Коледа идва!

  • 150 114
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 91
Привет на всички   bouquet
Аз пак с въпрос.
Днес се снабдих с всички сушени плодове за АКК. Смятам да го пека в неделя и имам питанки:
1. фурната ми е само с горен реотан, и за да се изпече нещо равномерно включвам винаги вентилатор - за АКК пише на 150 градуса, а аз според вас на колко трябва да пека?  newsm78
2. Става ли да го изпека в тенджера с диаметър 21 см. и височина 14 см - да не е малка?  newsm78
3. отгоре го завивам с два слоя пекарска хартия завързана - дупка на хартията правили се?  newsm78
Вече за втори път чета миналогодишната тема и вече  #2gunfire себе си. Направо станах  #Crazy

# 1 036
  • Мнения: 1 122
Смехурко мерси за идеята Hug За всяка Нова година и Великден купуваме на децата такива календари. В СВА има вече такива.
Преди малко звъннах да питам за моята поръчка и ми казаха, че всички поръчки са пратени по куриер. За София куриер ще ни ги донесе, а за други градове по пощата.

betina33 много са хубави бонбоните, тези първите от колко грама шоколад са?

# 1 037
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
стаси- newsm78 аз си купих калъп от илчовск 5 кг -счупих едно парче и го разтопих и направих това което снимах но кое колко грама е не мога да кажа -на око стана

# 1 038
  • София
  • Мнения: 5 606
Сега ми се обади куриер, че след малко ще донесе и моите комплекти, ама ако ви кажа, че въобще не помня какви други нещица съм си поръчала, та сега ще бъде като подарък. Като го отворя ще пиша!

# 1 039
  • Бургас
  • Мнения: 1 277
Отговарям за АКК.
Съда мисля,че е добър,горе -доле толкова се надува кекса. Дупка на хартията не правя-аз дори захлюпих капака на купията отгоре и се изпече .На мен пък функцията вентилатор не ми работи,пекох на горен и долен реотан на 180 градуса.
Успех!

# 1 040
  • София
  • Мнения: 3 271
Привет на всички   bouquet
Аз пак с въпрос.
Днес се снабдих с всички сушени плодове за АКК. Смятам да го пека в неделя и имам питанки:
1. фурната ми е само с горен реотан, и за да се изпече нещо равномерно включвам винаги вентилатор - за АКК пише на 150 градуса, а аз според вас на колко трябва да пека?  newsm78
2. Става ли да го изпека в тенджера с диаметър 21 см. и височина 14 см - да не е малка?  newsm78
3. отгоре го завивам с два слоя пекарска хартия завързана - дупка на хартията правили се?  newsm78
Вече за втори път чета миналогодишната тема и вече  #2gunfire себе си. Направо станах  #Crazy


1. Аз пека на вентилатор , на 150 градуса, точно както пише - май 2.5ч беше, че нямам рецептата пред мен.
2. За размера - не мога да ти кажа, моята е 24 см в диаметър
3. Отгоре се завивиа с 2 слоя хартия, връзвам конец и пека, никакви дупи не се правят, никъде Naughty

# 1 041
  • Мнения: 91
Belle Fleur  и Jujka  благодаря ви за съветите момичета   bouquet

Последна редакция: пт, 20 ное 2009, 15:19 от V_pet

# 1 042
  • Мнения: 175
Момичета, да питам и аз нещо за Коледния Кейк. За втора година го правя, миналата не го украсих, но тази смятам да не пропускам. Ще го украсявам със марципан. Та въпроса ми е - мажете ли с нещо под марципана (както на тортите) или направо върху кекса слагате чаршафа?  newsm78

# 1 043
  • Мнения: 305
Направо съм за бой и ме е срам  ooooh!  Бях питала за щолена колко суха мая да сложа, че в рецептата явно е с жива. Там пише 120гр, а аз съм със суха и не знам колко да сложа. Сега си отварям рецептата да си запиша продуктите за покупка и ето, че не съм променила количеството, което сте ми отговорили. Моля, смилете се над мен, да не чета 70 страници назад и отговорете пак  Praynig Обещавам, че няма да се повтори  Blush Ама да ви кажа вие сте виновни, че направо ме зашеметихте с тези красоти и вкусотии които правите  Naughty
И още нещо да питам - това не е ли огромно количество продукти. Да не станат много щолени да имаме до Великден  newsm78

# 1 044
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
7 гр. суха мая се равнява на 20 гр прясна. За коя рецепта питаш за щолена- ако е за дрезденския щолен. Аз правя половин доза- със 750 гр брашно. Излизат 2 броя, т. е цялата доза е за 4 големи щолена

За АКК- що не ти работи долният реотан, за дължително е да пуснеш вентилатора! Дупка не се прави, вече са ти писали. Относно формата- мисля,че ще е малка за цяла доза, направи половин или го печи на два пъти в същата форма, ако ти е малко 1 кекс. Ако го направиш много висок, с твоята фурна има риск да не се изпече.

# 1 045
  • София
  • Мнения: 5 606
Сега ми дойде поръчката, но няма комплект за шоколад, бил свършил.  Sad

# 1 046
  • Мнения: 1
Здравейте момичета! От доста време ви чета и все не се престрашавах да се включа - струва ми се че моите творения са дилетантски в сравнение с вашите Simple Smile Правила съм няколко от коледните рецепти миналата година и за мое учудване станаха сполучливи, дори и коледния кекс. Имам един въпрос - преди време попаднах на рецепта за английски коледен пудинг - правил ли е някой? newsm78

# 1 047
  • Мнения: 454
 offtopic Привет, момичета! Сега тръгнах да правя поръчка от Хоум шопинг, но ми искат ЕГН при регистрацията. После гледам, че това излиза и при адреса за доставка. Да не го пише и на колета  newsm78 И каква е логиката да ми искат ЕГН-то изобщо?

# 1 048
  • sofia
  • Мнения: 127
Здравейте!
И аз имам такъв комплект за шоколад. Открих случайно тази брошура за направа на бонбони. Ето я!
Дъщеря ми с нетърпение чака сега в събота и неделя да се отдадем и ние на коледното курабийко- и бонбоноправене. Наднича през рамото ми като чета и само ме ръчка ли ръчка. Grinning
Поздрави

# 1 049
  • Мнения: 3 499
Здравейте!
И аз имам такъв комплект за шоколад. Открих случайно тази брошура за направа на бонбони. Ето я!
Благодаря за брошурата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт