Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 714
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 387
Ето моята питка от рождения ми ден. След последната постна питка, която правих, тази е направо божествена!

# 721
  • Мнения: 151
Здравейте момичета.Големи красоти сте сътворили пак.Страхотни сте.Искам да ми дадете съвет че ще правя Коледна пита но за конкурс в училището на дъщеря ми и нали се сещате трябва да е нещо характерно .Но незнам как точно да я оформя.На мен лечно не ми харесват питите които са оформени като гледко тесто и отгоре някакви мотиви и фигури но май трябва да  е нещо подобно .Моля ви кажете ми как да я оформя.

# 722
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, страхотни са ви питките  newsm10 . Аз също много обичам да майсторя питки за семейството си, но нямам навика да ги снимам и публикувам.  Ето последната ми питка, не е нещо особено като оформление, но пък е много мекичка и вкусна.


# 723
  • Мнения: 166
emi03  ,питките ти изглеждат невероятно!Изобщо не личи,че са ти първи опити!
mama galka23 и  tonykp   вашите питки също изглеждат много добре,а съм сигурна,че са и вкусни!
me4ta22 ,козунакът ти изглежда много вкусен!И аз го обичам с по-препечена коричка Heart Eyes
Margafuci ,много е красива питката ти!Любопитно ми е как си я плела.Дали може да ми обясниш?

Аз съм нещо болна и хич не ми се меси,ама си харесах питка"Роза" на Butterfly и ще видим...

# 724
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Margafuci и аз искам да споделиш как се оформя тази пита?Много ми хареса   bouquet

# 725
  • Мнения: 58
nolita, много ти благодаря за хубавите думи. Вярвам, че всеки, който чете тези теми може да постигне такъв резултат още от първия път. Всичко тук е толкова изчерпателно - истинска енциклопедия! Браво момичета!  smile3501

# 726
  • Мнения: 151
Вижте като се чудих какво измислих за конкурса за Коледа но пак приемам предложения.    
Тези пилета нещо не станха ама ще видим другия път.

# 727
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Вижте като се чудих какво измислих за конкурса за Коледа но пак приемам предложения.    
Тези пилета нещо не станха ама ще видим другия път.


Питката-сърце на Мамето е разкошна и,мисля,не е толкова сложна.

# 728
  • Мнения: 7 420
Благодаря ви момичета за съветите.  bouquet Не се изразих правилно за тестото.....имах впредвид точно,че не беше стегнато,втаса настрани,но и преди да втаса топката тесто не стоеше стегната,а се тръгваше на страни.Ако следващия път е отново така след мазнината ще доомеся с още малко брашно.И аз съм доволна от крайния резултат беше много вкусен и го изядохме още топъл.Рецептата е от козуначената тема,но не съм си записала на кого. Embarassed Аз направих половин доза тесто.Ето я:
1кг.брашно
1 щипка сол
6 яйца
300гр.захар
250гр.топло мляко
250гр.мазнина/1:1 мас и олио/
1 прясна мая
настъргана лимонова кора

   Благодаря ти!
   Да не е на Джемма тази рецепта? Simple Smile

# 729
  • Мнения: 7 420
gerber4e,страхотна красота си сътворила! Hug

# 730
  • Мнения: 11 607
Над какво се потих аз днес:

Хлебчета

Козунак - Преди и След - малко ги поизгорих отгоре Embarassed Embarassed Embarassedуж и фолио сложих.....

# 731
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Над какво се потих аз днес:

Хлебчета

Козунак - Преди и След - малко ги поизгорих отгоре Embarassed Embarassed Embarassedуж и фолио сложих.....

Маме,много вкусотии творят ръцете ти,много.  bouquet Hug
Чудя се,от къде намираш сили за всичко?

# 732
  • София
  • Мнения: 7 920
Над какво се потих аз днес:

Хлебчета

Козунак - Преди и След - малко ги поизгорих отгоре Embarassed Embarassed Embarassedуж и фолио сложих.....

Аааааа ти ги дай насам пък ние ги ядем и препечени.

# 733
  • Мнения: 702
Момичета благодаря ви за отговорите,то се знае ще си купувам нова тава Grinning,макар и да не е постна съм решила да направя питката за бъдни вечер!
Питките на всички са страхотни,козунаците също изглеждат много апетитни!

# 734
  • София
  • Мнения: 387
Ами питката е по рецепта на усуканата пита на Танита, но аз я направих солена и съм я разрязала  на повече от 12 парчета, но тя беше и доста по-голяма! Много е лесно и красиво се получава!

Общи условия

Активация на акаунт