Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 714
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 22 867
Привет сръчни мами bouquet Думи нямам за красотите, които видях - невероятни са  newsm10 ! Прегледах всички теми с питките и не можах да се сдържа - вдъхновихте ме и аз да направя нещо. Това са моите първи опити в правенето на питки.  Embarassed

emi03, ти с тия първи питки направо в майсторския клас скачаш! Много са красиви!  chef  bouquet

# 706
  • Мнения: 58
Благодаря за милите думи labrex  Simple Smile. Огромно старание положих и доста ви четох докато стигна до този резултат. Определено момичетата във форума много ми помогнахте.  bouquet

# 707
  • Мнения: 1 283

Хайде и аз с нещо като сърце, нещо като рози черни и бели..............нещо като след дъжд качулка. Трябваше за вчера да е! Grinning



Оххх, винаги ме разсмиваш с твоите постове  Joy Нали те боляха сливиците, нищо ти няма и ти като Венетта, колкото ви е по-лошо, толкова по-хубави неща творите.
Еми 03, много добре си се справила и браво за усилието да прочетеш темите във форума, това е достатъчно да се научиш, бъди сигурна.
Нолита, браво на теб, така се радвам на всичко, което е приготвено от тесто и с любов   bouquet

# 708
  • Мнения: 702
Ето и моята питка от тази вечер,

не може да се сравнява с вашите творения,но аз съм много доволна от резултата,правих я по рецепта на Max-mama,и във в къщи много се хареса на всички,имам само един въпрос,виждам,че вашите питки стават много високи,това свързано ли е с тавата,в какви тави печете,ако си купя по дълбока тава,значи ли,че питките ще стават по бухнали?

# 709
  • Мнения: 22 867

mama galka23 , много хубава ти е станала питката!  bouquet Аз пека в долната част на старите (ако ги знаеш) електрически тенджери и в тях ми стават наистина високи питките. А за по-бухнали си зависи от тестото, втасването, печенето. И от високата тава може да извадиш някоя плескуда, като не я направиш както трябва.

# 710
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Момичета много красиви тези сърца  bouquet Темата е за питки,но да покажа аз един козунак от днес.За пръв път ми е и не бях сигурна дали ще се получи,но той взе че стана чуден на вкус.Изглежда малко като изгорял,но всъщност нарочно е по-препечен,че така го обичаме в къщи. Simple Smile


Плънката е от какао,захар и портокалови корички.Та да попитам тези,които месят козунаци какво трябва да е вече омесеното козуначено тесто.Моето беше не само меко,но направо рядко...т.е. не стои на топка(както тестото за питка),а се разлива.Аз едно обяснение дадох  ooooh! но надявам се сте ме разбрали.Така ли трябва да е тестото или нещо съм объркала?Всъщност отначало беше добре тестото,но след като го доомесих с мазнина и се промени.Съвсем скоро мисля да опитам още веднъж,че да съм напълно подготвена за великден  Simple Smile Извинявайте ако спамя с тези въпроси за козунак,но и още нещо-жълтия цвят само от яйцата ли зависи или има нещо което може да се добави,за да е жълт като някой от купените?

# 711
  • Мнения: 1 394
Козунака ти е станал чудесен!  Hug..Тестото за козунаци трябва да е нито много меко,нито твърдо...средна работа....но чак да се разлива... Rolling Eyes newsm78...не съм имала такъв случай.Стегнато и меко-такова трябва да е тестото.Предполагам,че и твоето е било такова,просто си дала неточно обяснение за "разливането"...Искаш да кажеш,че е тръгнал настрани да втасва,така ли?Ама пък като гледам крайният резултат-баш добре си ти е било тестото!Бомба!  Peace  bouquet

# 712
  • Мнения: 7 420
   me4ta22,на мен много ми харесва твоя козунак!Личи си ,че е страшно сполучлив! Hug
   Ще споделиш ли и рецептата? Simple Smile

# 713
  • Мнения: X
Отдавна не съм влизала...умишлено!    Mr. Green
Като вляза тук...и след 5 минути хуквам към кухнята...

Страхотни питки и козунаки виждам!И нови попълнения...
Хубаво е ,че все повече хора залагат на домашен хляб и питки,вместо на фабричните боклуци,които продават...

mama galka23 , възможно е и да не ти бухне достатъчно,ако тестото е малко за размера на тавата.
Тогава питката се разлива встрани, а не нагоре.
Например за тесто от около 500-600 гр брашно е достатъчна тава с диаметър 25-26 см,за да стане висока.



# 714
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Мечта,след като прибавиш мазнината може да прибавиш още мъничко брашно,колкото да стегне тестото.Но,и така козунакът ти е сполучлив,много добре изглежда.
Мама Галка,количеството на това тесто пека в тава с диаметър 26 см и висока 10-11 см,идеално се получава,изпълва цялата тава.

# 715
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Благодаря ви момичета за съветите.  bouquet Не се изразих правилно за тестото.....имах впредвид точно,че не беше стегнато,втаса настрани,но и преди да втаса топката тесто не стоеше стегната,а се тръгваше на страни.Ако следващия път е отново така след мазнината ще доомеся с още малко брашно.И аз съм доволна от крайния резултат беше много вкусен и го изядохме още топъл.Рецептата е от козуначената тема,но не съм си записала на кого. Embarassed Аз направих половин доза тесто.Ето я:
1кг.брашно
1 щипка сол
6 яйца
300гр.захар
250гр.топло мляко
250гр.мазнина/1:1 мас и олио/
1 прясна мая
настъргана лимонова кора

# 716
  • Мнения: X
Е,някой ще се обзаложи ли какво става в кухнята ми в момента?     Mr. Green

знаех си аз,че не трябва да ви посещавам...   

# 717
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Питка сърце? А може би козунак.... newsm78

# 718
  • Мнения: 22 867
Питка сърце? А може би козунак.... newsm78

А може би и двете в комплекС newsm78 newsm78 newsm78 Grinning

# 719
  • Мнения: X
Абе,омесих едно тесто по рецепта ,която Мама Цоци беше пускала...а пък оформянето ...като втаса,ще викам музата на помощ!

Общи условия

Активация на акаунт