На плажа, в парка, по поляни, забава е голяма с наш'те Юнски малчугани :)

  • 14 644
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Здравейте!  Grinning
Пьрво, МимченцеHeart Eyes Heart Eyes Heart Eyes за темичката. Едвам дочаках да я пуснеш, отиваме на село, без нет, а много исках да пожелая

Честита бременност, МегHug Hug Hug лека и безпроблемна, лесно раждане и едно здраво бебче на финала. Честито и на бьдещата кака, много гушки и целувки за снахичката.  Wink


Вери, не разбрах за овесените трици, не може или просто ти не си давала?   newsm78 Аз сьм купила отдавна, но все не се решавах да дам, даже скоро и аз като Весито се питах дали може само накиснати, не варени.

Офи, стискьм палци скоро да се похвалиш и ти с бременно коремче.  Praynig Praynig Praynig

Май е това, хайде другата седмица като се приберем ще се "видим".  Hug Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 3 743
А за кърменето и бременността бях чела ли, чула ли, не мога да кажа, че заради отделяните хормони кърмата (май вкуса и беше) се променял и затова детето често в такава ситуация се отбива .

Доколкото аз знам, кърмата преминава в коластра, а и гърдите стават много по-чувствителни, та и за майчетата не е много приятно. Но пак си е индивидуално. Мисля, че Мадона доста време кърми Норчето, като беше бременна с Никито Peace

Вери, и аз за чийзкейк се сетих. Това ми е от американския период. През седмица правихме чийзкейк. Прекрасен сладкиш за пишман готвачки като мен  chef
Ето и рецептата
2 8oz (8x25g) cream cheese Philadelphia
1 ч.ч. захар
4 яйца
1 с.л. ванилия /течна/ или 1-2 прахчета
2 с.л. царевично нишесте
1 ч.ч. пр. мляко

всичко се разбива в блендер до еднородна консистенция и се изсипва в намазана с олио и набрашнена тавичка (размер 8'', около 18-20см диаметър)
пече се при температура от 180градуса за 1 час.
може да се гарнира със сладко отгоре или да се сложи бисквитен блат отдолу

П.П. става и с обикновено крема сирене, но вкусът малко се променя

# 17
  • Мнения: 5 713
Вери, не разбрах за овесените трици, не може или просто ти не си давала?   newsm78 Аз сьм купила отдавна, но все не се решавах да дам, даже скоро и аз като Весито се питах дали може само накиснати, не варени.
Не мисля, че не може. Просто аз не съм давала. Сега, откакто се храним и захраних Ясен по друг начин, си мисля, че онова с алергизиращите храни е малко относителна теория. Има си други причини, според мен, да развие едно дете алергия от храна. Нищо не пречи да пробвате. Иначе, да, стават и без варене. Почти всичко става без варене.  Wink Само обикновения картоф и ориза не могат да се ядат сурови.

# 18
  • Мнения: 17
Хей, софийски майчета, и аз съм навита за срещичка утре. Какво ще кажете да я направим пак така към 17 часа в Борисовата?  Thinking

Благодаря за идеите за Филаделфията! Peace
Хубав ден на всички!  Sunglasses

# 19
  • София
  • Мнения: 779
Меги чудесна новина Hug. Леко бременееене

# 20
  • Мнения: 107
Ето ни и нас малкия немирник вече спи и мога да напиша няколко реда
Мимче винаги много готини и оригинални заглавия  bouquet  bouquet  bouquet
Меги чудесна новина отбора на бременните мами се увеличава
Офи чакаме скоро и теб при нас  Hug
Ние правихме прощапулник Марти взе първо пастата за зъби в едната ръка в другата една количка после пусна количката и взе една кутийка от лекарства  Thinking  ,а първо си хапна от питката Joy Joy Joy.Днес бяхме на рожден ден и Марти много се забавлява а и аз с него по парзалките и кончетата
Аз съм много самотна понеже мъжът ми замина и сега цял месец с Марти сме сами а и вече ме е обзела паниката пак покрай раждането (имам контракции и леки болки )и ще вземе да стане като първия път таткото да го няма че Марти се появи в първия ден от  9 месец и сега съм на тръни.
Ето малко снимки от нас  1158
http://snimka.bg/album.php?album_id=408912

# 21
  • Мнения: 179
Какво хубаво заглавие!
На очакващите мами им желая спокойствие и здраве

# 22
  • Мнения: 27
И аз да се включа с поздравления за Меги  smile3501 здраве и пак здраве ти пожелаваме ние с Ивко  Hug на каката
Възхищавам ви се честно на всички които сте се решили толкова скоро (а и изобщо ) да си сътворят още по едно мъничко щастие  Heart Eyes Аз само така отстрани мисля да ви се радвам нескрито  Heart Eyes  понеже намерение за второ- не скоро ами изобщо нямам, така само се размечтавам и  smile3538 гледам да си спомня ..... спомените Crazy  но да не говоря много че живот е- нищо не се знае .

Мимченце ясе пробвай със стихотворение за юнчетата  да видим какво ще сътвориш, че явно ти се отдават римите  Flowers Bouquet

Иначе ние на планината изкарахме супер макар и за кратко, беше студ вчера например по обяд беше 15 градуса и даже пускахме печка да се стоплим  Mr. Green като цяло Ивко си изкара добре, за първи път го видях да се заиграва като детенце и около 1 час  само се кикотеха имитираха един друг и изобщо не се сетиха за майките си тези деца, но момиченцето е с 4 мес по голяма от нас и разликата е съществена в общуването с нея, казва думички повтаря даже знае какво иска и си показва- например един път застанала пред кухненските шкафове с купичка в ръце и мрънка- иска да и сложим да яде ooooh!
Ивко най после след 3 мес млечна диета прояде с лъжица  newsm44, ходихме за малини и за боровинки и сладко си напрвихме даже, набрах си жълт кантарион и мащерка...това е общо взето от нашата мини ваканция весело си беше- с деца на море..балкан.. лудницата си е на ниво  Joy ето малко от снимките 2633 http://snimka.bg/album.php?album_id=408921 Ето ги преди 1 седмица преди и след това вече се преоткриха Mr. Green

сори за дългия пост ... да не видя свободно време аз  Crazy

Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 23:51 от _ALISA__

# 23
  • Мнения: 51
Здравейте и от мен в този късен час! Всички вече спят и сега малко лично време за мен....

Мег  -страхотна новина, браво и на тебе за куража!!!Лека и безпроблемна бременност и от мен!!!
Чета и други мераклии за второ с такава малка разлика -Офи -ще стане, щом желанието е на лице Wink)
Нашата Мирела е планувана и се изминаха около 5-6 месеца докато има резултат, по едно време се бях отчаяла, но накрая бях най щастливата майка на света!!!
За кърменето по време на бременност -само да споделя, че съм се отбила сама и според майка ми кърмата не ми е харесвала -майка ми е била бременна вече със сестра ми -разликата ни е 1г и 3 м.

Мари -гласувах, чудесен разказ за преживяното!!!

За кг гледам сте захванали темата- ами аз да ви кажа откровено следях теглото си единствено по време на двете ми бременности, и сега ако ме попита някой -ами не знам колко кг съм; чувствам се добре в кожата си, е има още малко какво да се желае.....Wink))

Мимченце -и със стария колаж темата ни е пак с най готиното заглавие!!!! Heart Eyes А вие естествено, че ще сте навън в това хубаво време.....все пак е лято!!! А юнчетата трябва да щуреят на воля Wink)))

И аз съм давала на Мирела овесени ядки -само накиснати малко преди закуска, но това беше около началото на лятото, сега сме само на к. мляко, което редувам с Нестле Джуниър.Няма отказване от това шише, с чаша с мек накрайник се олива цялата, а за сламка не искам да говоря-дъвче я и не засмуква изобщо....
В общи линии е това, само да добавя, че Мирела започна да крещи колкото й глас държи Shocked направо събира погледа на всички -било то съседи, непознати, деца от площадките....ужас! А да и не може без мен, вкопчва се и ако се отделя и отида в друга стая -ме вика и плаче. При някой от вас да е така???
Сега вади и зъбки и е доста неспокойна, една вечер докато се приспивахме напипах едно топче зад лявото й ушенце-оказа се, че било подут лимфен възел-ами док ме успокои, че може да е от зъбките и да не го пипам, щяло да мине... Охххх доста се поувлякох затова спирам дотук....

АЛИСА -Ивко е страхотен!!! Много сладък пухчо/също като нас / е и Марти на мама Радост!!!Много хубави сними, момичета!!!
Спокойна вечер!!!

# 24
  • Мнения: 107
Добро утро на всички малки лудетини
Една скромна почерпка от мен днес имам рожден ден и ставам на цели 22 години  party023 beer Popcorn(не ме бива нещо със снимките)

# 25
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет на всички  Simple Smile

Мимче  Hug

Мег, честито   bouquet Лека и без аварийна  Simple Smile

За овесените ядки - аз ги давам само накиснати за 10-15 мин преди консумация. Стават абсолютно същите като варените.
За триците - не бързам още. Те са всъщност обвивката на овесеното зърно и може да дразнят повече деликатните и чувствителни стомахчета на децата. Но не пречи да се пробва все пак.

Гледам пак за кг си говорите  ooooh! Аз пък жадувам някой да ми каже "Аууу колко си слаба"  Joy и аз наистина да съм де  Mr. Green Много ми е чудно, защо хората са така да се каже деликатни към дебелите и не им казват "Леле колко си дебел, тлъст" , а като видят по-слаб човек и веднага трябва да изразят мнение  Crossing Arms Все пак по-добре е да си слаб (и от естетическа и от здравословна гледна точка), отколкото дебел.
Аз имам още доста килца да смъквам от раждането, само че мен ме притеснява повече гадния целулит  #Cussing out че и да отслабна малко зор ще видя да се оттърва от него.

Мамо Радост, честит рожден ден   bouquet Бъди жива и здрава  Hug

# 26
  • Мнения: 179
Честит празник и от мен мама Радост!Бъди щастлива!
Една комична ситуация да ви споделя набързо- моя малък юнак преди малко ми носи мокрите кърпички и ми ги подава.Аз се чудя какво става и реших да проверя дали не иска да ми намекне нещо и какво да видя,той наистина напълнил памперса LaughingСмях се като луда сама.....
С ден на ден захитряват все повече, нали?!
Лек и хубав ден!

# 27
  • Мнения: 13
мама Радост Честит рожден ден и от мен! Много здраве и послушни дечица ти желая Wink !

kris_bo  hahaha

# 28
  • Мнения: 657
Радост, честит рожден ден! Много здраве и щастие с твоите слънца! Hug  bouquet

Крис, голям смях с тия мокри кърпи, наистина. Laughing И верно, че захитряват все повече!

И аз да споделя какво изречение изцепи майка ми онзи ден като й оставих Йойо да я гледа за няколко часа.. "Влизаме в банята да мием дупето на Йойо и изскочи една малка хлебарка!"  Joy hahaha Mr. Green

Ивчо голям любовник ще става, браво на него! Heart Eyes И той като наш'та Йоана - де що види дете, отива да прегръща и целува, чак ги събаря на земята. Laughing Но се радвам изключително много! По-добре това, отколкото да напада да се бие... Naughty Wink

Килограмите от преди бременността вече си ги върнах, че и два бонус съм свалила така между другото. Sunglasses Доволна съм, отново мога да облека някоя секси дрешка и да се почувствам привлекателна. Blush Жалко само, че мъжО не ми е под ръка, че иначе щях да се присъединя и аз към очакващи 2010. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 0
Здравейте мами,хи4 не насмагам да ви 4ета,някак си нямам време покрай малката,надявам се тази тема да съм по редовна 4е да мога да ви запомня кой кой е-4е ме срам направо Joy

Пожелавам на вси4ки които отново са в о4акване на друго беб4е лека бременост и раждане без проблеми.Аз се надявам също на второ детенце но не сега,като поотрасне малката ни принцеса ще решим.То с нея беше от първия път 4ак не ми се вярваше.

Аз да се присъединя към вас с килограмите-също имам нужда да ка4а ама нестава а пък ям кат разпрана.

Аз още на Алекса на съм давала овесени ядки ама кускуса много го яде-с пилешко месо и зелен4уци,слагам и и кисело мляко да не е толкова сухо и се облизва.

А бе аз да ви питам,наистина ли е толкова от4айващо в болниците в БГ?Племеницата ми беше два дни в детско отделение в Сливен щот нещо я ухапало и се полу4ила алергия,детето цялото се подуло та добре 4е пак им обърнали внимание де-веднага и били инжекции,сложили и системи,правили кардиограма ама голяма мръсотия вика сестра ми и пълно с хлебарки било.И представете си искали да мерят на малката кръвното ама не можели да намерят апарата та казали  на сестра ми ако го намерят ако не не,ужас.Добре поне 4е детето е добре и ве4е си е вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт