Коледа идва!

  • 150 023
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 363
petia_tag , благодаря ти за бързия отговор....,но се чудя,в шоколадите, ... ядките са печени и така приятно хрупкат...може би това са различни технологии.. Rolling Eyes

# 1 066
  • Мнения: 3 219
Току-що получих новата брошура на Кауфланд за идната седмица, ще има формички с коледни мотиви, метални, на халка-10 части, 3,49 лв, а също и форма за печене на коледни сладки, тя струва 6.99. Чакам с нетърпение да ги видя.

# 1 067
  • Мнения: 121
Момичета, имам въпрос за английския коледен кейк - посочената в рецептата доза, в тавичка в какъв диаметър се пече и колко висок става за съответния диаметър? Искам да го изпека в металната кутия, в която ще го съхранявам, тя е 9 см висока и има диаметър 21 см и се чудя дали да направя цялата доза или половин. И още един въпрос - с какво фолио се увива за съхранение - найлоново или алуминиево?

# 1 068
  • Мнения: 175
Момичета, имам въпрос за английския коледен кейк - посочената в рецептата доза, в тавичка в какъв диаметър се пече и колко висок става за съответния диаметър? Искам да го изпека в металната кутия, в която ще го съхранявам, тя е 9 см висока и има диаметър 21 см и се чудя дали да направя цялата доза или половин. И още един въпрос - с какво фолио се увива за съхранение - найлоново или алуминиево?

Аз го пека в тенджера с метални дръжки - диаметъра 23, висока е ... много, около 15 см... Но не ми се надига чак толкова... Може 2/3 да сложиш в твоя съд и в нещо мъничко другата част. Иначе се завива в алуминиево фолио.

# 1 069
  • Мнения: 121
Душко, много благодаря  bouquet

# 1 070
  • Мнения: 305
Eто проба на едни джинджифилови мъфини в новите ми формички.Не съм особено впечатлена - вкусни са, но съвсем обикновен вкус. Не са ми коледни. Може би подправките не се усещат достатъчно. А и трябваше малко по-малко да ги пека.
Не съм декорирала, само на едно пробвах новите ми блестящи моливчета:  

# 1 071
  • Мнения: 3 219
Много интересни моливчета, тук не съм виждала такива.

# 1 072
  • Мнения: 121
Много интересни моливчета, тук не съм виждала такива.
Да, за съжаление в България липсват доста от продуктите на Йоткер Sad

# 1 073
  • Мнения: 121
Ще го украсявам със марципан. Та въпроса ми е - мажете ли с нещо под марципана (както на тортите) или направо върху кекса слагате чаршафа? 

Направо  Simple Smile

А най-добре става с роял айсинг отгоре върху марципана:
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2008/11/14/article-0-02772E110000 … C-511_468x374.jpg
А дали може да се пропусне марципанът? И каква е разликата между роял и американ айсинг newsm78

# 1 074
  • Мнения: 10
Момичета помагайте.От къде в Пазарджик мога да намеря хартиени формички за мъфини.Безкрайно ще съм благодарна ако някой ми помогне.Благодаря Ви.

# 1 075
  • Мнения: 1 313
Днес за първи път правих меденките на Джули - много съм доволна от резултата. Направих звездички за елха и малко топчета да хапнем сега. Много са вкусни, не са твърди и като се омеси добре тестото се работи много лесно с него. Мисля да не се ограничавам да ги правя само по Коледа Grinning

# 1 076
  • Мнения: 1 236

А дали може да се пропусне марципанът? И каква е разликата между роял и американ айсинг newsm78

Може. Въобще не е задължително да слагаш каквото и да било отгоре. Покритието отгоре е за украса. Марципанът придава допълнителен вкус. Абе няма задължителни неща в готвенето  Crazy
 
Роял айсинг представлява твърдо покритие, прави се от белтъци и захар. Американския айсинг е мек сладкарски крем от захар, цели яйца, масло и понякога мляко.

# 1 077
  • София
  • Мнения: 2 658
petia_tag , благодаря ти за бързия отговор....,но се чудя,в шоколадите, ... ядките са печени и така приятно хрупкат...може би това са различни технологии.. Rolling Eyes
е да, ама ти няма да правиш шоколад  Simple Smile Иначе се пекат предварително. Peace А в щолена се слагат сурови и се пекат заедно с цялото тесто, но няма да хрупат така. В тесто е по друг начин.

# 1 078
  • Мнения: 1 269
Момичета помагайте.От къде в Пазарджик мога да намеря хартиени формички за мъфини.Безкрайно ще съм благодарна ако някой ми помогне.Благодаря Ви.
аз сьм от благоевград и не можах да намеря никьде. и в метро и в кауфланд няма. накрая ги порьчах от италия.
дано ти да откриеш.

# 1 079
  • Мнения: 655
Момичета помагайте.От къде в Пазарджик мога да намеря хартиени формички за мъфини.Безкрайно ще съм благодарна ако някой ми помогне.Благодаря Ви.

ако имате Пикадили-там винаги има формички мила Peace

Общи условия

Активация на акаунт