Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-14

  • 68 066
  • 1 000
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 832

     Настъргвате една грудка червено цвекло, три моркова и една ябълка, начупвате една глава броколи на парченца, нарязвате на ситно една връзка магданоз и една връзка копър, овкусявате с зехтин и лимон ( лимонът убива аромата на земя, на цвеклото), разбърквате добре и на края украсявате с няколко маслини!
                                                                        Добър апетит!

Мляс, мляс, мляс...Как само звучи! Май съм яла нещо подобно преди време в ресторант, със сигурност имаше и ябълка...
Ох, че си я направя тези дни. Блаодаря ти! Hug  bouquet Hug

# 211
  • Мнения: 38
   И от мен две много вкусни рецепти за салатка:

1.настъргани моркови+ връзка магданоз+нарязани зелени маслини+риба тон+лимонов сок+зехтин.

2. зелена салата+доматки+пресни тиквички+ твърдо сирене или кашкавал+орехови ядки+зехтин + балсамов оцет.

Наздраве!

# 212
  • Мнения: 430
     Питах днес за минералните басейни, химиотерапевката не ми обясни защо не трябва, но каза - завинаги не трябва, слънцето не е завинаги, но трябва да се внимава ,и лазерната епилация била противопоказна/ сигурно и фотоепилацията, в такъв случай newsm78/.
   Питах и за ПЕТ скенера , каза ,че в моя случай не е необходимо това изследване, т к нямам никакви признаци за тревога/не го каза въобще с тези думи  Wink/ , и тъй като не могат да минат толкова много хора, вероятно няма да се класирам , пък и нямало смисъл ,за сега, дано и занапред .
   ММ , ти кога си на скенера, да разкажеш после?!
   Инъче левкицитите са ми доволно добре - 6,6 ,тъй че утре съм на ринга.Днес май е Сиско , стискам палци!!!!Поне и е последна Peace

# 213
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Здравейте, искам само да ви кажа, че съм добре и, че пак се щурам насам натам като луда калинка. Аз също се пазя от слънцето, но и никога не съм го обичала много. Понякога обаче за малко плувам, защото мноооого обичам.
Знае ли някой защо през първата година оперираната ръка трябва да се пази много от вдигане на тежко /така са казали на една близка/, защото аз съм доста далече от пазенето и трябва ли да очаквам някакви проблеми?
Като се прибера в неделя в СФ ще съм по редовна.
Пуснах си за първи път тумурен маркер заради херцептина. Дано всичко е наред!!!!

# 214
  • Мнения: 832
Знае ли някой защо през първата година оперираната ръка трябва да се пази много от вдигане на тежко /така са казали на една близка/, защото аз съм доста далече от пазенето и трябва ли да очаквам някакви проблеми?

Не през първата, а въобще! Под пазене се има предвид следното:

- нищо тежко с тази ръка (носене на торба над 3 кг, например)
- еднообразни и изморителни движения (вече друг ще мие прозорците  Laughing)

Като цяло я щадиш. Аз например има свой си начин да нося Дани - вдигам си го с двете ръце и го прехвърлям на единия хълбок, за да няма продължителна тежест на ръката. Когато е нагоре, поне според мен, не е проблем (например да се вдигне/ бутне нещо). Важното е надолу да не тежи нещо в ръката.

Причината е да се пазиме от т.нар. лимфодем (така ли беше, ей?) - подуване на ръката, т.е. събиране на лимфна течност, която сега циркулира затруднено заради премахнатите лимфни възли.

Който се сети, да добави нещо. Wink

# 215
  • Мнения: 708
Здравейте от Сандански!  Heart Eyes
Днес пристигнах, имам нет  Grinning ще ви следя  Laughing

# 216
  • Мнения: 432
Здравейте дами,
не съм писала от 100 години и нямам възможност да ви изчета, но забелязвам нови попълнения, което хич не е добре но какво да се прави. Приветствам всички новодошли и им пожелавам успех в борбата Peace
Та такаааа.....ходих на прословутия ПЕТ скенер и за съжаление се видя нещо на дясното ми рамо - на костта,по точно вътре в костта. Никой не се наема на 100 % да каже какво  ено с половин уста бях информирана, че май става въпрос за метастаза. Никъде другаде няма нищо, което по принцип учуди доктора и може би за това не му се искаше да ми каже най-лошото. Попитах го  това което сега се вижда на ПЕТ скенера би ли се видяло на  сцинтеграфия - и отговорът му беше ДА, така че ако някоя си прави оглушки и се опитва да си спести още едно облъчване, по добре да не го прави и ако не може да се вреди за ПЕТ скенера то поне да си направи сцинти. Аз съм правила сцинти март 2008 и нямаше нищо...а операцията ми е от ляво, а това нещо е от дясно....но както каза доктора не може да се търси никаква логика при това заболяване.
Сега съм се юрнала пак по доктори, консултации, може и през София да мина...ще ви държа в течение (разбира се ако ви интересува) Wink
Ходих при химиотирапвта си и тя предлага лечение с биофосфати или нещо от сорта...та сега ще трябва да мина комисия отново и да видим какво ще стане там.
Ако ви интересува нещо за скенера и аз го знам с удоволствие ще споделя. Преди ви бях пуснала един линк където всичко беше описано, ако го искате пак ще го пусна.
Ами това е за сега, ще гледам да съм по редовна....
ммммммм тук някакви рецепти чета....преписах си ги само да видим кога ще ги направя.
И да не си мислите, е съм паднала духом, въобще не е така. Дори ходих на планина и си изкарах мнооооооооого добре.
Някоя да е чувала нещо за някаква клиника по костна патология в Горна Баня?

# 217
  • Мнения: 832
Оптимистче, кога ще се знае съвсем? Звучи сякаш не са напълно убедени или?

Наистина обаче ТИ звучиш добре, което е много важно.

Стискам палци... Praynig Praynig Praynig

# 218
  • Мнения: 34
Paprosko, ти още ли не си се представил?!?!?

И не се хаби с половинчати изказвания, повтаряйки едно и също като на деца - казхме вече, че тези неща ги знаеме. Дай нещо нов, пардон - нещо по същество, конктретни примери! Книги повечето сме ги чели, нямаме нужда от рецензенти. Wink

Няма нужда и от загадъчние ти тон - това, което пишеш, че е друга тема, ние сме го коментирали и представи си - и с това сме запознати.
Няма да визирам нищо конкретно и спитам дотук, защото най-малкото е възпитано да се представиш и разкажеш за себе си, както е направила всяка една тук по един или друг начин, а не да влизаш и да въртиш едно и също, което както вече уточнихме - ние знаеме! Да не говориме, че го правиш на доста елементарен език, малко като на деца дообяснено, аха за да разберат "правилно"...  Stop


Кана,

Ако виждаш в постингите ми едно и също значи ИЛИ НЕ ГИ ЧЕТЕШ ИЛИ СЕ ЗАЯЖДАШ.
За първи път пиша за стреса, ако лъжа опровергай ме.

Имам желание да давам конкретни примери, но първо трябва да разбера от какво имате нужда и кое не ви е познато, ако си вникнала в последния ми постинг ще си разбрала много добре, че той е отговор на постинг на Vivir, която иска да си изясни как действа стреса и аз изказвам моето мнение, нищо повече.

Разбрах от думите ти, че езикът ми не те удовлетворява, а и няма какво ново да научиш от мен, ако и другите са на това мнение, по-добре да не пиша повече тук.

За представянето ми, има ли значение кой съм и какъв съм, по-добре ли ще се чувстваш, ако ми знаеш автобиографията.

Последен опит само заради теб: Ти специално кажи, с какво не си наясно и искаш да разбереш, да видим дали ще мога да ти бъда полезен.

 Sunglasses

# 219
  • София
  • Мнения: 5 074
Ти пък не се сърди ! Прави са момичетата да искат да знаят с кой, аджеба, споделят и обменят мисли и информация.
Пък и не виждам, защо трябва да бъдеш обвит в тайнственост.
Тук всички сме еднакви, бъди и ти един от нас.
Не боли  Peace
Нали не ти искат снимка  Joy Joy Joy

# 220
  • Мнения: 832
Папароско, не се заяждам другите ме познават добре, не съм такъв човек.

Това, което написа за стреса - да, за първи път е, аз имах предвид друго, като казах, че се повтаря, а именно - всяко нещо го свързваш с имунната система и нейния срив...Да, това е именно така и ние го знаем. Въпросът е как действа, по-точно как да си помогнем на практика, засилвайки имунната си система и т.н.

Всеки иска живот без стрес, без излишни вълнения, но сме живи хора, при това в социум, няма как да стане...

За това ми се искаше да дадеш лично ти конкретен пример как прилагаш на практита прочетеното, каква е твоята техника.
Изчели сме маса неща, много се впечатлих от "Болестта като път" и в интерес на истината темите в нея са известни още от древността. Опитвам се и аз да лекувам ЦЯЛОТО ТЯЛО, не болестта, за да се справи то само с нея, но правя ли каквото трябва?...

Ето това са моите въпроси към теб.

А за предтсавянето - темата е много силна, тук сме свързани и някак си ми се иска да станеш един то нас, да се опознаем...Това обаче е двустранно, не мислиш ли? За мен лично има значение кой/ коя си...Така както знам другите борци кои са...Ако не ти е проблем, сподели...

# 221
  • Мнения: 432
Кана....химиотерапевтката ми каза, че няма начин да се знае на 100 % и понеже аз бях първата и пациентка с такова изследване...тя буквално не знае как да реагира, това е ново за всички БГ докторя, точно за това ме е трудно да направя повторна консултация в България и се оглеждам за чужбина...ще видим. Аз я питах дали не може да ме олъчат отново но тя много много не е  съгласна. Според мен не може да се довери на това изследване, а и тя сама си го призна. Незнам как би отреагирала на такъв резултат от сцинтеграфия. И въобще не знам как се процедира в такива случаи. Забравих да ви кажа, че доктора който ми направи Пет скенера каза, че това което се тиражира из медиите не е вярно. Не се виждали ракови клетки (единични) виждат се само когато се натрупат някъде. Има едни стойности които се гледат...нормалната била 2,5 а при мен е 5,2...което си е доста. Друг е момента, че на това изследване влияят доста странични фактори, като физическа активност, сладко, кофеин и т.н. а и изотопа сигурно има значение кога и как е инжектиран...
Ако някоя има  познания по лечението на костни метастази нека сподели, всяка информация е важна за мен.

# 222
  • Мнения: 289
Отимистче,  Thinking този пет скенер е съвсем нов . Дали лекарите и специалистите които го обслужват имат достатъчен опит в изследването и разчитането на резултата за да им се вярва напълно?

Аби, за бременноста, имах предвид че е вид стрес за организма, който е свързан с понижена имунна защита. Косопадът, умората го доказват.  Две, три години след това е достатъчен период да се развие заболяването и статистиката показвала, че много жени точно тогава го откриват.
При хормонозависимият рак си мисля, че причините са комплексни - стрес и високи нива на естрогена, защото ако беше само хормонален дисбаланс и висок естроген , то всяка жена приемаща противозачатъчни на базата на естроген    би имала  хормонозависим рак .

По въросът за къпането, докторът ми каза, че в басейн може, но не каза минерален. В морето рано сутрин и късно след обяд  когато няма слънце също може да се къпем.
 Минералните  басейни са с различна температура   и с различно радиоактивно съдържание. Сърцето и без друго се натоварва от терапиите и едва ли горещите бани ще ни се отразят добре и ще минем без сърцебиене. Има по- хладки минерални басейни с по- ниска радиоактивност където след като е преминало лечението можем да се топнем. Мясля , че в Павел баня имаше такъв. Много се разфилософствувах . Хайде приятен ден на всички!  Wink

# 223
  • Мнения: 289
Оптимистче, а туморния маркер Cа 15-3 изследвала ли си скоро, защото при костни метастази /  Praynig дано да няма  Praynig /,  в 90% от случаите  той позитивирал, т. е повишавал се над референтната стойност?

Последна редакция: ср, 02 сеп 2009, 18:17 от Vivir

# 224
  • Мнения: 34
Папароско, не се заяждам другите ме познават добре, не съм такъв човек.

Това, което написа за стреса - да, за първи път е, аз имах предвид друго, като казах, че се повтаря, а именно - всяко нещо го свързваш с имунната система и нейния срив...Да, това е именно така и ние го знаем. Въпросът е как действа, по-точно как да си помогнем на практика, засилвайки имунната си система и т.н.

Всеки иска живот без стрес, без излишни вълнения, но сме живи хора, при това в социум, няма как да стане...

За това ми се искаше да дадеш лично ти конкретен пример как прилагаш на практита прочетеното, каква е твоята техника.
Изчели сме маса неща, много се впечатлих от "Болестта като път" и в интерес на истината темите в нея са известни още от древността. Опитвам се и аз да лекувам ЦЯЛОТО ТЯЛО, не болестта, за да се справи то само с нея, но правя ли каквото трябва?...

Ето това са моите въпроси към теб.

А за предтсавянето - темата е много силна, тук сме свързани и някак си ми се иска да станеш един то нас, да се опознаем...Това обаче е двустранно, не мислиш ли? За мен лично има значение кой/ коя си...Така както знам другите борци кои са...Ако не ти е проблем, сподели...



Кана,
Виждам че всички пишещи по темата сте интелигентни и на ниво. Както казваш всичко сте изчели, всичко знаете, всичко ви е ясно, а в същото време въпросът ти е как действа, как да си помогнете на практика.
Ами отговорът е много прост: Приложи наученото на практика.
Може би пак ще кажеш, че са общи приказки, но точно това трябва да направиш, да промениш начина си на живот така, че да изпитваш удовлетворение от него. В същото време ти да твориш собствения си живот и собствената си действителност според твоята свободна воля. Няма някой друг да изживее твоя живот, ти си тази, която го сътворява във всеки един момент. От мислите ти зависи и болестта и оздравяването ти.

Моят практически опит в тази област е свързан Рейки, лечение с прана и Силва метод.
Мога отговорно да заявя, че при практикуването на някой езотеричен енергиен метод на лечение има най-бързи и явни резултати от действието на силата на мисълта. Балансирането на енергийните потоци и чакри във фините тела в крайна сметка оздравяват и физическото тяло, като подпомагат стабилизирането на имунната система.
Интересно е, че тези методи могат да се прилагат не само за лечение, а и за всякакви ситуации, които човек може да си представи.

Извинете ме, но в момента се налага да излизам, ако ви е интересно ще продължа по-късно.


Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт