Протест за защита на правата на родилката

  • 49 351
  • 1 167
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 485
Плащането и изборът на екип за съжаление нищо не ти гарантира, говоря от опит Sad А и е абсурдно да плащаш за нормално отношение и за това да не ти се правят излишни процедури.

Подкрепям инициативата, момичета. Дано все повече хора да се замислят и най-накрая да има промяна.

# 31
  • Мнения: X
Прочетох историята. Искам да ви кажа, че ако мъжът присъства на раждането, такива ексцесии и своеволия няма да има, защото той ще е нещо като "контролен орган".
Само си представям как аз ще раждам, разни доктори и полуграмотни акушерки ще ми се подиграват, а мъжът ми ще стои и гледа...неееее, ще го разпъртушини като нищо.
Затова никога не отивайте да раждате без близък човек - мъж, майка, сестра.
Успех на протеста.

# 32
  • Мнения: 925
Лъки ми, с мъж съм раждала и не беше особено цветущо положението.
Онези са изроди, казвам го с ръка на сърцето. Аз известно време (около 10ина след раждането) си мислех, че всичко е минало ОК, дори изпитвах лека благодарност към лекарите, че едва ли не са спасили бебето ми (защото ме плашеха с разни ужасии за него). А после се поограмотих малко и ми светна, че ако не беше грубото лекарско вмешателство, нищо от случилото се нямаше да е такова.
Та в този смисъл - дано осъзналите се са все повече и да не допускаме лошо отношение към нито една родилка!  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 44 121
аз не мисля, че някой е против инициативата или че казва, че искането за човешко отношение и право на избор как да родиш са неоснователни....
просто в момента е такова отношението, че просто да се изправиш сам срещу системата е безумно.... и като става дума за плащане и уговорка...не просто уговорка с лекар, а уговорка предварителна и ясно, че искаш точно така и така да ти протече раждането и лекар, който да подкрепи това.....

И докато промяна няма....всичко друго е безотговорно и безмислено застрашаване на здравето , живота и психиката ако щете на родилката и бебето....

мисля, че и mimosaria има подобно мнение, а не е против инициативата....

# 34
  • Мнения: 479
Нещо и в тази тема почваме да се въртим в кръг  Rolling Eyes

Нали, за да има промяна, трябва да има такива инициативи и повече хора, които да ги подкрепят?! Щото, докато само си чешем езиците тук, нищо няма да се промени.

# 35
  • Мнения: 11 315
Angel_Dust, нали от някъде трябва да се почне?
Промяната няма да дойде сама, ние трябва да я направим. Къде с помощта на лекарите, къде без.
Желание от страна на Жените за промяна има,  ако заима и желание от страна на лекарите, ще бъде добре.
Те просто трябва да видят, чуят или разберат по един или друг начин, че това, което вършат или си позволяват да вършат, не е нормално.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 121
трябва, мисля всички подкрепяме иницятивата...никой не е казал, че е против....

# 37
  • Мнения: 109
Не знам на какъв резултат се надявате,организирайки този мирен протест,в Бг полза от такива няма. Честно казано изобщо не изпитах съжаление към родилката от прочетения разказ,по-скоро съжалих лекарите,които очевидно са се борили,за да протекат нещата нормално, които са отговорни за живота както на бебето така и на всяка една родилка.  Описаният случай е доста емоционално написан,което ме кара да се поусъмня в реалното протичане на ситуацията,но то недоволни винаги ще има. Съвсем не искам да защитавам лекарите,които си позволяват нечовешко отношение.
Успех все пак!

# 38
  • София
  • Мнения: 293

 разни доктори и полуграмотни акушерки
Защо акушерките да са полуграмотни,това е пълна глупост.Те се държаха доста по-добре от лекарите,грижат се за родилката преди ,повреме и след раждането!Нека не слагаме такива епитети.Аз лично 3 пъти лежах в предродилна зала,бях бясна на лекарите,но всички акушерки бяха чудесни:)
А за самата инициатива никой наистина не е казал ,че е против.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 621
Подкрепям каузата, но няма да мога да присъствам. Дано има резултат, че колко петиции, протести, инициативи потъват в пространството без нужния ефект. Peace

# 40
  • Мнения: 3 869
Лисана, няма как да знаеш какво е означава психическо и физическо насилие от страна лекар и потъпкване на правата ти на пациент докато него изпиташ на личен гръб. Далеч не ти го пожелавам, разбира се. Просто споделям набюдение...
Благодаря за пожеланието за успех. Всички се надяваме на такъв Simple Smile

# 41
  • Мнения: 9 441
Не съм от София,но съм с вас Peace

# 42
  • Мнения: X

 разни доктори и полуграмотни акушерки
Защо акушерките да са полуграмотни,това е пълна глупост.Те се държаха доста по-добре от лекарите,грижат се за родилката преди ,повреме и след раждането!Нека не слагаме такива епитети.Аз лично 3 пъти лежах в предродилна зала,бях бясна на лекарите,но всички акушерки бяха чудесни:)
А за самата инициатива никой наистина не е казал ,че е против.


цитат от разказа: „То току що се е родило, а тя го кара да суче! Как ще ти суче,бе, още не може!“ и ми се смееха…
Една акушерка, която се присмива на родилка, искаща да кърми бебето си веднага след раждане, е не само полуграмотна, тя е неграмотна.
Всички други акушерки може да са светила, но точно такава, като горепосочената, имат мужда от малко образование. Съвременно.

# 43
  • Мнения: 11 315
Не знам на какъв резултат се надявате,организирайки този мирен протест,в Бг полза от такива няма. Честно казано изобщо не изпитах съжаление към родилката от прочетения разказ,по-скоро съжалих лекарите,които очевидно са се борили,за да протекат нещата нормално, които са отговорни за живота както на бебето така и на всяка една родилка.  Описаният случай е доста емоционално написан,което ме кара да се поусъмня в реалното протичане на ситуацията,но то недоволни винаги ще има. Съвсем не искам да защитавам лекарите,които си позволяват нечовешко отношение.
Успех все пак!
Ти от личен опит ли пишеш или само си чешеш клавиатурата?
Изобщо наясно ли си с процеса на раждането, на зверствата, които ти наричаш "борба нещата да протекат нормално" и лекарите си позволяват и по този начин пречат на нормалния ход на раждането?

# 44
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
СТРАХОТНА инициатива! С вас съм!  Peace Peace Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт