Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 658
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 769
Признавам си .....тази тема и ти Краси,ме накарахте да започна да правя питки отново.
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Благодарим за темата   bouquet
Вчера правих питката с орехи и мед. Стана превъзходна  Hug
Ето и снимки, но са от телефона. Извинявам се за лошото качество. 1  2  3

# 17
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Охо!Честита нова темичка!Момичета да ви попитам има 2 пакетчета мая,но не е суха.От тази на кубчета.Та пише,че е годна до 8 септември.Вече сме 9-ти.Дали се  е развалила?Мога ли да  я ползвам.Имам също така от сухата,но не  знам как да я разтворя EmbarassedПробвах веднъж,но не стана.Не знам защо.На опаковката пише да се изсипе наведнъж в хладка вода без да се разбърква и да се изчака 30 мин.да се разтвори и узрее сама.А после как се ползва не знам.А направих както пишеше ,но след 30 мин.въобще не беше се разтворила.Изчаках още,но положението си беше едно и също! Sad

Когато правя по-богати и тежки теста със суха мая винаги предварително я размивам с топличка вода.Във водата прибавям мъничко захар и всичко разбърквам с лъжичка,като след първоначалното разбъркване оставям за малко и после пак разбърквам добре.Не чакам 30 минути,най-много 10.По същия начин приготвям и прясната мая.

# 18
  • Мнения: X
Ех,каква съм подстрекателка.... Mr. Green
Толкова красиви ги правиш...да не си посмяла да се отказваш...    Peace

# 19
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Това е моята, мързеливо оформена, полуръжена питка (50/50- бяло-ръжено брашно/). Отгоре настъргах малко кашкавал Gouda.




Аз ползвам суха мая и я поставям директно в брашното. Винаги се получава, ето и днешната питка направих по същия начин.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 141
Пепика  ,благодаря  за новата тема  bouquet!

От мен само запис, за което съжалявам Embarassed, но обещавам в събота да се отчета с питка.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 090
Запис, за да следя темата  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 1 176
Благодаря ви на всички че ви има и ме учите на нов и нови неща.Но Имам една Голяма молба  Praynig -хубаво показвате вашите изкушения ма показвайте и как ги въртите(демек как ги плетете)Аз все кръгли ги докарвам не мога да се справя като вас  Embarassed.Поне помагайте и с това ако може  Hug

# 23
# 24
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Селма, аплодисменти!  Peace

Последната сладка ли е? Май има пълнеж. Предполагам, че първо си я нарязала и после си я поставила в тавата.

# 25
  • Мнения: 7 418


Последната сладка ли е? Май има пълнеж. Предполагам, че първо си я нарязала и после си я поставила в тавата.
    Благодаря! Heart Eyes
    Последната и тя е солена!
    Нарязах/нацепих я вече в тавата,преди втасването,обаче. Simple Smile
    Всяка снимка е линк към рецептата. Peace

# 26
  • Мнения: 102
Здравейте аз вчера видях питката като житен сноп и направо обезумях. Разбира се веднага трябваше да я пробвам- Обаче на мен ми трябва за първия учебен ден в училище и я направих същата форма но със сладкото тесто пак някъде от тук. Тази не съм я намазала с мед но следващата ще е  намазана Wink Разбира се и жабките пробвах но тя толкова ми се наду че ми премаза жабките Laughing
http://www.album.bg/viararadi/images/17480828/
http://www.album.bg/viararadi/images/17480835/
http://www.album.bg/viararadi/images/17480842/

# 27
  • Мнения: 1 283
Здравейте момичета  HugПоздравленията за ентусиазма ви   bouquet От мен питката, която снимах втасала, та сега и дойде реда за снимка



hrisiv  Joy Joy смях се от сърце с твоя пост.......житния сноп премаза жабките  Joy

# 28
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728

Момичета имайте милост  Praynig!

Selma, pepika, Суха Мащерка, Margafuci, nordina, невероятни питки, не мога да ви насмогна в никакъв случаи!


hrisiv, житния сноп е много красив. Аплодисменти  smile3501! За жабките съжалявам, но и аз като Пепика се смях се от сърце с твоя пост.......житния сноп премаза жабките Joy Joy.

# 29
  • Мнения: 1 523
С празни ръце влизам в темата, за да не я  изпусна, както предната.Лятото месих, но не съм снимала.
 Ще черпя вдъхновение и идеи от вашите красоти!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт