Ваксини - Дискусия за вредата от тях (5)

  • 38 392
  • 808
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 4 392
Може би дебитомери (млекомери), а в последствие върху кърменето ще се плаща акциз.
Joy

# 781
  • Мнения: 9
Ели Мели, възможно е да сте имали проблеми, тъй като тогава все още имаше лекари в училищата.
Сега отдавна ги няма и реално детето го приемат само с картон и имунизационен паспорт. Няма директорката да тръгне да гони някого, защото нямал определен брой ваксини.

Така е, времената се менят. Нали точно това е идеята!

Когато голямата ми дъщеря беше в началното училище някъде, родителите сами гласуваха да има лекар в училището, че и пари давахме. Думата "хомеопатия" не беше просто ерес, беше напълно неизвестна! Когато казах, че не искам лекар и специално отидох да кажа, че каквото и да се случи, не желая да дават лекарства на детето ми, а да ми се обадят, леле! Гледаха ме все едно съм циганка някаква, на която трябва да й се отнеме детето!

И никога няма да забравя изражението на лицето на детето на приятелката ми, което лично директорката на детската градина свали от рейса /заминаваха на морски лагер/, защото нямаше поставена полиомиелитна ваксина.

Не че няма пътища за скатаване, не че обстоятелствата не се променят!
Просто след толкова години партизанска война с лекарите ми се ще да се преборим да имаме право да избираме, а не да се крием.

Пък и да не забравяме, че първите ваксини се поставят още в родилния дом - ако знаете случай за някое спасило се от тях бебе, моля разкажете ми го, че да ми стане драго.

Пък да не говорим, че и антибиотици им хакат на новородените... ей така, профилактично. Ма това е друга тема.

# 782
  • Стара Загора
  • Мнения: 54
В предвид това,4е живака е нервотоксин-да.После обаче идва и тоталното объркване на нервната система и последвалите грешни команди във функционирането на целия организъм.

Ох, ужас! Close Направо се побърквам от вина, че чак сега се сетих да попрочета малко за ваксините преди да си ваксинирам детето. Аз съм една от патките, които си ваксинират децата с прословутия Пентаксим. След втория прием преди няколко дена се случи точно това - плака и пищя около 2 часа неутешимо.  Cry Плаках с него, но какво от това, боля го и сега само се моля да няма повече реакции.
Питах педиатъра защо плаче, отговора беше, че е нормално!?! И аз се питам, че какво нормално има да се дере така детето след ваксина? Боляло го било мястото на ваксинация.
Сега като чета това с живака и ми се изправят косите. Какво всъщност значи това? Ще има ли последствия за детето ми? Сега организма му не функционира както трябва ли? Извинявам се ако задавам глупави въпроси, но съм много притеснена, защото той от известно време спи доста неспокойно и понякога плаче на сън дори пищи и все си мисля, че нещо го боли, а и като е буден не  е много спокоен. Също ми направи впечатление, че напоследък често ми пуска гърдата като суче. Не знам дали има връзка, но все търся такава. А това беше втората порция пентаксим.
Има ли нещо, което бих могла да направя вече пред свършен факт? Някакво изследване или знам ли....?

# 783
  • Мнения: 3 098
Както се изрази лекарката от у4илището ми за бременни"Тази година е модерно кърменето,така 4е длъжна съм да ви покажа какво ще ви е нужно да си купите".
Сега научих, че трябва да си купувам нещо. Досега кърмех необорудвана: breastfeeding .
Какво наистина ви е препоръчала да си закупите? Може би дебитомери (млекомери), а в последствие върху кърменето ще се плаща акциз.
Неее. Joy
Имаше предвид жената помпа за изцеждане,сутиени за кърмене,дискове против цапане на дрехите.Тъй като май4инството тук е 16 седмици,за тези които се връщат на работа препоръ4а едни приспособления,с които кърмата се прибира в камерата,за да може после някой да нахрани бебето с мляко.
Отделно другите истории за хигиена.

# 784
  • Мнения: 1 178

Пък да не говорим, че и антибиотици им хакат на новородените... ей така, профилактично. Ма това е друга тема.

Мммдааа... Tired Малкият ми син беше 5 дни на Ампицилин, защото се опасяваха от инфекция, че бил глътнал околоплодни води  Rolling Eyes , но това не им попречи да му сложат веднагически и двете ваксини.  ooooh!

# 785
  • Мнения: 265
В предвид това,4е живака е нервотоксин-да.После обаче идва и тоталното объркване на нервната система и последвалите грешни команди във функционирането на целия организъм.

Ох, ужас! Close Направо се побърквам от вина, че чак сега се сетих да попрочета малко за ваксините преди да си ваксинирам детето. Аз съм една от патките, които си ваксинират децата с прословутия Пентаксим. След втория прием преди няколко дена се случи точно това - плака и пищя около 2 часа неутешимо.  Cry Плаках с него, но какво от това, боля го и сега само се моля да няма повече реакции.
Питах педиатъра защо плаче, отговора беше, че е нормално!?! И аз се питам, че какво нормално има да се дере така детето след ваксина? Боляло го било мястото на ваксинация.
Сега като чета това с живака и ми се изправят косите. Какво всъщност значи това? Ще има ли последствия за детето ми? Сега организма му не функционира както трябва ли? Извинявам се ако задавам глупави въпроси, но съм много притеснена, защото той от известно време спи доста неспокойно и понякога плаче на сън дори пищи и все си мисля, че нещо го боли, а и като е буден не  е много спокоен. Също ми направи впечатление, че напоследък често ми пуска гърдата като суче. Не знам дали има връзка, но все търся такава. А това беше втората порция пентаксим.
Има ли нещо, което бих могла да направя вече пред свършен факт? Някакво изследване или знам ли....?
Моля те спри веднага да се притесняваш защото истината ще те измъчва ,ще се притесняваш за детето а това много ще влуши нещата,не забравяй че пренасяш това и на детето.Ако си внушаваш че детето е болно ,то и да не е ти зорлям с мисълта си ще го разболееш.Ами станалото станало,ако може джипито да пише че слага ваксини а всъщност да не ги прави ще е добре,ако не ЗДраве да е,имай в предвид че почти всички се ваксинират но уложнения при всички няма.Май си патят тези бебета които са си по-слаби или генно обременени.Продължи да си кърмиш детето за да можеш да намалиш вредана от ваксината.Аз лично и двете си деца не съм кърмила много и за това особенно с второто няблягах на едни изчистващи продукти,правя го с цел да намаля вредата нанесена от тези боклуци които слагат във ваксините.

# 786
  • Мнения: 265

Пък да не говорим, че и антибиотици им хакат на новородените... ей така, профилактично. Ма това е друга тема.

Мммдааа... Tired Малкият ми син беше 5 дни на Ампицилин, защото се опасяваха от инфекция, че бил глътнал околоплодни води  Rolling Eyes , но това не им попречи да му сложат веднагически и двете ваксини.  ooooh!
Голяма глупост са направили,и уж са лекари,а после обвиняват хората защо са се самолекували,ами то напрамо ме е страх да се разболея  защото ''не знам на какъв доктор ще попадна''.Сякаш целят да го съсипят тотално за да станем цял живот зависими от различни синтетични лекарства.Всеки знае че на болно дете ваксините се отлагат,аз така заради настинка на малката ми дъщеря вече седмици отлагам Хепатитната ваксина,не само защото е болна ами май по-скоро ми се иска направо ад я забравят да я сложат някога.

# 787
  • Стара Загора
  • Мнения: 54
В предвид това,4е живака е нервотоксин-да.После обаче идва и тоталното объркване на нервната система и последвалите грешни команди във функционирането на целия организъм.

Ох, ужас! Close Направо се побърквам от вина, че чак сега се сетих да попрочета малко за ваксините преди да си ваксинирам детето. Аз съм една от патките, които си ваксинират децата с прословутия Пентаксим. След втория прием преди няколко дена се случи точно това - плака и пищя около 2 часа неутешимо.  Cry Плаках с него, но какво от това, боля го и сега само се моля да няма повече реакции.
Питах педиатъра защо плаче, отговора беше, че е нормално!?! И аз се питам, че какво нормално има да се дере така детето след ваксина? Боляло го било мястото на ваксинация.
Сега като чета това с живака и ми се изправят косите. Какво всъщност значи това? Ще има ли последствия за детето ми? Сега организма му не функционира както трябва ли? Извинявам се ако задавам глупави въпроси, но съм много притеснена, защото той от известно време спи доста неспокойно и понякога плаче на сън дори пищи и все си мисля, че нещо го боли, а и като е буден не  е много спокоен. Също ми направи впечатление, че напоследък често ми пуска гърдата като суче. Не знам дали има връзка, но все търся такава. А това беше втората порция пентаксим.
Има ли нещо, което бих могла да направя вече пред свършен факт? Някакво изследване или знам ли....?
Моля те спри веднага да се притесняваш защото истината ще те измъчва ,ще се притесняваш за детето а това много ще влуши нещата,не забравяй че пренасяш това и на детето.Ако си внушаваш че детето е болно ,то и да не е ти зорлям с мисълта си ще го разболееш.Ами станалото станало,ако може джипито да пише че слага ваксини а всъщност да не ги прави ще е добре,ако не ЗДраве да е,имай в предвид че почти всички се ваксинират но уложнения при всички няма.Май си патят тези бебета които са си по-слаби или генно обременени.Продължи да си кърмиш детето за да можеш да намалиш вредана от ваксината.Аз лично и двете си деца не съм кърмила много и за това особенно с второто няблягах на едни изчистващи продукти,правя го с цел да намаля вредата нанесена от тези боклуци които слагат във ваксините.
Знам, права си Жанетка, но като плаче и аз нищо не мога да направя и се побърквам. Поне ако се знае причината поради, която плаче може да се излекува или да се пробва поне дори с алтернативна медицина, знам ли.  Препоръчаха ми хомеопатия, но не знам дали помагат в подобни случаи без да има някаква явна причина за дадено неразположение.
Дано да отмине бързо. Praynig
По принцип съм чела, че и други бебенца плачат насън или се събуждат с плач и явно не нещо ненормално, но при нас и заспиването е трудно и често е с плач, но сякаш е нещо повече от раздразнение. Дано само да си въобразявам.

# 788
  • Мнения: 3 484
Момичета, я ми пишете бързо защо толкова се шуми в Сливен за епидемия от морбили , в нашата отчетна са полудели.....
Къде е истината?

Исках да им пиша и за живака, но никъде в листовките за пациента не го пише.....

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 20:10 от Мечка Малинарка

# 789
  • Мнения: 3 869
Пише за живака, Мечка, но го наричат "тимерозал" примерно, да не е съвсем очевидно какво е...
Поне виждаш, че със и без ваксини, болести винаги има...

# 790
  • Мнения: 9



Препоръчаха ми хомеопатия, но не знам дали помагат в подобни случаи без да има някаква явна причина за дадено неразположение.

Аз лично на два пъти съм имала рязко изявена реакция от ваксина,  случаят с ДТК го описах, тогава именно потенцираната ваксина помогна, това е хомеопатично лекарство.
Орицателната реакция се изразяваше в рев, адска нервност, дотогава спокойното ми дете заспиваше само, докато я кърмя, отлепях ли я от себе си се събуждаше и пищеше... и почнаха алергиите... за пиниз я заведох на алерголог, попита ме давам ли й свинско /тя беше само на кърма!!! /, тримесечно бебе и свинско?!?! Изписа някакви джаджи и добави: Е, ще се виждаме! Тоест, те не вярват, че нещо би могло да помогне...
Е, да, ама не се виждахме. След няколко приема на потенцираната ДТК нещата отшумяха...
Де да го знаех това и с голямата, колко години на мъки щях да си спестя...

Да не изпадам в подробности, с голямата пък имах подобен случай с тетанус ваксината, имаше мигновена отрицателна реакция и почти мигновена положителна след приема на хомеопатичното лекарство.

Така че аз лично бих ти препоръчала да опиташ, най - малкото би могла да се консултираш по въпроса, мисля че в някоя от темите с въпроси към хомеопати биха могли да ти помогнат.

# 791
  • Стара Загора
  • Мнения: 54
Ели Мели, много ти благодаря за отговора. Малко ме поуспокои. Още утре ще потърся и ще се свържа с хомеопат.

# 792
  • Мнения: 1 178
Момичета, я ми пишете бързо защо толкова се шуми в Сливен за епидемия от морбили , в нашата отчетна са полудели.....
Къде е истината?

Исках да им пиша и за живака, но никъде в листовките за пациента не го пише.....

В новините на БТВ от 22.30 ще има репортаж:
"Защо въпреки имунизациите, децата боледуват от морбили."
 Ще гледам какво ще измислят- партидата ли е некачествена или...?  Peace

# 793
  • Мнения: 85
Здравейте,
рядко пиша в темата ако не никак Embarassed, искам да ви питам знаете  ли от коя година се въвежда мпр ваксината? Питам, тъй като искам да си направя тест за антитела на рубеола макар че не съм ваксинирана и не съм преболедувала не мога да си намеря картона , а и на дъщеричката ми няма да слагам.
самоцитирам се, ако някой знае кога е въведена в бг ваксината мпр. Една позната ми каза, че до 80 - та год. имало само против морбили.

# 794
  • София
  • Мнения: 1 715
Ще гледам какво ще измислят- партидата ли е некачествена или...?  Peace
Неее Whistling Ваксината не дава 100% резултати, а и децата били 9-10-годишни и защитата при тях вече е отслабена Joy
Във ваксините е истината все пак Whistling
Това казаха Sick

Общи условия

Активация на акаунт