Ваксини и Ваксинационни Програми 2

  • 241 003
  • 2 442
  •   1
Отговори
# 2 400
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
Здравей те д-р Birdie,искам да се допитам за съвет.Дъщеря ми е на 1г до сега са и бити всички задължителни ваксини,като вместо безплатните ДТК и полио сложих ме Пентаксим 3 дози.По съвет на педито ще сложим и Хеп.А и Преванар или Синфлорикс(повече съм склонна към Синфлориха).Моля дайте лично мнение има ли още нещо,което е добре да се сложи,извън задължителните.Благодаря Ви.
Противо-менингитната тип С е добре също да поставите.
Може да ползвате Превенар.
Благодаря ви докторе,имам още един въпрос.А коя ваксина ще препоръчате за Противо-менингитна тип С в България,защото аз знам че тука има комбинирана А+С само за С не съм чувала.Ще съм ви много признателна.
Комбинираната А+С не е детска ваксина.
Има само тип С ваксина (Нейс-Вак С, например).
Ако не се търгува в Бг- добре, нямаме избор.
Благодаря Ви за бързия отговор.За сега в БГ я няма,но от догодина очаква ме да я пуснат на пазара.Така че ще почака ме за нея.А просто информативно каква и е цената при вас.

# 2 401
  • Мнения: 1 984
вероятно е безплатна.

# 2 402
  • Мнения: 146
Здравейте д-р Birdie,взех решение че ще поставя ваксина Превенар на дъщеря ми,но сега съм пред друга дилема.Искам да я ваксинирам и срещу хепатит А.Молбата ми към вас е да ми дадете съвет коя ваксина първо да се постави и на какъв интервал от време да я сложат.Правят ли се някакви изследвания преди поставянето на ваксината за хепатит А и коя ваксина ще ми препоръчате avaxim80u или хепасист?Благодаря Ви предварително за отделеното време!

# 2 403
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 311
Здравей те,някой може ли да ми каже,защо след като синфлорикс е най-новата ваксина на пазара и е с три щама повече е по евтина от превенара.Интересувах се в аптеките и излиза че разликата е около 10лв,а също се разрових и видях,че в Турция синфлорикса струва от 88ТЛ(което е около 90лв)до 100ТЛ а превенара е от 110ТЛ до 140.

# 2 404
  • Мнения: 8 585
Здравейте д-р Birdie,взех решение че ще поставя ваксина Превенар на дъщеря ми,но сега съм пред друга дилема.Искам да я ваксинирам и срещу хепатит А.Молбата ми към вас е да ми дадете съвет коя ваксина първо да се постави и на какъв интервал от време да я сложат.Правят ли се някакви изследвания преди поставянето на ваксината за хепатит А и коя ваксина ще ми препоръчате avaxim80u или хепасист?Благодаря Ви предварително за отделеното време!
Няма повод за дилеми.
Няма значение коя от двете ще поставите първа.

За Хеп А- Хаврикс 720 Е.

# 2 405
  • Мнения: 153
Д-р Birdie,
Детето ми е с диагноза синдром на Аспергер. На 6 навършени години е и трябва да му се прави реваксинация с Тетраксим. Може ли ваксината да повлияе по някакъв начин на състоянието му? Предвид свинския грип и въобще сезона, опасно ли е да му я сложа сега?

# 2 406
  • Мнения: 8 585
Д-р Birdie,
Детето ми е с диагноза синдром на Аспергер. На 6 навършени години е и трябва да му се прави реваксинация с Тетраксим. Може ли ваксината да повлияе по някакъв начин на състоянието му? Предвид свинския грип и въобще сезона, опасно ли е да му я сложа сега?

Може да му направите ваксината.
Няма връзка със състоянието.

# 2 407
  • Мнения: 22 463
Д-р Birdie,
Детето ми е с диагноза синдром на Аспергер. На 6 навършени години е и трябва да му се прави реваксинация с Тетраксим. Може ли ваксината да повлияе по някакъв начин на състоянието му? Предвид свинския грип и въобще сезона, опасно ли е да му я сложа сега?

Може да му направите ваксината.
Няма връзка със състоянието.

А аз да попитам, Вие как така през Интернет преценихте кое има връзка със състоянието на детето и кое не?
И как така с лека ръка давате съвет за ваксиниране на дете със заболяване?

# 2 408
  • Мнения: 8 585
Д-р Birdie,
Детето ми е с диагноза синдром на Аспергер. На 6 навършени години е и трябва да му се прави реваксинация с Тетраксим. Може ли ваксината да повлияе по някакъв начин на състоянието му? Предвид свинския грип и въобще сезона, опасно ли е да му я сложа сега?

Може да му направите ваксината.
Няма връзка със състоянието.

А аз да попитам, Вие как така през Интернет преценихте кое има връзка със състоянието на детето и кое не?
И как така с лека ръка давате съвет за ваксиниране на дете със заболяване?

Заболяването, за което пише запитващата ме майка, няма нищо общо с ваксинациите, нито конкретно то е противопоказание за ваксинация.

# 2 409
  • Мнения: 1 298
И аз имам въпрос.

В Холандия решиха освен рисковите групи, да се ваксинират и здрави деца ( от 6месеца до 4 години) срещу свински грип.
Първата вълна мина и аз не заведох детето си. Но сега се колебая дали все пак да не я ваксинирам.
Ваксината е Pandemrix за децата. Имате ли някакво инфо за нея? И какво бихте ме посъветвали?

Само да добавя, че рисковите групи ги ваксинират с Focetria. Има ли някаква разлика между двете?
Или просто са от различни производители...

# 2 410
  • Мнения: 4
Добър вечер, четох четох и главата бе заболя от четене, много за, много против и всеки взима решение за него си, щото както вече знаем всяка майка знае кое е най добро за детето и. И аз сега съм на такава дилема и събирам инфо, за да взема правилно решение.
           Д-р Birdie дърщеря ми е родена в Испания, съответно БЦЖ не и е правена, сега сме в БГ и не не знаем дали ще се върнем отново в Испания. Как мислите вие трябва ли да и направя БЦЖ, тя след една седмица ще направи годинка, и може ли на тази възраст да се направи, макър че четох някъде че става. И за морбилите,паротит, и рубеола  няма да е лошо да ми разкажете нещо. Благодаря

# 2 411
  • Мнения: 8 585
И аз имам въпрос.

В Холандия решиха освен рисковите групи, да се ваксинират и здрави деца ( от 6месеца до 4 години) срещу свински грип.
Първата вълна мина и аз не заведох детето си. Но сега се колебая дали все пак да не я ваксинирам.
Ваксината е Pandemrix за децата. Имате ли някакво инфо за нея? И какво бихте ме посъветвали?

Само да добавя, че рисковите групи ги ваксинират с Focetria. Има ли някаква разлика между двете?
Или просто са от различни производители...
Focetria е на Novartis. И двете са сигурни ваксини.
Ако всички в обкръжението на детето сте се ваксинирали и детето не посещава детска градина, може да се помисли дали да ваксинирате в тази малка възраст. Аз съм малко предпазлив за ваксинация под годинка.

# 2 412
  • Мнения: 8 585
Добър вечер, четох четох и главата бе заболя от четене, много за, много против и всеки взима решение за него си, щото както вече знаем всяка майка знае кое е най добро за детето и. И аз сега съм на такава дилема и събирам инфо, за да взема правилно решение.
           Д-р Birdie дърщеря ми е родена в Испания, съответно БЦЖ не и е правена, сега сме в БГ и не не знаем дали ще се върнем отново в Испания. Как мислите вие трябва ли да и направя БЦЖ, тя след една седмица ще направи годинка, и може ли на тази възраст да се направи, макър че четох някъде че става. И за морбилите,паротит, и рубеола  няма да е лошо да ми разкажете нещо. Благодаря
Редица Европейски страни НЕ ползват вече БЦЖ.
Добре е да я направите обаче - аз вярвам в тази ваксина, и смятам че е нужна в страни, където заболеваемостта от БЦЖ е висока. А Бг е такава страна.

# 2 413
  • Мнения: 1 984
И аз имам въпрос.

В Холандия решиха освен рисковите групи, да се ваксинират и здрави деца ( от 6месеца до 4 години) срещу свински грип.
Първата вълна мина и аз не заведох детето си. Но сега се колебая дали все пак да не я ваксинирам.
Ваксината е Pandemrix за децата. Имате ли някакво инфо за нея? И какво бихте ме посъветвали?

Само да добавя, че рисковите групи ги ваксинират с Focetria. Има ли някаква разлика между двете?
Или просто са от различни производители...
Focetria е на Novartis. И двете са сигурни ваксини.
Ако всички в обкръжението на детето сте се ваксинирали и детето не посещава детска градина, може да се помисли дали да ваксинирате в тази малка възраст. Аз съм малко предпазлив за ваксинация под годинка.
Бърди, при вас 2 дози ли слагате при малките деца?

# 2 414
  • Мнения: 8 585
Д-р Birdie,
Детето ми е с диагноза синдром на Аспергер. На 6 навършени години е и трябва да му се прави реваксинация с Тетраксим. Може ли ваксината да повлияе по някакъв начин на състоянието му? Предвид свинския грип и въобще сезона, опасно ли е да му я сложа сега?

При деца с разстройство от аутистичния спектър всеки отделен случай се разглежда от комисия.
Помолете ЛЛ да ви подготви документите, той знае какво е нужно.

Няма такива неща. Нито са нужни.
Ваксините нямат нищо общо с посочените видове заболявания.
Не са нужни никакви "комисии"... (каква дума само).

Не знам как процедирате в Гърция, но тук деца с аутистични заболявания минават на комисия.
Тя преценява доколко и коя ваксина да се слага.
Не вие.
Тъй като в НИКОЯ цивилизована държава Аспергер С-м НЕ е противопоказание за ваксинация, изводите са:

* Цивилизована държава ли е Бг?
* Ако да, значи може да направите спокойно ваксината Тетраксим при дете с Аспергер Синдром.

Ако смятате че Бг НЕ е цивилизована държава- сигурно има "комисии", които се борят с този въпрос.

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 18:21 от Birdie

Общи условия

Активация на акаунт