МОЯТ НОВ ДОМ,КАКВО ДА ПРАВЯ!!!

  • 9 511
  • 162
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
Казваш, че, когато имате ваши деца, ще спят те в детската. А бабата тогава какво ще я правите? Старите вещи също?
Ако апартаментът наистина е на мъжа ти (по документи), а зълва ти не си иска нещата у тях, тогава можеш да правиш с тях всичко, което решиш. Ако нещата стоят различно, трябва да се съобразиш.
Странно ми е да питаш непознати, когато тези неща трябва да се решат очи в очи между мъжа ти, свекърва ти и зълва ти. Peace

# 31
  • Мнения: 433
Защото свекърва ми иска да ги пази тези неща.

да спи на ъгловите легла и да си гледа старинните неща тогава......защо иска ремонт на стаята.....?каде си мисли тя,че ще отидат тези старотии,като не иска да ги маха.....?  а зълвата като иска да си ги гледка,да си ги вземе у тях.....все пак вие гледате маика и.....та нема да ви спи в хола....

аз бих поставила въпроса така....какъв ремонт иска бабата newsm78освежаване на стените или нови мебели.....
с моята зълва сме в добри отношения...бях и напълнила в един кашон нейните неща и и казах да ги хвърлям или ще си ги вземеш....та зависи как се разбирате...съвет от мен:.НАЙ-ВАЖНОТО Е С МЪЖА ТИ ДА СТЕ НА ЕДНО МНЕНИЕ И ТОЙ ДА ЗАСТАНЕ ЗАД ТЕБ Peace......все пак е на неговите родители апартамента..... Peace
Благодаря!Май така ще направя-ще я попитам зълва ми дали ще ги вземе/пък,където иска и може да ги носи/или да ги хвърляме.Ремонта ще е вътрешна изолация,ламинат,латекс и евентуално след време нови мебели.И ние сме в добри отношения,но зълва ми е малко дръпната,неконтактна,трябва да й вадиш думите с ченгел.
Малко извън темата.Винаги сме подарявали с мъжа ми/по моя инициатива/подаръци на свеки и зълва ми и семейството й за всякакъв повод/8 март,р.д.,имени дни,всякакви празници/.А те май не се сещат.Никога не съм се сърдила и не съм се чувствала пренебрегната.Мъжа ми достатъчно се грижи,не искам повече.Не се изтъквам,просто ми идма от вътре.Миналата седмица зълва ми и мъжа й бяха на Рупите,Мелник и др.Като се върна донесе само за свеки сувенир и светена вода.Не съм за едното сувенирче и да оставим мен,но за брат си също не донесе.Не знам лошо ли е ,че си мисля така,но ми стана болно.

# 32
  • Мнения: 433
Жилището на мъжа ти ли е по документ, а не само на думи
По документ.Даже скоро търсихме нотариалния акт,защото свекърва ми го беше загубила.

# 33
  • Мнения: 2 156
Всичко това са глупости!Направи си ремонта и живей с кеф!!!!!!!!!!!!!

# 34
  • Мнения: 78
При толкова боклуци в къщи, само сувенирчета ти липсват. Радвай се, че не ти пълнят допълнително къщата.

# 35
  • Мнения: 433
Благодаря ви момичета! HugМоже би трябва да се поотпусна още малко и да взема нещата в мои ръце!Естествено не без да се съобразявам с никой.

# 36
  • Мнения: 114
Щом е по документ,не виждам проблем.Питаш любезно, дали ще си вземат боклуците,ако не в казана.И хич да не ти дреме.Мразя неща,който никога не влизат в употреба да се сабират и трупат.При мен всяка ненужна вещ е в казана.То винаги ще има недоволни,но на всички не може да се угоди.Гледай ти и мъжа ти да сте добре.И преди да се появи малкото човече,наистина е нужен ремонт и освежаване на жилището.

# 37
  • Мнения: 433
Щом е по документ,не виждам проблем.Питаш любезно, дали ще си вземат боклуците,ако не в казана.И хич да не ти дреме.Мразя неща,който никога не влизат в употреба да се сабират и трупат.При мен всяка ненужна вещ е в казана.То винаги ще има недоволни,но на всички не може да се угоди.Гледай ти и мъжа ти да сте добре.И преди да се появи малкото човече,наистина е нужен ремонт и освежаване на жилището.
Благодаря!Но нали са сантиментални неща и те за това ги държат.Но съм в правото си да кажа на зълва ми да си ги прибере,ако не да ги изхвърлим.Свекърва ми сигурно няма да реагира много добре,но...

# 38
  • София
  • Мнения: 3 064
Свекърва ти ако иска да си ги държи в стаята, да си ги държи. Нейно право си е.
Документите са си документи, но има и някакви неписани правила - това си е нейната къща.
А като си родите деца, бабата на тавана ли ще я пратите, или в контейнера?
Извинявам се за сарказма, но това са махленщини, далеч от добрия тон.
Запази добрите отношения с роднините на мъжа си, защото рискуваш да си развалиш и тези с него, това е съветът ми, ако търсиш такъв!

# 39
  • Мнения: 1 174
Като ти прочетох началния пост и се сетих за къщата, в която съм отрасла - там сега живеят родителите ми. Имам и сестра и двете с нея живеехме в точно такава детска стая - две ъглови легла, ракла, бюро и секция - пълни с неща от нашето детство, има и играчки и кутии с картички, които съм събирала като дете, класьори с марки и дори наши дрехи. Би ми било чоглаво някой да изхвърли тези неща на боклука, това са моите спомени, като отида у майка ми все се завирам там и разглеждам, приятно ми е, носталгия предполагам. Майка ми ги пази нещата ни, но все пак стаята не й трябва, ако сестра ми например живееха там - естествено че щяхме да разчистим, и нещата които имат сантиментална стойност да си ги взема вкъщи или да измислим място, където да седят, че да не пречат.
Чета също, че зълва ти има навика да носи непотребни за нея неща у вас. Ами да си призная и аз и сестра ми правим така - купих си примерно нови столове за дневната и занесохме старите у майка ми, чаши и чинии, които не употребявам и са ми в повече и други неща. Майка ми няма нищо против и там на никого не пречат обаче. Предполагам зълва ти на същия принцип действа  Mr. Green само че тя ги носи тези неща у майка си, а не у вас. За нея този дом е нейния дом, домът в който е отраснала и това, че сега там живее жената на брат й не променя нещата ни най - малко, защото майка й е там. Това са фактите и единствения вариант е да покажеш, че това жилище вече е твое, свекърва ти живее при вас, а не обратното, а зълва ти като дойде - идва на гости у брат си, а не у майка си. Жалко, че не можете да се отделите да живеете отделно  Sad
Най - добре поговори със зълва си, тя има семейство, живее при свекърва доколкото разбрах и е наясно, че всеки трябва да си нагласи дома както му харесва. А възрастните хора доста често са против промените в домовете им, въпреки че ще стане по - приятно и уютно, доста често се случва да има реакция от този тип: "Ще изхвърлиш тази секция само през трупа ми  #Cussing out Аз навремето като съм я купувал / купувала знаеш ли колко нерви потроших, на колко опашки се редих, много си е хубава секцията, няма да я пипате". Според мен със зълва ти проблеми няма да имате, все пак сте млади хора, дано обаче и свекърва ти е разбран човек  Peace

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 12:34 от rosy_bosy

# 40
  • Мнения: 433
Свекърва ти ако иска да си ги държи в стаята, да си ги държи. Нейно право си е.
Документите са си документи, но има и някакви неписани правила - това си е нейната къща.
А като си родите деца, бабата на тавана ли ще я пратите, или в контейнера?
Извинявам се за сарказма, но това са махленщини, далеч от добрия тон.
Запази добрите отношения с роднините на мъжа си, защото рискуваш да си развалиш и тези с него, това е съветът ми, ако търсиш такъв!
Въобще не става дума за такива неща.Свекърва ми ще си живее с нас.Аз съм с най-добронамерени чувства към всички.
Като ти прочетох началния пост и се сетих за къщата, в която съм отрасла - там сега живеят родителите ми. Имам и сестра и двете с нея живеехме в точно такава детска стая - две ъглови легла, ракла, бюро и секция - пълни с неща от нашето детство, има и играчки и кутии с картички, които съм събирала като дете, класьори с марки и дори наши дрехи. Би ми било чоглаво някой да изхвърли тези неща на боклука, това са моите спомени, като отида у майка ми все се завирам там и разглеждам, приятно ми е, носталгия предполагам. Майка ми ги пази нещата ни, но все пак стаята не й трябва, ако сестра ми например живееха там - естествено че щяхме да разчистим, и нещата които имат сантиментална стойност да си ги взема вкъщи или да измислим място, където да седят, че да не пречат.
Чета също, че зълва ти има навика да носи непотребни за нея неща у вас. Ами да си призная и аз и сестра ми правим така - купих си примерно нови столове за дневната и занесохме старите у майка ми, чаши и чинии, които не употребявам и са ми в повече и други неща. Майка ми няма нищо против и там на никого не пречат обаче. Предполагам зълва ти на същия принцип действа  Mr. Green само че тя ги носи тези неща у майка си, а не у вас. За нея този дом е нейния дом, домът в който е отраснала и това, че сега там живее жената на брат й не променя нещата ни най - малко, защото майка й е там. Това са фактите и единствения вариант е да покажеш, че това жилище вече е твое, свекърва ти живее при вас, а не обратното, а зълва ти като дойде - идва на гости у брат си, а не у майка си. Жалко, че не можете да се отделите да живеете отделно  Sad
Най - добре поговори със зълва си, тя има семейство, живее при свекърва доколкото разбрах и е наясно, че всеки трябва да си нагласи дома както му харесва. А възрастните хора доста често са против промените в домовете им, въпреки че ще стане по - приятно и уютно, доста често се случва да има реакция от този тип: "Ще изхвърлиш тази секция само през трупа ми  #Cussing out Аз навремето като съм я купувал / купувала знаеш ли колко нерви потроших, на колко опашки се редих, много си е хубава секцията, няма да я пипате". Според мен със зълва ти проблеми няма да имате, все пак сте млади хора, дано обаче и свекърва ти е разбран човек  Peace
От една страна си права,но зълвата на зълва ми няма нищо в тях.От всичко,което е било нейно няма и помен в апартамента,в който сега живее зълва ми.
А ити нямаш брат,който да живее при родителите ти с жена си.

# 41
  • Мнения: 2 111
Казваш, че по документи апартаментът е на мъжа ти, но не споменаваш как го е придобил. В смисъл, ако го е закупил самостоятелно със собствени средства и сте взели свекървата да живее при вас, то тогава си напълно в правото си да изискваш трети лица да не трупат ненужни вещи в дома ти.

Ако свекървата е предостъпила по някакъв начин апартамента на мъжа ти с уговорката да живеете заедно, то тогава по-скоро съм на това мнение:
Свекърва ти ако иска да си ги държи в стаята, да си ги държи. Нейно право си е.
Документите са си документи, но има и някакви неписани правила - това си е нейната къща.

# 42
  • Мнения: 433
Свекър ми/бог да го прости/ и свекърва ми са имали гарсионера.Той е работел в полицията.И след смъртта му са оставили гарсионерата и са им дали тристайния.Свекърва ми направо го преписала на двете си деца,а след като зълва ми се оженила нейната част е прехвърлена на мъжа ми.

# 43
  • Мнения: 263
Аз ако съм на мястото на зълвата не бих се зарадвала да ми поставят ултиматум да си взема нещата или ще се хвърлят (особено когато както казваш не може да си ги вземе). Тя не ги е оставила у вас, а в родния си дом, на който ти не си господарка. Винаги ми е било странно да видя хора, които са на заварено положение - тоест друг се е трудил, за да имат те дом, но пък после имат големи претенции за обзавеждане и стил. Най-уважително би било мъжът ти да помоли сестра си да разгледат оставените неща и да решат какво ще се пази - сигурно има неща със сантиментална стойност. Едва ли са повече от един кашон. Съветът ми е да проявиш уважение. Такова за момента липсва. Ти наричаш нещата на зълва си вехтории.

# 44
  • Мнения: 4 454
 newsm78Така както го описваш доста щедър жест от сестра към брата.Така да се каже цял живот и едно сувинирче да не ви даде пак трябва да я уважавате и да сте и благодарни.Малко хора на днешно време правят такива жестове.

Общи условия

Активация на акаунт