Меню за Никулден

  • 53 683
  • 304
  •   1
Отговори
# 255
  • Ямбол
  • Мнения: 47
А някой правил ли е щука върху сол? Дали е подходяща... ако не - как да я приготвя?

# 256
  • Sofia
  • Мнения: 926
А някой правил ли е щука върху сол? Дали е подходяща... ако не - как да я приготвя?
Тъкмо щях и аз да искам съвет как да приготвя щука Rolling Eyes Мъжът ми днес е взел две щуки, а аз досега нито съм яла, нито съм приготвяла.

# 257
  • Мнения: 5 001
А някой правил ли е щука върху сол? Дали е подходяща... ако не - как да я приготвя?
Тъкмо щях и аз да искам съвет как да приготвя щука Rolling Eyes Мъжът ми днес е взел две щуки, а аз досега нито съм яла, нито съм приготвяла.

http://forum.nariba.com/viewtopic5009.html
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=57629

# 258
  • Ямбол
  • Мнения: 47
Благодаря момичета   bouquet Май ще да е пържена.....Няма да успея да махна костиците за да я панирам, а с разните там сосове - няма да я одобри мъжката половина от семейството.

# 259
  • Мнения: 75
Да се включа и аз.На Никулден ще сме при свеки....
Аз за Архангел Михаил направих рибно меню и стана мнооого хубаво. Grinning
1.Салатка Зелена с царевица,копър и лимон.
2.Скариди на тиган с копър,чесън и бяло вино.
3.Миди с бяло девисил,вино и горчица-така ги правят в Добро и много ми харесват.
4.Ципура и Лаврак върху морска сол,малко масло и покрити с фолио.После печеш и си облизваш пръстите.Така рибата става невероятна и откакто я пробвахме по този начин просто ни е фаворит.
5.Картофена Салата

С рибата обаче ми вървят и  броколи.Може и запечени на фурна с орехи, сметана и топено сирене.

Това ме заинтригува!! А дали и кефал ще стане така? И като го сложиш в/у солта обръщаш ли го или се изпича без обръщане и от двете страни?


Като го сложиш върху солта,слагаш малко масло върху него и не го покриваш повече със сол.Покриваш тавичката с фолио и го слагаш във фурната да се пече.Не се сипва вода и според мен така е по лесно отколкото цялата да я покриваш със сол.Успех Simple Smile

# 260
  • София
  • Мнения: 642
Благодаря!   bouquet  Ще пробвам да видя какво ще стане.  Peace

# 261
  • Мнения: 572
Мисля да взема филе от хек.. Идея как да го приготвя?

# 262
  • София
  • Мнения: 642
Мисля да взема филе от хек.. Идея как да го приготвя?

панирано, печено във фолио...

# 263
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
А накой да предложи салата с морски дарова?

# 264
  • Мнения: 18 010
Честито на всички именници! Голямото готвене започва....а аз нямам идея какво да ми е третото блюдо /освен пълнения шаран и бутчетата/,  а и сърми за гарнитура, ама кажете нещо интересно, може би от кайма- взела съм си отпуск, нямам оправдание     Heart Eyes

# 265
  • Мнения: 1 092
Много манджички Рая - Никол. Аз ти предлагам третото (каймяното) да са мини кюфтенца


....... или татарски кюфтета  

Честит имен ден на всички именници и прекрасен празник на останалите    bouquet

# 266
  • Мнения: 6 472
Честит имен ден на празнуващите!
[/color][/size]

Аз се отчитам с модифициран вариант на една класическа рецепта - Пълнен шаран с орехи и бяло вино.



За довечера мисля да направя предястия от скариди в кокос и домашни крекери с билково масло и пушена сьомга.

# 267
  • Мнения: 822
А аз ще правя нещо нетрадиционно - пъстърва със сос от маслини, сметана и орехи на фурна. Дано е сполучливо.   chef

Честито на всички именници!  beer

# 268
  • Мнения: 112
TheNMaster, и аз купих сьомгова пастърва и се чудя дали във сол ще стане добре. Правила съм така ципура и лаврак и са страхотни. Ти какще я приготвяш?

# 269
  • Мнения: 5 001
TheNMaster, и аз купих сьомгова пастърва и се чудя дали във сол ще стане добре. Правила съм така ципура и лаврак и са страхотни. Ти какще я приготвяш?
Ще я посоля,ще я поръся с черен пипер,олио и лимонов сок.
Ще сложа в корема няколко резенчета лимон и ще я метна да се изпече във фурната.Бързо,лесно,вкусно....

Общи условия

Активация на акаунт