Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-14

  • 68 143
  • 1 000
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 832

Моят практически опит в тази област е свързан Рейки, лечение с прана и Силва метод.
Мога отговорно да заявя, че при практикуването на някой езотеричен енергиен метод на лечение има най-бързи и явни резултати от действието на силата на мисълта. Балансирането на енергийните потоци и чакри във фините тела в крайна сметка оздравяват и физическото тяло, като подпомагат стабилизирането на имунната система.
Интересно е, че тези методи могат да се прилагат не само за лечение, а и за всякакви ситуации, които човек може да си представи.


Ето това е единственото конкретно нещо, което даде като пример, за което ти благодаря.
Чувала съм за метода Силва (в темите за подсъзнанието има доста за него), но не съм стигнала до тази книжка (само успях да я сваля от нета  Simple Smile ).
Както се казва обаче - всяко нещо с времето си.

Относно живота и мислите ми - по един или друг начин животът ме е подготвял да съм толкова борбена още от както съм се родила. Това, което остава сега, не е да приложа наученото, както ти каза, а да мине време наученото да се усвои, не става от раз. Лека по лека се прилага до степен, в която вече го правиш несъзнателно...

Отплеснах се, но нищо, не мога да се изкажа много добре днес нещо... Blush

Благодаря ти за споделените методи и все пак държа да ти кажа, че за мен е нечестно да пишеш тук, скрит и потаен. Това ме прави внимателна...Момичетата знаят защо. Wink

# 226
  • Мнения: 34
Според мен е грешка да чакаш наученото да отлежи, точно обратното - колкото по-рано практикуваш нещата осъзнато, толкова по уверена ще ставаш, че нещата се случват докато дойде момент, когато както казваш ти - това ще стане обичайна част от живота ти и ще го правиш инстинктивно, а не съзнателно.

Подсъзнанието може всичко на Джон Кехоу има и практически съвети, тя също е много ценна, но пак казвам, да се практикува, просто за каквото ти дойде на ума.
Във всеки случай най-добре е с учител, защото той ще ти посочи и правилния път и най-допусканите грешки, но всеки сам решава как ще действа.

За това кой съм аз: Мога ли да използвам свободната си воля и да остана такъв какъвто съм в момента?
Аз съм paparosko, който ако не ви помогне, то поне няма да ви навреди, както междувпрочем и повечето алтернативни методи на лечение.

 Simple Smile

# 227
  • Мнения: 832
Папароско,

добре, уважавам избора ти "зад маска".

За Кехоу - отдавна е изчетен. Вътре видях все едно мои мисли, изключително полезно четиво! Сега съм взела и за децата, нали имам един юнак в къщи.
И дневника имам, но и до него не мога да стигна...Абе скоро и това ще стане. Wink

За изчакването - не се изказвам явно добре тези дни. Имах предвид, че всичко, което изчетох, нещата, върху които разсъждавах след диагнозата, са толкова, ама толкова много, че въпреки факта, че съм започнала да прилагам наученото веднага, ми трябва време да стане навик и то неволен...
Аз, за разлика от Сончето например, съм имала много, ама много стресиран живот и някъде там, преминавайки през него, рачо ме е сварил неподготвена (знам причината, дори не е една - в смисъл има причина, дългогодишна, но има и повод, друг, който я отключи). За това сега ми е доста трудно и няма как с вълшебна пръчица да се променя на 180 градуса. За това написах, че ми трябва време...Но работя върху това, търся, отсявам и знам, че с моя дух, тяло и с Бог ще постигна каквото е необходимо, за да живея...Колкото ми е отредено отгоре.  Blush

Поздрави на всички!

# 228
  • София
  • Мнения: 5 074
Ние не искаме да знаем кой си, а какво те доведе в нашия форум.
Има разлика, мисля!
Не мисля, че бих се доверила на човек, който чисто теоретично се опитва да дава съвети.
Затова е и нашето малко общество тук, да си помагаме взаимно във всяко едно отношение, базирайки се на нашия опит и преживяни моменти по време на лечението.
Но както и да е.

# 229
  • Мнения: 289
Paparosko, като  чуя за  за Силва  и Рейки метод и  губя моментално интерес .  Рак с рейки нали се сещаш, че няма как да се излекува, като размахваме   ръце и енергии или  като потънем в сънища като Хосе да Силва.Тук не си пишем имената по паспорт нито  си слагаме снимките по принуда. Не те караме да излизаш от анонимност, а искаме да разберем дали подобен проблем те е довел в темата или си тук за  сеир или още по- лошо, да ни просвещаваш с разни  теории които са обсебили мисълта ти.  Всъшност ти си пиши, няма лошо, стига да е нещо по- конкретно и полезно.  Wink

Последна редакция: ср, 02 сеп 2009, 21:38 от Vivir

# 230
  • Мнения: 832
Paparosko, като  чуя за  за Силва  и Рейки метод и  губя моментално интерес .  Рак с рейки нали се сещаш, че няма как да се излекува, като размахваме   ръце и енергии или  като потънем в сънища като Хосе да Силва.

Вивир,   Hug Heart Eyes  bouquet Нали знаеш колко много те обичам, уважам и въобще какво значиш за мен и колко си ценна като знания и мнение? За това предварително ти се извинявам, но мисля че папароско не отхвърля традиционната медицина, а практикува другите методи като допълнение.

# 231
  • Мнения: 34
Вие май пак ме приемате несериозно.
Писах по-рано, че и аз съм прекарал същия проблем като вас, но той е вече минало и именно поради факта, че една от причините за това беше точно силата на положителното мислене, поне според мен е така.
Може би разликата с вашите случаи е тази, че не съм бил пряко аз потърпевш, а дъщеря ми. Това е.
Ваш е избора дали да ми вярвате или не.

Мога да ви дам линк към един видеоматериал на предаване на Гала в Имаш поща за един 84 годишен човек, който се е излекувал окончателно от рак на пикочния мехур само за 8 дни с помощта на мислите си. Но не го правя докато не се съгласите, за да не бъда отново обвинен, че и това го знаете и е излишно.
Според мен този случай във видеоматериала е един от най-показателните в това отношение, който съм гледал.
Аз познавам и други случаи, но просто не са документирани.
Хората, които са се излекували чрез силата на мисълта просто не искат повече да се занимават, т.е. да се връщат назад към спомените си, защото знаят какви отрицателни емоции ги очакват.

 Simple Smile

# 232
  • Мнения: 832
Може би разликата с вашите случаи е тази, че не съм бил пряко аз потърпевш, а дъщеря ми. Това е.

Ето ТОВА ми се искаше да споделиш, не повече.  Hug
Аз искам линка, за другите не знам, но на никой няма да пречи. За това сложи го, моля те тук. Wink

Благодаря!

# 233
  • София
  • Мнения: 5 074
Предаването аз съм гледала  Grinning
Малко ми е трудно да повярвам, че само за осем дни можеш да се излекуваш от рак със силата на позитивното мислене.
Вярвам, и многократно съм повтаряла в тази тема, че позитивното мислене е много важно, но придружено със стандартното лечение.
Както и мисля, че в Германската нова медицина има много истини.
Но не бих разчитала само на това.
Ето, аз съм пример за това - 17 години от първата операция, от които 13 ремисия.
Момичетата ме познават - заредена винаги с позитивна енергия, независимо от ситуациите в които изпадам в едно или друго отношение.
Но да разчитам само на една или друга алтернатива  newsm78

# 234
  • Мнения: 289
Аз съм paparosko, който ако не ви помогне, то поне няма да ви навреди, както междувпрочем и повечето алтернативни методи на лечение.

 
Ето това изречение ме смути  и затова ми се стори, че Paparosko залита към алтернативната медицина.
Той не иска де се представи, затова ще ви каза как си го представям аз.
Мъж, поне така е написал вероятно с хуманитарно образование-добре се изразява и не прави правописни грешки. Мисля че по- скоро е над 30 годишен, съдейки по начина на изразаване, макар, че го прави със заучени фрази. Вероятно се е сблъскал с рака покрай някой роднина или близък, но не лично- съдя от пропагандите за позитивното мислене, а и от това, че не се представя, ами защото няма какво да сподели за проблема си. Нищо чудно да е дълбоко законспириран съпруг на някоя от нас, но малко ме съмнява. Сигурно се казва Росен, съдейки по ника. При всички случаи преживял някаква вътрешна драма, щом е стигнал до рейки и силва методи. Човек без работа, щом има време да чете такива книги а  и аз, щом имам време за такива анлизи.  Laughing
 Хайде сега Папароско кажи интуицията ми работи ли  smile3533 ?

Последна редакция: ср, 02 сеп 2009, 20:24 от Vivir

# 235
  • Мнения: 832
Вивир, обичам те!!!  Laughing

Да не се окаже брата на моя съпруг, който също е с "Р"... Joy

Шегувам се, разбира се!

И още един майтап - покрай здравословното ми готвене, моят съпруг имаше идея да се регистрира като дама в нашия форум и да дава наставления какво е добре да се яде, наблягайки на мръвките и пържените картофки... hahaha Не издържа обаче да не сподели "гениалната си" идея с мен и така планът му пропадна... Laughing

# 236
  • Мнения: 34
Работи и то много добре.

За Кана ето линка: www.kehoeducation.com/content/view/472/366/1/1/lang,bg

Не виждам нищо лошо да се залита към алтернативната медицина, защото има много случаи на излекувани болни от рак именно с помощта на алтернативната медицина.
За силата на мисълта като сте запознати трябва да знаете, че щом имате съмнение, че Рейки и рак не са съвместими, то за вас Рейки и рак няма да бъдат съвместими.
Пак казвам, че основното е да се разбере, че Законът за привличането действа неотменимо - За каквото мислиш, това привличаш в живота си.
Както се казва - кажи какво мислиш, за да ти кажа какъв си.

Например Рейки много добре въздейства на болни по време на вливки. Чрез изпращане на Рейки енергия от разстояние може да се намалят или даже да се обезсилят доста от страничните ефекти на цитостатиците. Или да се понесе леко самия етап от химиотерапията и др.

Да не говорим, че така наречената спонтанна ремисия много често не е нищо друго, а последица от алтернативни енергийни методи на лечение от разстояние.


В крайна сметка пак казвам, всеки избира сам как да се лекува, едно не харесвам на лекарите, че не запознават пациентите с възможностите на алтернативмните методи на лечение, което според мен е меко казано нехуманно.

 Simple Smile

# 237
  • Мнения: 832

В крайна сметка пак казвам, всеки избира сам как да се лекува, едно не харесвам на лекарите, че не запознават пациентите с възможностите на алтернативмните методи на лечение, което според мен е меко казано нехуманно.

 Simple Smile

В тази връзка ти чел ли си "Антирак" от д-р Давид Серван-Шрайбер? Горещо, ама наистина от сърце я препоръчвам. Ще видиш защо.
Само ще вмъкна, че той е лекар и заради тумор в неговия мозък, започва да търси...и самият той обяснява защо лекарите не дават това инфо...Просто защото го нямат. Той отива в Далечния Изток да търси отговори...Както и да  е, ако не си, прочети я.

И последно - на колко години е дъщеря ти (ако не се притесняваш да споделиш)?

# 238
  • Мнения: 289
Кана,с тия мръвки и пържени картофки, мъжът ти май ще се окаже двойник на моя. Остава да кажеш и, че ненавижда домакинската работа и ще се усъмня, че са братя близнаци  Joy  Joy

# 239
  • Мнения: 832
Остава да кажеш и, че ненавижда домакинската работа и ще се усъмня, че са братя близнаци  Joy  Joy

Боже!!! как изобщо можа да произнесеш тази мръсна дума "работа", камо ли пък домакинска?!?!?!?
Наистина явно са двойници. Wink
Сега хитът е, че го заплаших преди време (къде на шега, къде наистина), че ще му изхвърля стола пред компютъра, за да спре да се разплува на него по 12 часа в денонощието... Joy Обясних му, че не може да прекара живота си там.  Laughing Да видим...

Твоят как е с компютърните игри и мача, за да разнищиме тотално родството?  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт