Протест за защита на правата на родилката

  • 49 352
  • 1 167
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 293
Ами ти какво очакваш като повечето акушерки са над 40 год.,т.е. учили са преди 25 години и едва от 2-3 години ходят по някакви измислени курсове.Цялата система трябва да се промени започвайки още от образованието,но това е съвсем друга тема на разговор.Спирам защото няма смисъл да спорим,няма да променим нищо с приказки Peace

# 46
  • Мнения: 1 677
Мога само виртуално да подкрепя инициативата, няма как да присъствам за съжаление.

# 47
  • Мнения: 2 323
Подкрепям и ще направя всичко възможно да присъствам

# 48
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Инициативата е прекрасна. За съжаление мога само своята морална подкрепа да дам. УСПЕХ, момичета!

# 49
  • Мнения: 1 354
Подкрепям каузата и ви поздравявам за инициативата  Peace с  вас съм.

# 50
  • Къде ли не
  • Мнения: 689
Аз по това време се надявам да съм от вътрешната страна на вратата на болницата.  Blush  Ще излезна да ви разкажа за едно маймунско раждане във вода, надявам се!

# 51
  • Мнения: 11 315
Аз по това време се надявам да съм от вътрешната страна на вратата на болницата.  Blush  Ще излезна да ви разкажа за едно маймунско раждане във вода, надявам се!
Ха, дано!  Peace

# 52
  • Мнения: 329
Ето затова жените ги е страх да раждат нормално  #Cussing out

Крайно време беше някой да се сети да организира такъв протест  Peace
Аз съм с вас  Hug

# 53
  • Мнения: 9 052
Аз по това време няма да съм в София и не мога да присъствам, подкрепям ви!
В разказа на жената има едно нещо, което не мога да приема и то е:
...
В колата пътувах на задната седалка на колене, подпряна на багажника. Мъжът ми караше страшно бързо, което беше много неприятно, особено по време на контракция.   В колата пътувах на задната седалка на колене, подпряна на багажника. Мъжът ми караше страшно бързо, което беше много неприятно, особено по време на контракция. За съжаление, когато пристигнахме в „Тина Киркова“ и влезнах вътре, усетих че контракциите са се разредили доста и болката е намаляла. Явно страхът от болници вече си казваше думата…
...
 
Защо не са тръгнали малко по-рано, ако се е налагало след това мъжа и да кара "страшно бързо". Това освен нарушение е и доста опасно начинание. Не мога да приема,  че някой се опитва да се пази само от лекарите, но не и от пътни произшествия.  Също не разбирам как искаме другите да не нарушават правилата, ако ние ги нарушаваме.
Може да не съм разбрала правилно думите на авторката. Ако е така се извинявам предварително, но нека обясни.

# 54
  • Мнения: 223
Момичета, благодаря ви за подкрепата!   bouquet

# 55
  • Мнения: 3 869
jabata_dil, разбрала си неправилно думите на авторката... Мъжит й е карал бързо, за да я закара максимално бързо в болницата, без обаче ситуацията да го е налагала, както се разбира от разказа. Просто преценката за скоростта е била изцяло в ръцете на мъжа... Не мога да виня родилката за това... Имала си е по-важна работа от това да възпира мъжа си от бясно каране....

Извинявам се за този ОФФ

# 56
  • Мнения: 9 052
jabata_dil, разбрала си неправилно думите на авторката... Мъжит й е карал бързо, за да я закара максимално бързо в болницата, без обаче ситуацията да го е налагала, както се разбира от разказа. Просто преценката за скоростта е била изцяло в ръцете на мъжа... Не мога да виня родилката за това... Имала си е по-важна работа от това да възпира мъжа си от бясно каране....

Извинявам се за този ОФФ

Ясно. Пак прочетох и на мен ми се струва, че на нея не и е било приятно бързото каране. Като цяло тя пише, че не е искала да бърза да ходи в болница . Но мъжа и не е трябвало да рискува така живота на всички.  Peace

# 57
  • Мнения: 3 146
Момичета, съжалявам, бях направила тема и сега ми показаха тази.  Hug

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 18:23 от gergandi

# 58
  • Мнения: 217
а като не го четат бременните, кой да го чете? Нали всичко се прави за нас? Никой не е застрахован от грубо отношение

# 59
  • Мнения: 3 146
Извинете, момичета, само да питам - а няма ли възможност, като в чужбина, когато жената е подготвена за раждането, както очевидно е авторката на основната история, да си наеме акушерка и да ражда вкъщи?
Защото е ясно, че, като отидеш в болницата, ще те карат да раждаш по традиционния начин, а не сам да решаваш кога да излиза детето и т.н., както и ще те накарат да подписваш разни информирани съгласия, защото, когато те приемат, цялата отговорност от съдебна гледна точка, пада върху лекарите и после, ако се направи проверка, ще  кажат, че лекарите не са спазили процедурите, затова е станал проблем. В смисъл, пазят си гърба и трябва да спазват определени действия при раждането (крещене, натискане и обиждане очевидно не влизат в тях, естествено, но други неща - като например, преценка дали да се слага някакъв медикамент и кога да започне раждането, тоновете и т.н.)
 

Общи условия

Активация на акаунт