Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 741
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11 607
Доди, благодаря ти много за обясненията  bouquet........

Ето и отчета ми за днес:

Преди печене и Готово сърце

Хамбургерите на Лабрекс

# 691
  • Мнения: 22 867
Доди, благодаря ти много за обясненията  bouquet........

Ето и отчета ми за днес:

Преди печене и Готово сърце

Хамбургерите на Лабрекс

Маме, страхотно сърчице! И хамбургерите и те.  bouquet То аз пък на днешния ден се сгодявах, ама днес съм толкова болна с едни скапани сливици, че не ми се гледа, та не питки сърчица да въртя. Cry

# 692
  • Мнения: 1 283
Маме Цоцоланче, как имА нерви да ги точиш, пък после да ги навиваш тези розички и то в твойто бременно положение  Grinning Ааа, трябва много да те е слушал мъжа ти, за да му въртиш тия сърца и розички  Wink пък и сарми - тц ..тц. Затова пък е станала .......един път, нямам думи, страхотна е....... а рецептата. Знам ще кажеш на око, ама я казвай бързо   bouquet

# 693
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Маме,разкош,разкош,нямам думи.  bouquet

# 694
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Маме супер са и питката и хамбургерите.

От мен ръжена питка и ръжен хляб. Трябваше да се три хлебчета (чесново, с доматено пюре и с чубрица), но се сляха в едно.

# 695
  • Мнения: 1 394
Маме,чудесно си се справила!Аплодисменти от мен!  smile3501 smile3501 smile3501
Вени,ах Вени...направо ме побъркваш   с твойте красоти! Hug   bouquet

# 696
  • Варна
  • Мнения: 939
Маме страхотно си го докарала сърцето - личи си, че обич голяма към мъжо ти има в добруджанската ти душа  Wink Пък за рибката не се кахари ами като си идваш насам се обади аз да я направя и теб да почерпя, ама като гледам тъй с тоз тумбак едва ли ще да е скоро идването ти  Laughing
Лабрекс честита годишнина и още много дълги години страхотен семеен живот   bouquet и бързо оздравяване разбира се  Hug
Всички сте се справили пак страхотно момичета   bouquet

# 697
  • Мнения: 11 607
Сърдечно благодаря за топлите думи, момичета!

Ааа, трябва много да те е слушал мъжа ти, за да му въртиш тия сърца и розички  Wink пък и сарми - тц ..тц.

Пепи, специално вчера моя мъж хич тищо не заслужаваше......Питката се роди в главата ми сутринта, когато все още го обичах.......Следобед ме ядоса много лошо и до тази сутрин не го обичах........Ако питаш мен - вчера питката трябваше да е във форма на точилка, ама айде от мен да мине, нея трябваше да я завъртя по предназначение, а не розите и сърмите.......

А иначе за рецептата.......

Признавам си - пак е на око.....Но ето какво открих от рецептата на Лабрекс за хамбургерите. Че много добре ми се получава тестото като смеся прясно мляко и вода. Значи - правила съм питки с кисело мляко, с прясно и кисело мляко, само с прясно мляко.....Но някак си май открих моя вкус при прясното мляко и вода. Та.....Както се подразбира - една част отиде за питката, другата за хамбургерите. Затова количеството е по-голямо.......Общо взето отидоха:

4 яйца
около 500-600мл. прясно мляко
около 200мл. вода
около 100гр. краве масло(разтопено) + 3 с.л. олио
по 1 с.л. сол и захар
1 кубче мая

За намазване - яйце + прясно мляко+олио

Принципа ми е на около 1 л. течност - 1 кубче мая - тази пропорция само гоня.

Предупреждавам,че от така замесеното тесто направих питка и хамбургерите - 13бр. ми излязоха те.

# 698
  • Мнения: 11 747
Маме, голяма красота! Виж как равномерно си ги направила розите и като са втасвали не ти се е разминала хармонията. Много рядко съм виждала толкова перфектни форми на питка, напоследък все повече ти се получават нещата!

# 699
  • Мнения: 22 867

Хайде и аз с нещо като сърце, нещо като рози черни и бели..............нещо като след дъжд качулка. Трябваше за вчера да е! Grinning

# 700
  • Мнения: 166
Здравейте,момичета!Страхотни сте!
Правите невероятни неща!
Пробвах една рецепта за питки на Танита(1) и месеница по рецепта на max-mama(2).
Ето и снимки:
1. 2.
Ето и 2 от моите творения Mr. Green
Гъбени хлебчета(1) и Чеснови хлебчета(2):
1. 2.

# 701
  • Мнения: 22 867
nolita, всичко изглежда страшно вкусно!  Heart Eyes bouquet

# 702
  • Мнения: 1 394
Лабрекс,страшно апетитно изглежда питката ти!Лелеее колко е бухнала и пухкава само.Чудна,чудна!!! newsm51
Нолита, и ти си се справила повече от перфектно! Браво!  Hug Hug Hug  bouquet

# 703
  • Мнения: 22 867
Лабрекс,страшно апетитно изглежда питката ти!Лелеее колко е бухнала и пухкава само.Чудна,чудна!!! newsm51

dodyniki, благодарение на тебе се поосвестих и направих питка, вчера не можах. Днес съм много стриктна и правя каквото ми написа.  Grinning А питката взе та стана......чак аз си я харесах, верно бухнала, мека и пухкава. И много вкусна.  Heart Eyes Grinning

# 704
  • Мнения: 58
Привет сръчни мами bouquet Думи нямам за красотите, които видях - невероятни са  newsm10 ! Прегледах всички теми с питките и не можах да се сдържа - вдъхновихте ме и аз да направя нещо. Това са моите първи опити в правенето на питки.  Embarassed


Положих доста усилия да ги направя не само приятни за гледане, но и вкусни.

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 15:11 от emi03

Общи условия

Активация на акаунт