Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 666
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 769
krassym благодаря ти ,че се довери и сподели резултата  Heart Eyes

Момичета...прекрасни питки  bouquet  bouquet  bouquet

# 46
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Дианче, че какво са 1300км в днешно време!?

Заповядай, добре си ми дошла  Hug удоволствието ще е изцяло мое!

Само кажи кога, да приготвя питката, че за сега имам само хлебчета.



eli_r-va, невероятни питки.
 
Margafuci, разкошна питка, да ти е жива и здрава  дъщеричката и много да те радва.

dodyniki, много вкусна и красива питка, прияде ми се, но с тази моя алергия...

Последна редакция: вт, 15 сеп 2009, 23:55 от Venetta

# 47
  • Мнения: 1 394
Цитат
dodyniki,и ти ли си масторка на питки!Приятно съм изненадана!
Селма,това е благодарение на вас!Вие ме научихте.Ако ги нямаше вашите съвети,вашите препоръки и специално тази тема,може би никога нямаше да се регистрирам в бг мама ,а и никога нямаше да се навия да меся.Тук се научих и торти да правя и сладкиши,а интересно,че преди си мислех,че съм по-добре в правенето на манджи,а в месенето и точенето,както и сладкарските не ме бива.Оказа се обаче,че открих един свой скрит талант-благодарение на вас.И по -специално на Лабрекс,Пепика,Мама Цоци,Краси.мира и Пина...На другите също благодаря за полезните съвети в темата.Но тези,които изброих ме напътсваха и ми помагаха,когато ми бе най-трудно.Благодаря,че ви има!  bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 4 141
Момичета страхотни сте,само че имам една молба айде като плетете тея чудеса,давайте стъпка по стъпка как ги правите.Моля,за дам ожем и ние неуките да се пробваме    bouquet
И аз подкрепям с две ръце идеята  Peace

# 49
  • Мнения: 144


  Re: Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 6-та тема
« #372 Петък, 11 Септември 2009, 21:35 »     

--------------------------------------------------------------------------------

Много, много време ме нямаше...но виждам толкова много нови красоти, браво момичета!
Това, което ще покажа е твърде скромно и са по-скоро вариации, имах и някои свежи идеи, ама като бухна пустото тесто и половината фигурки се загубиха, та общо взето ще видите три варианта на пита слънце, ама тази последната е като на рози а не на слънчеви лъчи!
Първата я нарекох на родителите си, като им ходих на гости, втората на сестра ми, харесала й първата, ама не можело ли със сирене и извара, е можело, трудно я извадих от тавата, но наистина стана много вкусна, а третата я направих тази вечер, нея ще я нося утре на свекъра и свекървата, хубава жена, заслужава...при втасването се вижда, че има още една плетеница, ама като я изпекох и тя слънце на рози стана 
http://maqaami.snimka.bg/cooking/moyata-kuhnya.392408.14591056
http://maqaami.snimka.bg/cooking/moyata-kuhnya.392408.14780054
http://maqaami.snimka.bg/cooking/moyata-kuhnya.392408.14780053
http://maqaami.snimka.bg/cooking/moyata-kuhnya.392408.14780101
http://maqaami.snimka.bg/cooking/moyata-kuhnya.392408.14780103
http://maqaami.snimka.bg/cooking/moyata-kuhnya.392408.14780105
...и изобщо не съм видяла, че вече си имате ново местенце Shocked
Благодаря , Диана, че така мило си се сетила да ме подсетиш, че все пак трябва и да чета от време на време внимателно Blush
Сега като видите тези питки ще разберете, че имам спешна нужда и аз от схеми за нови и различни плетки... не липсва фантазия в тази моя глава, но тук съм още новак и не ми е ясно много, много кое как да се увие и отреже, та да станат тези ваши чудеса!
Ще чакам и аз с нетърпение като другите съвети от баш майсторките!  chef  bouquet
 
 
 
 

# 50
  • Мнения: 41
Здравейте момичета,
първо да ви поздравя за страхотните питки които сте направили-големи майсторки сте  Hug

И второ искам да направя погача която се точи като на конци и е солена,бихте ли ми препоръчали или дали рецепта за такава.
Надявам се да сте ме разбрали,защото аз съм все още доста "боса" в месенето,но с голяма желание да се справя с това.
Благодаря ви предварително.

# 51
  • Мнения: 1 232
Хоп в темата.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 176
Цитат на  magaami:Благодаря , Диана, че така мило си се сетила да ме подсетиш, че все пак трябва и да чета от време на време внимателно Blush




Мила и аз не чета много ма ти не си за изпускане ма хич,справяш се много добре и веднага да се на мърдаш тук,че такова нещо изпуска ли се   Hug
 

А по молбата ми да показвате как се прави самата плетка наистина моля помагайте.Аз все ги докарвам едни и същи  Embarassed

Венетке нищо не са 1300 км да знаиш  Heart Eyes Супер се справяш чак ми иде да си гризна от монитора   Whistling

Успех на всички и чакам помощ от вас.След две седмици имаме кръгла 10 годишнина от сватбата и мисля да меся.Моля покажете как се плете или нещо с което да не се излагам.
 
 

# 53
  • Мнения: 287
Тази сутрин направих Сладък ароматен хляб порецепта от темата. Стана мноого вкусен. Само не разбрах много добре как се оформят самите топки и за това импровизирах - усуквах и после по някакъв странен начин увивах фитилите и всички станаха абсолютно различни. Сложих малко повече стафиди. На дъното се получи разкошен карамел /не съм сигурна дали и порецептата трябваше да стане така/.Пекох в правоъгълна форма.
Горещо препоръчвам рецептата! Simple Smile
Ето и снимка:

# 54
  • Мнения: 7 418
 krassym ,може ли и линк към рецептата да дадеш?Много хубаво ти изглежда парчето! Grinning

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 133
Днес тази питка измайсторих




# 56
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Много красоти в темата,много нещо.Днес между другото и аз направих една месеница.

# 57
  • Мнения: 1 394
Кики,и на мен оня ден като правих питката ми дойде наум да боядисам тестото за листенцата,ама не знаех какъв ще е резултата после....е,сега виждам ,че става хубаво.Много красиво изглежда!  Peace
Макс -мама,писали сме заедно  Grinning...Много пухкава изглежда и вкуснаааа.Браво!  bouquet

# 58
  • Мнения: 22 867
Много красоти в темата,много нещо.Днес между другото и аз направих една месеница.


max-mama, тая месеница много впечатляваща Heart Eyes. Явно не е просто питка, щом така я наричаш, какво има в нея?

KIKI_nik , красива питка си спретнала с направо истински розички!  bouquet

krassym , много съблазнително парченце! Heart Eyes   bouquet

# 59
  • Мнения: 1 394
Лабрекс  Hug....Губиш ми се последно време нещо...Листенцата на моята този път ги направих,от тестото на питката намесено с повече брашно и по онзи метод с намазването им и на тях с яйце.,който ми прати,една снимка беше...Наистина ми допадна.Мислех си,че ще се слеят,но стана много хубаво...Благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт