Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 2 тема

  • 95 357
  • 738
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 461
Не знам объркала ли си нещо или не, но като гледам резултата на първата снимка толкова шоколадов и примамлив. Heart Eyes Изглежда чудесно!  bouquet А тези глазури на Йоткер още не съм ги ползвала, ще трябва да си потърся и да ги видя как са.
Ами маслото е по-малко-125 гр,а не 200гр. Пудинга ми е 49гр,а не 40 Rolling Eyes Май това е причината,че е толкова гъсто newsm78
Глазурата я пробвах за първи път.Много ми харесва WinkСтава хрупкава. Peace

# 421
  • София
  • Мнения: 461
labrex,благодаря ти за чудесната рецепта!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 422
  • Мнения: 22 867
labrex,благодаря ти за чудесната рецепта!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Когато имаш продуктите, пробвай пудинговите кексчета по рецептата, много въздушни се получават. Е, ако харесваш такъв вид кексчета. Моята приятелка харесва сбитите, като отхапела, да разбере, че яде. Grinning

# 423
  • София
  • Мнения: 3 724
...А тези глазури на Йоткер още не съм ги ползвала, ще трябва да си потърся и да ги видя как са.
Аз пробвах карамелената върху лимоновите мъфини
Да ти кажа чесно не останах много очарована- имаше вкус на пудра захар с карамел  Grinning
Ще пробвам и шоколадовата- поне не е много скъпо удоволствие 0,80-0,90лв някъде, но е малко като количество- стигна ми за 12мъфина само

# 424
  • София
  • Мнения: 461
...А тези глазури на Йоткер още не съм ги ползвала, ще трябва да си потърся и да ги видя как са.
Аз пробвах карамелената върху лимоновите мъфини
Да ти кажа чесно не останах много очарована- имаше вкус на пудра захар с карамел  Grinning
Ще пробвам и шоколадовата- поне не е много скъпо удоволствие 0,80-0,90лв някъде, но е малко като количество- стигна ми за 12мъфина само
Mи то глазурата е пудра захар и карамел Simple Smile На шоколадовата пише,че съдържа пудра захар,какао, картофено нишесте...

# 425
  • Пловдив
  • Мнения: 62
Delicate, Гуш, благодаря за бързия отговор Hug Почивните дни ще го пробвам и ще се отчета със снимков материал!

# 426
  • Мнения: 3 499
Днес ще си взимам форма за мъфини. Кои са по- добри силиконовите, тефлоновите или...

# 427
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Според мен силиконовите, не залепват, не трябва да стържеш загоряло...но нека и другите да кажат  Peace

# 428
  • Мнения: 1 234
Също за силиконовите  Peace

# 429
  • Мнения: 3 499
Благодаря ви за съветите! И аз си мислех за силиконовите, но някъде бях чела, че с времето се износва и загаря.
В Кауфланд ще намеря ли хартиени кошнички за мъфини?

# 430
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Благодаря ви за съветите! И аз си мислех за силиконовите, но някъде бях чела, че с времето се износва и загаря.
В Кауфланд ще намеря ли хартиени кошнички за мъфини?
Стига да не са свършили...аз съм виждала.

# 431
  • Мнения: 769
Отдавна не съм писала в темата и много вкусни неща съм пропуснала.....от тази сутрин ....

Къпкейкс със парченца шоколад и сушени сливи

# 432
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Момичета, днес най - сетне успях да си намеря формички за мъфини и имам един въпрос - преди да изсипя сместа във формите, трябва ли да ги намазнявам и набрашнявам като при печенето на кекс?

# 433
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Да, ако са тефлонови, но , ако имаш хартиени формички, не  нужно, просто слагаш хартиените в тефлоновите и готово - аз така правя  Grinning

# 434
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Благодаря ви за съветите! И аз си мислех за силиконовите, но някъде бях чела, че с времето се износва и загаря.
В Кауфланд ще намеря ли хартиени кошнички за мъфини?
ако си купуваш силиконова форма, хартиените няма да ти трябват (освен естестически)

Общи условия

Активация на акаунт