Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-14

  • 68 137
  • 1 000
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 708
И да вземете да си изписвате никовете с главна заглавна буква !
Да!  newsm10

# 196
  • Мнения: 25
И да вземете да си изписвате никовете с главна заглавна буква !
Да!  newsm10

  С   Peace  и лява ръка съм за главната буква!

# 197
  • Мнения: 832
Момичета,


може да сте го видяли вече, но все пак:

http://help-polly.info/

# 198
  • София
  • Мнения: 5 074
Кана, то не може да не видиш подобно нещо!
Дълбок поклон на тази МАЙКА!!!
Ето линк към темата в нашия форум http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=423615.0
Ще се включим , нали?
Аз вече го направих.

# 199
  • Мнения: 832
Естествено, че ще се включиме!

А линк към темата не дадох, защото е доста дълга, няма смисъл - на сайта е качено всичко нужно и кратко. Wink

# 200
  • София
  • Мнения: 5 074
А защо сайта ,който си постнала не е на български език?

# 201
  • Мнения: 832
 Joy Joy Joy За да си зависима от мен, да имаш нужда постоянно от мен, мами!  hahaha

Горе, в ляво, има знаменца - първото е българското, за съответния език...Wink

# 202
  • Мнения: 832
И сега - специално за Хули:

http://help-polly.info/index.php?lang=bg

Тараааааааааааааам!

# 203
  • София
  • Мнения: 5 074
Така се прави за мами  Joy Joy Joy, която не може да чете на иначеезичен език  Sick
Ми....кво да правя - владея български, руски, мааалко фр..англ.,тур.,ар.,, а...беееееееее разбирам се говоримо с всички  Joy Joy Joy
Но за http://help-polly.info/index.php?lang=bg моля, всички- поне мъничко, защото мъничкото става много, ако сме единни Peace

# 204
  • Мнения: 1 494
Добриутру! Най - накрая се захлажда и идва любимия ми сезон.  Heart Eyes
Хули, какво те притесняват главните букви? Много смешно ми стана.  Heart Eyes Hug

Аби, не съм си изяснила как точно се стига до хормоналния дисбаланс и до нашите проблеми, обаче прочетох някъде, едно по- елементарно обяснение, че при стрес в организма се отделят повече естествени стероидни хормони, които водят до понижаване на имунната защита на организма.  Видим резултат от това е изсушаване на кожата, чуливост на ноктите, херпеси, падане на косата, умора. Понижената имунна система отключва процеса на заболяването. Не случайно някои жени откриват заболяването си 1-2 години след раждането. Мисля си, че никак не е случайно, че преди време са казвали,  бременната жена, трябва да яде за двама, нещо което сега се отхвърля.  Всъшност не знам дали науката има окончателен  отговор на въпроса ти.

Като една видна врачка, още докато писах, си мислех именно за теб Vivir.  Hug Потърсих в нета за "стрес" и попаднах на хубава статия, а вероятно има още много - http://www.lekar.bg/news-56/info-414/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%81/
Но пък доста от тук пишещите са споделяли, че са нямали някакво сериозно стресово събитие...
Обаче ми стана интересно, какво имаше предвид за 1-2 години след бременност? Това, че бременността е стрес за организма ли? Или последващите грижи за малкото бебе?
Доколкото знам естрогена се управлева от хипофизата. Дали в хормоните на хипофизата трябва да се търси някакъв отговор? Възможно ли е дисбланса да не е резултат само от стреса, а от нещо друго?

Папароско, развий си тезата дее... Няма страшно, обещавам. Innocent

Последна редакция: ср, 02 сеп 2009, 07:14 от Abi (abigale)

# 205
  • Мнения: 34
Тезата е видна и от посочената статия: Стресът причинява срив на имунната система.
Някой ще каже и какво от това?
Ами за нормалното функциониране на всеки организъм основно условие е нормалното функциониране на имунната система.
В противен случай се появяват болестите.
Обратно, при проявени болести след нормализиране на имунната система организмът се възстановява, т.е. болестното състояние изчезва.

Може на някой да се стори странно, но медикаментите и лекарствата не лекуват пряко болестите, а помагат на различни нива за възстановяване на имунната система, а оттам и самоизлекуване на организма като цяло. Казвам КАТО ЦЯЛО, това е различно от обикновената лекарска практика да се лекуват отделните органи, а не целия организъм.

Но както и да е, това последното е друга тема.
Засега толкова от мен за стреса.

 Simple Smile

# 206
  • София
  • Мнения: 1 312
Добро и от мен!!! Simple Smile
 Искаме да разберем причината,но тя е толкова индивудуална,колкото и чов.организъм е уникален за самия себе си.Целунати сме от рака,още не сме прегърнати.Една целувка нищо не е...ще забравим и вкуса й!Причинат при мен беше стрес,по скоро тъга и мъка.Имах пероид от живота си ,в който бях разделена с близка роднина.Това ме измъчваше ужасно.Започна продължителен цикъл,болезнен.Леки кръвоизливи и така се установи хормонален рак на матката. Ами не са ми казали докторите от къде е причината,но не е нужно...аз знам от къде започна. Всичко беше навързано едно след друго. Сега всичко е наред,разбира се- с отношенията ни....но защо да се стигне дотук...а,де??!!!!
После след силен стрес само за два месеца се размърдаха хормоните на щит. жлеза и последва ... завинаги заместителен хормон,тоес нямам функционираща жлеза.
  Но,Вивир го е казала много ясно в едно изречение.За мен това е една от причините. Наясно съм с моята причина,но не знам как да се предпазва човек от тази болка,тъга и стрес...това е по- трудното.Все пак сме човешки същества с чувства и емоции....
Та,такива ми ти работи драги ми момичета!  bouquet

# 207
  • Мнения: 430
        Аз имам хормонален дисбаланс откакто се помня.Дори година и нещо, преди диагнозата, изследвах хормоните ,пих хачета - не противозачатъчни, а за диабет ,които трябваше да ми помогнат.Отчитам като своя грешка, че не отидох в по-голям град, а се доверих на нашите лекари и лаборатории.Инъче ,за статистика , имах силен стрес ,месеци преди диагнозата.
    Нищо не казвате за къпането в минералните води?!

# 208
  • Мнения: 832
Paprosko, ти още ли не си се представил?!?!?

И не се хаби с половинчати изказвания, повтаряйки едно и също като на деца - казхме вече, че тези неща ги знаеме. Дай нещо нов, пардон - нещо по същество, конктретни примери! Книги повечето сме ги чели, нямаме нужда от рецензенти. Wink

Няма нужда и от загадъчние ти тон - това, което пишеш, че е друга тема, ние сме го коментирали и представи си - и с това сме запознати.
Няма да визирам нищо конкретно и спитам дотук, защото най-малкото е възпитано да се представиш и разкажеш за себе си, както е направила всяка една тук по един или друг начин, а не да влизаш и да въртиш едно и също, което както вече уточнихме - ние знаеме! Да не говориме, че го правиш на доста елементарен език, малко като на деца дообяснено, аха за да разберат "правилно"...  Stop

# 209
  • Мнения: 25
       
    Нищо не казвате за къпането в минералните води?!


  Аз имам същият въпрос. Казаха ми, само душ! Та, до кога? newsm78

 Момичета и нещо положително, вместо   bouquet , ви поднасям салата Simple Smile, красива, полезна и вкусна:

     Настъргвате една грудка червено цвекло, три моркова и една ябълка, начупвате една глава броколи на парченца, нарязвате на ситно една връзка магданоз и една връзка копър, овкусявате със зехтин и лимон ( лимонът убива аромата на земя, на цвеклото), разбърквате добре и на края украсявате с няколко маслини!
                                                                      

                                                                                         Добър апетит!

Последна редакция: ср, 02 сеп 2009, 11:07 от Гугутка

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт