Гърция- 22

  • 45 866
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Germania-Pleven
  • Мнения: 39
takuzmanova, ти takuzi   дааааа ,аз съм                                                                                                                                                                           

# 46
  • Мнения: 627
Момичета, да ви питам, знаете ли кога имат право де се пенсионират жените в Гърция? Майка ми е там и искам да и помогна с някаква информация, че се утрепа от работа, милата....

# 47
  • Мнения: 21
temida,това което знам аз е,че ако има навършени 60год. майка ти има право да се пенсионира.
За да се пенсионират на гърците им искат 15год. осигурителен стаж.Ако има платени толкова години майка ти може да вземе целия размер на пенсията която дават тук.Ако не и достигат години ги допълват с години от България.Така обаче взема процент от гръцката и процент от българската пенсия.Колкото повече години се е осигурявала в Гърция толкова по-висока ще и бъде пенсията.
Дано ме разбереш...
Моята майка се интересува и това и обясноха в ИКА(осигурителен фонд тук).Казах и,че трябва да попълни само молба за пенсиониране.Другите необходими документи те щели да си набавят по служебен ред.Но доколкото разбрахме минава доста време докато те пенсионират.Ако някой има повече инфо нека сподели...

# 48
  • Мнения: 15
Здравейте,очакваме бебенце следващият месец и дано всичко да мине наред с раждането и бебо мислим след нова година със съпруга ми и бебо да пътуваме до о.Кос при свекърва ми и да останем там, мъжът ми да почне работа а ние да се гледаме.
Искам да ви попитам освен паспорт на бебето трябва ли да вадим някакви други документи? И аз следкато няма да работя там колко време мога да пребивавам или трябва ли да от там да си вадя някакви документи?
Предварително ви благодаря! smile3547 smile3547 newsm20

# 49
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  bumblebee зоологическата градина се намира над Саранда Еклисиес(забравих как точно се казва района).До там се стига с автобус номер 24 .Много е приятно и прохладно там и прилича повече на парк. Има маси за пикник ,може да си вземете храна,ние си бяхме организирали пикник през юли и останахме много доволни.Можете да посетите и Magic Park ,там има много забавления за деца(и възрастни).

# 50
  • Мнения: 392
Момичета, една мама и нейното неродено бебче се нуждаят от помощта ни:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=406298.0

# 51
  • Мнения: 2 926
ей, атинянки, всичко наред ли е при вас?

# 52
  • Мнения: 334
Ние гледаме пушеци на хоризонта и новините по телевизията. Далеч сме от огъня. Има ли момичета по-наблизо? Ние имаме роднини с бебе в Неа Макри, но за щастие всичко е наред там. Надявам се с помощта от чужбина бързо да обладеят пожара!

# 53
  • Мнения: 90
 Praynig момичета,може ли някой да ми каже в кв.Калитея какво е положението?

# 54
  • Мнения: 334
О, Калитея е много далеч! Ако стигне дотам, значи е изгорял целият град ooooh!
Пожарът е на север, около Агиос Стефанос като гледам по ТВ.
Духа ужасен вятър, едвам не ми отнесе кучето от терасатаSimple Smile Това ужасно затруднява гасенето.
Сякаш намаля пушекът.

# 55
  • Мнения: 90
Благодаря  bouquet

# 56
  • Мнения: 2 926
Калитеа е от другата страна , стрелка 1. За сега горят извънградските райони- тези дето са като  Бояна, Драгалевци, Симеоново, Панчарево, Малинова долина, Княжево и др за СОфия.
Не вярвам пожара да обхване същинската част на Атина.
Този пожар , за да стигне до Калитеа трябва да премине и през центъра на Атина, а още по - преди да премине и през Психико стрелка 3- там ,където е и българското посолство.




Вятъра обаче се движи в посока към Атина/оранжевите стрелки/ и поне за сега Неа Макри/стрелка2/, въпреки ,че  е много близо до огнищата не е застрашена

Там ,където са огнищата са само гори от иглолистни дървета.
Те горят много лесно, имат шишарки, които като се запалят и отскачат много далече .
Така ,че те и силният вятър не дават пожара да бъде овладян. Така беше и лани в Илия,
най-добрата част изгоря, даже и старата част на Олимпия.
МИнавах онзи ден през Захаро и гледайки планината се чудех какво не е наред-
 после включих, че дърветата са изгорели и кой знае колко време ще трябва , за да порастнат.
 Ама пък ми е още по- болно за хората- за секунда и губят почти цялото си минало

# 57
  • Мнения: 334
Добре че няма жертви! Засега има само един ранен пожарникар, доколокото разбрах. Борисов предложил помощ. Ако бяха тръгнали снощи от България, вече да са пристигнали пожарните коли. Доколкото знам, у нас самолети нямаме. Добре, че се включиха Италия, Франция и Кипър по въздух, че явно нямат ресурс за гасене със самолети и хеликоптери. Хората пищят по телевизията, сигурно е ужасно да ти изгори домът, но пък и гръцките телевизии какво зрелище правят от хорската драма, ненадминати са.

# 58
  • Мнения: 2 926
А на мен ми харесва как информират за всичко.
Така беше и по време на вълненията след убийството на момчето от полицая.
Именно от телевизионните канали знаех дали и къде да се движа в града.
Сега на скай казаха ,че има пожари и в Неа Макри, но по другите канали не съм го чула.
Обаче има голям пожар и до Коринтос, на магистралата , в района около диодиото.

# 59
  • Мнения: 2 149
И ние сме далеко от пожарите.Ами,като изгори всичко ще спре,няма начин да се овладее.Лошото,е самолета са до 20.40 и през ноща никой не може да се справи.И с тези вълни е трудно да се взима вода от морето,вчера дори по едно време взимаха от питейния язовир. А за помоща,направо срам,ЕС се правят на ударени.Само франция и Италия изпратиха 3 самолета и това е,на никой не му пука,егати.Толкова ми е жал,и малкото зелено,което имахме,ще си отиде.Да не говорим за изгорелите къщи.Добре,че няма човешки жертви Praynig

Последна редакция: нд, 23 авг 2009, 17:15 от mery_79

Общи условия

Активация на акаунт