Twilight/"Здрач" : тема 36 (за вампири-вегетарианци и върколаци)

  • 14 686
  • 426
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 54
A, не се ли сещате, че Стефани нарочно го е написала така - за да ни държи в напрежение. Замисъла на сагата е ясен - Едуард и Бела, ЗАВИНАГИ...
НО ако нямаше Джейкъб, нямаше да има какво да ни усъмни към истинноста на любовта на Едуард и Бела.
ЛЮБОВ също така можеш да изпитваш към най-добрия си приятел, мъж, жена, няма значение. ПОнякога е толкова силна, че е нормално да я объркаш. Джейкъб за Бела не е нищо повече от приятел. Той е нейна сродна душа - като копие на Бела, затова може да чете мислите й, един вид. А това, че е описан като дете, е нарочно направено, за да подсили заблуждението за чувствата му към Бела.

"ТЯ потърси Зжейкъб, ТЯ му се натрапваше постоянно, ТЯ го преследваше по едно време, ТЯ обърка чувствата му, ТЯ не искаше да го изостави, ТЯ се помисли, че е влюбена в него"

Точно защото намери приятел в негови очи и възможността да чува гласа на Едуард, и всичко е навързано. Тя видя моторите, но сама не можеше да ги поправи, нито да се научи сама да кара. Така че Джейкъб се появява като "спасение" за нея. От там нататък, тя просто има нужда от него като добър приятел, а той до този момент, сам признава, че до сега не е имал възможност да общува н а такова ниво с момиче и понеже тя е копие на неговата душа, той усеща привързването си към нея, и го бърка с любов . ПОнеже Бела реално осъзнава, че го подвежда прави опити да му КАЖЕ В ЛИЦЕТО, че го иска само като приятел. Обаче той каъо малко уппорито дете, продължава да я УБЕЖДАВА, че тя имала нещо повече към него и си нимара моменти, в които тя се чувства виновна, че е дала повод за чувствата на Джейкъб и се опитва да го "зареже", но той точно тогава почва с номерцата си, да се чувства наранен, и той много добре знае за нейната слабост, колко чувствителен и добър човек е и вместо да я разбере и да се отдръпне, той се възползва от това и тогава тя е безсилно слаба, за да гледа "разрушенията си" и както сама казва - готова е на всичко, за да го види щастлив, усмихнат.... Плюс това Бела може да му е дала поводи, но в киното тя Ясно му заяви, каквео иска, когато той я напъна да се целуват, тя се опита да го удари ... Така че не само Бела е виновна, а и Джейкъб, че не се е вслушал в думите. Прегръщания и държането за ръка, които му позволяваше, са си неговата егоистична грешка, тя му ги даваше , защото иначе той щеше да се почувства много гадно, ако тя си дръпне ръката, ако тя започне да се държи студено с него. Всичко при нея от желание за посещение, причакване, говорене е от чувство за ВИНА. Тя иска някак да оправи нещата, но не знае как.
Дори това, че за момент си представила алтернатива с него, да остане човек , да има човешки деца.... това е най-напрегнатия момент в книгата, тук започваме да се чудим, и ОБЪРКВАМЕ, какво всъщност иска тя. ТУК е НАПРЕЖЕНИЕТО, което сСтефани е искала, да ни разколебае, да ни обърка ... и понеже няма как това замисляне да й дойде от никъде, Стефани е трябвало да съчини всичките изживявания с Джейкъб и манупилирането му. А точно заради манипулациите му, тя си ПОМИСЛЯ, че е  влюбена, ТЯ СИ ПОМИСЛЯ, че й харесва целувката и т.н.
РЕАЛНО този, коийто наранява най-много е ЕДУАРД.
И отговорите ни се дават, когато тя прочита от книгата - „Ако всичко друго загине, а той
остане, аз пак бих продължавала да съществувам. Ако пък всичко друго остане, а
той загине, вселената би станала ужасно чужда за мен и сякаш не бих била съставна
част от нея.” – Кимнах на себе си. – Знам точно какво има предвид тя. И знам без
кого не бих могла да живея.


Тогава ни става пределно ясно, КОГО ОБИЧА И С КОГО ИСКА ДА БЪДЕ. Едуард е половинката от душата й, която я запълва идеално. Джейкъб е просто сродна душа, нейния много добър приятел.

Другия отговор идва, когато Джейкъб БЕЛЯЗВА РЕНЕСМЕ. Това Стефани ни отговаря, че Джейкъб изобщо не е изпитвал лщбов към Бела, това той го осъзнава, когато цялата вселена изчезва и вижда само НЕСИ. Тогава изведнъж Бела за него не съществува. В последствие, вече той започва да осъзнава чистото си приятелство към нея, НАЙ-НАКРАЯ разбира какво е имала предвид тя, че искала той да е част от семейството й.
КОЛКОТО е ВИНОВНА БЕЛА, ТОЛКОВА Е ВИНОВЕН И ДЖЕЙКЪБ. И двамата бяха егоистични спрямо другия.
ЕДУАРД< просто трябваше да изтърпи целия цирк.

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 12:22 от thgiliwTwilight

# 376
  • Мнения: 21
Хриси, в twicrack постоянно се шегуват с някаква приятелка на блогърката и след снимки на Тейлър пишат - Legal in Georgia  

А...може би имат предвид, че в Джорджия the age of consent e под 18 год, и съответно Тейлър не е jailbait там (няма да те вкарат в затвора ако те хванат с него в компрометираща ситуация) Laughing

# 377
  • София, България
  • Мнения: 5 609
Хриси, в twicrack постоянно се шегуват с някаква приятелка на блогърката и след снимки на Тейлър пишат - Legal in Georgia 

А...може би имат предвид, че в Джорджа the age of consent e под 18 год, и съответно Тейлър не е jailbait там (няма да те вкарат в затвора ако те хванат с него в компрометираща ситуация) Laughing

точно  Mr. Green

и по този повод в друг блог бяха писали под едни снимки - все пак незаконно в повечето щати  Joy

# 378
  • Мнения: 1 343
Мале за първи път прочитам толкова дълъг пост изцяло и съм съгласна с всяка дума освен с : Тя си помисли че го обича , Тя си помисли че й харесва целувката му.

Определено й хареса Simple Smile И определно го обичаше. Виждаше си живота с него в една друга вселена в друга реалност никога пред нея не е стоял въпроса да зареже едуард заради Джейк НИКОГА. Тя запълни празнината оставена от Едуард с Джейк който удобно се намести вътре, но никога когато Едуард е бил с нея не е мислила да го изостави заради Джейк докато за последния това не се отнася. Винаги се знаеше че той ще е отхвърления даже и той затова казва : Загубените каузи винаги са ме привличали.
ЗНАЕ че Бела е загубена кауза и въпреки това рови и настоява.

# 379
  • Мнения: 21

и по този повод в друг блог бяха писали под едни снимки - все пак незаконно в повечето щати  Joy

а тези въпросни снимки какви са били? да не е някой фенплакат или колаж на Новолуние с Бела, Едуард и Джейк?? но в стила на рекламната снимка на Вампирските дневници в подписа на Катрин тук

# 380
  • Варна
  • Мнения: 2 942
 thgiliwTwilight, не мога да чета толкова дълго излияние, стара съм и отчаяна, прости ми  Mr. Green
Добре,ч е Робърт е legal everywhere  Mr. Green
Доста лош фотошоп на снимката в бюлетина, неузнаваем е  Sick А всички знаем колко е ПРЕКРАСЕН  Mr. Green

# 381
  • Мнения: 54
Мале за първи път прочитам толкова дълъг пост изцяло и съм съгласна с всяка дума освен с : Тя си помисли че го обича , Тя си помисли че й харесва целувката му.

Определено й хареса Simple Smile И определно го обичаше. Виждаше си живота с него в една друга вселена в друга реалност никога пред нея не е стоял въпроса да зареже едуард заради Джейк НИКОГА. Тя запълни празнината оставена от Едуард с Джейк който удобно се намести вътре, но никога когато Едуард е бил с нея не е мислила да го изостави заради Джейк докато за последния това не се отнася. Винаги се знаеше че той ще е отхвърления даже и той затова казва : Загубените каузи винаги са ме привличали.
ЗНАЕ че Бела е загубена кауза и въпреки това рови и настоява.

Е, да. МОже да се каже, че е осъзнала, че вдруг живот, сигурно е щяла да бъде с Джейкъб, но НЕ И В ТОЗИ!

# 382
  • Мнения: 54
thgiliwTwilight, не мога да чета толкова дълго излияние, стара съм и отчаяна, прости ми  Mr. Green
Добре,ч е Робърт е legal everywhere  Mr. Green
Доста лош фотошоп на снимката в бюлетина, неузнаваем е  Sick А всички знаем колко е ПРЕКРАСЕН  Mr. Green

Разбирам те, Красе, ако искаш мога да удебеля най-важното, за да не четеш всичко.  Laughing newsm53

# 383
  • София, България
  • Мнения: 5 609
Мале за първи път прочитам толкова дълъг пост изцяло и съм съгласна с всяка дума освен с : Тя си помисли че го обича , Тя си помисли че й харесва целувката му.

Определено й хареса Simple Smile И определно го обичаше. Виждаше си живота с него в една друга вселена в друга реалност никога пред нея не е стоял въпроса да зареже едуард заради Джейк НИКОГА. Тя запълни празнината оставена от Едуард с Джейк който удобно се намести вътре, но никога когато Едуард е бил с нея не е мислила да го изостави заради Джейк докато за последния това не се отнася. Винаги се знаеше че той ще е отхвърления даже и той затова казва : Загубените каузи винаги са ме привличали.
ЗНАЕ че Бела е загубена кауза и въпреки това рови и настоява.

Е, да. МОже да се каже, че е осъзнала, че вдруг живот, сигурно е щяла да бъде с Джейкъб, но НЕ И В ТОЗИ!

много много моля - спри да крещиш  Laughing

# 384
  • Мнения: 34
Е сега, как кой? Те са ясни - Аз +Роб+Едуард  Joy Минавам в бяло: нашата игра ще е не "чичо доктор", а на Вампири  Mr. Green Това си е розово изказване, всъщност

# 385
  • Мнения: 54
много много моля - спри да крещиш  Laughing

Само подчертавам.  newsm53
Разбиеам цялото объркване, но понякога когато гледаме филм или четем книга, оставяме по-скоро нашите идеи да ни водят, ькато загърбяме идеята на автора или режисьора.

# 386
  • Мнения: 21
Е сега, как кой? Те са ясни - Аз +Роб+Едуард  Joy


Мога ли да изтъкна един пропуск в тази логическа комбинация (оставам настрана моралния аспект)..>Едуард как си го представяш? Като Робъурд, нали? Е, как Роб, горкия, ще изпълни и двете позиции едновременно- и не, нямам предвид хипотетичната ситуация да живеете под един покрив и да го караш човека днес да е Роб, утре да е Робуърд (в пълен грим и боядисана коса) и после пак Роб и т.н....друга хипотетична ситуация имам предвид, дето трябва да са трима налични...

 Joy Joy

# 387
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 951
Мона, и аз понякога крещя, но не смятам че няколко думи са проблем - не е като цяло изречение да се крещи.

Ако Бела трябваше да избира между любов и приятелство то тогава нямаше да има никакво съмнение. Обаче между любов и любов - тогава се разбира коя е по-силна и абсолютна.

# 388
  • Мнения: 21
Тина, аз по принцип съм изключително морален човек (знам, че звучи тъпо, ама пусто му килийно възпитание)..

Не се формулирах правилно ...трябваше да кажа "пуритански мироглед", не "морален"... нямам предвид, че вие с Весето не сте морални- а че не се възмущавате от същите неща като аз и Стич, защото сте свикнали да говорите с различни хора в различни ситуации и "нещата, дето са за бяло" не ви правят впечатление, пък ние със Стич сме избирателни (кога да слушаме/четем), защото другото е too much information


А какво килийно училище пък  сега? Ти имаш много интересн бекграунд... не каза ли по едно време, че си бивша военна?... Grinning

# 389
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Тина, имах в предвид пуританското (много точна дума, мерси) възпитание, което съм получила от майка си. Ощетила ме е изключително много, но вече късно. Затова се радвам,ч е имам син, иначе не знам как щях да намеря баланса във възпитанието на отроче от женски пол.
Мда, бях военна за около 5-6 години, жалко че не съм вече, липсва ми. Моето семейство са бивши военни, традиция, брат ми още е  Mr. Green
Относно белите дискусии трябва да ме е хванала лиготията и да не са прекалено вулгарни, когато са с чувство за хумор и добре поднесени съм изцяло in  Mr. Green Blush Ама сега да обсъждаме анатомията на Едуард или Робърт още повече, не мерси прекалено ми е
Тина, пратих една "военна" снимка за блога. Не се смейте много Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 13:06 от Красе

Общи условия

Активация на акаунт