Примерна схема на захранване (17)

  • 37 552
  • 715
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 57
easy   bouquet благодаря така ще направя, а веднъж въведени  до какво количество трябва да стигна max при положение че давам само ръжени ядки с плодово пюре 125 гр. Когато не е каша ми е трудно да преценя колко ядки да сложа, защото ме е страх да не му е тежко на стомаха.

# 706
  • Мнения: 1 152
Привет, момичета!  Grinning

Скоро ми предстои въвеждане на глутен, но да мине още малко време след второто месо. Но искам да съм подготвена от сега с въвеждането му с овесена каша на Хипп. Пак ли се въвежда 3-5 дни като се започва с 2 лъжички? И кога през деня да я започна, съобразно нашия хранителен режим:
1. Нощно кърмене в 2 и 5 часа
2. Сутрешно кърмене между 7-8 часа
3. Пасиран пресен плод 120-150 гр. 10 часа
4. Обедно кърмене 12-13 часа
5. Зеленчуково/месно пюре 180-200 гр. 13:30 часа
6. Каша елда с пресен плод/пюре 180-200 гр.  18 часа
7. Вечерно кърмене 21 часа

Може ли всеки ден да се ядат по 2 каши - например сутрин в 10 часа и следобед в 18 часа при достигане на нужното количество? И може ли към овесената каша да се добавя сирене и кога се започва с него?

# 707
  • Мнения: 916
И аз да попитам за сиренето - какво количество трябва да се хапва?

# 708
  • Враца
  • Мнения: 2 297
записвам се, че като дойде захранването да съм прочела туй-онуй Laughing
аз и таткото сме с алергии, и пазя бебчо, а инфото за захранване при фамилна обремеменост е толкова противоречиво, че вече се чудя какво да правя Confused

# 709
  • София
  • Мнения: 5 292
Искам да повдигна въпроса с предлагането на храна в приблизително един и същи час. Какво точно се цели с това, освен създаването на режим, де. Други аргументи? Къде да прочета?
Калин все още е сравнително без-режимен, макар вече да има някакви блеееееди намеци за режим. Но ето, че вчера си изпроси пюре и в 19 ч., а днес - в 16 ч. (освен усърдно предлаганото от мен по-рано през деня). Просто съм мат...

# 710
  • Мнения: 1 153
Аз пък да повдигна въпроса за солта. Тъй като моето дете не яде солети, бисквити, или други скрити източници на сол (за известно време не трябва да му давам и млечни продукти, така че и сиренето отпада) и се замислям дали пък не трябва аз да добавям малко към домашно приготвените манджи. Менюто му вклюва каши, плодове, плодови пюрета, домашни манджи с месо и зеленчуци, корички хляб (само тук има сол). Млякото е кърма. Косе Босе, ти какво ще препоръчаш?

# 711
  • Мнения: 3 379
Мерси за отговорите.

За обривите - аз също знам, че реакцията е с поне два признака. Когато захранвах Гого, имаше в началото няколко случая, в които се обриваше леко - около кръстчето или на бузките. Докторката ми обясни тогава, че пак може да е свързано с храната, но не като алергична реакция, ами като по-остра реакция на въпросната храна - т.е. не е задължително един обрив да означава алергия, макар и причинен от храна. Нейният съвет тогава беше да спра въпросната храна за 2-3 седмици и после да предложа пак и да проследя има ли реакция. Не ми е направил повторно реакция към нищо дори и с след обрив.

Зелено човече, както бях писала в една тема, която пуснах тук, ние също нямаме никакъв режим и имах известни притеснения относно захранването в тази връзка. Часът за даване на храна не е нищо друго, освен режим. Единственото правило при захранването е новата храна да се дава преди обяд, за да можеш да проследиш до вечерта дали има реакция.

Да питам за една каша на Милупа, която купих днес с идеята с нея да въведа царевицата. Кашата е безмлечна безглутенова и се води Грис, а съдържанието й е люспи от зърнени храни (ориз, царевица и био-нишесте от тапиока). Та се чудех какво е това тапиока и да считам ли в такъв случай, че тази каша има две нови храни и да не я ползвам за въвеждане на царевица?

Също и за една каша на ФРИЗОКРЕМ - Царевична безмлечна: в състава й пише доста неща, като например "растителен пречистен протеин от зелен грах". Не мога да разбера това означава ли, че има грах вътре?!? Освен това пише да се приготвя с АМ, а аз смятам да я приготвя с вода. Някой ползвал ли е тази каша?

# 712
  • Мнения: 322
SZA, тапиоката е брашно, което се извлича от един африкански корен наречен маниока, разпространено е в тропичните области и се използва за сгъстяване (нещо като нашето нишесте), безглутеново. Незнам какво да те посъветвам, наистина стават два нови продукта, може би Косе Босе ще те посъветва дали е удачно. За Фризокрем, точно поради тези хиляди меко казано странни неща в състава не съм купувала  Whistling .

# 713
  • София
  • Мнения: 5 292
Зелено човече, както бях писала в една тема, която пуснах тук, ние също нямаме никакъв режим и имах известни притеснения относно захранването в тази връзка. Часът за даване на храна не е нищо друго, освен режим. Единственото правило при захранването е новата храна да се дава преди обяд, за да можеш да проследиш до вечерта дали има реакция.

Да, аз прочетох темата ти (макар да не се разписах, тъй като сме още съвсем в началото на захранването), но питането ми е провокирано от друго. Последните 2 дни Калин хапва (зеленчуково) пюре, но на два пъти - сутрин и следобед (единият път си беше направо вечерта). Вчера следобед просто си го поиска - даваше всички знаци, че е гладен, но плюеше гърдата и когато се сетих да предложа пюре, с огромно удоволствие изяде 50 мл.  Shocked
Не си спомням да съм чела за подобен случай, обикновено по различните часове на деня се предлагат различни храни, и исках да съм спокойна, че не съм изпуснала нещо от материала.
Много ми е притеснено с това захранване, защото той вече за трети път дава страхотни алергични реакции към насекоми и все имам едно наум, макар да не открих сериозна информация тези алергии да са свързани с хранителни, но.... Май много стана объркано, прося извинение от всички, но наистина ми е просто много нервно и притеснено.


И да не е само пост с притеснения, искам да се консултирам с по-опитните за граха. Хипп имат пюре, в което има грах и ориз. За да го предложа, трябва да съм въвела едното предварително, нали така? А този грах не е ли по-тежък за храносмилане? Пюрето го дават за над 4 месеца.... Може би е много малко количество грах newsm78

# 714
# 715
благодаря  ви много Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт