмичен режим на класиране и записване" чисто практически не е ли по-удобен?


В конкретния случай ако работодателя реши да се заяжда и цял месец може да разиграва служителя си  Confused Иначе една седмица е предостатъчна за подготвяне на необходимите документи и ще е малко по-хуманно спрямо хилядите неприети на съответното класиране. Просто по-бързо ще излиза следващото класиране и шанса от инфаркт при 12586 отваряне на системата за да се види да не е мръднала опашката ще е по-малък  Rolling Eyes Казвам го с ирония, но наистина би спестило мнооого нерви ако срока за записване е по-малък: след първо класиране да е две седмици и като се запишат по-големия процент деца по групите за следващите класирания да се намали на една седмица  Peace

# 173
  • Мнения: 601
Тази вечер по БТв в "Господари на ефира" - Майка разкрива корупционна схема в детска градина.

# 174
  • София
  • Мнения: 368
Да му се не види и късмета ooooh!
Чета ви и поглеждам в сайта на ИСОДГ датата и входящия номер на моето дете. Тя към днешна дата е под номер 14 в списъка на чакащите на яслата, която съм посочила като първо желание, на първите две места са две деца с по 10.1 т., следва едно с 9.1 т., три с 8.2 т. и осем деца с по 8.1 т.Тези осем деца са с входяща дата 22.05.2009, имат и входящи номера,входящия номер на дъщеря ми започва с 882.....и е последна от тези осем деца с една и съша дата на регистрация, входящата дата на следващите деца в списъка е с по - късна дата на регистрация. Какъв е шанса детето ми да бъде прието на ясла? Моля да ми обясните, че съвсем се обърках и обезверих  Praynig

# 175
  • гр.София
  • Мнения: 4 160
Да му се не види и късмета ooooh!
Чета ви и поглеждам в сайта на ИСОДГ датата и входящия номер на моето дете. Тя към днешна дата е под номер 14 в списъка на чакащите на яслата, която съм посочила като първо желание, на първите две места са две деца с по 10.1 т., следва едно с 9.1 т., три с 8.2 т. и осем деца с по 8.1 т.Тези осем деца са с входяща дата 22.05.2009, имат и входящи номера,входящия номер на дъщеря ми започва с 882.....и е последна от тези осем деца с една и съша дата на регистрация, входящата дата на следващите деца в списъка е с по - късна дата на регистрация. Какъв е шанса детето ми да бъде прието на ясла? Моля да ми обясните, че съвсем се обърках и обезверих  Praynig
Шансът ти е да обявят 14 свободни места. И никой нов да не успее да се регистрира на опашката с повече точки от вас Simple Smile

 Сериозно сега.  По последни данни ,всички входящи номера ще се нулират за класирането през м. май.
 Ако попаднеш в гранична група,ще ти се тегли нов номер от жребия.
 Остава и да има достатъчно свободни места.

 
 На мен пък ми е интересно ще има ли период на замразяване на текущите класирания.
 И кога ще го обявят.

# 176
  • София
  • Мнения: 368
blanc  Hug

# 177
  • Мнения: 67
Здравейте!Четох до тук внимателно и не намерих отговор на следния въпро:Детенто ми е родено през декември 2008 , регистрирах го в първите дни на новата година, но не го виждам в списъка на чакащите за септември!? Това е защото те са за текущите класирания, а не за новата учебна година от септември, така ли?
Благодаря предварително.  bouquet

# 178
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте!Четох до тук внимателно и не намерих отговор на следния въпро:Детенто ми е родено през декември 2008 , регистрирах го в първите дни на новата година, но не го виждам в списъка на чакащите за септември!? Това е защото те са за текущите класирания, а не за новата учебна година от септември, така ли?
Благодаря предварително.  bouquet
За септември все още никъде не можеш да видиш списъци с чакащи, защото кампанията не е започнала, нито има обявени свободни места за септември 2010.
Обаче, би трябвало да го виждаш в списъците за текущите класирания.

# 179
  • гр.София
  • Мнения: 4 160
 Хи-хи, гледах Господарите. Трябва да повторя и потретя,за да разбера,какво точно е станало.
 Лелка си просела години наред пари от майката,тя пък се оплакала само на госпожата, а на директорката-кой знае защо-не.
 Сега пък й казала,че срещу 200 лв ще й вкарат по-малкото дете.
 Нещо дир-ката щяла да разбърка в компютъра.
 Абе,глупости.


 

Общи условия

Активация на акаунт