СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 790
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 1 320
  • София
  • Мнения: 17 595
Да личен избор е, но не винаги.  Все тая. Но пък на мен не ми стиска да направя този личен избор и мога само да подкрепям тези които са се навили. Все пак нямам никакво желание да се пенсионирам на 75 години, а това пряко зависи от броя на бъдещите данъкоплатци. А иначе критерия е сложен е при социалните, но беше голямо чудене дали да не е при общите.


Да, в това има логика.
В тази връзка - редно би било времето, прекарано в отглеждане на 3то дете да се отчита като трудов и осигурителен стаж, като 1 категория труд... примерно.
Олекотен вариант на приложеното от Митеран...

# 1 321
  • София
  • Мнения: 1 541
кати спи спокойно - отново си сложила капака на " врящата тенджера " със страстите на мамите които на децата им не са приети - изложила си си твоята според теб "правилна "позиция , но забравяш , че всяко семейство е с различен начин и бит на живот и ти ни най малко имаш право да даваш съвети на една майка как да гледа децата си ( че... ти на 12 години еди к'во си ) то на 12 вече и раждат , но това определено не е в стила на живота на това семейство . момичето задава въпрос и дава предложение , както всеки тук има право и не е нужно , да с е напада по този груб начин - ТОВА Е ДРАЗНЕЩОТО- не го ли разбра !?!Относно работното време - може да работи на смени, да е с не реномиран работен ден или пък да е ... бизнес дама и да работи когато си поиска  Mr. Green ,
но това не би трябвало да лишава детето й от ДГ !!!

# 1 322
  • Мнения: 1 217
Добре, сега по- спокойно. Ако и двамата работите, в работно време няма да имате възможност да се занимавате с водене на голямото дете където и да било. И извънработно време и яслата не работи. Идеята на яслата / градината е да помогне на хората да работят, не да си вършат други домашни / семейни задължения. Да искаш да имаш предимство пред работещите хора, понеже имаш някакви... други нужди - е, едва ли ще срещнеш много разбиране.
И аз съм била на 12. Да, вярно, в различни времена, и т.н., но всячески те уверявам, че по времето на презрелия социализъм, ако не се движех сама, просто нямаше да се движа. Просто, ясно и лесно. Родителите ми бяха на работа, където и да е трябвало да ме водят, е било възможно само и единствено след работно време. Е, оцелява съм. И училище завърших даже.
E, щом казваш. Ти разбира се си напълно наясно с професиите и свободното ни време, както и с " факта ", че ние водим детето си някъде.
Сериозно ? Аз пък си мислех, че идеята на яслите и градините не е само да осигури данъкоплатци на държавата, а и децата да се развиват в среда, подходяща за развитието им. Каква наглост от моя страна !
Никъде досега не съм споменавала за " работещи " и " неработещи " хора, между другото ти как разбра аз от кои съм ?
Разбира се, на теб много ти е харесвала тази ситуация и защото си я преживяла смяташ за дълг на всички деца по света да последват примера ти. Разбира се, че е и просто и лесно, както да не се притесняваш за детето си, така и то просто да не посещава училище, така де, да не излиза пък, щом толкова му треперят!!! ....когато Кати говори и боговете мълчат.
Е, най-важното е да оцелеем, не да осигурим най-доброто за децата си, а просто да оцелеем, ако разбира се, имаме този шанс, защото криминалните хроники помнят много деца без този късмет. ..... ами да не са излизали пък, в крайна сметка, кой им е крив, нали, Кати ?

# 1 323
  • Мнения: 11
Момичета,
моля Ви за повече информация. Опитвам се да си вляза в профила и не става.... Имате ли обяснение и повече инфо за това....???
Необходимо ли е да се прави нещо по пререгистриране? Да не би системата да е заключена???
Благодаря Ви предварително!!!!

# 1 324
  • София
  • Мнения: 278
И мен не ме пуска....
Правят нещо сигурно  Peace

# 1 325
  • Мнения: 2 149
Понеже си позволих месец близо почивка от темата, да попитам
сега има последно текущо класиране, след което стартира новата кампания.
Моят син е на опашката от миналата година, сега е 10-ти в класирането,  с 8.1 т. Обаче ще му анулират входящия номер и ако има 50 деца с 8,1 т, той може вече да е разполага с генерирания си номер, който го прави 2-ри в тази гранична група, а да има куция късмет да стане 38-ми? Примерно...

Ако някой не се е класирал никъде за 1 гр/2006/, да знаете, че 179 ОДЗ Синчец, в Захарна фабрика, има 6 свободни местаза текущ прием.

# 1 326
  • София
  • Мнения: 888
Момичета, много съм ядосана и незнам какво да направя - днес като заведох дъщеря си на градина срещнах директорката и я попитах дали ще обявява свободни места - тя изрично ми каза,че не се знае (става въпрос за набор 2007 и 2008). Текущи приеми за този набори набори въобще не е имало.....Та преобличам аз дъщеря си, когато дочувам разговор между родители на дете в яслата и лелката - родителите питаха как се справя детето, а лелката каза, че като НОВОПОСТЪПИЛО дете (детето ми изглеждаше като набор 2008) се справя отлично, но да дойдат да си го вземат в 12ч все още. Как, под дяволите, е прието това дете, след като няма обявени свободни места,няма класирани и т.н.?Никой не проверява директорите - ние си чакамееее, а деца си се приемата без дори да са минали през системата. Дори незнам на кой да се оплача, освен на вас. Става въпрос за - 10-то ОДЗ в Мусагеница.

# 1 327
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Чаеното момиче ме подсети да питам нещо- ще се запазаят ли случайно генерираните ни номера от граничните групи или и те ще се нулират?

# 1 328
  • София
  • Мнения: 1 370
Понеже си позволих месец близо почивка от темата, да попитам
сега има последно текущо класиране, след което стартира новата кампания.
Моят син е на опашката от миналата година, сега е 10-ти в класирането,  с 8.1 т. Обаче ще му анулират входящия номер и ако има 50 деца с 8,1 т, той може вече да е разполага с генерирания си номер, който го прави 2-ри в тази гранична група, а да има куция късмет да стане 38-ми? Примерно...

Ако някой не се е класирал никъде за 1 гр/2006/, да знаете, че 179 ОДЗ Синчец, в Захарна фабрика, има 6 свободни местаза текущ прием.
Ами общо казана с нулирането на датите и входящите номера точно така може да се получи-от 2-ри чакащ и сигурен класиран, 38-чакащ-сигурен некласиран.Това се прави с цел да са равнопоставени всички деца от набора, които са и не са кандидатствали в предишната кампания.Аз по-назад в темата съм изразила мнението си по този горещ въпрос.

# 1 329
  • София
  • Мнения: 1 370
Чаеното момиче ме подсети да питам нещо- ще се запазаят ли случайно генерираните ни номера от граничните групи или и те ще се нулират?
Ще бъдат нулирани датите и входящите номера.

# 1 330
  • Мнения: 2 171
Момичета, много съм ядосана и незнам какво да направя - днес като заведох дъщеря си на градина срещнах директорката и я попитах дали ще обявява свободни места - тя изрично ми каза,че не се знае (става въпрос за набор 2007 и 2008). Текущи приеми за този набори набори въобще не е имало.....Та преобличам аз дъщеря си, когато дочувам разговор между родители на дете в яслата и лелката - родителите питаха как се справя детето, а лелката каза, че като НОВОПОСТЪПИЛО дете (детето ми изглеждаше като набор 2008) се справя отлично, но да дойдат да си го вземат в 12ч все още. Как, под дяволите, е прието това дете, след като няма обявени свободни места,няма класирани и т.н.?Никой не проверява директорите - ние си чакамееее, а деца си се приемата без дори да са минали през системата. Дори незнам на кой да се оплача, освен на вас. Става въпрос за - 10-то ОДЗ в Мусагеница.

Ембрион, много добре те разбирам и точно срещу това негодувам и аз. Не се приемат анонимни сигнали, не се правят внезапни проверки, а колко хора са наясно с трите имена на такива деца-парашутисти, за да пуснат издържана жалба. Предполагам, че няма начин да попиташ за имената на детето, за да подадеш жалба.
Много недообмислен ми се струва момента с проверките на ДЗ и затова и директорите си правят каквото си поискат. Чудя се, дали този регламент с проверките след конкретни жалби не се поддържа, за да се защитават нечии интереси и работни места.

# 1 331
  • София
  • Мнения: 17 595
Добре, сега по- спокойно. Ако и двамата работите, в работно време няма да имате възможност да се занимавате с водене на голямото дете където и да било. И извънработно време и яслата не работи. Идеята на яслата / градината е да помогне на хората да работят, не да си вършат други домашни / семейни задължения. Да искаш да имаш предимство пред работещите хора, понеже имаш някакви... други нужди - е, едва ли ще срещнеш много разбиране.
И аз съм била на 12. Да, вярно, в различни времена, и т.н., но всячески те уверявам, че по времето на презрелия социализъм, ако не се движех сама, просто нямаше да се движа. Просто, ясно и лесно. Родителите ми бяха на работа, където и да е трябвало да ме водят, е било възможно само и единствено след работно време. Е, оцелява съм. И училище завърших даже.
E, щом казваш. Ти разбира се си напълно наясно с професиите и свободното ни време, както и с " факта ", че ние водим детето си някъде.
Сериозно ? Аз пък си мислех, че идеята на яслите и градините не е само да осигури данъкоплатци на държавата, а и децата да се развиват в среда, подходяща за развитието им. Каква наглост от моя страна !
Никъде досега не съм споменавала за " работещи " и " неработещи " хора, между другото ти как разбра аз от кои съм ?
Разбира се, на теб много ти е харесвала тази ситуация и защото си я преживяла смяташ за дълг на всички деца по света да последват примера ти. Разбира се, че е и просто и лесно, както да не се притесняваш за детето си, така и то просто да не посещава училище, така де, да не излиза пък, щом толкова му треперят!!! ....когато Кати говори и боговете мълчат.
Е, най-важното е да оцелеем, не да осигурим най-доброто за децата си, а просто да оцелеем, ако разбира се, имаме този шанс, защото криминалните хроники помнят много деца без този късмет. ..... ами да не са излизали пък, в крайна сметка, кой им е крив, нали, Кати ?



Разбира се, че не.
Смятам, че държава, която обира по близо 50% от доходите под формата на осигуровки и ПРЕКИ данъци, които не осигуряват практически нищо на плащащите ги, би могла поне да се погрижи за децата си - т.е. за бъдещите си данъкоплатци.
За ВСИЧКИ деца. Без приоритети.
Но, от друга страна, ако трябва да се осигурят някакви предимства - както де факто е, независимо от това, че противоречи на моето мнение, те следва да са за хората, на които е НЕВЪЗМОЖНО да гледат детето си - и двамата родители са на работа по едно и също време на денонощието, не за онези, на които НЕ ИМ Е ОСОБЕНО УДОБНО да го правят. Нали виждаш разликата? Един не може да се върне на работа и губи доходите си, а друг не иска да прекъсне следобедния сън на бебето си... е, някак не са равностойни.
По въпроса за работа на смени - не ми се вярва И ДВАМАТА родители да са нощна смяна, но ако е така, там вече става дума за нужда от седмична градина.

Просто си представи как обясняваш на някоя майка, която трябва да подаде молба за напускане на работа, понеже й са се изчерпали отпуските, как трябва да отстъпи мястото в ДЗ на някой, който иска да си води 12 годишното дете на английски. Представи си го по този начин - и сама ще разбереш къде е границата на коректността.

Местата са ограничени. Искането за предимство на едни е друга форма на искане за лишаване на други групи.

# 1 332
  • Мнения: 2 024
Както и да е. При необходимост от степенуване на нужда, бих сложила многодетно семейство пред моето собствено. А при този недостиг на места степенуването е необходимо.
А аз не мисля че поради липса на места трябва да ограничаваме раждаемостта. Все си мисля че логиката трябва да е обратна - откриване на нови места за да насърчаваме раждаемостта.
Права си, но все пак с К12 се дава доста в повече... Все пак К13, ДК1 и ДК6 дават достатъчно приоритети именно за по-голямата нужда от детска градина за едно семейство с повече деца (конкретно) в градинска възраст. Критерият К12 обхваща и случаи извън по-голяма нужда от детска градина (спрямо еднодетно семейство)... например, да имаш 3 деца, две от които в ученическа възраст. Затова, мисля, че смисъла му е повече към СТИМУЛИРАНЕ на раждаемостта. Ако го премахнат, с това няма да се получи ОГРАНИЧАВАНЕ на раждаемостта (както пишеш) (Ограничаване би имало, ако има наложен инструмент с ОГРАНИЧАВАШ характер... например, семействата с повече деца да плащат по-висока такса от семействата с едно дете.). Ако К12 отпадне, просто между критериите няма да бъде вкаран и инструмент за СТИМУЛИРАНЕ на раждаемостта (защото за конкретния проблем "Недостиг на места", допълнително стимулиране за още повече деца е неуместно в тази система).

Откриването на нови детски градини наистина работи отлично за стимулиране на раждаемостта.

# 1 333
  • София
  • Мнения: 17 595
Момичета, много съм ядосана и незнам какво да направя - днес като заведох дъщеря си на градина срещнах директорката и я попитах дали ще обявява свободни места - тя изрично ми каза,че не се знае (става въпрос за набор 2007 и 2008). Текущи приеми за този набори набори въобще не е имало.....Та преобличам аз дъщеря си, когато дочувам разговор между родители на дете в яслата и лелката - родителите питаха как се справя детето, а лелката каза, че като НОВОПОСТЪПИЛО дете (детето ми изглеждаше като набор 2008) се справя отлично, но да дойдат да си го вземат в 12ч все още. Как, под дяволите, е прието това дете, след като няма обявени свободни места,няма класирани и т.н.?Никой не проверява директорите - ние си чакамееее, а деца си се приемата без дори да са минали през системата. Дори незнам на кой да се оплача, освен на вас. Става въпрос за - 10-то ОДЗ в Мусагеница.


Докато не се приеме принципът, че деца се приемат ЕДИНСТВЕНО и само чрез системата - независимо от всякакви други обстоятелства - да кажем, че Общината може да дава допълнителни... ами, нека са 10 точки - на дете, за което е преценила такава нужда комисията - но да е явно, ясно, прозрачно - това ще продължава да е редовна практика.
Защото ако става дума за дете, което няма никакви основания - със СОП и ТЕЛК се приемаха така, нали - само те? - все някой ще знае това и ще види. Примерно, че детето на съседите, което пее, танцува и брои до 20 в двете посоки, с чиято висока интелигентност и бърза адаптируемост родителите се гордеят и хвалят - внезапно е прието като имащо СОП... малко ще си проличи.

Доста съм сигурна, че тези случаи драстично ще намалеят, ако се въведе принципа на прозрачността като водещ.

Но, от друга страна, това ще... хм, лиши определени общинари от определени доходи. Понеже решаването - окончателно - на този проблем е въпроса само и единствено на политическа воля -  и на нищо друго - единствения налагащ се извод, е, че подобна липсва поради... корупция. Едва ли е поради незапознатост с наличието на проблем.

# 1 334
  • София
  • Мнения: 8 943
Понеже си позволих месец близо почивка от темата, да попитам
сега има последно текущо класиране, след което стартира новата кампания.
Моят син е на опашката от миналата година, сега е 10-ти в класирането,  с 8.1 т. Обаче ще му анулират входящия номер и ако има 50 деца с 8,1 т, той може вече да е разполага с генерирания си номер, който го прави 2-ри в тази гранична група, а да има куция късмет да стане 38-ми? Примерно...

Ако някой не се е класирал никъде за 1 гр/2006/, да знаете, че 179 ОДЗ Синчец, в Захарна фабрика, има 6 свободни местаза текущ прием.
Чаено момиче, така е, всичко се нулира. Но нали се сещаш, че класирането е по точки, така че нищо чудно да се появят и деца с повече точки и да ви изместят и без да има нужда от теглене на нови номера.

Общи условия

Активация на акаунт