Twilight/"Здрач" тема 27 (за млади вампири и върколаци)

  • 22 035
  • 431
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 942
И аз много я харесвам, измъчен и красив

# 31
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
Гласувах с "До последно се надява, че ще спечели Бела", защото не се отказва лесно..И това му харесвам Grinning

# 32
  • Мнения: 12
Хайде да захващаме някаква дискусия , когато аз съм на линия всички мълчат !  Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 0
Хайде да захващаме някаква дискусия , когато аз съм на линия всички мълчат !  Crossing Arms
Щото чакат да започнем в бяло -днеска ни беше дошла музата нещо Mr. Green
Вижте какво чета сега:

По думите на професора описанията на вампирите и болните от бяс хора си приличат удивително много. Освен това, епидемия предизвикана от това заболяване се е разразила в Унгария приблизително през 1721-1728 год. - именно там и именно по това време се появяват и първите легенди за вампири. Приблизително 25% от страдащите от бяс хапят други хора. Мнозина от тях, също както вампирите, не носят в себе си огледала и силно миришещи вещества. Ако болният подуши силната миризма на чесън (едно от популярните оръжия срещу вампири)или види отражението си в огледало, може да получи силни спазми в гърлото и лицевите мускули. В резултат на това, отбелязва невролога, болният може да започне да издава хрипливи звуци, да оголва зъбите си, а по венците му избиват кървави петна.

Повечето вампири са мъже, а заболяването бяс се среща при тях 7 пъти по често отколкото при жените. Вампирите, както е известно, не издържат на дневна светлина, а страдащите от бяс често бродят нощем. Освен това вампирите имат ненормално привличане към представителите на противоположния пол, а при “бясните”, вследствие на заболяването, се получават увреждания на мозъчните центрове контролиращи емоциите и поведението, в резултат на което сексуалната им активност се повишава.

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 00:24 от valka1979

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Ето Валка ви пусна достоверна информация за хиперсексуалността на вампирите  Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 504
Отбивам се само да ви напомня да гласувате за Здрач Simple Smile

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Призовавам ви да гласувате за наградите Teen Choice Awards!
http://www.teenchoiceawards.com/index.php
Изисква се просто регистрация и да сте до 19 Mr. Green Тъй като май само аз тук съм под 20, просто ще се наложи малко да ги измамите Mr. Green
Година на раждане- след 1990 Simple Smile

Каста ще е там, да им дадем едно рамо и пак да оберем всички награди Crazy

Категориите:
Movie Actor: Drama - Robert Pattinson

Movie: Drama - Twilight

Movie: Romance - Twilight

Movie Rumble - Edward Cullen (Robert Pattinson) VS. James (Cam Gigandet)- Twilight

Movie: Liplok - Kristen Stewart & Robert Pattinson- Twilight

Other Stuff Male Hottie - Robert Pattinson


Можем да гласуваме всеки ден. Наградите са в понеделник. Simple Smile
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Няма да се включвам много тези дни, че съм все на работа или курсове, но ви следя Simple Smile

Май има доста желаещи за дискусии в бяло, а? Mr. Green


Снимката е жестока, жалко че е просто фотошоп Simple Smile

# 36
  • Мнения: 0
MonkA, благодаря че напомни- аз вече гласувах, всъщност става лесно и бързо и освен това има наистина обширен набор от награди в много различни области  и е забавно да се гласува- и аз призовавам - дайте да оберем и тези награди. Няма ограничение в броя на гласуването.

Ох, ще взема да си легна, че днеска гледах предаване в което казаха, че трябва да се заспива преди 23:00 часа - не защото ще вамирясаме, Mr. Green а защото е вредно за кожата и за мозъчните клетки- демек ще стана грозна и тъпа ако не се наспивам.  Laughing И като се прибави това, че съм леко руса - настава пълен ужас!!А съм просто човек и не мога да разчитам на вечна вампирска младост и красота!  Sad  Cry

Интересна Роб физиономийка за лека нощ Heart Eyes


Мале какви работи са писали мамите днеска в бяло - как не ви е срам момичета! Joy

# 37
  • Мнения: 3
Привет на будните! Не зная дали ще напиша смислено всичко, което ми мина през главата докато ви четях постовете, защото ме облъчват с мазна чалга от близките няколко кръчми. Относно анкетата - опция 5. Млад, влюбен и се надява докрай да я спечели, мисли си, че ше избегне белязването и няма да я нарани. Тийм Едуард докрай съм и колкото и да не го харесвате като образ от реалността, не че го има толкова перфектен, но ако съществуваше, макар и да е маниакално-депресивен тип, ще съм с него докато ме иска. Хипотетично се изказвам де. Аз съм си наред в семейството, нищо че, мъжът ми не е нито Едуард, нито Джейк, дори не е и Майк. Нещата не могат да се опишат така просто. За другия отбор - Джейк не ме дразни много, след 2 прочита на някои от книгите вече ми е симпатичен. Бела като герой - почти да, харесва ми в много моменти, Крис като Бела- не, не я изтрайвам. Очаквам повече сега в "Новолуние", нали ми е любимата част. Във връзка с това кого сме срещнали в живота си и струва ли си да чакаме Едуард или да се примирим с Джейк? (Говоря от гл.т. на отбор Едуард) Преди време щях да настоявам докрай да си чакаме сродната душа, половинката, която допълва до цялото, но сега вече съм убедена, че това не винаги става в този живот. И тъй като животът не е за сам човек, или поне трудно се справяме сами, би следвало да изберем от това, което  ни се поднася - в смисъл дори и някой Майк. Така или иначе няма пълно щастие, защо да се лишаваме от това, което е в ръцете ни.

Малко телеграфно, но такова ми е включването предвид обстоятелствата около мен.

# 38
  • Мнения: 116
По думите на професора описанията на вампирите и болните от бяс хора си приличат удивително много. Освен това, епидемия предизвикана от това заболяване се е разразила в Унгария приблизително през 1721-1728 год. - именно там и именно по това време се появяват и първите легенди за вампири. Приблизително 25% от страдащите от бяс хапят други хора. Мнозина от тях, също както вампирите, не носят в себе си огледала и силно миришещи вещества. Ако болният подуши силната миризма на чесън (едно от популярните оръжия срещу вампири)или види отражението си в огледало, може да получи силни спазми в гърлото и лицевите мускули. В резултат на това, отбелязва невролога, болният може да започне да издава хрипливи звуци, да оголва зъбите си, а по венците му избиват кървави петна.
Повечето вампири са мъже, а заболяването бяс се среща при тях 7 пъти по често отколкото при жените. Вампирите, както е известно, не издържат на дневна светлина, а страдащите от бяс често бродят нощем. Освен това вампирите имат ненормално привличане към представителите на противоположния пол, а при “бясните”, вследствие на заболяването, се получават увреждания на мозъчните центрове контролиращи емоциите и поведението, в резултат на което сексуалната им активност се повишава.


Валка, страхотно е това, супер интересно е. Аз нали ксъм фен на тикава исторически факти и научни интерпретации за вампирите. Само не разбрах от къде го взе и кой е цитираният професор.

Trinity - браво за стихотворението. На това "да му светне", така се смях.
Хайде добро утро.... Вчера нещо не можех да вляза във форума и се изядох от яд, мислейки че пишете кой знае какво в бяло... но явно сте се укротили...  Joy

# 39
  • Мнения: 116

И понеже темата е за Джейкъб... ето един не толкова смешен комикс ... направо тъжен

Питате се дали наистина съм влюбен в Бела... Абсолютно и безпрекословно... но какво да направя като тя не ме иска


Опитах се да се правя на лош, защото тя явно само лоши момчета харесва... но безуспешно... пак избра онзи кръвопиец и ме остави сам...


Но когато съм без нея, ми е много трудно... даже почнах да карам само кола, за да не ми напомня моторът за нея...


Опитах се да се занимавам с нещо, за да не мисля за нея... като много спорт...


...и много ядене...


Дори да удавя мъката си в алкохол (газиран Wink)


Излизах с руси....


И с тъмнокоси...


Опитах се да намеря Пепеляшка с вълшебна обувка...


Дори се ожених за принцеса....но никога не открих онова щастие, което бях изпитал с Бела


Вече се отказах... ще си живея сам... дори не гледам жените в очите, за да не взема да инпринтна някоя...

# 40
  • Мнения: 0
 Добро утро, момичета. Снощи  и аз много трудно се добрах до форума и дори помислих, че са ни врътнали кранчето, заради следобедните простотии.  Grinning Grinning Grinning
Бела, мерси за комикса. Нищо, че е малко "тъжен". И  тъжното можем пак да го обърнем на смях. Лек и спорен ден.

# 41
  • Мнения: 1 343
Момичета имам нужда от помощ ... Искам да напиша една жалба до централата на Gameforce но ми трябва някой с перфектен немски Sad Ако иска някой да ми помогне за една добра кауза да ми пише на лични Sad Писна ми от шуробаджанащини.

# 42
  • Мнения: 0
А ето още нещо.
Върколакът - едно от неизброимите и най-ефектни създания от света на човешката история, мит и въображение. Върколакът - менящ формата си хищник със зловещ апетит и опасни инстинкти.

Върколак: човек, който притежава способността да се превръща във вълк. Един от най-древните митове на Новата ера... Върколаците са наричани още ликантропи; превод от гръцки: хора-вълци. Ликантропията не е измислено понятие без научна обосновка. От една страна то характеризира психическа нестабилност у човека, която го кара да си мисли, че действително може да приема формата на диво животно.
Възможно е болестното състояние ерготизъм да е свързано с мита за Върколака. Симптомите на ерготизма, които се предизвикват от гъбата ергот, позната по българските земи като мораво рогче, съвпадат с тези на бяса - нарушения на двигателната система, спазми, световъртеж, халюцинации, неконтролируема жажда, "вълчи" апетит, загуба на говора... Между впрочем, основната съставка на моравото рогче е лизергиновата киселина, а именно тя е в основата на халюциногенната дрога LSD. В средновековието хората често са се хранили с хляб, направен от заразено с мораво рогче зърно. Това лесно обяснява явлението върколак
 Съществува и генетично изменение, наречено порфирия, което също води до проявата на върколашки симптоми сред които деформация на сухожилията, почервеняване на ноктите и зъбите... От друга страна ликантропията е в услуга и на свръхестественото, защото с нея се обозначава и същинската трансформация на човека в звяр. В единия случай науката дава логика на онова, което тревожи съзнанието, а в другия - суеверието се опитва да обясни необяснимото…
 
Върколакът е създание, надарено с безсмъртие (той постоянно регенерира клетките си), но той далеч не е неуязвим - силната отрова и огънят са смъртоносни, както и всичко, което може да нарани сърцето или мозъка на човека-вълк. Въпреки че върколашката ахилесова пета все по-често добива очертанията на една условност, среброто си остава най-сигурното оръжие срещу върколаците. Народните песни разказват, че турците са леели сребърен куршум, с който да убият известния български войвода Дельо хайдутин - толкова свиреп, че бил смятан за върколак. Какво превръща обикновения човек в ликантроп? Циганското проклятие, ухапването от вълк, кръвното родство. А какво може да го изцери? За всяка бедна душа има надежда… стига да не е вкусила човешко месо…тогава процесът е необратим.
В исторически план още в древния Вавилон можем да търсим ликантропи. Говори се, че вавилонският цар Навуходоносор е бил такъв, а едно от най-ранните сведения за това как хората се превръщат в по-низши форми на животинския свят е записано в Стария завет.

Първоначално образът на върколака в европейските вярвания е бил положителен. Трансформацията на човек във вълк е била свързана с определени ритуали, била е част от магьосническата практика - традиционното сливане на човека с природата и докосването до езическите божества. С навлизането на християнството както други митологични образи, така и върколаците се превръщат в олицетворение на злото.

Каква е съвременната представа за Върколака?
Много сходна и с тази отпреди столетия - хуманоиден вълк, отдаден на суровите инстинкти, но пазен от интелекта на Homo sapiens, бърз, могъщ и безпощаден хищник, подчинен на енигматичното пълнолуние.
Съществува дори и 'класификация' на върколаците - има алфа- и бета-върколаци. В една глутница първите са лидерите, а вторите са подчинените им, които в повечето случаи са превърнати във върколаци от своите водачи.

 Легендите за странни и опасни чудовища са живи и истински, както и самите чудовища. Ако не вярвате - разходете се из гората при пълнолуние и веднага ще усетите тръпката

# 43
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен!

Снощи имах голям проблем да вляза във форума? Някоя от вас да е имала същото изживяване? Като каза, че няма да ми зарежда страницата и това е. (явно и нета е ришил да играе срещу постовете ни в бяло ooooh!, а тъкмо ми беше дошла музата Crossing Arms)

Текста за вампирите и аз го бях чела някъде из нета. Май в Уикипедията. По едновреме ме беше обхванала страстта по вампирите ( и то не такива сладки вегетариански създанийца каквито сега коментираме) и бях се ровила. Бях прочела и една друга теория - че хората, които страдат от епилапсия през онези години са ги смятали за мъртви - т.е. като изпаднат в такъв гърч и застивали като умряли и едва едва им биело сърцето. И ги погребвали живи, а когато минело време и "мъртвите" се съвземат от пристъпа къде се озовават? В някъв си ковчег под земята.
Въобще да им имам и медицината през вековете.

# 44
  • Мнения: 3 576
Добро утро на всички  Hug

Бела,
както винаги - страхотно и забавно  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт