МОЯТ НОВ ДОМ,КАКВО ДА ПРАВЯ!!!

  • 9 509
  • 162
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 111
newsm78Така както го описваш доста щедър жест от сестра към брата.Така да се каже цял живот и едно сувинирче да не ви даде пак трябва да я уважавате и да сте и благодарни.Малко хора на днешно време правят такива жестове.

Е то не е ясно дали го е направила безвъзмездно. Може пък да са й изплатили стойността на нейния дял. Както и да се е случило, все пак свекървата има някакви морални, ако не документални права в тази къща, най-малкото защото не е била длъжна да го преписва на мъжа на авторката. Могла е да го препише само на сестрата, да не го препише изобщо или пък да го дари за някаква кауза. Варианти много, важното е, че жената заслужава да се ползва с уважение в този дом.

# 46
  • Мнения: 4 454
Права си!Може ....много работи ,но авторката си знае най-добре.Може да има уговорка за издръжка и гледане...,но най важното е че са се разбрали за сериозните работи....ще се разберат и за дребните Peace.

# 47
  • Мнения: 720
Аз не бих издребнявала за такива маловажни неща. Какво ме бърка какво има в стаята  на свеки, тя живее там, не аз? Живот и здраве като се появят децата и им потрябва самостоятелна стая ще се чудите свеки какво да правите, а не вещите.
Това с най-добри чувства.   Hug

# 48
  • Мнения: 433
Аз ако съм на мястото на зълвата не бих се зарадвала да ми поставят ултиматум да си взема нещата или ще се хвърлят (особено когато както казваш не може да си ги вземе). Тя не ги е оставила у вас, а в родния си дом, на който ти не си господарка. Винаги ми е било странно да видя хора, които са на заварено положение - тоест друг се е трудил, за да имат те дом, но пък после имат големи претенции за обзавеждане и стил. Най-уважително би било мъжът ти да помоли сестра си да разгледат оставените неща и да решат какво ще се пази - сигурно има неща със сантиментална стойност. Едва ли са повече от един кашон. Съветът ми е да проявиш уважение. Такова за момента липсва. Ти наричаш нещата на зълва си вехтории.
Не мисля,че си права.Значи зълва ми може да изхвърли всичко на зълва си в нейния роден дом,а в дома на брат си да си събира нещата.
newsm78Така както го описваш доста щедър жест от сестра към брата.Така да се каже цял живот и едно сувинирче да не ви даде пак трябва да я уважавате и да сте и благодарни.Малко хора на днешно време правят такива жестове.
Не е жест,свекърва ми така е решила,защото зълва ми вече си имала дом.

# 49
  • Мнения: 2 556
Абе какъв нов дом, това си е дома на свекървата. Дори не си представям един ден сина ми да доведе у нас някоя девойка и тя да си мисли, че дома е неин, че и да изхвърля вещите на дъщеря ми заради нея, хехе

# 50
  • Мнения: 2 111
Не е жест,свекърва ми така е решила,защото зълва ми вече си имала дом.

Жест е, ако зълвата не е била обезщетена по някакъв начин. Аз лично не мога да си представя да лиша едното си дете от дела му в семейния дом за сметка на другото, без поне да му го изплатя. И за капак облагодетелстваното дете да ми доведе снаха или зет, който да ми прави сметка в коя стая ще живея и какви неща ще съхранявам там. Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 182
Е, недейте така...какво го нападнахте момичето? Все пак не знаете всичко...щом зълвата се е съгласила, какъв е проблема?А и наистина може да е обещетена по някакъв начин. Според мен трябва да има разбирателство и от двете страни. Всичко може да се постигне, просто трябва да намери правилният начин за това. Со благо, со кротце...ако зълва ти не иска да си вземе нещата, ще намериш начин да убедиш свекърва ти...тук това ще сложим, харесва ли ти? Ако вземем това да го преместим на това място, тук еди какво си....в този стил, докато и на нея и стане приятно. В крайна сметка никой не иска да живее в склад, нали? Аз лично търпях на зълва ми доста неща...предимно чеизът и поне 6-7 години. Но беше в надстройки на гардероби...какво да се прави, като му дойде времето....

# 52
  • Мнения: 1 174
Съветът ми е да проявиш уважение. Такова за момента липсва. Ти наричаш нещата на зълва си вехтории.

Точно това имах и аз впредвид, ама ти нещо не ме разбра. Тръгна да обясняваш, че зълва ти нямала същия проблем в нейното жилище и че аз съм нямала брат. Ти изобщо говори ли със зълва си преди да пуснеш тема тук или хич и не ти скимна ? У майка ти нямаш ли останали твои вещи и как би се почувствала ако някой ги изхвърли под предлог, че му пречат и няма ли да искаш първо да поговори с теб преди да пише във форума. Аз се опитах да ти покажа нещата от нейна гледна точка, за теб това са вехтории, за нея са спомени и тя напълно естествено ги пази у майка си. Може дори да не й е хрумнало, че пречат на някого. Всъщност ти как си представяш, че трябваше да постъпи една "добра зълва" ? От момента, в който брат й се ожени и тя да каже: "Айде сега да си махна всички вещи от апартамента на майка, щото ще пречат на снаха ми". Отделно, че апартаманта колкото и да ви го е преписала свекървата, той пак си е неин. В тази детска стая тя пази спомени от детството на своите деца, особено от детето, което е вече жена, има свое семейство, живее отделно от нея. Нали не очакваш, че за нея е много лесно да ги изхвърли.  
Погледни нещата от тази гледна точка и ще видиш, че и те имат право.
Най - добре се съберете една вечер у вас на пийване на хапване и нека мъжа ти каже на сестра си и майка си, че имате намерение да правите ремонт в детската и трябва да се измисли какво да се правят нещата, които пречат. За мъжа си нищо не казваш, освен че ти е казал да правиш каквото искаш без да питаш никой, нещо друго да е направил ? Той май нещо се скатава в цялата работа, все пак това са сестра му и майка му, на него няма да се обидят ако им каже какво ви притеснява, докато на теб ще ти се разсърдят.  

# 53
  • Мнения: 114
Първо като родител не бих допуснала да лиша едното дете в полза на другото.Значи дъщерята като се е омъжила,м**ната и,всичко е за сина.Сина си е син така ли,дъщерята чуждата.Ако не сте наплатили делът на зълвата,тя е с право да се сърди и да ти прави номера.Никога не съм помисляла да пренебрегна брат ми,и да взема това което му се полага.Аз писах,че живея в апартамент от родителите,но делът на брат ми си е наплатен от мен и мъжа ми.И няма сърдити,отношенията са си супер.Нагледала съм как хората не се поглеждат заради имотни проблеми.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Не се тревожи толкова.Със самия ремонт нещата ще си дойдат на  мястото.Едни ще бъдат хвърлени други прибрани.Преди няколко години правихме ремонт в апартамента на родителите на мъжа ми,където живеехме и ние.Сума ти боклуци изхвърлихме и пак някои останаха.Обаче никой не ми се сърди за това.

# 55
  • Мнения: 433
Е, недейте така...какво го нападнахте момичето? Все пак не знаете всичко...щом зълвата се е съгласила, какъв е проблема?А и наистина може да е обещетена по някакъв начин. Според мен трябва да има разбирателство и от двете страни. Всичко може да се постигне, просто трябва да намери правилният начин за това. Со благо, со кротце...ако зълва ти не иска да си вземе нещата, ще намериш начин да убедиш свекърва ти...тук това ще сложим, харесва ли ти? Ако вземем това да го преместим на това място, тук еди какво си....в този стил, докато и на нея и стане приятно. В крайна сметка никой не иска да живее в склад, нали? Аз лично търпях на зълва ми доста неща...предимно чеизът и поне 6-7 години. Но беше в надстройки на гардероби...какво да се прави, като му дойде времето....
Благодаря,и аз това искам!

# 56
  • Мнения: 433
Не се тревожи толкова.Със самия ремонт нещата ще си дойдат на  мястото.Едни ще бъдат хвърлени други прибрани.Преди няколко години правихме ремонт в апартамента на родителите на мъжа ми,където живеехме и ние.Сума ти боклуци изхвърлихме и пак някои останаха.Обаче никой не ми се сърди за това.
Благодаря за разбирането!


Ремонта на пъвро място го иска свекърва ми.Ние сега с мъжа ми се стараем да заделяме средства точно за това.Свекърва ми ще се премести там като се направи този ремонт,защото хола е преходен със спалнята и изобщо не е удобно/тя сега спи в хола,защото в детската...и аз не знам защо!

# 57
  • Мнения: 182

Ремонта на пъвро място го иска свекърва ми.Ние сега с мъжа ми се стараем да заделяме средства точно за това.Свекърва ми ще се премести там като се направи този ремонт,защото хола е преходен със спалнята и изобщо не е удобно/тя сега спи в хола,защото в детската...и аз не знам защо!
[/quote]

Спи в хола, сигурно защото е сравнително ново, приятно, удобно...иначе не вярвам да не може да се спи в детската. Нали не тече? Simple Smile
А щом е преходен със спалнята е неудобно според мен. Все пак сте младо семейство/както разбирам/.

# 58
  • Мнения: 433

Ремонта на пъвро място го иска свекърва ми.Ние сега с мъжа ми се стараем да заделяме средства точно за това.Свекърва ми ще се премести там като се направи този ремонт,защото хола е преходен със спалнята и изобщо не е удобно/тя сега спи в хола,защото в детската...и аз не знам защо!

Спи в хола, сигурно защото е сравнително ново, приятно, удобно...иначе не вярвам да не може да се спи в детската. Нали не тече? Simple Smile
А щом е преходен със спалнята е неудобно според мен. Все пак сте младо семейство/както разбирам/.
[/quote]
Точно така.

# 59
  • Мнения: 497
Абе какъв нов дом, това си е дома на свекървата. Дори не си представям един ден сина ми да доведе у нас някоя девойка и тя да си мисли, че дома е неин, че и да изхвърля вещите на дъщеря ми заради нея, хехе
Абсолютно споделям. Като се сетя колко усилия, нерви, пари, лишения и каквото се сетите ми е коствало да направя дома си по свой вкус, едва ли ще ми хареса някоя мацка дето се е събула вчера в домя ми да ми определя кое да остане и кое да се маха. ОБАЧЕ, обаче съм изпитала нещо подобно на авторката с нашата т.н. вила, която е още от дядото на мъжа ми, но всъщност вече беше на свекърва ми, когато мъжа ми реши да ходим там и да я стопанистваме. Бога ми, битката за оцеляването или хвърлянето на боклучаците и чувалите с парцали (напр. имаше 2-3 чувала с нарязани парцалки, още толкова с канапчета, още толкова със стари ципове, копчета и така безкрай), стари обувки, пружини от легла, бурета, разкъсани черги, стари скъсани юргани, 5-6 стари телевизори тип Опера, 2-3 хладилника увидели Ленина, столове, антени плюс просто ви е бедна фантазията (мога още ноого да изброявам, но мисля, че добихте представа), беше епична. То просто не се виждаше обзавеждането -всичко беше отдолу под гореизброените. Е, аз получих адмирации-не от сестрата на мъжа ми, разбира се, но от нейна и на мъжа ми братовчедка, че благодарение на мен къщата е заприличала отново на къща, защото досега е била бунище (нейн израз, не мой). Така че и от друга страна много добре разбирам авторката на темата какво й е. Та всичко да ви кажа зависи от коя страна си....
Стискам си палци да не се превърна в мойта свеки и да бъда достатъчно широко скроена и щом съм предоставила дома си за живеене на семейството на сина си, да бъда така добра и да ги оставя да го подредят по техния си вкус, за да изпитат и те удовлетворението, което съм изпитала аз обзавеждайки и подреждайки дома си, вилата си по мой вкус.
А зълвата-ако са й толкова мили наистина нещата в стаята на майка й-ами защо да не си ги прибере в своя дом-това също не го разбирам-не, не може да се хвърлят, ама не ги искам при мен. Ако обаче майка й държи на тях е друга тема. Иначе зълвата  също би следвало да прояви разбиране, че това вече е домът не само на майка й, но и на семейството на брат й и не може да го ползва за безплатен склад. Аз поне така ги виждам нещата.
  

Общи условия

Активация на акаунт