Гърция- 22

  • 45 869
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 213
pepita-1977, поздрави на слънчев Кипър и на Ларнака  Grinning не мога да ти помогна, но се надявам да намерите решение   bouquet И аз скоро ще ви посещавам  Wink

# 16
  • Мнения: 0
Цитат
pepita-1977, поздрави на слънчев Кипър и на Ларнака  Very Happy не мога да ти помогна, но се надявам да намерите решение  bouquet И аз скоро ще ви посещавам 
кога е това скоро newsm78...извинявай за личния въпрос ,но в кой град ще отседнете newsm78

# 17
  • Мнения: 213
Имам много близки приятели в Лефкозия и Лемесос  Wink Живяла съм за кратко при вас. А в Ларнака сме на плаж  Sunglasses
Имам работа в Кипър и като се наложи отскачам  Grinning А за "кога" не мога да ти кажа със сигурност - сега мъкнем багаж към нашия остров  Wink
  bouquet

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 10:13 от ThracianLina

# 18
  • Мнения: 1 178
Здравейте!

ИЗвинявам се, че нахълтвам така в темата, но имам нужда от малко информация.  Hug

Братовчед ми, който ми е много близък, от януари месец е без работа, вече е много отчаян, защото има заем да изплаща и 2 деца да гледа. ooooh! Сещате се какво е.  Confused
Та е решил да ходи в Атина, да си търси работа там. ПРеди години е живял 6 мес. там, уж поназнайва езика, има къде да отседне, но от там нататък...  Confused

С жена му сме много притеснени, и ще съм ви много благодарна да кажете какво е положението в момента при вас, как приемат българите търсещи работа т.н..

Предварително благодаря на отзовалите се!   bouquet

# 19
  • Мнения: 558
щом е живял в гърция, знае как е- може и много добре да е, но и доста зле. зависи много от това, кой познава, къде и каква работа ще си търси, дали ще го харесат т.н. успех все пак Peace

# 20
  • Мнения: 213
Здравей, Зи!

Разбирам, че ти е притеснено, но аз като форумка, която тепърва ще живее в родината на мъжа си (живели сме на различни места досега, не и в Гърция), ще ти дам един малко по-страничен съвет  Peace Защо не потърсите работа в новите страни-членки на ЕС, които са сравнително по-малко засегнати от световната криза? Защо разсъждавам така - ами спрямо тях контролът от страна на ЕК (както и спрямо нас) е много по-засилен, и това в частност се отнася до условията за живот и заплащане на емигрантите.

Мъжът ми е живял 4 години в Чехия. Храната е хубава, хората са отзивчиви. Ако живеете в по-малко градче парите ще ви стигат за наема, храната, че и ще ви остават  Peace Това споделят и българи, които наскоро са били или са там.

Гърция и Испания са сред най-силно засегнатите от безработицата. не съм запозната с данни от днес, но броят им расте главоломно. Защо толкова много хора държат да работят сега именно в Гърция? Предполагам, че във вашия случай е защото братовчед ти се оправя с гръцкия или....  newsm78

Не искам да обидя никого, но като говорим за съотношение цени/заплати, в Чехия ще повишиш стандарта си с една степен поне  Peace

# 21
  • Мнения: 1 178
Благодаря за отговорите. Hug

ThracianLina, да, заради това, че му е познато вече, и ще е сравнително близо до семейството.
Както казах има 2 деца, едното от които бебе, жена му не работи, а ги гледа, защото няма кой да и помага.
Информацията за безработицата ми беше полезна, мерси много.  Peace

Иначе в Чехия без никакви познания за езика...  newsm78 не зная как биха протекли нещата.

По последна информация, днешна  Wink, вариантът за работа в Атина за момента е разнасяне на някакви рекламни брошури и реклама на ресторанти.  Thinking Иначе е много добър монтажник на окачени фасади, каменни облицовки и е майстор във всички основни ремонтни дейности. Ама пуст късмет, кризата удари серизно този бизнес и семейството му страда от това, с жена си са на тръни и все се карат, знаете как е като няма материална сигурност.  #Cussing out

Иначе момчето е много способно и работно, но е малко свит, така и не можах да му обясня, че без самочувствие  и увереност ( които съвсем загуби през последните месеци  Confused), нищо няма да стане.

Хубав ден ви желая мили дами и още веднъж мерси за вниманието!   bouquet

# 22
  • Мнения: 213
Зи, разбирам, но колкото е от Атина, толкова и от границата с Чешко например (с малка разлика  Wink)  Peace В Чехия без никакви познания по езика в началото се е оправил един грък, който познавам  Wink, а камо ли българин. Да не ти казвам, че като закъсат хора дето подписват документи, дето не ги знаят какви са, в Кипър и Гърция, звънят за парички за билет до роднините в Чехия  Peace

Това мога да те посъветвам с чиста съвест. Мъжът ми е работил по баровете и е спял където и когато намери като студент в Атина, защото тогава и за неговото семейство времената не са били добри.

Успех   bouquet

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 16:02 от ThracianLina

# 23
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Maryloo , голям сладур е станал Емо , много хубави снимки .Завиждам ви за къщичката с двора, за многото място за игра и тичане.Ние сме в България и сега Алекс има къде да играе и тича на воля.Поне през следващите 2 седмици.  Няма да идваме скоро на Родос ,но ако вие идвате в Солун се обадете. HugПоздрави на всички!
Зи , нещата с новото строителство са доста замрели и ремонтите са най- добрият вариант ,ако успее да си намери такава работа.Но има голяма безработица в стоителството и много хора са се пренасочили именно към ремонтите. Скоро ще дойде есента и зимата и ремонтите ще намалеят.Не искам да звуча толкова черногледо , но вероятността да си намери работа в тази сфера е минимална.Хора ,които говорят добре езика стоят без работа от месеци.
  Разнасянето на рекламни брошурки се заплаща по 4 евро на час (според обявите във вестниците в Солун).
 В Солун често съм срещала обяви за работа за дърводелци ,  електротехници , охранители и автобояджии.Ако може да се справи с подобна работа,да опита ,но трябва да говори поне малко езика. Успех!!!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 746
      Момичета, може ли някоя от вас да ми каже каква е цената на фраксапарин-0.3мг,ампули в Гърция? Ще ми е необходимо голямо количество и мога да прескоча,за да купя,ако ми е по-изгодно. Тук е около 6лв.Приятен и лек ден!

# 25
  • Мнения: 57
5,24 za 2 broiki

# 26
  • София
  • Мнения: 1 746
   iou, благодаря! Това в левове колко е ?

# 27
  • Мнения: 57
Okolo 10-10.50

# 28
  • София
  • Мнения: 1 746
    Еее, надявах се да е 5.24 лв., а не Евро Ще се ориентирам към Румъния. Благодаря за информацията.

# 29
  • Мнения: 108
записче, за да не ви губя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт