Twilight/"Здрач" : тема 36 (за вампири-вегетарианци и върколаци)

  • 14 688
  • 426
  •   1
Отговори
# 405
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 951
Тина, английски зная само от училище и това са бегли познания, които ми позволяват да изчета грубо текста и да се ориентирам. Това, заради което исках да превеждате, е че вие използвате някакви изрази, които има двояко значение и в различни комбинации имат различно значение. Дразни ме прекъсването на изречение на български с английски думи.

Гривната стои готино, Минка със здраве да си я ползваш. Май ще вляза в ибея да потърся нещо, още повече че моята агентка там здраво я зарибих с поредицата.

# 406
  • Мнения: 54
Ехе, тия теми се леят като водопад. Simple Smile
Аз вече стигнах с прочит-преглед до 4та тема ... Simple Smile

# 407
  • Мнения: 21
Тина, английски зная само от училище и това са бегли познания, които ми позволяват да изчета грубо текста и да се ориентирам. Това, заради което исках да превеждате, е че вие използвате някакви изрази, които има двояко значение и в различни комбинации имат различно значение. Дразни ме прекъсването на изречение на български с английски думи.


Ама я сега признай, научаваш ли нещо, като ги превеждаме тези жаргони и двусмислени неща в скоби или "минават покрай теб"... това за използването на чуждици е неизбежно, да ти кажа...глобализацията на чака и не пита- ядосването и борбата за чистота на съответния език- (виж и французите, например) май е изгубена кауза... като гледам, датчаните използват английски изрази и думи масово- на всякакво ниво- политици по телевизията, кралски особи- говорят, говорят на датски и като не могат да намерят по-подходяща дума или израз, вкарват англисйки (feedback, Whatever!, you name it..са най-често иползваните)...а и за холандците това важи още повече (и тези малки нации се водят за "напред с материала " по отношение на глобализацията и отворенсот към света, де... но в американския английски пък има друга тенденция- да се използват изрази и думи на испански, хибру или френски, въпреки, че има същите на английски... Mr. Green
на български забелявам, че масово е почнало да се изполва „сори” за неформални разговори- защото „извинявай” е прекалено „тежко” (има разлика дали казваш „сори, ама не съм съгласна..” или „извинявай, но това са глупости...” (wink-wink)

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 14:27 от staro-novo

# 408
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 473
Ама я сега признай, научаваш ли нещо, като ги превеждаме тези жаргони и двусмислени неща в скоби или "минават покрай теб"... това за използването на чуждици е неизбежно,

..неизбежно може да е да речем в сферата на високите технологии, където думите първо на английски са измислени..Но в обикновен разговор, обсъждане на книга както е тук в случая не мога да се съглася, че чуждиците са неизбежни.. Crazy  Peace

# 409
  • София, България
  • Мнения: 5 609
Леле за малко изчезнах и вие сте изписали темата  Mr. Green

хайде давайте сега идея за анкета  Whistling

# 410
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 951
Леле за малко изчезнах и вие сте изписали темата  Mr. Green

хайде давайте сега идея за анкета  Whistling

Какво ще направите ако бяхте на мястото на Кристен и ви наречат "Кучка"?:
- няма да реагирам
- ще отговаря "И ти си кучка"
- ще я фрасна между очите
- ще изръмжа (нали ще ставам вампир в следващя филм и трябва да тренирам)
- ще награбя Робърт и ще го нацелувам

# 411
  • Мнения: 1 343
Ще я погледна отвисоко и после ще хвана роб за трибуквието и страстно ще го целуна. Twisted Evil

# 412
  • Мнения: 54
Ако ви е интересно, може да обсъждаме митовете и легендите, както и да стравняваме вампирите от другите филми и книги, кои качества са им измислени,кои са взети от легенди, кои са преувеличени ...

# 413
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 951
Ще я погледна отвисоко и после ще хвана роб за трибуквието и страстно ще го целуна. Twisted Evil

Е това беше и моята първа реакция.

# 414
  • Мнения: 1 343
Ама я сега признай, научаваш ли нещо, като ги превеждаме тези жаргони и двусмислени неща в скоби или "минават покрай теб"... това за използването на чуждици е неизбежно,

..неизбежно може да е да речем в сферата на високите технологии, където думите първо на английски са измислени..Но в обикновен разговор, обсъждане на книга както е тук в случая не мога да се съглася, че чуждиците са неизбежни.. Crazy  Peace

 Hug И още нещо просто смятам, че използвайки думи на английски и пишейки ги после на БГ обяснително не е защото така ти идва. Английските фрази ме товарят и затормозяват за 213911 път. На работа съм мисля за други неща не това кое какво значело. Ако исках да се образовам с английски щях да отида на курсове. А ако някой иска да се образова направете тема за изрази на английски и кое какво значи който иска да влиза да чете. Не ме насилвайте да чете нещо насила и да ме натоварвате излишно.
Кой колко знае или казано иначе на БГ / пишките няма нужда да си ги мерим тук/.

# 415
  • Мнения: 21

..неизбежно може да е да речем в сферата на високите технологии, където думите първо на английски са измислени..Но в обикновен разговор, обсъждане на книга както е тук в случая не мога да се съглася, че чуждиците са неизбежни.. Crazy  Peace

добре, нека задам следния въпрос- когато Красето казва "сори" (взимам нея за пример, нищо, че и аз го използвам... ), ядосвате ли се ...мислите ли си - Ей, сега пък, не може ли да използва "извинявай"! Аман от чуждици... (ако аз бях писала, бихте ми се ядосали поради друга причина, затова бутам Красето под прожектора)... или го приемате вече като нещо нормално, защото сте го чули и от съседските деца, племенницата или самите вие го използвате (т.е. влязла е в масова употреба)
Иначе... освен компютърните теми, и "закачливите" теми е по-лесно да се обсъждат с английската терминология, ако са заети от англо-американския контекст... например, обсъждането за menage a trois от днес- ами айде кажи ми, как да го обсъждаме с българска терминология- аз дори не знам на български как е, камо ли да предадем двойното значение...
и какъв би бил българския жаргон за jailbait... как бихме могли да обсъдим Тейлър и крехката му възраст в български конкекст, където го няма този "етос" за cougars

# 416
  • Мнения: 1 343
Ще я погледна отвисоко и после ще хвана роб за трибуквието и страстно ще го целуна. Twisted Evil

Е това беше и моята първа реакция.
Хихихи мила после ако Тейлър ми е под ръка може и него да пробвам Simple Smile да умира от завист онази с голямата уста . А ти гарантирам че ако нацелува двамата за сега очертаващи се най желани мъже на тийновете може и инфаркт да получи гадната фенка  hahaha Joy А пък недай си боже и Емет ако беше на линия Simple Smile Цяла оргия френска може да направя на тротоара само и само да й натрия фасона Simple Smile

# 417
  • Мнения: 6
Много мъчно ми става като има някакви такива инциденти с кофти фенове...май всички ако бяхме на мястото на Кристен щяхме да награбим Роб, но това ми се струва като наше извинение да го направим.  Laughing Всъщност съм сигурна, че на Тийм Роб ни трябва много по-малко от глупава псевдо фенка за да направим въпросната сцена. Но Кристен е желязна /както се вижда/ и някакси притежава хекулесовско въздържание около него Crazy

Идеята на Мириел за анкета я приветствам с две ръце, но нека са има възможност за два отговора, защото мисля....99% ще изберат последния Mr. Green

минка джаксън, гривната ти е страхотна!

# 418
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз съм за намаляване на изразите на английски до минимум - не е въпрос на удобство, когато след това пишеш и значението на български, а демонстрацията на "вижте ме, аз знам толкова добре английски, че дори не мога да се сетя думата на български" предизвиква у мен искрен смях. Щом ние можем да обсъждаме размера на Едуард в бяло и да си правим труда заради твоята префърцуненост, старо-ново, и ти ще си направиш труда да приключиш с английските изрази, пак казвам, английския ми е като втори роден език и като такъв на мен не ми пречи, но тук не всички сме така. Съобразявай се.

Аз, ако не бях на мястото на Кристен, защото Кристен със сигурност ще си има проблеми ако награби Роб пред публика, 100% бих го направила. Хващам го и оная може да се пукне от яд, ако ще не кучка, ами и кобила да съм. Simple Smile Но бих го направила дори да не съм с него, дори да не го харесвам, ей така, напук. Simple Smile


Старо-ново, не се обяснявай, моля те, ами престани. Иначе такава дискусия ще ти спретна в черно насред темата, че ще ти пищят ушите и ще сънуваш кошмари до 2012, и нищо няма да можеш да направиш, щото няма да има и една дума, нарушаваща правилата на форума.

# 419
  • Мнения: 21
Какво значи "трибуквие" в израза, който използвате ??

Общи условия

Активация на акаунт