Ваксини - Дискусия за вредата от тях (5)

  • 38 381
  • 808
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 3 483
Ще гледам какво ще измислят- партидата ли е некачествена или...?  Peace
Неее Whistling Ваксината не дава 100% резултати, а и децата били 9-10-годишни и защитата при тях вече е отслабена Joy
Във ваксините е истината все пак Whistling
Това казаха Sick
аз не стигнах до репортажа,но това какво значи? Че след като се слага на 1 и на 6 години, на 9 годишна възраст вече няма "имунитет" ли? Е тогава пък хептен за какво да ги бодем.

# 796
  • Мнения: 5 713
D+D+D, за жалост медицинският ми картон го няма. Там помня, че всичко подробно беше описано. Също така знам, че съм карала морбили, а съм '77 набор.

Ми значи ще го бодем през година, какво толкова...

# 797
  • Мнения: 991
Здравейте,
рядко пиша в темата ако не никак Embarassed, искам да ви питам знаете  ли от коя година се въвежда мпр ваксината? Питам, тъй като искам да си направя тест за антитела на рубеола макар че не съм ваксинирана и не съм преболедувала не мога да си намеря картона , а и на дъщеричката ми няма да слагам.
самоцитирам се, ако някой знае кога е въведена в бг ваксината мпр. Една позната ми каза, че до 80 - та год. имало само против морбили.
Срещу морбили ваксинират от 1969. МПР е въведена в България през 1992. Аз съм родена 1973-та и съм ваксинирана срещу морбили и паротит по отделно. Рубеола изкарах.

http://www.riokoz-sliven.com/pdf/Morbili_informationen_material.pdf

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 03:54 от Homesick

# 798
  • Мнения: 1 178
Ще гледам какво ще измислят- партидата ли е некачествена или...?  Peace
Неее Whistling Ваксината не дава 100% резултати, а и децата били 9-10-годишни и защитата при тях вече е отслабена Joy
Във ваксините е истината все пак Whistling
Това казаха Sick
аз не стигнах до репортажа,но това какво значи? Че след като се слага на 1 и на 6 години, на 9 годишна възраст вече няма "имунитет" ли? Е тогава пък хептен за какво да ги бодем.


ОрганизЪма не отговарял адекватно.  Shocked  Laughing Как не се сетих!  Embarassed
Цитат
"Никога няма на 100% адекватен отговор от страна на организма при приложение на която и да е ваксина. Ние се стремим към един висок имунизационен обхват около 95% от подлежащото население и това е оптималният по отношение на епидемиологичния критерии за ограничаване на заразните заболявания", заяви д-р Светла Станева от РИОКОЗ-Варна.
Много приятно изказване.  Mr. Green http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=146728

А колко % е адекватен отговорът, пък ми е интересно на мен, че не се сещам да се изследват след имунизация. newsm78

Още едно много приятно изказване на същата дама по повод свинския грип  Flutter:

Цитат
Най-елементарните профилактични мерки се оказват и най-ефективните, убедена е д-р Станева. Всеки, който усети, че не е добре, трябва веднага да отиде на лекар и после да се прибере вкъщи, за да не заразява колегите в офиса. От голямо значение е и честото проветряване на помещенията през зимните дни.
На свободния пазар през т.г. няма да има ваксини срещу свински грип, бе категорична д-р Станева. Ограничени количества ще има само за определени държавни институции и лечебни заведения, чийто персонал трябва да работи активно по време на евентуална епидемия и да лекува болните, обобщи тя.

 Wink http://more.info.bg/article.asp?topicID=527&issueID=2667

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 05:21 от Зи

# 799
  • Мнения: 2 176
Момичета, ние тук добре обсъждаме, но вижте "д-р" Бърди как съветва родители на деца с аутистични заболявания.  ooooh!

Д-р Birdie,
Детето ми е с диагноза синдром на Аспергер. На 6 навършени години е и трябва да му се прави реваксинация с Тетраксим. Може ли ваксината да повлияе по някакъв начин на състоянието му? Предвид свинския грип и въобще сезона, опасно ли е да му я сложа сега?

Може да му направите ваксината.
Няма връзка със състоянието.

# 800
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Коя нормална майка ще се съветва в Интернет с някой си и то , когато детето и е с такова заболяване...нямам думи, ама и такива майки са за  #2gunfire

# 801
  • Мнения: 4 414
Ми к'во - няма доказана връзка между аутизма и ваксините! Не е доказано и че няма връзка, ама кой ти гледа ooooh!
Да беше само Бърди, с мед да го намажеш!
Не мисля, че мнението на Бърди ще е решаващо. Жената се притеснява. От Деца с увреждяания:
Здравейте момичета,
Детето ми е на 6г. и е с диагноза Синдром на Аспергер. За причините само мога да гадая, да се съмнявам, да се обвинявам, но със сигурност никога няма да знам. Досега са му поставени всички задължителни ваксини както е по имунизационния календар. По времето, когато се роди не знаех нищо за страничните действия на ваксините, никой не ме и предупреди. Мислех, че най-страшното е да вдигне температура. Сега обаче съм чела доста и за ваксините, и за аутизма, и за възможните причини и ми е много трудно да взема решение за ваксината Тетраксим, която се слага на 6г., а от градината, която посещава ми искат да занеса до Коледа бележка, че му е сложена.
Знае ли някой могат ли да ни забранят да посещаваме градината, ако не занесем бележката при положение, че сме в предучилищна група.
Аз искам да отложа ваксината до май или юни, когато няма да ходи на градина и няма да е в контакт с толкова деца. Сега с тия грипове и предвид диагнозата, която имаме ме е много страх.
Питах личния лекар дали не може да ни даде бележка, а пък да я сложим след известен период, но той отказа.
Ако някой е имал подобен проблем и знае отговорите, на въпросите, които ме интересуват, моля споделете!
Ще съм ви много благодарна.

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 09:52 от agneshka

# 802
  • Мнения: 38
 
В-к "168 часа" 20-26.11.2009г, стр.39

1. Рискът от от хоспитализация на деца, ваксинирани против грип,
е три пъти по-висок, отколкото при неимунизираните. С още по-голяма
сила тази зависимост важи и за астматиците, предупредиха през май
2009г. учените от клиниката "Майо", гр.Рочестър, Минесота.

2. Между 1990г. и 1993г. админстрацията за храни и лекарства на САЩ
брои 54072 странични реакции от ваксинациите. Оттам признават, че това е само 10% от реалния им брой, тъй като лекарите често отказвали да съобщават за пострадали.
Различните негативни ефекти всъщност прескачат половин милион, твърдят
от Националния информационен център за ваксините в САЩ.

3. През 1977г. д-р Джонас Солк, създател на първата ваксина против
полиомиелит, свидетелства пред други учени, че масовата ваксинация е виновна
за над 50 % от детския паралич в Щатите след 1961г.
Неговите думи са отразени в научното списание " Сайънс " от4 април 77г.

4. По данни на британския Център за наблюдение на масовите болести между
1970 и 1990г. от коклюш се разболяват над 200000 напълно имунизирани деца.
През 1991г. британското списание " Лансет " публикува данни за епидемията от
полиомиелит в Оман между 1988 и 1989г. Разболяват се хиляди ваксинирани деца.
В регионите с най-слаби имунизационни кампании болните са най-малко.

5. На 12 януари 1980г. " Лансет "описва как 260000 души в Индия са развили туберкулоза
след като са били ваксинирани.
 

# 803
  • Мнения: 4 414
В-к "168 часа" 20-26.11.2009г, стр.39

Стига бе! Не мога да повярвам!

# 804
  • Мнения: 38
Сори за липсата на естетика, но малкият ми "помагаше" в писането Laughing

# 805
  • Мнения: 38
agneshka, това са само извадки,  към основната статия за заразени ваксини в САЩ
с маймунски вирус SV40, който води до мозъчен, белодробен и костен рак,
лимфоми, бъбречни болести и патологични изменения.
Ще я пусна и нея, но като ми остане повече време.

# 806
  • Мнения: 85
Благодаря за отговорите, аз не мога да си намеря картона и също съм набор 77 значи нямам за рубеола ще пусна изследването да видя какво ще излезе. Simple Smile

# 807
  • Мнения: 22 434
той д-р Бърди, макар че за мен не може да се нарече лекар, човек, който не е предоставил никакви доказателства за това, редовно си даав мнението наедро, наедро.
И аз мога да седна да отговарям на въпроси по дадена тема, като се информирам от тук, от там....и да казвам само "да, сложете ваксината, никакъв проблем няма".
Лично аз, ако имах дете с каквото и да било заболяване, никога не бих тръгнала да слагам ваксини. Колкото и да ме убеждават кое има и кое няма връзка с ваксинирането. Макар че за лекарското съсловие, нищо и никога няма връзка с ваксинирането.

# 808
  • Мнения: 4 753
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт