Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА.

ЧАСТ 20

[Изображението е взето от тук.]



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами, които могат да допълнят нашите знания!

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Цитат
labrex, ще почвам твоите лимонови пастички  Heart Eyes
Понеже нямам пудра захар, смятам да сложа в основата обикновена. Ще стане, нали?

Само не ми казвай не, защото им се точа от сто години  Crazy

Имаш ли миксер с купа? Ако имаш - можеш да си направиш пудра захар за нула време.  Wink

Нямам ...
В блендер (чопър) може би  Thinking Това имам подходящо ... не ми е дошло на ум да си направя ... мерси за идеята!

Лабрексче, мерси и на теб за отговора в старата тема  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
И чопър става.  Grinning

Маме, мерси за темичката   bouquet

# 3
  • Мнения: 22 867

Вивиан, отвори тук, снимката е по-добра от моята, за да видиш как изглеждат.

# 4
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Записвам се Wink.

Маме, благодаря ти за темата  bouquet!

# 5
  • София
  • Мнения: 10 858

Вивиан, отвори тук, снимката е по-добра от моята, за да видиш как изглеждат.

Не ми я отваря нещо ... можеш ли да я копираш?
Точно исках да си представя как тр. да изглеждат в разрез, заради плънката.

Редакция! Успях да я отворя и ги видах. Отивам да творя  Hug

# 6
  • Мнения: 1 798
Маме,благодаря за новата тема  bouquet

# 7
  • Мнения: 22 867
Ето:





Дано ти се отворят снимките, на сайта са доста големи.

# 8
  • Мнения: 262
Да се запиша в новата тема с въпрос  Laughing
Момичета дайте ми линк, идеи за торти повод-имен ден
Благодаря   bouquet

# 9
  • Мнения: 5 001
Момичета,моля ви казвайте нещо съществено по темата,че началните страници се запълват само от "благодаря", "запис" и други подобни..... Hug

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 16:51 от TheNMaster

# 10
  • Мнения: 9 776
Аелис, помогни ми пак за желатина, моля Praynig!
Трябва да разтворя половин с.л. във вода и после на котлона. Но в колко вода? И на водна баня ли беше? Защото сложих съда директно на котлона и ми залепна.Сега ще отида да го видя дали е набъбнал като постоя на плота, ако не, хвърлям и почвам наново. Дали пречи, че е залепнал?

# 11
  • Мнения: 1 777
Да се запиша в новата тема с въпрос  Laughing
Момичета дайте ми линк, идеи за торти повод-имен ден
Благодаря   bouquet
Кристи погледни в тортената тема. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 22 867
Аелис, помогни ми пак за желатина, моля Praynig!
Трябва да разтворя половин с.л. във вода и после на котлона. Но в колко вода? И на водна баня ли беше? Защото сложих съда директно на котлона и ми залепна.Сега ще отида да го видя дали е набъбнал като постоя на плота, ако не, хвърлям и почвам наново. Дали пречи, че е залепнал?

Не съм Аелис, но - половин с.л. желатин в две-три с.л. вода в чашка, като набъбне, слагаш чашката на водна баня или в гореща вода и изчакваш да се разтопи. Не знам колко ти е залепнал, но най-добре си направи друга половин лъжичка.

# 13
  • Мнения: 9 776
Лабрекс, значи става и направо във гореща вода после, така ли? Да не слагам на котлон? Иначе ще направя наново, няма проблем. Умишлено поръчах на мъжа ми да ми купи повечко, че да има да хвърлям ooooh!.

# 14
  • Мнения: 1 461
желатина го оставям да набъбне докато стане като гъба на пипане ,след това го слагам за две минутки в микроволновата , в никакъв случай не трябва да завира  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт