Примерна схема на захранване (17)

  • 37 553
  • 715
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 167
Защо толкова ви притеснява ориза?

# 61
  • Мнения: 21
Здравейте!
На 9 месеца май става да се въведе глутен. Може ли някой да ме насочи къде да прочета повече, сигурно в старите теми го има! Нчкъде четох че е добре да се започне с овесени ядки,но как се приготвят?

# 62
  • Мнения: 322
Честно казано малко ми е писнало от тия поучавания тук. Аз имам достатъчно разум, четох доста, консултирах се доста с лекаря ми и др. подобни (понеже ми се наложи да започна рано да захранвам) н еми се иска да ми казвате колко било рано и вие какво сте правили-все пак всеки от нас си има глава за мислене....тук сме за да сме си в помощ.
Далеч не това е била целта на поста ми  Naughty , имах предвид, че няма нищо притеснително да въведеш ориза и на по-ранен етап от захранването, но естествено, че не съм подложила на съмнение начина, по който ти би и ще подходиш към захранването. Всеки сам си решава, а тук се изказват просто мнения и практики. Освен това никаде в поста ми не виждам да съм писала колко ви било рано и т.н. Желая ви безпроблемно захранване и дано бебчо си папка всичко с апетит, другото са празни думи.

# 63
  • Мнения: 4 070
Мен ме притеснява защото не съм го въвела още

# 64
  • Мнения: 4 070
Честно казано малко ми е писнало от тия поучавания тук. Аз имам достатъчно разум, четох доста, консултирах се доста с лекаря ми и др. подобни (понеже ми се наложи да започна рано да захранвам) н еми се иска да ми казвате колко било рано и вие какво сте правили-все пак всеки от нас си има глава за мислене....тук сме за да сме си в помощ.
Далеч не това е била целта на поста ми  Naughty , имах предвид, че няма нищо притеснително да въведеш ориза и на по-ранен етап от захранването, но естествено, че не съм подложила на съмнение начина, по който ти би и ще подходиш към захранването. Всеки сам си решава, а тк се изказват просто мнения и практики. Освен това никаде в поста ми не виждам да съм писала колко ви било рано и т.н. Желая ви безпроблемно захеанване и дано си папка всичко с апетит, другото са празни думи.

Извинявай разбрала съм те погрешно- аз понеже толкова се притеснявам,че е рано захранен ,че все очаквам да ме напада някой за това (а и нали мнго често тук все някой те поошрява и затова Embarassed) ...не ми се икаше още поне половин месец да давм ориз (за каши да не говорим- решила съм чак в края на др месец ) искам всичко да е много постепенно, но ме е страх да не му писнат само няколкото зеленчука, а сега като чета за 100 път откривам,че освен ориза много често има някакви мазнини, захар и тям подобни-все по няколко неща дето...... ooooh! ooooh! ooooh!

Абе хора (МАЙКИ) дайте да се оплакваме някъде не може да слагат такива болкуци в тия пюрета и да пишат за разни храни,че стават след като не стават

# 65
  • Мнения: 322

Абе хора (МАЙКИ) дайте да се оплакваме някъде не може да слагат такива болкуци в тия пюрета и да пишат за разни храни,че стават след като не стават
Hug
Аз по този повод да ви кажа какво направих  Embarassed , написах писмо на фирмата  дето произвежда прословутото "Зайо Байо" с въпроси от сорта, как може да слагат забранени и вредни оцветители в зрънчовците, предназначени за деца  #Cussing out . Еми дъщеря ми като види някой да яде и си иска, и аз като най-гадната майка на света не и давам да си взима. Отговор, естествено, не получих.
Сори за оффтопика и разводняването на темата.

# 66
  • Мнения: 718
Относно тиквичките: въведох ги с домашно пасирани, тъй като в пюретата с тиквички имаше и доста други нови продукти. Приготвянето става бързо и лесно, а и са в сезон.
Относно оризът: въведох го с пюрета с добавен ориз (минимално количество съдържание), след това преминах към оризова каша
Относно добавките в пюретата: в началото се бях вманячила да чета съдържанието на всички пюрета буква по буква, но постепенно това ми се стори безумно и ненужно. Сега внимавам да няма единствено захар и млечни. Рапична мазнина и ориз не мисля, че са проблем, особено при положение, че детето не е алергично обременено. В крайна сметка захранването е един естествен природен процес и не е нужно да го приемаме като лабораторно упражнение. Всякакво залитане в крайности и вманячаване за мен е ненужно. Ако детето приема нормално и естествено храната, въвеждане на продуктите с разлика няколко седмици/месец далеч не е фатално. Има десетки теории и школи, според които може да бъде захранвано едно дете и във всяка от тях има по нещо логично и друго, което ни се струва странно.
След цялата изчетена информация по темата си направих примерна схема за въвеждането на продуктите, която е в златната среда- нито прекалено ранно въвеждане, нито прекалено късно, което смятам за правилно и разумно. В хода на захранването, тя естествено търпи леки промени и размествания.
Относно готовите пюрета: те са продукти за свободна консумация. Никой не е задължен да ги консумира и предлага на детето си. Свободни сме да избираме от десетки марки, видове, комбинации, съдържанието е обстойно изнесено на етикетите. Така че ми се струва малко абсурдно да се протестира за състава на пюретата Crazy Все едно да протестираме за цвета на жълтите обувки или материята на детските колички. Ако има майки, които наямат доверие на различните производители, то те поемат ангажимента и отговорността да приготвят сами пюретата от екологично чисти продукти с доказан произход. Всичко е въпрос на избор, свободни сме да го правим Peace

Относно поучаването в тази тема и форума изцяло: напълно съм съгласна, че от назидателно-поучителни изказвания няма нужда. Никой не е коректив, истината е субективна и всеки има право да решава кое  е правилно или не за него и детето му. За мен размахването на пръст е само и единствено признак на собствена неувереност.
ИЗказах се Laughing Поздрави на всички Hug

# 67
  • Мнения: 4 070
За тиквичките и на мен ми хрумна,че ще ги въведа с домашно приготвено пюренце.....
За оризът си мислех и аз да постъпя като теб, но просто искам да е маааалко по натам
За вманиачаването съм на твоето мнение, но понеже съм съвсем в началото на захранването и съм въвела съвсем малко продукти затова за сега гледам много да внимавам за по-сигурно
Аз също имам примерна схема вече и понякога я променям по малко.....
ЗА протестирането-все пак, ако някакви продукти не е редно да се дават във възръстта обозначена на пюрето мисля,че трябва да се зададе въпроса, а защо пише така???? Тук не съм съгласна,че е просто въпрос на избор, понеже избора е много малък , а който няма и домашни продукти е съвсем ограничен. Мисля,че някои производители прекаляват понякога и че трябва да не търпим като овце за всичко, което ни се предоставя и да казваме ,а ми добре ние си избираме-вие предлагате. Това естествено е мое мнение.......и никой не е длъжен да го подкрепя.
Как правите тиквиката -обелена, , без семките и после-на пара или с вода..абе май трябва да видя рецептите.

# 68
  • Мнения: 718
Ами тези продукти всъщност не са категорично противопоказани, просто са обозначени за възможно най-ранната разрешена възраст. Аз поне не съм срещала пюре с указана възраст 1,2,3 месеца, т.е производителите се съобразяват и не поощряват драстично ранното захранване (друга тема е, че ако им беше разрешено, може би щяха да напишат "О+ на етикетите Mr. Green)
Вече на пазара има био продукти, био меса, био зеленчуци и плодове, т.е има избор, но на определена цена. Аз например предпочитам да ползвам готови пюрета, отколкото да прекарвам половината ден на детето в издирване на доказана био продукция и детайлно приготвяне на пюрета. Други майки залагат на домашното.
Тиквичките - киснати в студена вода, обелени, без семките, на кубчета, на пара и после пасирани Peace Дъщеря ми не ги приемаше самостоятелно, принудих се в началото да ги смесвам с вече въведените зеленчуци Peace

# 69
  • Мнения: 567
Момичета вчера ви писах че съм дала овес и се обрина по коремчето. Прочетох статия където пише че:
 " обрива не е характерна реакция към глутен и алергия към него се проявява в изключително редки случаи."

Ами нищо ново не съм въвеждала, а днес след като отново й дадох пак се обрина...Вече не знам какво да правя....

# 70
  • София
  • Мнения: 263
elipepova , ами педиатъра ти какво казва за това обриване?

Аз днес вече говорих с нашата педка и тя каза да захранвам с ябълка или круша, да ги давам на междинните хранения- преди обедно хранене и преди вечеря...
Много ми се искаше със зеленчук да започна но...явно по-натам ще е.
Какво мислите за започването с плод? Мен ме устройва това, че идеята е да заместя тези междинни хранения- но бих изместила само следобедното, защото и без това нямам много кърма привечер, а вечер пък дохранвам с AM...

# 71
  • Мнения: 718
По мои наблюдения бебетата, които започват с плодови пюрета, привикват със сладкия вкус и после трудно приемат зеленчуковите.

# 72
  • Мнения: 4 070
Не е нужно да се съобразяваш 100 % с педито- аз на моя му викам добре-ама си правя какво реша за редно,не че хич не го случам, но не и напълно да му следвам указанията.Напр. той ме караше да давам сок-аз му викам ок, ама не смятам да давам още дъъъъълго време.
felicidad17 ,мерси много  bouquet

# 73
  • Мнения: 2 376
А бебетата, които започнат със зеленчуци ги отказват, когато се запознаят с плодовете.  ooooh!
Моята логика е, че плодовете са полезни сурови. В същото време обаче са доста силни за детското стомахче и поради тази причина е по-добре да се поизчака с тях.

# 74
  • Мнения: 280
А бебетата, които започнат със зеленчуци ги отказват, когато се запознаят с плодовете.  ooooh!
Моята логика е, че плодовете са полезни сурови. В същото време обаче са доста силни за детското стомахче и поради тази причина е по-добре да се поизчака с тях.

Tъкмо това се канех да питам - докога да се поизчака с пресните плодове? А зеленчуци? Моята мома сякаш има колики след нектарините например  Rolling Eyes  А, мислите ли че е вредно да и давам да си еде сама банан, нектарина, варен картов? Но не питам за внимаването да не се задави, а дали вреди на коремчето, че педка ме стресна  Confused

Общи условия

Активация на акаунт