Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 2 тема

  • 95 309
  • 738
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 461
labrex- интересна рецепта Hug
А твоята рецепта за пудинговите мъфини- колко броя стават?-моята формичка е от Метро- 12бр /6см дъното на Факелман...

vnd, моите са силиконови, различни по форма и точно разпределям сместта, така че излизат 12. Съжалявам, че не мога да намеря моя снимка, става въпрос за лимоновите, все си мисля, че ги снимах, но ще сложа от руския форум. И за печенето, аз ги пека на 180 гр в моята фурна, защото на 200 ми е силно, така че може да съобразиш печенето с твоята фурна, но да е там някъде 180-200 гр. При мен стават за 20 мин. Ето и снимката от руския форум, откъдето е и рецептата:


И аз сега се пробвам с тази рецепта,но я промених малко,че нямах 200 гр масло,а 1 от 125 гр. Везната ми се развали и не съм мерила брашното-сложих 1 ч.ч. Rolling EyesПудинга ми е шоколадов от 48 гр.Сместа стана много гъста,като крем Rolling EyesТака ли трябваше да стане newsm78 Реших да го пека в тава и после да залея със шоколадова глазура на д-р Йоткер...Дано стане,че имам големи мераци Mr. Green

# 406
  • София
  • Мнения: 461
Аз пък ги пълня до горе Mr. Green и стават мнооого бухнали Crazy
Не ти ли преливат newsm78

# 407
  • Пловдив
  • Мнения: 62
Момичета,скоро хапнах чуден десерт! Като мъфин, но го сервираха топло,а вътре с течен шоколад-уникално беше! Искам помощ за рецепта,моля!

# 408
  • Мнения: 1 798
Момичета,скоро хапнах чуден десерт! Като мъфин, но го сервираха топло,а вътре с течен шоколад-уникално беше! Искам помощ за рецепта,моля!
Заповядай - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=3429.msg111824#msg111824

# 409
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Аз пък ги пълня до горе Mr. Green и стават мнооого бухнали Crazy
Не ти ли преливат newsm78
Мне,стават доста високи.Но зависи и от рецептата,различно е  Peace

# 410
  • София
  • Мнения: 2 896
Момичета,скоро хапнах чуден десерт! Като мъфин, но го сервираха топло,а вътре с течен шоколад-уникално беше! Искам помощ за рецепта,моля!


ето една ре … 87;та


упс, оказа се повторение - нищо поне е от сайта на Йоли директно - така ще може да видите и другите и рецепти.

# 411
  • Мнения: 521
И аз съм голям фен на мъфините, вече няколко рецепти пробвах оттук и всички станаха сполучливи. Сега ми се иска някакви ябълкови да направя, че имам много ябълки, някой ако има изпитана добре рецепта, може ли да ми даде? Благодаря

# 412
  • Мнения: 1 777
И аз съм голям фен на мъфините, вече няколко рецепти пробвах оттук и всички станаха сполучливи. Сега ми се иска някакви ябълкови да направя, че имам много ябълки, някой ако има изпитана добре рецепта, може ли да ми даде? Благодаря
Заповядай,правя ги през ден

 http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg114272.html#msg114272

# 413
  • Сливен
  • Мнения: 295
И аз съм голям фен на мъфините, вече няколко рецепти пробвах оттук и всички станаха сполучливи. Сега ми се иска някакви ябълкови да направя, че имам много ябълки, някой ако има изпитана добре рецепта, може ли да ми даде? Благодаря
Снощи с малкия ми син правихме Мъфини с ябълки и хрупкав топинг на Таннита, рецептата е от тук, станаха страхотни, пръхкави, а не сбити и малкия изяде почти 2 наведнъж, неможах да го отлепя от тавата Laughing http://tanitaang.blogspot.com/2009/10/blog-post_08.html

# 414
  • Мнения: 182
Искам да попитам тези хартиените формички за какво са- като се поднасят се слагат в тях ли, не вярва да се изпичат в тях. Извинете за глупавия въпрос. Rolling Eyes

# 415
  • Мнения: 1 234
anedi , в тях се пекат мъфините, като самата хартиена формичка се поставя в метална или тефлонирана (аз съм слагала и в купички за крем карамел).  Peace

# 416
  • Мнения: 1 798
Искам да попитам тези хартиените формички за какво са- като се поднасят се слагат в тях ли, не вярва да се изпичат в тях. Извинете за глупавия въпрос. Rolling Eyes
В тях се изпичат мъфинките Hug
Хартиените  формички се слагат в тефлоновите гнезда и в тях се налива тестото.

# 417
  • Мнения: 22 867

И аз сега се пробвам с тази рецепта,но я промених малко,че нямах 200 гр масло,а 1 от 125 гр. Везната ми се развали и не съм мерила брашното-сложих 1 ч.ч. Rolling EyesПудинга ми е шоколадов от 48 гр.Сместа стана много гъста,като крем Rolling EyesТака ли трябваше да стане newsm78 Реших да го пека в тава и после да залея със шоколадова глазура на д-р Йоткер...Дано стане,че имам големи мераци Mr. Green

кафе със сметана, разрезът на мъфината на снимката не е от тези с пудинг, това са лимоновите, сложила съм рецептата един-два поста над снимката. А ти вероятно си правила пудинговите. Това, че пудинга ти е шоколадов даже е добре, аз много ги харесвам точно с такъв. Ако нещо не ти се е объркало с мерките, би трябвало да станат, не са капризни и сложни, винаги се получават. Надявам се и при теб да е било така. Аз вкъщи меря с една пластмасова каничка, на която има някакви деления за захар, течност и брашно.

# 418
  • София
  • Мнения: 461

И аз сега се пробвам с тази рецепта,но я промених малко,че нямах 200 гр масло,а 1 от 125 гр. Везната ми се развали и не съм мерила брашното-сложих 1 ч.ч. Rolling EyesПудинга ми е шоколадов от 48 гр.Сместа стана много гъста,като крем Rolling EyesТака ли трябваше да стане newsm78 Реших да го пека в тава и после да залея със шоколадова глазура на д-р Йоткер...Дано стане,че имам големи мераци Mr. Green

кафе със сметана, разрезът на мъфината на снимката не е от тези с пудинг, това са лимоновите, сложила съм рецептата един-два поста над снимката. А ти вероятно си правила пудинговите. Това, че пудинга ти е шоколадов даже е добре, аз много ги харесвам точно с такъв. Ако нещо не ти се е объркало с мерките, би трябвало да станат, не са капризни и сложни, винаги се получават. Надявам се и при теб да е било така. Аз вкъщи меря с една пластмасова каничка, на която има някакви деления за захар, течност и брашно.
Takaaaa,забърках всичко,както споменах с по-малко масло.Обаче го сложих в тава,че стана страшно гъсто и така ми беше по-лесно Embarassed
След изпичането леко ми спадна,но не фатално LaughingОставих леко да изстине и залях с готовата шоколадова глазура на Д-р Йоткер,наръсих и кокос за разкош Flutter
Стана божествен сладкиш Mr. Green С тази глазура стана хрупкава коричка
Ето и снимка

а ето и преди изпичане колко беше гъсто

# 419
  • Мнения: 22 867
Не знам объркала ли си нещо или не, но като гледам резултата на първата снимка толкова шоколадов и примамлив. Heart Eyes Изглежда чудесно!  bouquet А тези глазури на Йоткер още не съм ги ползвала, ще трябва да си потърся и да ги видя как са.

Общи условия

Активация на акаунт