МОЯТ НОВ ДОМ,КАКВО ДА ПРАВЯ!!!

  • 9 510
  • 162
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 268
.................. живеем при свекърва ми,тя е сама/вдовица е/..........................
От това се разбира, че вие живеете в нейния дом, а не тя във вашият. Wink

# 16
  • Мнения: 4 454
А мъжа ти какво мисли?За вехториите  Thinking

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 10:54 от mamamari

# 17
  • Мнения: 433
Неудобно ми е да ги сложа в кашони в коридора.

# 18
  • Мнения: 64
 От това, което прочетох, започвам да си мисля, че се чувстваш като на гости в този дом. Не пишеш за намерение да се местите в собствено жилище, значи идеята е този дом да е и ваш. Тогава не трябва ли да обсъдите всички какво точно е добре да се направи, като в този разговор участва и зълвата? По-добре направо я попитайте дали има някакви претенции, или идеи , защото тя очевидно си има друг дом, който е приела за свой. Пък и така ще си съпричастна към дома и семейството, ще имаш принос и може да го приемеш по-лесно за свой.

# 19
  • Мнения: 114
И при нас беше така.Живея в апартамент отстъпен от родителите ми.Същата работа стари мебели и куп вехтории още.Казах на брат ми да дойде да си вземе неговите неща.Но той при него нямал място.Еми щом така седят нещата,всичко отиде в казана.А старите мебели една приятелка ги искаше за селото и.Брат ми се цупи известно време.Но се получава,че при него няма място за боклуци ,а при мен трябва да има.И както казах всичко отиде в казана.Който иска да се цупи и сърди.
П.П.На брат ми делът е изплатен.

# 20
  • Мнения: 182
Кой ще плаща ремонта на детската? Ако вие ще го правите,и докато тя живее в детската да си ги държи ако намери къде в новата стая. Ако няма място при нея да му мисли/ако иска да ги държи в кашони под леглото. Теб какво те бърка това, тя ще ги обикаля. И...един съвет...остави мъжа ти да се оправя с майка си. А ти се опитай да промениш неговото мнение по въпроса.

# 21
  • Мнения: 433
Ще взема да те осветля,защо ви затрупва с вехтории.Много просто,защото се притеснява,че ще и вземете дела ....ще ремонтирате и ще се нанесете ....навсякъде.
Моят съвет от рано се ориентирайте към собствено жилище само двамата..Иначе цял живот ще съжителствате с нечии вехтории.Там никога няма да се почувстваш у дома,а и вечно ще трябва да се съобразявате с другите.Това бавно и сигурно ще съсипва отношенията ви.
Да,ние много се съобразяваме.Мъжа ми не е мамино синче и не трае на майка си,но аз...
За сега нямаме никаква възможност за закупуване на апартамент или за кредит.

# 22
  • Мнения: 539


И...един съвет...остави мъжа ти да се оправя с майка си. А ти се опитай да промениш неговото мнение по въпроса
 newsm10

# 23
  • Мнения: 433
Ние с мъжа ми ще правим ремонта.
Не искам да ставам причина за дразги м/у мъжа ми и майка му и сестра му.Той не търпи някой да му се бърка.Карал се е и с двете,защото много ни се месиха и не си говореха половин година в началото на връзката ни.

# 24
  • Мнения: 4 454
Ние с мъжа ми ще правим ремонта.
Не искам да ставам причина за дразги м/у мъжа ми и майка му и сестра му.Той не търпи някой да му се бърка.Карал се е и с двете,защото много ни се месиха и не си говореха половин година в началото на връзката ни.
Не търпи,ама търпи....или просто обича да събира вехториите на сестра си  newsm78.
Как допуска да се трууупат  newsm78.Нещо те пързаля твоя човек.Или е твърд само за пред таб ,а на саме с майка си омеква.Не гледай думи а факти.Решителните мъже дейстават ,а не  приказват Peace.

# 25
  • Мнения: 539
Добре де на теб каквото и предложение да ти се даде имаш отговор,значи според мен освен да стоиш и да стискаш зъби друго не ти остава newsm78Мисля че възможностите се изчерпаха.Ти имаш ли идея какво би могла да направиш.? newsm78

# 26
  • Мнения: 433
Ние с мъжа ми ще правим ремонта.
Не искам да ставам причина за дразги м/у мъжа ми и майка му и сестра му.Той не търпи някой да му се бърка.Карал се е и с двете,защото много ни се месиха и не си говореха половин година в началото на връзката ни.
Не търпи,ама търпи....или просто обича да събира вехториите на сестра си  newsm78.
Как допуска да се трууупат  newsm78.Нещо те пързаля твоя човек.Или е твърд само за пред таб ,а на саме с майка си омеква.Не гледай думи а факти.Решителните мъже дейстават ,а не  приказват Peace.
Той не се интересува въобще от такива неща.Винаги,когато го питам това да направя ли така в "новия ми дом",той отвръща да не го питам.Казва,във вас питаш ли,тук си си в къщи и никой няма да питаш.Но свекърва ми и зълва ми не ме предразполагат така.

# 27
  • Мнения: 20
Защото свекърва ми иска да ги пази тези неща.

да спи на ъгловите легла и да си гледа старинните неща тогава......защо иска ремонт на стаята.....?каде си мисли тя,че ще отидат тези старотии,като не иска да ги маха.....?  а зълвата като иска да си ги гледка,да си ги вземе у тях.....все пак вие гледате маика и.....та нема да ви спи в хола....

аз бих поставила въпроса така....какъв ремонт иска бабата newsm78освежаване на стените или нови мебели.....
с моята зълва сме в добри отношения...бях и напълнила в един кашон нейните неща и и казах да ги хвърлям или ще си ги вземеш....та зависи как се разбирате...съвет от мен:.НАЙ-ВАЖНОТО Е С МЪЖА ТИ ДА СТЕ НА ЕДНО МНЕНИЕ И ТОЙ ДА ЗАСТАНЕ ЗАД ТЕБ Peace......все пак е на неговите родители апартамента..... Peace

# 28
  • Мнения: 114
Жилището на мъжа ти ли е по документ, а не само на думи

# 29
  • Мнения: 2 156
Ментова го е казала много точно!
Всичко ненужно се ИЗХВЪРЛЯ!Кажи на зълва си,че нещата придобиват друг вид и ако не си отбере нещо "скъпоценно",просто повече няма да бъде в този дом.Това,че някой не иска да се раздели с непотребните неща,не означава ,че друг трябва да живее с тях.Няма смисъл от спомени/вехтории/
Тази мания винаги ме дразни - у нас всичко да е на 6,а.......................

Общи условия

Активация на акаунт