Шоколадов сладкиш с майонеза

  • 270 153
  • 1 547
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 164
Здравейте.
Аз опекох сладкиша, ама чела недочела за глазурата, омешах шоколада с маслото предварително, а пише първо шоколада се разтапя и след това се слага маслото. Дали ще е проблем ако ги разтопя заедно на водна баня?

# 31
  • Мнения: 1 906
Аз мисля,че не е проблем.Ако е в МВ внимавай,че много бъзо става,за секунди Peace

# 32
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И аз вчера приготвих сладкиша, чудесен е, ето го :

                                         

Сладка хапка - благодаря ти за вкусната рецепта   bouquet  bouquet  bouquet!

# 33
  • София
  • Мнения: 10 858
Така ... купих майонеза, шоколади и го почвам! Ако стане за снимане - ще ви го покажа  Hug
И аз ще се възползвам от идейката на Лабрекс с орехите  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 164
beniii, благодаря за отговора   bouquet
Разтопих на водна баня, след това изстудих, за да се сгъсти, че се опасявах да не се разтече при нанасянето. А вече си хапнахме едно парченце с малката. Стана много вкусно. Снимка няма да пускам, защото нямам батерии на апарата. Изглежда като на другите снимки, единствената разлика е, че върху глазурата посипах с натрошени орехи.
Обичам лесни за приготвяне и вкусни сладкиши, още веднъж благодаря на Сладка Хапка за рецептата   bouquet

# 35
  • Варна
  • Мнения: 634
Лабрекс, като чета какви са ти предпочитанията, ми се струва, че това ще ти допадне повече: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,868.msg80737.html#msg80737 Което ме подсеца и за него, че отдавна не съм го правила, а става много, много вкусен.
Това ми е любим сладкиш  Flutter
един съвет към всички които ще го правят, забъркайте направо двойна доза  Mr. Green
аз направих грешката с една доза само първия път, от тогава  Naughty

Ще пробвам и този с майонезата, благодаря за рецептата   bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 10 858
Ето го и моя сладкиш:
http://media.snimka.bg/5397/017049057.jpg

Много прилича на фъч, страшно вкусен! Слава богу, че не се надигна много, исках да е като на Сладка хапка на първата снимка  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 27 524
Страхотна рецепта, тези дни обезателно ще го направя. Изглежда супер, а наистина лесно и икономично. Мерси  Hug

# 38
  • Мнения: 209
И аз смятам да го забъркам днес  Grinning Благодаря за споделената рецепта   bouquet

# 39
  • Мнения: 115
Здравейте и от мен  Hug

Моят сладкиш в момента  е във фурната  Wink ,  сега се чудя за глазурата отгоре........дали ще стане с теч. шоколад разбъркан с налко цед. мляко  Thinking..........че само с това разполагам.

# 40
  • Мнения: 6 243
Не слагай цедено мляко. Намажи с течен шоколад само.

# 41
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Направих я   chef bowuu
Ето снимка:

Стана страхотна и много вкусна  Hug
Забравих да кажа, че имах шоколад с ядки и такъв сложих  Blush Crazy

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 14:47 от amanita

# 42
  • Варна
  • Мнения: 826
Аз нямам никакви форми са кексове , дали ще стане ако го цопна направо в тавата ? И лесно ли се отделя после отдолу ? А шок.кув. нямам откъде да купя , с обикновен шоколад става ли ?

# 43
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
br , става с обикновен шоколад - разтапяш го на водна баня, добавяш масло в съотношението, посочено в рецептата и готово - аз с обикновен шоколад направих заливката.

# 44
  • Мнения: 6 243
Аз съм го правила и в правоъгълна йенска тавичка с размери - грубо педя на педя и половина. После го режа на правоъгълни пастички.

За глазурата - става с всякакъв шоколад. Кувертюрът е с по-висок % какао и затова аз лично го предпочитам, но в рецептата си пише шоколад и масло. Слагаш каквото имаш и акквото обичате у вас. Ние почти не ядем млечен, така че аз наблагям у нас на черния. Но снощния сладкиш го правих с останаите няколко Дядо Коледовци, които скрих от децата по празниците и даже и аз ги забравих.  Laughing

С Аелис сме писали заедно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт