Twilight/"Здрач" : тема 36 (за вампири-вегетарианци и върколаци)

  • 14 675
  • 426
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 343

..неизбежно може да е да речем в сферата на високите технологии, където думите първо на английски са измислени..Но в обикновен разговор, обсъждане на книга както е тук в случая не мога да се съглася, че чуждиците са неизбежни.. Crazy  Peace

добре, нека задам следния въпрос- когато Красето казва "сори" (взимам нея за пример, нищо, че и аз го използвам... ), ядосвате ли се ...мислите ли си - Ей, сега пък, не може ли да използва "извинявай"! Аман от чуждици... (ако аз бях писала, бихте ми се ядосали поради друга причина, затова бутам Красето под прожектора)... или го приемате вече като нещо нормално, защото сте го чули и от съседските деца, племенницата или самите вие го използвате (т.е. влязла е в масова употреба)
Иначе... освен компютърните теми, и "закачливите" теми е по-лесно да се обсъждат с английската терминология, ако са заети от англо-американския контекст... например, обсъждането за menage a trois от днес- ами айде кажи ми, как да го обсъждаме с българска терминология- аз дори не знам на български как е, камо ли да предадем двойното значение...
и какъв би бил българския жаргон за jailbait... как бихме могли да обсъдим Тейлър и крехката му възраст в български конкекст, където го няма този "етос" за cougars

Сори е общо прието и Красе не тръгва да ми пуска 10 реда коментар защо използва точно Сори и да се впуска в спор защо не е казала Сори а не Аполаджайс или нещо от сорта.
Онова за Тейлър дето е детенце и белите неща с него са забранени е "Подсъдно".Другите немога да ти го коментирам защото не ги разбирам
И НЕ НЕ не искам да ги разбирам.

# 421
  • Мнения: 1 343
Какво значи "трибуквие" в израза, който използвате ??

 Mr. Green Думичка в бяло е ама не много бяло.
"Гъз" Simple Smile Ass Simple Smile ако ще ме разбереш по добре.

# 422
  • Мнения: 21
Старо-ново, не се обяснявай, моля те, ами престани. Иначе такава дискусия ще ти спретна в черно насред темата, че ще ти пищят ушите и ще сънуваш кошмари до 2012, и нищо няма да можеш да направиш, щото няма да има и една дума, нарушаваща правилата на форума.


Заповядай, имаш думата Grinning

# 423
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 903
Ай стига дееее, темата е на финала и веднага се разрази буря. Защо отново трябва да се заформи спор. Отговорих до каква степен знам английски и защо искам да ми се превеждат думите и това трябваше да сложи точка.

Бони, признавам, че не тази думи си представях в трибуквието Embarassed

В първото ми мнение щях само да го награбя, да му стисна лицето и ... т.н.

# 424
# 425
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 441
... например, обсъждането за menage a trois от днес- ами айде кажи ми, как да го обсъждаме с българска терминология- аз дори не знам на български как е, камо ли да предадем двойното значение...

Тук го знаем като шведска тройка Grinning Wink

# 426
  • Мнения: 1 343
... например, обсъждането за menage a trois от днес- ами айде кажи ми, как да го обсъждаме с българска терминология- аз дори не знам на български как е, камо ли да предадем двойното значение...

Тук го знаем като шведска тройка Grinning Wink
Абе шведска руска китайска ТРОЙКА Simple Smile Правене на тройка / две жени с един мъж или двама мъже с една жена упражняващи Кама сутра на огромно легло може и без балдахин може и да няма легло важното е да се знаят позите  Mr. Green /

Общи условия

Активация на акаунт