Шоколадов сладкиш с майонеза

  • 270 153
  • 1 547
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 826
Сладка хапка и такава тавичка нямам. Confused Само обикновена тава.Дали ще стане?

# 46
  • Мнения: 6 243
Не знам кое е обикновена тава, щото аз имам у нас три тави за фурна, две кръгли и две правоъгълни. И всичките са съвсем обикновени  Laughing (извинявай, шегувам се, да не се разсърдиш)

Опитвам се да ти кажа, че дозата не е голяма и ако го сипеш в една тава, като за мусака, едва ще покрие дъното и ще загори много бързо. Вариантите са два - или да забъркаш двойна доза, което си е рисковано,щото ще ядете цяла седмица един и същи десерт, а ако не ти хареса, ще ме псувашдвойно  Laughing. Или да импровизираш с някой друг съд от кухнята, който е просто по-мъничък. не зная с какво разполагаш. За ориентир - кръглата ми форма е с диаметър 27 см. За правоъгълната вече ти писах.

Успех!

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 15:28 от sladka hapka

# 47
  • Варна
  • Мнения: 826
Стана ми ясно мерси Simple Smile Имам една по-малка тавичка , но мислех че ще е прекалено малка и ще стана дебел слой.Явно обаче греша.Ще пробвам.  bouquet

# 48
  • Мнения: 115
ето го моето сладкишче секунди преди да го нападне малкия  Crazy. Много е вкусен , въпреки че нещо не се справих много добре. Изпекох го в тортена тава, т.е. 24см диаметър пък стана точно 2 пръста на дебелина (аз очаквах да е 4), но то това май се дължи на раховеца, с който сигурно сме почти набори  hahaha

та- много е вкусно. Благодаря за рецептата   bouquet

# 49
  • Мнения: 1 777
Стана ми ясно мерси Simple Smile Имам една по-малка тавичка , но мислех че ще е прекалено малка и ще стана дебел слой.Явно обаче греша.Ще пробвам.  bouquet
Можеш да изпечеш в купички за крем карамел или ако имаш малки дуралексови купички. Simple Smile

# 50
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не слагай цедено мляко. Намажи с течен шоколад само.
И аз ще се възползвам от този съвет, че с маслото... голяма борба пада... не ми се ще да ползвам масло заради калоричността....  Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 1 163
Много странна комбинация с тая майонеза, ама като видях снимките ще взема да пробвам.

# 52
  • Мнения: 209
Много странна комбинация с тая майонеза, ама като видях снимките ще взема да пробвам.

Странна е, но резултата е мммммммммм вкусен!

И аз го направих и много се хареса, но има един въпрос....колко грама бакпулвер слагате? Че така с ч.л. не мога да се оправя. И все си мисля, че сложих малко.

# 53
  • Мнения: 132
Сладкиша изглежда много добре, въпреки че комбинацията ми се струва странна. Ама май ще пробвам.
Шоколада го разтапям в мивката Simple Smile. Пълня я с вода от теца, а шоколада слагам в малка тенджерка от тънка ламарина. Никога не се прегрява така и ванаги е супер. Е вярно става по - бавно от колкото в микровълновата, ама поне е сигурно, пък и да го зарежеш най много да се втвърди! Simple Smile И много сладкиши ги правя в тавта за мусака, стават супер, само наистина трябва да се внимава с дозата! Simple Smile

# 54
  • Мнения: 9 111
Не слагай цедено мляко. Намажи с течен шоколад само.
И аз ще се възползвам от този съвет, че с маслото... голяма борба пада... не ми се ще да ползвам масло заради калоричността....  Wink

да, Танче, шоколада е нискокалоричен   Flutter Flutter

 Hug

# 55
  • Мнения: 1 777
Не знам защо ви се струва странен сладкиша.Какво е майонезата -олио и яйца.
Аз го правих два пъти ,много ни хареса.В неделя пак ще го направя.
Глазурата е с бял шоколад.

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 18:05 от Pety

# 56
  • Мнения: 1 906
Хайде и аз да се похваля,направих сладкиша,макар че  е бледо подобие на всички показани тук.Причината е,че не ми стигна какаото и е много светъл.Но за вкуса две мнения няма.Най-много се учудих,когато големият ми злояд син като го опита и каза,че това е торта Гараш,любимата му. Grinning  Та значи благодарности на авторката Hug

# 57
  • Мнения: 6 243
Benii, на мен ми се струва, че твоят си е точно както трябва да стане - изглежда вкусен, какво повече  Wink

2 ч.л. бакпулвер са точно 10 г - т.е. 1 пакетче. Ще го допълня горе в рецептата.

# 58
  • Мнения: 216
Изглежда невероятно.Запрятам ръкави и започвам  chef

# 59
  • Мнения: 17
Да споделя! Направих днес сладкиша за първи път (при все, че ми стоеше нетипично с тази майонеза). Получи се супер. Браво за рецептата. Грешката ми беше само, че сложих 100гр шоколад и глазурата е по-тънка, но и така е превъзходен!

Общи условия

Активация на акаунт