Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-14

  • 68 053
  • 1 000
  •   1
Отговори
# 990
  • София
  • Мнения: 428
Милмич ме предвари, но аз също те поздравявам Кана! Страхотна си!!!!!!!! Пусни рецептата!

# 991
  • Мнения: 832
 Blush

Една е тортата, просто понякога я оставям с плодове отгоре, друг път я доукрасявам, всеки път е различно, а от скоро я правя и с истински крем, не с готови на прах. Simple Smile Абе изкукала съм, но просто така ми е кеф за детенце и си правя кефа.  Heart Eyes

Само блатовете са готови. Wink

Ето рецептата:

готов блат
2-3 банана
1 компот от праскови

за крема:
1 л прясно мляко
4 яйца
4-5 суп. лъж. брашно
100-150 гр захар
1 ванилия

или 2 пакета крем ванилия (на Oetker)

Кремът се прави по следния начин - брашното се размива в малко студено мляко и към него се прибавят яйцата, разбива се.
Останалото мляко + захарта се поставят да заври. Към студеното мляко се сипва малко от топлото и след това с бъркане тази смес се изсипва в млякото на котлона. Бърка се непрекъснато и се оставя на слаб огън да поври (пак се бърка).
Накрая се прибавя ванилията.

Реди се блат, малко сок от компота се разпределя отгоре, после крем (повече да е) и плодове, върху които пак крем, за да поеме и долната част на горния блат. Wink
Накрая се слага крем и може да се остави само с крема, може да се гарнира с плодове. Лятото най-удачно се гарнира с киви/ ягоди, защото бананът покафенява. Wink
Може и с прасковките от компота.

П.П. някои блатове имат нужда от повече сироп, други от по-малко; кремът не трябва да е много гъст, но тези неща с времето се нацелват. Simple Smile

Ами май е това, ние си я харесваме тортата, аз си я измислих преди време... Joy

Последна редакция: ср, 14 окт 2009, 16:55 от кана

# 992
  • Мнения: 708
ХУЛИ, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН! ОТ ЗДРАВЕ ДА НЕ СЕ ОТЪРВЕШ! ЖЕЛАЯ ТИ МНОГО ЩАСТИЕ, КЪСМЕТ И ЛЮБОВ! НАЗДРАВЕ!

# 993
  • Мнения: 708
yov64 , ДА, след 180-те дни ползвах още 120 от ТЕЛК.  /толкова ми дадоха/ А имах право на още 60, но аз не възразих, защото ми омръзна да седя вкъщи.
За %-те няма значение колко са, може да са 100% и пак с право на работа. Просто казваш, че искаш да работиш, за да го напишат в решението.

# 994
  • Мнения: 708
Кана, поздравления за тортата! И аз ще си хапна! Стига с тия забрани!  Grinning

# 995
  • София
  • Мнения: 428
Процентите в решението са от значение при изчисляване размера на пенсията! Колкото е по-висок процента, по-висока е и пенсията, което не е без значение!

# 996
  • Мнения: 289
  bouquet Честит имен ден на Хули, а и на Пепитo1!

Milmich,....... я се стегни, нали е за последно!

Пясък, щом ти е в границите туморния маркер няма проблем! И аз се бях стреснала, за момент, че моя се повишава. След още два месеца рязко спадна. Замислих се какво по- различно съм правила през тези два месеца от преди. Спортувах два пъти седмично, пиех много вода и ядях много пресни плодове, зеленчуци, доста червено цвекло  и ядки. Това са неща които обикновенно не правя  и вероятно са дали отражение. А това нещо което Кана го е снимала и изглежда много вкусно, изобщо съм го изключила от менюто ни Sad.

Последна редакция: ср, 14 окт 2009, 18:20 от Vivir

# 997
  • София
  • Мнения: 5 074
Благодаря Ви момичета за хубавите пожелания и милите  думи  newsm51
Но както сте я подкарали, страничките ни ще свършат, а никоя още не е пожелала да се нагърби със задачата да направи новата тема
Или може би , не сте обърнали внимание на молбата ми?
Пак ви казвам, че ми е практически вече невъзможно да правим темата защото, както знаете ми дадоха пенцийката с право на работа/ ама не съм обърнала внимание дали не пише и там, че трябва да бачкам на две места  Joy Joy Joy/
Както и да е, очаквам някоя от вас да пожелае да ме отмени, поне няколко пъти   love001
Хайде да не ставам нахална, поне един-два пъти  Embarassed

# 998
  • Мнения: 832
Стига да знаех, бих пускала... newsm78

Инааааааааа, дай на лични инструкции и ще пускам темите. Wink

  bouquet

# 999
  • Мнения: 289
Хули, въздържах се, защото не зная как става препратката към нова и стара тема.

# 1 000

Общи условия

Активация на акаунт